המחזור השמיני בפרמיירליג: משחק העונה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏5/10/18.

1. Raulito Madridista

התייחסתי לתגובה בראש העמוד, לאוהד שכתב שואן-דייק אנושי, משחק מעולה במשך 90 דקות אבל טעות אחת שהייתה יכולה להיות גורלית, הרי אם הפנדל היה נכנס אף-אחד לא היה זוכר לו את המשחק שלו. לבלם אסור לטעות, אף-פעם. ככה אמר וצדק, פאביו קנבארו.

בשלב הזה, מחזור 8 בסה"כ, אפשר עדיין לקבל גישה קצת פחות הרפתקנית של שני המאמנים לדעתי ומעניין לראות מה יהיה 'בגומלין' באנפילד. כמובן שהן היו גם צמודות בטבלה ולא הייתה לאחד המאמנים סיבה 'להתאבד על זה'. ליברפול לדעתי גם הגיעה עייפה פיזית ומנטאלית משבוע לא פשוט וגם סיטי התאמצה יותר ממה שחשבה במשחק הצ'מפיונס שלה.

דבר נוסף, וזה יישמע אולי כמו תקליט שבור - במשחקים כאלה גדולים אני רוצה לראות את אגווארו משחק עד הסוף. כל סיטי מוכשרת וטכנית ויש שחקנים שבהחלט עשו התקדמו, אבל מבחיני קון הוא עדיין לא לבל אחר. לא כזה שנגדיר אותו כמו מסי או כריסטיאנו, אז בשליש או חצי רמה מהחברים שלו. מישהו באמת ציפה מז'סוס לשנות משהו? לגבי הפנדל, הבנתי שזו הייתה החלטה של השחקנים יחד ומחרז היה נחוש לבעוט עם הרבה ביטחון, זה קורה.

Coutinho10 אוהב/ת את זה.
  2. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא שהוא נתן משחק גדול אתמול, אבל היכולת של ברנרדו סילבה להשתחרר מלחץ בקלילות היא מהטובות שראיתי.

משלב מושלם בין אינטיליגנציה, שליטה בכדור ותנועות גוף.

3. סמואל אטו Member

ז'סוס היה חילוף של רעננות.
    עוד סממן לסגנון הזהיר של המשחק.

4. Coutinho10 Member

מה זה בכל השבועיים לא רצינו לנצח ? מול צ'לסי בברידג' הגישה שלנו הייתה שונה לגמרי. מול נאפולי באה קבוצה שלחצה אותנו בצורה שלא ראיתי הרבה זמן והוציאה אותנו לגמרי מהעניינים. אתמול הוא פתח עם 3 בלמים, עם קישור חסר אונים התקפית ועם גישה זהירה מאוד. כל אוהד יודע שהרכב כזה מול סיטי זה לקוות לנס בתקופה הזאת.

הדברים האלה גדולים ממני, מה אני יודע יותר ממנו ?
    אולי הם לא היו מסוגלים פיזית למשחק אינטנסיבי, אולי ההתקפה לא פוגעת גם באימונים. לא יודע. לי מרגיש בתור אוהד שויתרנו בקלות יתרה על משחק שיכול היה לתת לנו פוש לריצה לאליפות ולמזלנו לא הפסדנו, כי לא היינו רחוקים מזה בכלל.

5. גלץ Member

הגלישה של ואן דייק הייתה נראית לי נקייה לגמרי אבל בגלל שהוא בחור גדול השופט חשב שזו הייתה עבירה, החלטה קצת רכרוכית. לדעתי לא היה פנדל.

oranfu אוהב/ת את זה.
  6. Footballover Member

היה שם פנדל בלי ספק בכלל, אני באמת לא יודע איך אפשר לומר אחרת. השחקן לא היה קרוב לכדור, החלטה מהפשוטות ביותר שאפשר לתת. נראה לי אנשים מתווכחים על זה כי מדובר בואן דייק. אם זה היה איזה בן מי במקומו אז אף אחד לא היה מעלה בדעתו את האפשרות שזה לא פנדל.

החלטה רכרוכית זה לתת למאחרז לבעוט את הפנדל. לא יודע מה פפ חשב לעצמו, ראו במשך כל המשחק שהוא לא הולך להבקיע אתמול, היה ברור מקילומטרים שזה הולך החוצה. לא יודע אם ההחלטה הזו תהיה גורלית בהמשך העונה, אבל ניצחון אתמול היה מוציא הרבה רוח מהמפרשים של ליברפול לדעתי. קבוצת השחקנים הזאת חייבת הרבה אמונה עצמית כדי לתת פייט לסיטי, הפסד במגרש הביתי אתמול היה מוריד אותם לקרקע ביג טיים. יכול להיות שזה היה רגע מכונן בעונה הזאת, למרות שעדיין מאוד מוקדם.

אלעד ו-Coutinho10 אוהבים את זה.
  7. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא פוסל שדברים ישתנו מבחינתו בהמשך העונה, אבל בכל משחק שראיתי את מאהרז בסיטי מתחזקת אצלי ההרגשה שמדובר בשחקן לוקסוס ברמת הסגל שרק סיטי יכולים להרשות לעצמה. הוא לא שחקן שמשדרג אותם, ולמעט רגעי גארבג'-טיים - ויהיו כאלה לא מעט אצל קבוצה כזו - זו החלטה אומללה להעדיף אותו במשחק כמו אתמול ע"פ שחקנים כמו סאנה, אגוארו ושות'; הוא כל הזמן נראה לי out of tempo, מחזיק יותר מדי בכדור, לא מספיק מהיר, לא מספיק חד. למעשה, התרומה העיקרית שלו במגרש זה שהוא מזיז את ברנרדו סילבה לאיזורים מרכזיים יותר במגרש.

הולך להיווצר שם פקק כאשר קד"ב יחזור מהפציעה, וזה כמובן במידה וכל השחקנים יהיו בריאים.

Footballover אוהב/ת את זה.
  8. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

https://experimental361.files.wordpress.com/2018/10/pl-ad.Xxx

https://experimental361.files.wordpress.com/2018/10/pl-att.Xxx

https://experimental361.files.wordpress.com/2018/10/pl-def.Xxx

https://experimental361.files.wordpress.com/2018/10/pl-eg.Xxx

9. oranfu Member

מישהו אמר שקלופ פחדן עלוב?

אני אמרתי שאני מאוד מאוכזב מקלופ על ההרכב ועומד מאחורי זה. אז לוברן נתן משחק טוב, זה בכלל לא האישו. גומז היה אדיר העונה, למה לגעת?
    וכמו שרשמתי, גומז קריטי להנעת הכדור שלנו מאחורה וליציאה קדימה, במיוחד עם קישור הנגרים שיש לנו. כמו שהנדרסון היה באופן אישי במשחק טוב מאוד אבל הוא כל כך מוגבל כשחקן שהוא פשוט פוגע בנו כשהוא על הדשא.
    לא חושב שקלופ בא בגישה הגנתית יותר מהרגיל. הרי אחרי המשחק מול נאפולי כולנו דיברנו על זה שארנולד נראה עייף. אני לא הייתי בעד לספסל אותו אבל אני לא חושב שהשינוי הזה בא ממחשבה של להיות יותר הגנתי.
    מעבר לזה לא ראיתי עוד שינוי בסגנון. לחצנו אותם, אבל פחות מכמה שהתרגלנו כי עברנו שבועיים רצחניים. ראינו עוד לפני המשחק שאנחנו סובלים מעייפות.

האם אנחנו יכולים לנצח אותם עם הרכב כזה? כן. אבל זה לא סביר עם איך שהחלק הקדמי נראה. הם פייבוריטים במצב העניינים הנוכחי גם באנפילד ולכן פפ לדעתי פיספס ניצחון.

@Mellow29 אז לוברן היה במשחק לא טוב לדעתך אבל אתה מבקר את הביקורת שלי (ולא רק שלי) שדחפנו אותו להרכב? איך זה מתיישב בדיוק?

שטות גדולה של ואן-דייק אבל אני עדיין לא ראיתי איפה היה בכלל מגע. לא נגע בכדור, סבבה. אני גם לא רואה אותו נוגע בסאנה (לפחות לא מהזויות שאני ראיתי). אבל רק על הטימטום של לעשות גליץ' כזה מגיע לקבל פנדל.

משווים לי ללוברן ומראים שזאת דוגמה שגם בלם גדול יכול לעשות שטויות. ואן-דייק נותן אצלנו בינתיים הופעות נדירות, ההשפעה שלו על ההגנה שלנו עצומה. להשוות לי לאסון המהלך על 2 לוברן זה פשוט בדיחה. ועוד במשחק שלוברן בקלות היה יכול לעלות לנו בשני פנדלים.

להחליף את קלופ במוריניו? אני לא מחליף את קלופ באף אחד, הוא המאמן הטוב בעולם מבחינתי ואין מתאים ממנו לליברפול. אלה גם לא דברים שאני רושם בדיעבד אלא דברים שרשמתי הרבה לפני שמונה למנג'ר שלנו (3 שנים בדיוק היום).
    אבל לצורך העניין, הייתי מעדיף גם את אלישע לוי על מוריניו.

10. Mellow29 Kopite

@oranfu לא כתבתי שלוברן לא היה במשחק טוב, כתבתי שהוא לא היה במשחק יוצא דופן. אני חושב שהוא היה טוב, כמו שהוא היה טוב ב-10 משחקים אחרים שבהם כתבת שהוא היה זבל מוחלט - לכן הופתעתי שכתבת שיש לו משחק מעולה במיוחד.

11. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

גומז היה נהדר העונה, אני חושב שזה לא הוגן להזיז אותו.

אני עדיין לא מבין איך פפ פספס ניצחון. אם היה מעז יותר, למה לא להניח שהיה חוטף בצד השני?
    שני המאמנים יכלו ללכת יותר על ניצחון ובחרו שלא, חכם או אידיוטי? נדע בסיום העונה.
    מאוד רציתי שארנולד יפתח, הוא היה חסר לי. כנראה שהוא היה גמור או משהו, הייתי עולה עם קליין אבל ההופעה של לוברן קצת הורידה את אפקט ההחלטה הזאת. אני פשוט מרגיש שגומז צריך לקבל פרס על פתיחת העונה שלו, לא מגיע לו לזוז בתפקיד. הוא היה מצוין העונה.

12. oranfu Member

היה לו משחק מצוין. הוא עצר אותם בערך בכל הפעמים שהגיעו מולו ולא עשה כמעט אף טעות גדולה. אני זוכר רק בדקה הראשונה שהם יצאו למתפרצת והוא בכלל לא היה בהגנה. אין לי שום מושג איפה הוא היה אבל המזל הגדול שהם מסרו לנבדל.

לפעמים היו לו משחקים כאלה, שהוא היה טוב בהם. כמעט אין לו שום משחק שהוא לא עושה בו טעות קרדינלית.

אבל באופן כללי הוא לא מספיק טוב והוא הרבה הרבה פחות טוב מגומז.

פפ פיספס ניצחון לדעתי כי אנחנו לא בכושר, עייפים מאוד ואני לא רואה את החלק הקדמי שלנו עוקץ בכושר שהם נמצאים בו.

13. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא נראה בפתיחה שאנחנו עייפים.
    גם צריך לזכור שיש לנו עוד גומלין נגדם ושבכל משחק זהה שלנו ושלהם יש יותר סיכוי שאנחנו נאבד נקודות מאשר שהם יאבדו.
    תיקו זה רע יותר עבורנו מאשר עבורם בניתוח של לפני המשחק.

14. Coutinho10 Member

לי זה נשמע הגיוני סך הכל.

15. oranfu Member

לא נראינו עייפים ברבע שעה הראשונה.

הקצב שלנו ירד משמעותית אחרי זה.

Coutinho10 אוהב/ת את זה.