המחזור השמיני בליגת העל: בית"ר וחיפה נפרדות בתיקו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י David De Gea, ‏3/11/06.

1. Noffar Member

מכבי נתניה-בני יהודה

מכבי נתניה חייבת לפתוח את המשחק חזק,לתת גול מהיר.
    צריך לנצל את זה שההגנה של בני יהודה לא בין הטובות בליגה.
    שירזי כבר הודיע לשחקנים שלו מי זה איתי שכטר וכמה שמירה צריך לשים עליו,לכן אני חושבת שהפעם גוטמן חייב לתת לו לשחק חופשי כמו שהוא יודע.

בהצלחה נתניה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

2. Raulito Madridista

על משחק העונה אני אגיב יותר מאוחר אני חושב, אבל לגבי שאר המשחקים אני רוצה לדבר עכשיו.

אתחיל במשחק התחתית של העונה. אני הייתי רוצה לראות את הרצליה מנצחת. אין לי שום דבר נגד הפועל פ"ת, יש לי משהו נגד לחמן והכדורגל הכסחני שלו, הניצחון בשבוע שעבר לא עשה עליי שום רושם, לא יודע איך הם הביסו את הכוח שהיא קבוצה הרבה יותר מחוברת מהם ואולי אף מוכשרת, אבל לא משנה. הרצליה של עטר הייתה צריכה לנצח את מכבי חיפה במחזור הקודם ולהשיג עוד שתי נקודות קריטיות. נגד בית"ר היא השוותה במצב של 1-0, ולכו תדעו מה היה קורה. נניח הרצליה מקבלת עוד שלוש נקודות היא כבר בשבע. בכל מקרה, לפ"ת יש שלושה שחקנים מסוכנים: מאור בוזגלו, עידן סרור שעושה הכל בקישור, מזל שהוא חוזר להפועל עונה הבאה, ואחמד קאסום שניצח את המשחק הקודם. את החלוץ הספרדי של הרצליה לא ראיתי בשני המשחקים האחרונים, מקווה שהוא יבקיע, אני אוהב את הכדורגל של עטר. כפיר אדרי שחקן שאני לא יודע מה להגיד עליו. הוא דיי פיספוס, טכניקה יש לו אבל הוא טמבל. באחד על אחד באגף בתוך הרחבה הוא יכול לעבור כל מגן בארץ. משחק תחתית חשוב מאוד בכל מקרה.

האם מכבי ת"א יכולה לשחזר את היכולת בדרבי? אני לא בטוח. מכבי תמיד נופלת בשנים האחרונות אחרי משחקים גדולים, אם מכבי יינצחו את הכוח אפשר להגיד שהם ייצאו סופית לדרך חדשה לפי דעתי, שלושה נצחונות רצוף זה דבר שלא קרה למכבי הרבה זמן. ההגנה של מכבי הייתה טובה מאוד בדרבי, משחק הגנה הירואי, אבל, בניגוד להפועל המנומנמת תבוא הקבוצה של מלמיליאן באטרף אחרי הבושה שלה במחזור הקודם. מכבי צריכה להיזהר מתיקווה, מדן רומן ומהחלוץ אייה, חלוץ מוכשר. זהו פחות או יותר. טוב מאוד שנמני משחק, הוא מטריף את מכבי, החוד של מכבי דיי טוב. דיי ברור מה יהיה עם רוסו העונה, שחקן ספסל, הוא גמר את הקריירה. אני אאחל כמובן בהצלחה להכוח.

אשדוד - מכבי פ"ת, זה משחק שאי אפשר להגיד עליו כלום. שתי הקבוצות באות לאחר הפסדים. לא זוכר מתי לוזון הפסיד שלוש פעמים רצוף, אבל אשדוד תבוא באטרף בדיוק כמו פ"ת. ההבדל הוא שלאשדוד יש כדורגל ברמה גבוהה מאוד בחלק ההתקפי, לעומת פ"ת שלא סיכנה יותר מדיי את השער של נתניה. אשדוד הרימה ידיים בגלל שני שערים מוקדמים, נגד פ"ת זה יהיה אחרת. אחח.. חסן שריקי והלצמן.. איזה שלישייה בהתקפה. בקישור של פ"ת אין יצירתיות, אין קשר אגף אמיתי, והם חייבים להחזיר את עומר גולן. גם בהגנה יש לעשות חילופי משמרות, לתת לפסר מקום בהרכב ולמצוא מחליף למגאמדוב.
    לא מהמר על מנצחת, אני תמיד מפסיד בהימורים. הכי טוב להפועל זה תיקו וזה מה שיהיהhttp://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

נתניה ובני יהודה הם גם שתי קבוצות מעולות שיכולות לשחק כדורגל התקפי. נתניה באופוריה אחרי ניצחון באוורה, בני יהודה במשחק חוץ קשה מאוד. בני יהודה איבדה היתרון בנאיביות נגד כפר סבא וסיימה בתיקו, העונה שלה מאוד מאוד בינונית עד עתה. לנתניה יש סגל יותר טוב בעיקר בהגנה ובמרכז המגרש, אבל אין להרבה קבוצות בליגת העל שלישייה כמו עובד ביטון ואסולין. ההגנה של נתניה יותר חזקה והמשחק בבית שלה, לכן אני חושב שהיא תנצח. מרין פשוט שחקן מעולה בהגנה.

הפועל מאוד איכזבו בשתי התוצאות האחרונות. רק מקווה שננצח וזהו, 1-0 מגעיל, מפנדל שלא היה, 1-0 ובונקר 90 דקות, העיקר לנצח, הצמרת תברח ובעיקר בית"ר שבהיתרון שש בינתיים כי יש לנו משחק חסר, באופ"א לא הגיע לנו רק נקודה, מתי הלוזריות והנאיביות ייעלמו ומתי לא ניהיה פראיירים ונחלק מתנות בהגנה? אני רוצה את ההרכב הבא למשחק נגד כפר סבא, אבל ברור שנחטוף ממנה גול, מההתקפה המהירה שלה. אנטבי עף מההרכב עיקב משחק עלוב באופ"א, אבוטבול עקב חצי שעה טובה מקבל מקום על חשבון אבוקסיס שצריך לנוח, ורמוט פותח בהרכב וגם זיטו.
    אלימלך; בונדר, חן, פאאס, פרץ; אבוטבול, באדיר, ורמוט, טועמה, דה ברונו ואוגבונה.
    רק שננצח כבר! אני מאוד מפחד מהמשחק, דוארטה, יבואה, בן לוז, ישראלביץ, לא חסרים שחקנים שיעשו לנו בושות!!

3. אלי מתחן Member

יש לי חרא של הרגשה לקראת המשחק. אולי בגלל שאני לא אהיה בו...

4. Raulito Madridista

סקירת מספר משחקי עבר בין בית"ר ירושלים למכבי חיפה , מאת וואלה ספורט

מפגשים בין הקבוצות בחמשת השנים האחרונות:

11 נצחונות למכבי חיפה, 7 לבית"ר ירושלים, 7 תוצאות תיקו

32-25 בהפרש השערים לטובת מכבי חיפה

http://images.one.co.il/images/d/gg10988.Xxx
    איציק זוהר אחרי הניצחון הגדול של בית"ר 4-0 על מכבי חיפה

אני חושב שמשחק אדיר צפוי לנו בין בית"ר למכבי חיפה. פעם ראשונה שבית"ר ירושלים מגיעה כפייבוריטית למשחק נגד מכבי חיפה, לאחר המון שנים. אני חושב שמכבי חיפה לא מפסידה בטדי, ואני אקח הימור פרוע יותר, היא מנצחת את המשחק. אני הולך על גישה שמכבי חיפה תחזור לנצח, שהשחקנים רוצים יותר מתמיד(לא ששל בית"ר לא), לחיפה יש מה להוכיח, ויש היתרון למכבי חיפה בעמדת המאמן. מכבי חיפה עדיין קבוצה שמנצחת ברגעי האמת. אני חושב שיש היתרון ברור לבית"ר ירושלים במרכז ההגנה, למרות שלחיפה יש את קינן, גם לבית"ר יש את בנאדו על הספסל. מגרלשווילי לא יותר טוב מגפני, ואפק בכושר מצויין. בעמדת השוער, השנה קורנפיין יותר טוב ומספק את הסחורה. הקישור המרכזי של בית"ר יותר טוב, לחיפה אין קישור השנה, דירסאו לא משחזר את היכולת מהעבר ואנדרסון זה לא זה, אין מחליף לטל. בוטאנג שחקן מעולה, ואלברמן עושה עבודה של שני שחקנים. באגפים בוקולי השחקן הטוב בארץ זה ברור, אבל גם פרננדז שחקן מעולה, השאלה אם יישחק. בחוד אני חושב שיש היתרון לחיפה, אבל חוד של טוטו תמוז ובן שושן יכול להיות מאוד מאוד מאיים! מזרחי חייב לפתוח עם תמוז, חיפה צריכה לקוות שפביאני הדובון ייפתח. לחיפה יש את רביעיית ההתקפה הטובה בארץ אבל בייחד הם לא כל-כך מצליחים. בית"ר מעודדת מהתקופה האחרונה ומשבעת שעריה בשני משחקים והניצחון הקל על אשדוד, חיפה יכולה להיות מעודדת מהמשחק המעולה נגד ריינג'רס. השאלה אם חיפה תבוא עם מוטיבציית שיא כדי לנצח, בית"ר בטוח תיהיה באטרף בגלל הקהל. תיקו הכי טוב להפועל...אסור לחיפה לתת לבית"ר לברוח לה, הגיע הזמן שהיא תנצח. אבל הפסד של חיפה לא יהיה הפתעה.

אני זוכר כמה מפגשי עבר בין הקבוצות...

4-0 ענק של בית"ר על מכבי חיפה, כמה ימים לאחר הניצחון של חיפה על מנצ'סטר יונייטד בליגת האלופות! קוביקה היה אדיר במשחק, חיפה לא הייתה קיימת ועייפה ואיציק זוהר הנהיג את בית"ר לניצחון ענק!
    המשחק השני שאני זוכר זה הניצחון של בית"ר משער עצמי של חרזי באותה עונה, 03\2002, אחרי מסירה אחורה שהוא סיפק לאוואט, ואוואט... לא הצליח לבעוט את הכדור והוא חדר פנימה.
    היה גם 4-3 ענק לחיפה באותה עונה, שבעה שערים! משחק כדורגל ענק! בית"ר הובילה 2-0, חיפה הפכה את התוצאה עם שער של רוסו וצמד של רפי כהן, ארבייטמן השווה ל3-3 אך כהן צחק אחרון וניצח את המשחק בדקה ה-90!
    עוד משחק הוא ה4-0 של חיפה בפתיחת העונה של 04\2003 עם רוני לוי כמאמן לראשונה. בירוק הבקיע באותו משחק וסומן לכישרון גדול, וידוע מה קורה איתו היום.
    המשחק האחרון שהכי זכור לי זה שחיפה ניצחה 3-0 עונה שעברה והקהל שלה שר"אוו מיזה פרננדז??". זילזלו בחיפה שניצחה את המשחק בקלות, קולאוטי היה מעולה. פרננדז עלה בהרכב מצחיק. 2-0 של חיפה תוך 18 דקות.
    תמיד חם בין בית"ר לחיפה.

5. ReL Member

נתניה כנראה הולכת להיות קבוצה גוטמנית טיפוסית , אחרי שגוטמן ראה שמשחק זהיר הגנתי והססני שבנוי על מתפרצות מביא לו נקודות הוא ימשיך באותה השיטה , ככה שאל תבנו על משחק התקפי. בני יהודה קבוצה טובה מאוד שיכולה לעשות לנו הרבה צרות , ההגנה אולי חלשה אבל יש להם שוער מצויין שמחפה עליה. זה באמת אחד המשחקים שקשה לחזות איך ייגמרו .

מכבי ת"א -הכח , מכבי בתקופה נפלאה ומציגה יכולת התקפית שלא הציגה כבר שנים אבל לדעתי דווקא הכח , שבכלל תפתיע השנה במשחקים נגד הגדולות , תיקח את 3 הנקודות. שימו עין על ג'ף אייה.

הפועל פ"ת - הרצליה גם זה משחק קשה מאוד לחיזוי , הרצליה חייבת לנצח את המשחק הזה ואני מאמין שעטר יהמר על כל הקופה, לי יש הרגשה הפועל פתח תקווה תנצח פה.

אשדוד - מכבי פתח תקווה , רבים אומרים על אלון חזן שהוא עושה עבודה טובה באשדוד ואני אומר שלא . אז הוא לקח ניצחון בנתניה במתפרצות , אבל מול בית"ר ראינו איזו הכנה גרועה איזו טקטיקה לקויה , ממש קבוצה ברמה של ליגה לאומית . מכבי פתח תקווה תנצח ופטריק סופו יסיים את בצורת השערים.

6. Melixon 15 Member

אוהדי חיפה ריססו: "ארבייטמן ירוק"

די, אנחנו מתים שהוא יהיה אצלנו..
    זאת מן פסיכולוגיה הפוכה של חיפה שניקח את הילד האידיוט הזה מהם ונחסוך מהם את המבוכה?

אווו מיזה ארבייטמן! מיזה ארבייטמן! מיזה ארבייטמן! מיזה ארבייטמן! ב-ן ש-ו-ש-ן!!

הציור השבועי לילד:
    שלושה חלוצים צעירים ומוכשרים יצאו לטייל, ילדים, חפשו את שלומי ארבייטמן
    (ואף אחד לא מבטיח לכם שתמצאו)
    http://www.nrg.co.il/images/archive/408x153/608/771.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏4/11/06
  7. ghost89 Member

Tרבייטמן חלוץ מעולה אבל כמו משהוא שאני כבר מבחין שקורה גם למליקסון הוא עשה טעות שהגיע לחיפה,צעירים משום מה מאבדים יכולת בחיפה אבל מגיע להם אני מסתפק בברוכיאן ובן שושן.

8. Arjen Robben Member

יאללה היום מכבי מול הכח.
    הולך להיות משחק טוב ונראה אם מכבי יכולה להמשיך את היכולת הטובה שהיא הציגה בשתי המחזורים האחרונים(4-0 בני יהודה,3-1 ה*ועל ת"א).
    בהצלחה למכבי.

9. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבונקריסט גוטמן לא מצליח מול 9 שחקנים זהובים ו0-0 בקופסא.

נערך לאחרונה ב: ‏5/11/06
  10. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא קשור לשיטה של אלי גוטמן, אלא לחוסר יכולת של שחקנים. אופיר חיים יכל היום להבקיע רביעייה, מריוס בונדאה יכל להוסיף עוד שלושה, ג'ף טוטואנה יכל להבקיע את השער הכי קל בחיים שלו והיו עוד כמה החמצות של אוקוצ'ה, אבל הן לפחות היו סבירות ולא כמו של השלושה הקודמים שהצגתי. כמה אפשר להגיע מול וינסנט אניימה במצב של אחד על אחד ולא להבקיע? לקראת סוף המחצית השנייה בני יהודה נשארה בעשרה שחקנים, לקראת סוף המשחק היא נשארה אפילו בתשעה, אבל כנראה שזה עדיין לא מספיק.

הגיע הזמן שאלי גוטמן יפסיק לתת את האשראי לאופיר חיים. כבר כמה משחקים שהוא מתעקש עליו סתם, אופיר חיים לא תורם למכבי נתניה בכלום ועם ההחמצות של היום, אני בספק אם זה אפשרי שהוא יתרום לנו בעתיד.

ג'ף טוטואנה ושי בירוק שיחקו טוב מהרגע שנכנסו, אבל כמו במשחק הבית לפני שבועיים, שי בירוק נכנס כל כך מאוחר.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מה יהיה עם האדומים... בנתניה 2 אדומים וגם בפתח תקווה 2 אדומים. יותר אדומים מגולים... מגעיל.

נתניה יכולה להרגיש מאוד לא מרוצה וגוטמן צריך לבוא בטענות. הבנתי שנתניה שלטה, לא מפתיע נוכח האדום בחצי הראשון, ושחקני נתניה החמיצו והחמיצו. בגלל האדומים עוד אפשר להגיד שבני יהודה חזרה מרוצה אבל שירזי צריך להתעורר ולהעיר את השחקנים שלו ומהר. מכבי נתניה חייבת לנצח כאלה משחקי בית, זה דברים שמבדילים בין קבוצה בינונית לקבוצת צמרת. נתניה הייתה יכולה בקלות לנצח את המשחק ולהתקרב עד כדי נקודה לבית"ר אבל.. פראיירים היו יצאו הצהובים.
    בפ"ת 2 קבוצות התחתית יצאו בתיקו שבטח לא מועיל לשתי הקבוצות, אפילו מזיק. במיוחד להפועל פ"ת לה זה היה משחק בית. פ"ת חייבת לנצח משחקי בית כאלה... אחרת יהיה לה קשה להישאר בליגה כי איך שהיא נראית לא נראה שהיא מסוגלת להוציא נקודות מקבוצות חזקות ממנה, (כמובן שאני לא פוסל את זה פשוט אם משחקקים כאלה היא לא תנצח.. אז זו בעיה). הרצליה נשארה במקום האחרון ואני בטוח שגם שם לא ממש קופצים מהתיקו הזה.

בינתיים באשדוד לקראת סיום מכבי פ"ת מובילה 2-1 על אשדוד.

12. ReL Member

איזה בונקריסט ?, יכלנו לנצח במשחק הזה 5-0 לפחות . לא ייאמן כל ההחמצות האלו אבל תמיד יש משחקים כאלו בכל עונה . המחצית הראשונה הייתה די חלשה ובני יהודה הגיעה לשתי הזדמנויות טובות , אבל במחצית השנייה נתניה הגיעה ל6 מצבים מצויינים , טוטואנה מול שער ריק , בונדאה פעמיים לבד מול אניימה , אחרי זה אוקוצ'ה לבד מול אניימה , די כמה אפשר להחמיץ . ההצלה של אניימה כשבונדאה היה מולו לבד הייתה פשוט מדהימה , איזה שוער ענק.

אבל אני מבסוט לפחות שהקבוצה משחקת טוב ומגיעה למצבים , אז עכשיו לא לקחנו נקודות , פעם הבאה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏5/11/06
  13. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

שזה לא יטעה אותך, עד ההרחקה של סאלם אבו סיאם שיחקנו רע מאוד. ב-11 מול 11 הייתה לי את התחושה הרגילה, שאנחנו כאילו משחקים עם שחקן פחות.

14. ReL Member

כמו שאמרת אופיר חיים פשוט מיותר לגמרי , הוא תופס את המקום של בירוק או טוטואנה.

כרגיל כשטוטואנה עלה הוא הוסיף המון התלהבות להתקפה , הכין מצב לאוקוצ'ה , ולמרות שהיה צריך לכבוש (זה קורה רק בגלל שמספסלים אותו) הוא מוסיף הרבה.

15. הרצליה Member

האמת שאני די מאוכזב כמו שציינתי כבר אתמול תיקו לא יהיה גדול במיוחד, הרי זאת הפועל פתח תקווה ובמקרה של תיקו אנחנו עדיין מקום אחרון.
    אם מכבי תל אביב לא תבקיע בקרוב אז לא עשינו כלום.
    מה שיותר משמח זה שאנחנו לא מתפרקים אחרי שאנחנו סופגים כמו בפתיחת העונה.
    מאוכזב בגלל שהובלנו ולא ניצחנו, מעודד מזה שלא היינו רחוקים מלהפסיד לפי מה ששמעתי והשגנו נקודה.

עוד שבועיים מכבי תל אביב בבית, משחק הרבה יותר קשה ממה שהיה היום אבל בהחלט אפשר להוציא שם נקודות.

מאוכזב מהתוצאה מעודד מדברים אחרים.

חבל שלא יצא לי להגיע למשחק
    בכל מקרה,
    צהוב עולה ושוב טוב.