המחזור השמיני בליגת העל: בית"ר וחיפה נפרדות בתיקו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י David De Gea, ‏3/11/06.

1. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

במוקד משחקי המחזור השמיני בליגת העל יעמוד כמובן המשחקן המסקרן בין האלופה מכבי חיפה לבין הטוענת לכתר, בית"ר ירושלים. הירוקים יעלו לטדי אחרי רצף משחקים לא טובים מול הכח, הרצליה וריינג'רס אתמול. לעומתה, המארחת מציגה כדורגל פנטסטי מאז חילוף המאמנים ומגיעה בפורמה מצויינת אחרי שדרסה ללא רחמים את הרצליה ואת מ.ס. אשדוד במחזור הקודם.

מהקצה השני של הטבלה תפגשנה מכבי הרצליה והפועל פ"ת לקרב שבו שאסור לאף אחת מהן להפסיד. מכבי נתניה תארח את בני-יהודה שנמצאת בתקופה לא טובה.

מכבי ת"א תחכה בבלומפילד להכח עמידר ר"ג במטרה להמשיך את המומנטום המצויין שבו היא נמצאת מאז המשחק מול בני יהודה, והפועל ת"א תתארח בכפ"ס במטרה להתאושש מהדרבי הטראומתי. מפגש מעניין יהיה גם בין אשדוד לאחר ההתפרקות מול בית"ר, לבין הלוזונים.

לוח המשחקים:
    מכבי נתניה - בני-יהודה (שבת, 17:20) שר טוב
    הפועל פ"ת - מכבי הרצליה (שבת, 18:00) פ"ת
    מ.ס. אשדוד - מכבי פ"ת (שבת, 18:30) י"א
    מכבי ת"א - הכח עמידר ר"ג (שבת, 19:00) בלומפילד
    בית"ר ירושלים - מכבי חיפה (ראשון, 20:50) טדי
    הפועל כפ"ס - הפועל ת"א (שני, 19:00) לויטה

פריוויואים יעלו בהמשך... שיהיה לנו מחזור מהנה ופורה :aaa031:

2. ghost89 Member

בהקשר של משחק העונה לדעתי הולך להיות משחק שלא ישכח כאן במשך תקופה ארוכה בית"ר מגיעה בעמדה הרבה יותר טובה מחיפה ובית"ר טובה ממנה אולי בכול עמדה על המגרש אבל חיפה כבר הוכיחה שבמשחקים נגד בקובצות יותר טובות היא מתעלה על עצמה,חיפה חייבת לנצח שום תוצאה חוץ מזה לא תהיה טובה לה ולדעתי בית"ר לא תרשה לעצמה שום תוצאה חוץ מניצחון כדי להראות מי באמת שולטת השנה ועד כאן לא הוזכר עדין הקהל,כרגיל באיצטדיון טדי תהיה אוויריה מחשמלת הקהל הירושמלי באטרף שנים בית"ר כבר לא באהלמשחק עונה בתור פיבוריטית וכולם יודעים שלבית"ר יש רק כוונה אחת העונה וזאת אליפות.אני אישית מקווה שבית"ר תנצח גם עם היה משחק מגעיל אבל לדעתי באמת שהיה כאן משחק שיחרט בזיכרוננו.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מכבי נתניה- בני יהודה

שבת, 17:20
    שופט: לירן וקסברגר

מכבי נתניה, סגנית המוליכה תארח את בני יהודה המאכזבת והמאוכזבת שתרצה הפעם כן להצליח לצאת מהתקופה הלא מאירה פנים ולשפר את מיקומה בטבלה.
    מכבי נתניה מגיעה לאחר ניצחון אולי לא משכנע, אבל זה לא ממש משנה, ניצחון סופר חשוב אצל מכבי פ"ת, ניצחון שהקנה לה את המקום השני בצוותא עם מועדון ספורט אשדוד ובנתניה כמובן לא רוצים לחשוב על שום תוצאה ולא יקבלו שום תוצאה פרט לניצחון ביתי על בני יהודה. מנגד בני יהודה נמצאת בתקופה הלא טובה, אחרי התבוסה בדרבי למכבי ת"א הגיעה כפר סבא לבלומפילד, בני יהודה פתחה טוב והוליכה כבר 2-0 על הירדמות לא מובנת בחצי השני גרמה לספיגת 2 שערים ובמזל בני יהודה לא הפסידה במשחק.

במכבי נתניה אלי גוטמן יחסר מזואה אנסומבו שאימו נפטרה השבוע ואת מקומו צפוי לתפוס אבישי ז'אנו שגבר בקרב על ההרכב על ישראל זוויטי ושי בירוק, בצוות המקצועי של נתניה שיבחו השבוע את ז'אנו ואמרו שהוא נראה מצויין, מצד שני נשמעו קולות של שחקנים שלא מבינים את השיבוץ שלו ודווקא מצאו לציין את החולשה של ז'אנו במשחקים העונה. אלי גוטמן רוצה את ניצחון וניצחון בלבד, אבל הוא יודע טוב מאוד שמולו תעמוד קבוצה שיכולה ביום טוב לנצח כל קבוצה בליגה, גוטמן התרה בשחקנים והזהיר אותם בפני החולייה ההתקפית של בני יהודה בראשותו של ראובן עובד. גוטמן רוצה ויעשה הכל בשביל ניצחון אבל הוא לא מתכוון להפקיר את ההגנה.

http://images.one.co.il/images/d/gg107821.Xxx
    ניצן שירזי, תקופה לא קלה

בני יהודה תבוא גם היא במטרה ברורה לנצח את המשחק הזה. ניצן שירזי מאמין בבחורים שלו ויודע שלמרות היכולת הלא טובה בשבועות האחרונים יש לו שחקנים שיכולים בהחלט לנצח במגרש קשה כמו "הקופסא". אלי אברבנל לא ישחק במשחק בגלל פציעה וניצן שירזי מתלבט בין איציק עזוז ליאיר אזולאי כאשר ההעדפה נראית לאזולאי שכן עזוז קצת איכזב את שירזי ביכולת שהפגין בתיקו 2:2 נגד כפר סבא. אסי בלדוט מנגד, יחזור לסגל ולהרכב אחרי שבועיים שישב בחוץ בגלל פציעה. בבני יהודה בונים על ראובן עובד וליאור אסולין שיצליחו לפרוץ א הגנת נתניה ולהביא סוף סוף 3 נקודות לשכונה.

הרכבים משוערים:
    מכבי נתניה: לירן שטראובר, אורי אוזן, אבי סטרול, לואיס מרין, דדי בן דיין, אמיר טגה, אבישי ז'אנו, מריוס בונדאה, איתי שכטר, אופיר חיים ואוקוצ'ה
    בני יהודה: וינסנט אניימה, יאיר אזולאי (איציק עזוז), אסי דומב, יניב אלול, סאלם אבו סיאם, הרוויה קובאצ'ביץ', אימורו לוקמן, אסי בלדוט, מטה בטורינה, ראובן עובד וליאור אסולין

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מכבי תל אביב- הכח עמידר רמת גן

שבת, 19:30
    שופט: ערן פרוסט

נגיד שמכבי ניצחו את בני יהודה בגלל השופט, הגיוני. נגיד גם שמכבי ניצחה את הפועל בגלל מוטיבציה אדירה שיש למכבי רק במשחקי הדרבי, גם יכול להיות. מחר המבחן הגדול הוא על מכבי, השאלה הגדולה היא איך תיראה מכבי. האם המומנטום הגדול ימשך. מול מכבי תעמוד הכח ר"ג, קבוצה שפורקה על ידי הפועל פ"ת והפסידה למכבי הרצליה אבל מצד שני הגיעו לטדי ולקרית אליעזר ועשו למארחות צרות צרורות. המבחן הגדול של מכבי הוא לראות אם באמת מכבי הפכה להיות קבוצה ואם היא תוכל לנצח ללא קושי קבוצה שהיא בהחלט אמורה לנצח אותה ללא קושי.

http://images.one.co.il/images/d/gg112799.Xxx
    משחק מפתח לאלי כהן ולצהובים

במכבי ת"א אלי כהן מתכוון, כצפוי, להשאיר את אותו הרכב שניצח לו את הדרבי עם שינוי כפוי אחד שאומר שיוסי שבחון יפתח במקומו של מרטינוביץ'. מה שאומר שליאור ז'אן שהחליף את מרטינוביץ' בדרבי בצורה מעוררת כבוד ירד להגנה ושבחון יפתח בקישור. פרט לכך אפילו צמד הכהנים, תמיר ולירן, צפויים להמשיך ולשבת ביציע. שלושת החלוצים כמובן ימשיכו, ויהיה מנעניין לראות איך עומר פרץ שהיה פנטסטי נגד הפועל, ימשיך את הכושר שלו כמו שמצפים ממנו והאם יוכל להוביל את מכבי יחד עם אבי נימני כמובן, לעוד ניצחון חשוב שימשיך לתת למכבי דחיפה עצומה בליגה.

אורי מלמיליאן, כמונו, כבר לא יודע איך לאכול את הקבוצה שלו. מצד אחד תוצאות הירואיות מול הגדולות, מצד שני התפרקות ויכולת עלובה מול הקבוצות שהכח אמורה להיאבק אין עד לסוף העונה. ברור שאם זה יימשך ככה אז צפוי עתיד לא ממש מזהיר לסגולים מרמת גן ואורי מלמיליאן חייב לעשות משהו בקטע המנטלי ולהסביר לשחקנים שלו שצריך לשחק כדורגל לא רק שאתה אנדרדוג כי זאת באמת לא ממש חוכמה. אבל לפחות לכגבי המשחק מחר אולי יש לו סיבה להיות אופטימי. כי שוב הכח מגיעה למשחק חוץ נגד קבוצה גדולה במומנטום, עם אלפי אנשים ביציע, מצב שהכח הסתדרה יפה מאוד בטדי ובקרית אליעזר. בהכח אדיראן גמאן נמצא בספק ואם הוא לא ישחק זאת תהיה מכה נוספת להכח שאיבדה כבר את גיא טוביאק, בנוסף לרחמין, לכל העונה וגם השוער הגרמני המחליף של רחמין נפצע וייעדר מספר שבועות. גמאן יקבל זריקה לפני המשחק וצפוי לשחק למרות הכל. דודי ליברמן שקיבל אדום נגד פ"ת יחסר גם הוא.

הרכבים משוערים:
    מכבי ת"א: טברטקו קאלה, אבי יחיאל, ליאור ג'אן, יובל שפונגין, אורי שיטרית, מושיקו מישאלוף, יוסי שבחון, אבי נימני, עומר פרץ, מיליאן מרדיקוביץ' ומשה ביטון
    הכח עמידר ר"ג: ישראל פילוסוף, ליאור ראובן, אדריאן גמאן (רובי רגב), סבאטי ליפנייה, שוקי נגר, יובל בלאיש, דן רומן, יוסי רוזן, אבי תקווה, אסי בוזגלו וג'ף אייה

5. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשחק המרכזי של המחזור מנקודת מבטי:
    באמת מדובר במשחק גדול גם ביחס לשנים האחרונות. בכל שנה יש 'משחק עונה' אבל לא זכורה לי סיטואציה דומה לפחות מאז ה 0-3 שמכבי חיפה ניצחה את המיליונים של זאבי, אי שם בפברואר 2001, מחזור 26 של העונה, משחק שכלל, אם אתם זוכרים, יריקה של ישראל כהן על יוסי בניון שהובילה לפנדל. המשחק הזה סגר את העסק בצמרת הטבלה באופן סופי והעניק לנו אליפות ראשונה מאז 93-94.

יש כמה קווי דמיון- באותם ימים גוטמן עזב ולקבוצה הגיע ניסים בכר, בית"ר הייתה קבוצת מיליונים של משקיע חדש בכדורגל הישראלי, עם המון שחקנים חדשים וזרים שנחשבו משום מה לסטארים (בראנקו סאביץ' ומילאן סטוינובסקי). חיפה של בניון, ז'וטה, פרליה ויעקובו הייתה מועמדת לאליפות אך לא הפייבוריטית הגדולה לזכיה.

אבל גם הרבה הבדלים יש בין אז לבין היום- אז בית"ר הגיעה בירידה כך שחיפה רק צריכה לתת לה דחיפה קטנה שתספיק על מנת להוות נוק-אאוט. חיפה, בניגוד גמור, הייתה אחרי התיקו שכולו ניצחון על הפועל ת"א כש"קייסי כובש את השוויון, בשניה האחרונה של תוספת הזמן" (מילותיו המדויקות של רמי וייץ) שבוע אחד קודם לכן, שסילק את האדומים מהמירוץ, וכל מה שנותר, כאמור, הוא לחתום סופית על תעודת הפטירה של שאיפותיה של בית"ר לזכיה באליפות.
    זאת לעומת איך שהקבוצות מגיעות למשחק ביום ראשון, ועל זה אתם בטח יודעים מספיק בלי שאני אשכתב פה את המציאות- אין זה היפוך מוחלט של מה שהיה אז, אבל היום בית"ר למעלה וחיפה למטה, תרתי משמע.

אגב כמה פרטים נוספים-
    1. באותה עונה, ואם אני זוכר טוב גם בזאת שאחריה, זכינו באליפות בטדי אחרי משחקים נגד בית"ר (בפעם הראשונה 0-2 של באדיר ויעקובו כשעוד לפני המשחק היינו אלופים אחרי ששמענו ברדיו על התיקו של הפועל ת"א, ושנה לאחר מכן תיקו 1-1 כשיוסי בניון כובש את שערו האחרון בחיפה) כך שכבר הקפנו שם את המגרש פעמיים עם הדגל.
    2. אוהדי חיפה פוחדים למשמע השם 'טדי', אבל מבדיקה של הסטטיסטיקה עולה כי 20 מפגשים בין הקבוצות נערכו במגרש זה מאז שנפתח (הוא די חדש, אחרי הכל) ודווקא לירוקים יש יתרון משמעותי במפגשים שנערכו בו.
    3. לפני 11 שנים, שוב מחזור שמיני, שוב שתי הקבוצות נפגשו למשחק עונה שנערך בשבת תמימה למראה (כי אז המשחק המרכזי היה בשבת בערב) ב-4/11/95. אני זוכר בבירור כיצד כשיורם ארבל סיים את השידור של 'הדקה ה-91', תוכנית סיכום המחזור באותם ימים, הוא נתן דיווח לקוני על יריות בעצרת בכיכר מלכי ישראל, זה מה שידעו אז. אגב, המשחק נגמר ב 2-2 (דוידוביץ' הדף פנדל לשאלוי, ואני חושב שמלבד ההדיפה הזו וההדיפה נגד גלזגו אתמול, יש לו אולי עוד הדיפה אחת בקריירה) שבעיקר סייע לצלע השלישית במאבק על האליפות, מכבי ת"א, להעפיל אל המקום הראשון, שבו ניצבה גם בסיום אותה עונה.

http://img406.imageshack.us/img406/9521/hakafatt4.Xxx
    הקפה בטדי.

אני לא ארחיב לגבי הרכבים כי זה יהיה בפריויו, ואני בעצמי לא יודע מה יסגר בסוף עם צד שמאל שלנו (קייסי/מגרע, קטן...), אבל אני אגיד כמה דברים על איך שאני רואה את המשחק הקרוב: ההגנה שלנו פשוט בכושר רע- מימין לשמאל בלי יוצא מן הכלל ראינו מאז הפועל ת"א חוסר תיאום מוחלט וכושר רע של החבר'ה מהחוליה האחורית. עם זאת, מכיוון שהחלק החזק בבית"ר הוא לא ההתקפה אלא הקישור, זה גם המפתח שלנו לקראת המשחק הזה- בוקולי, מסודי, קטן אם ישחק, חייבים לנסות ולהזכר איך הם שיחקו כדורגל בעונה שעברה, ולהסב לנו את השליטה במשחק. זאת לצד דירסאו ואנדרסון (שישחק?) שעליהם תוטל משימה קשה של הריסת ההתקפות הבית"ריות, ואם נתמקד- שיתוק של אלברמן וזנדברג, שמהם תיפתח הרעה לדעתי.

http://mad.walla.co.il/w/18-200/166407-18.Xxx
    הולך קשה בהגנה.

ומה החוליה החלשה בבית"ר- גם כן ההגנה (לא שהיא בכושר ירוד כמו שלנו). החבר'ה שציינתי קודם בקישור הקדמי, ובעיקר בעיקר קולאוטי, שמפגין חוסר יציבות לאחרונה (מעסיקות אותו כנראה מחשבות על קקטוסים ונאצ'וס במקסיקו), חייבים לעקוץ במעט ההזדמנויות שיתאפשרו לנו, בהנחה שבית"ר תשלוט במשחק ואנחנו נתבסס על מתפרצות. כאן אני אחבר את הדברים להערכה שלי לגבי איך שיתנהל המשחק ואיך שיסתיים- לצערי אני לא אופטימי, וההערכה החיובית ביותר שלי מדברת על 1-1, אבל אני מאמין גם שקיימת האפשרות שכל החודש הגרוע שעבר עלינו, להוציא מחצית אחת מול אוקזר, יתפוצץ פתאום על הצהובים שחורים האלה, ואולי בנאדו ובעיקר זנדברג ועידן טל (שיספרו לו באנגליה לאן לחזור בינואר) יבינו שלא הכל בחיים זה כסף.
    אווירה טובה בטוח תהיה וחבל שזה יום ראשון ולא אוכל לחבור לאלפים הירוקים ביציע הצפוני על מנת לדחוף את הקבוצה.

יאללה חיפה!

6. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

הפועל פ"ת - מכבי הרצליה (שבת, 18:00) פ"ת

כבר בשלב כל כך מוקדם של העונה, ברור לכל הליגה כי המשחק מחר באורווה בין מכבי הרצליה להפועל פ"ת הוא קרב על שש נק' לכל דבר.

לאחר שבעה מחזורים ישנו קונצנזוס די נרחב שמתוך שלושת האחרונות, הכח ר"ג, הרצליה והפועל פ"ת, רק אחת תמשיך איתנו בשנה הבאה בליגת העל. כל קרב בינהים- על שש, ואולי אפילו יותר נק'.

שתי הקבוצות, שלא הפסידו במחזור הקודם, ינסו ליצור מומנטום שיסייע להן להחלץ מן המקומות האחרונים.

המקומיים השיגו בשבוע שעבר ניצחון ליגה ראשון, כשהביסו את הכח עמידר ר"ג 0-3 במגרש בשכונה. ניצחון שקנה הרבה אוויר במלאבס.

הקשר צ'ק גדיאגה השתתף באימון עם יד חבושה וכשהוא סובל ממתיחה קלה בשריר האחורי. על אף הפציעה, ייתכן כי גדיאגה ימשיך לקבל את הקרדיט של לחמן.

עדיין בקישור, יניב לוזון, שכבש את שני השערים במשחק האחרון צפוי לפתוח בהרכב הראשון לאחר שבשני המשחקים האחרונים של הקבוצה התייבש על הספסל עד הדקות האחרונות של המשחק. לוזון יפגוש בפעם הראשונה את מכבי הרצליה מהצד השני של המתרס, לאחר שבשנתיים האחרונות היווה בורג מרכזי בקבוצה שהגיעה לגמר גביע המדינה ועונה לאחר מכן העפילה לליגת העל.

הקשר יוסי דורה, שהראה יכולת טובה מול הכח ר"ג, ימשיך ככל הנראה לקבל את גופיית ההרכב הראשון.

באשר לסוגיית השוערים, שני השוערים של פ"ת, רפי כהן וברק ויסוקר, חזרו להתאמן השבוע ונראים כשירים למשחק. נראה כי המאמן לחמן יחליט בצמוד לשריקת הפתיחה מי מבין שועריו יעמוד בקורות. לא מן הנמנע, שה יהיה דווקא השוער השני ויסוקר שייכלל באחד עשר הפותחים של הכחולים.

הרכב משוער: ברק ויסוקר (רפי כהן), זאב חיימוביץ', עמרי קנדה, מהראן אבו רייא, הרצל לוי, יניב לוזון, עידן סרור, יוסי דורה, מאור בוזגלו, אחמד קסום, שמעון אבו-חצרה

http://images.one.co.il/images/d/gg105835.Xxx
    על שש נק', כהן.

גם מכבי הרצליה מגיעה במצב רוח די מרומם. אמנם בקבוצה היו רגשות מעורבים לאחר התיקו הביתי במחזור שעבר (2-2) עם האלופה, כשמצד אחד הצליחו להשיג נקודה מאלופת המדינה, אך מצד שני איבדו שתיים כשספגו בדקות הסיום. בסך הכל, גם בהרצליה אומרים שברגע שהקבוצה מאוכזבת כי לקחה "רק" נקודה ממכבי חיפה, סימן שמשהו טוב קורה כאן.
    בקבוצה מאמינים ביכולתם להשיג תוצאה טובה גם במלאבס.

כל השחקנים פרט לשי מימון ולאליאסו איסיאקו הפצועים, השתתפו באימון המסכם ויעמדו לרשותו של המאמן, ראובן עטר.
    הבלם הצעיר, שיעבור בשבוע הבא ניתוח בקע, יעדר בחודש הקרוב בגלל פציעה בשרירי הבטן התחתונים. איסיאקו, שפגוע בברכו, ימשיך להעדר וצפוי להחתך מהקבוצה בינואר.

מהאימון המסכם עולה כי המגן הימני, איתן עזריה, ימשיך לקבל את האשראי מעטר. בקישור צפוי לפתוח לאונרד קרופניק, כך שכפיר אדרי, שחזר להתאמן אחרי שהחלים מפציעה בקרסול, יחכה קרוב לוודאי על הספסל להזדמנות שלו.

הקונטרה ההרצליינית ליניב לוזון הוא כמובן עומר בוקסנבואים. שבדומה ללוזון, יפגוש את קבוצתו לשעבר לאחר שבשנה שעברה היה מהבולטים בשורות הכחולים מפ"ת.

הרכב משוער: שאול סמדג'ה, איתן עזריה, חיים מלכה, יה יה פטי, אייל טרטצקי, דייהו דייויס, מהרן ראדי, לאונרד קרופניק (כפיר אדרי), עומר בוקסנבאום, פפי קימוטו, איבון אריאטה.

http://images.one.co.il/images/d/gg60873.Xxx
    על הספסל, בפעם הראשונה העונה. אדרי.

נערך לאחרונה ב: ‏4/11/06
  7. ghost89 Member

Alvaro Recoba אם כבר עשית השווה לחוליות בין הקבוצות דווקא במרכז השדה לבית"ר יש שליטה מלאה. בקישור האחרוי של בית"ר יש את בואטנג ואלברמן (שלמרות מיקומו בתור קשר אחורי עושה המון התקפה) בכול מקרה הצמד הזה לעומת דירסאו ואנדרסון נותן לבית"ר שליטה בקישור האחורי,באגפים בית"ר כנראה תפתח עם מירוסביץ' ואפק באגף הימני ככה שהאגף השמאלי הפרוץ של חיפה יכול להפוך לחגיגה ירושלמית ואגף שמאל עם זנברג וגפני תמיד מסוכן (אישית אני מכניס את זיו במקום גפני לתוספת מחץ). בהתקפה פינטו (בהנחה שהוא פותח) ובן שושן חייבים לאיים באופן קבוע על השער ההגנה החיפאית לא תוכל לעמוד בלחץ קבוע של בית"ר והיא תהיה חייבת לקרוס עם להחשיב את העיפות של חיפה זה משחק שבית"ר חייבת לנצח.

8. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים לגבי רוב הדברים שאמרת, ומכאן הפסימיות שלי נובעת. למעשה לחיפה יתרון על בית"ר בין הקורות, ובחולית ההגנה (כששלנו בכושר טוב, ונכון לחודש האחרון היא לא). אמרתי שבבית"ר הקישור הוא החוליה החזקה ולכן המפתח שלנו הוא שהקישור שלנו יתעלה ויגבר על הבית"רי.

9. MHFC Member

דווקא כשאנחנו בתקופה רעה מאוד, אנחנו מתארחים בטדי מול המוליכה בטבלה, אבל אולי המנטליות מול בית"ר תהיה גבוהה והשחקנים ירקו דם בשביל ניצחון, כי זה משחק שאסור לנו להפסיד בו למרות שזאת ביתר ולמרות שאנחנו משחקים בטדי מול פני 18,000 אוהדים צהובים ועוד יותר מ-2000 ירוקים שיעשו לא מעט רעש בטדי כמו בכל עונה.

בעונה שעברה במחזור ה-3 הצלחנו לנצח את בית"ר בטדי 1-0 משער של זנדברג שעכשיו הוא באותה קבוצה שהפסידה אז, במחזור ה-14 פגשנו את לואיס פרננדז ביחד עם לרואה והצלחנו להביס את בית"ר 3-0 בקלות, אלרח משחק חלש מאוד מצד בית"ר, בסיבוב השלישי כאשר בית"ר התחזקה מאוד, (פרננדז, לרואה, אגאנזו וכו') הפסדנו 1-0 משער של אסולין בדקה ה-69.

קייסי כנראה יפתח בהרכב סוף כל סוף, הוא חוזר מפציעה לאחר שנפצע מול אוקזר, דוידוביץ ששיחק מולר יינג'רס יפתח מול בית", כנ"ל לגבי אולארה, ההגנה שלנו צריכה להיראות טוב מול שתי העולות החדשות ספגנו 5 שערים !! עד כה ב-6 משחקים שלנו ספגנו 10 שערים שזה נתון רע מאוד, מה עוד שההתקפה של ביתר עושה את שלה, במידה ומשומר יפתח בהרכב הוא צריך לעזור המון בחלק ההגנתי מה שהוא לא עושה בדרך כלל, אני מעריך מאוד את הצד ההתקפי שלו, אבל לא את ההגנתי.
    בהתקפה אני מקווה לראות אותה חדה מאוד, אנחנו חייבים לנצל את הזדמנויות שאנחנו מקבלים, אחרת נספוג, כמו הביטוי:"מי שלא כובש סופג", מה גם שההגנה של בית"ר סופגת לא מעט שערים העונה, גרשון עדיין לא מזכיר את היכולות ההגנתיות שלו מהפועל ת"א ובנאדו בינתיים דוקא מראה יכולת טובה במשחקים שהוא מקבל, אולי דווקא מול האקסית שלו הוא ילחץ ויתפוס יום רע כנ"ל לגבי שאר חוליית ההגנה של בית"ר.
    מה שיכול להסתמן כיתרון במשחק הזה הוא שהקהל של בית"ר יכול להלחיץ לא מעט, כשביתר לא כובשת בדרך כלל הקהל מתחיל לשרוק בוז, מה שיכול להסתמן כיתרון עבורנו ולחץ על שחקני בית"ר.
    לדעתי עם הגנה מצוינת והתקפה חדה אפשר לצאת עם ניצחון מטדי.

יאללה חיפה !!!!!!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏4/11/06
  10. ghost89 Member

דווקא העונה הקהל הירושלמים התבגר במקצת קטע הזה סתכל את המשחק מול הפועל ת"א שהקהל עודד כול המשחק גם בפיגור,אבל בלי ספק הקהל שלנו יכול להלחיץ את בית"ר אפילו יותר ממה שהוא מלחיץ קבוצות אחרות.

11. MHFC Member

מסכים אבל לא במאת האחוזים.
    בעונה שעברה בדרך כלל בהפסדים של בית"ר ירושלים בטדי, הקהל שרק בוז, אם אני לא טועה גם לעמים כשהקבוצה סיימה בתוצאות תיקו, או כשהיא לא הציגה כדורגל יפה, העונה פחות רואים את זה, אבל מול הכח עמידר רמת- גן אם אני לא טועה היו שריקות בוז לאחר שבית"ר סיימה בתיקו 0-0, מי שלא זוכר היא עוד ניצלה מהפסד בדקה ה-90 לאחר שרוזן החמיץ את הפנדל השני, (הפנדל הראשון נפסל עקב כניסת שחקנים לרחבה לפני שבעט).

מול הפועל ת"א, הקהל של בית"ר אומנם לא שרק בוז, אבל אם אני לא טועה הוא לא תמך בקבוצה בפיגור ואולי דווקא כן, בכל אופן הקהל של בית"ר יכול להלחיץ כשהקבוצה לא כובשת וזה יכול להסמתן כחיסרון עבורכם ויתרון לטובתנו, לכן אנחנו צריכים לבוא ולהיות חדים בהתקפה, ובנוסף לתת משחק הגנה מצוין שלא יאפשר לשחקני בית"ר לעשות את מה שבדרך כלל הם עושים.

אם נשחזר את היכולת מול שתי העולות, אנחנו נובס בטדי, לכן אנחנו צריכים לבוא סופר- מוכנים למשחק הזה.

12. הרצליה Member

שוב אותה הרגשה כמו לפני הכח, הרגשה לא רגילה.
    עוד משחק שכל תוצאה חוץ מניצחון היא אסון.
    במקרה של הפסד או אפילו תיקו אני ירגיש כאילו לא עשינו שום דבר בשבוע שעבר נגד חיפה, הרי תיקו ישאיר אותנו במקום האחרון עם 5 נקודות לעומת זאת ניצחון יכול להקפיץ אותנו מעל לקו האדום ולפני סדרת משחקים קשה כמו מכבי ת"א,כפר סבא ונתניה זה יכול להיות די מעודד.

משחק שבו ללא ספק צריך ליזום מהדקה הראשונה ובמקרה הזה אני יודע שזה מה שיקרה, הרי יש לנו איזה בחור מתולתל על הקווים.

אין ספק בכלל שקרופניק שלדעתי היה לא רע בכלל נגד חיפה צריך לפתוח במקום כפיר אדרי האיום ונורא שלא הורגש באף משחק להוציא הבישול נגד הכח(המשחק היחיד שלא יצא לי להיות בו.)

ראדי שהיה טוב מאוד( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx )נגד חיפה מקבל בצדק את הקרדיט ועד עכשיו הוא פותח בכל המשחקים וכרגע לפחות אין לי את התלונות של השנה שעברה.

המגרש באורווה מעורר את אחד הזיכרונות הכי חזקים אם לא החזק ביותר שלי כאוהד מכבי הרצליה, לפני שנה וחצי ברבע גמר גביע המדינה, ח-ל-ו-ם.
    בהרכב של הפועל פתח תקווה שיפתח מחר לא משחק אף שחקן להוציא את רפי כהן אם ישחק(שבוודאי ירצה לשכוח את המשחק הזה) ששיחק במשחק ההוא והשחקן היחיד שאיכשהו קשור הוא יניב לוזון שאז שיחק במכבי הרצליה ועומר בוקסנבוים, היום בהרצליה.

בהרכב הרצליה מאותו משחק יפתחו מחר שאול סמדג'ה,אייל טרטצקי ודייהו דיוויס.

יהיה טוב,
    צהוב עולה.

וקצת היסטוריה:
    הודעה שלי כאן בפורום לאחר המשחק הבלתי נשכח.
    20.4.05, מכבי הרצליה מעפילה לחצי גמר גביע המדינה.

13. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

מ.ס. אשדוד - מכבי פ"ת (שבת, 18:30) י"א

מפגש מסקרן יתקיים מחר בי"א באשדוד, עת תפגוש מ.ס. אשדוד, מוכת ה4-1 מהשבוע שעבר ע"י מאמנה לשעבר ובית"ר ירושלים, את מכבי פ"ת, קבוצה מוכה לא פחות, שהפסידה במחזור שעבר 0-1 למכבי נתניה לאחר שעלתה על יריבתה במרבית שלבי המשחק.

שבוע קשה עבר על שחקני אשדוד ועל מאמנם הטרי, אלון חזן, בעקבות ה-4:1 מול יוסי מזרחי ובית"ר ירושלים.במוצ"ש ינסו השחקנים של חזן להחזיר מעט צבע ללחיים של האוהדים. הקבוצה הדרומית מגיעה למשחקה הביתי כשהיא ממוקמת שלישית בטבלה, לאחר 4 ניצחונות, ו-3 הפסדים. בלי אף תוצאת תיקו.

הקבוצה של אלון חזן תעבור מהפכה לא קטנה, עקב אילוצי פציעות. חזן יאלץ להסתדר ללא אייל בן-עמי, אייל אלמושנינו, תומר ברוקס, כריסטיאן גונזאלס ורומן חאוסטוב, הפצועים. פצוע נוסף, שנעדר כבר תקופה ארוכה, הוא דוד רביבו, שעל-פי האימונים האחרונים נראה מתאושש, אך עדיין סביר להניח שלא ישחק מחר. לא בדיוק הסגל המלא שחזן היה רוצה..

פציעתו של גונזאלס היא המשמעותית ביותר. באשדוד מרוצים מאוד מהבלם הארגנטיני, ששומר על יציבות מפתיחת העונה. מי שיחליף אותו במרכז ההגנה יהיה אדיר טובול, שיוסב מעמדת המגן השמאלי לתפקיד אותו מילא בעונה שעברה.

טובול יצטרף לבלם הסנגלי, גורה טל. אושרי אלפסי ימלא את מקומו של טובול באגף השמאלי. לצידם, ישלים אמיר אלקריף את חוליית ההגנה. מנור חסן צפוי לשוב להרכב הקבוצה במקומו של מסאי דגו.

הרכב משוער: סמי אג'י, אמיר אלקריף, גורה טל, אדיר טובול, אושרי אלפסי, יוסי אופיר, מנור חסן, עידן מליחי, יניב עזרן, עידן שריקי, שי הולצמן.

http://images.one.co.il/images/d/gg111525.Xxx
    חוזר למציאות, חזן.

מכבי פתח-תקוה תגיע למשחק החוץ מול מ.ס. אשדוד במצב לא אידיאלי מבחינתה לאחר 2 הפסדי ליגה רצופים. אצל הלוזונים לא מכירים תופעה כזו של רצף הפסדים ומקווים שכבר מול אשדוד תצא הקבוצה לדרך חדשה.

לרשותו של המאמן, גיא לוזון, יעמוד הרכב חסר. הקפטן, מוראד מגמאדוב, ייעדר בגלל פציעה וגם שיתופו של המגן, נאור פסר, מוטל בספק. פסר נפגע במהלך האימון בעינו ורק לפני המשחק הוא יערוך מבחן כשירות.

בנוסף לכך גם הקשר, עמנואל אביידה, שעבר במהלך השבוע עבירת משמעת כשאיחר לאימון לא יהיה בסגל ובמקומו יפתח כנראה דני פרידה. הבעיה עם פסר גורמת למאמן לוזון כאב ראשון לא קטן ובמידה והמגן הצעיר לא יהיה כשיר, השיבוצים של שחקני ההרכב עשויים להשתנות.

ובכל הצרות הללו יש נקודת אור אחת קטנה גדולה בסגל של הלוזונים- כשירותו של החלוץ המחונן, עומר גולן, לאחר היעדרות ממושכת של כמעט חודש. גולן אמנם לא יפתח אבל ישולב במידת הצורך.

הרכב משוער: אוהד כהן, איסמעיל עאמר, מרסיו ג'ובאניני, קובי גנון (ניצן דמרי), נאור פסר (קובי גנון), סולי צמח, אסי משיח, דני פרידה, בלסינג קאקו, רוביל סרסור, פטריק סופו.

http://images.one.co.il/images/d/gg101685.Xxx
    שלושה הפסדים ברציפות?, לא במילון שלו. לוזון.

14. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי נתניה - בני יהודה
    מכבי נתניה אמנם קבוצה טובה יותר, אבל לבני יהודה יש 'דבר' כזה שקוראים לו ראובן עובד שכל פעם שהכדור אצלו ברגליים, צריך לעזוב את הכל ולהשגיח רק עליו. למרות הכל, אני חושב ששחקני מכבי נתניה יודעים שהפסד לנגד עיניהם של האוהדים הביתיים לא יעשה טוב לאף אחד.
    אני חושב שמכבי נתניה הולכת לנצח את המשחק הזה.

הפועל פתח תקווה - מכבי הרצליה
    שתי הקבוצות האלה משחקות טוב, למרות המיקום שלהן בטבלה. הן מציגות כדורגל נורא יפה ופתוח שכיף לראות אותו. יש המון מלחמה במשחקים מול הקבוצות הללו וזה מוסיף המון צבע. אני חושב שמכבי הרצליה הולכת לנצח את המשחק הזה, כי היא קבוצה מעט יותר מנוסה. התבוסה שהנחילה הפועל פתח תקווה במחזור הקודם בטח תשפיע עליה, כיוון שרוב שחקני הקבוצה הם צעירים.

מועדון ספורט אשדוד - מכבי פתח תקווה
    שתי הקבוצות הללו הפסידו בשבוע שעבר ולכן אני צופה כאן לחלוקת נקודות, בתקווה שיהיו המון שערים. אלון חזן עושה עבודה לא רעה במועדון ספורט אשדוד, ככה שאני לא חושב שחילופי המאמנים זה משהו שעלול, צריך או יכול להשפיע על המשחק.

הפועל כפר סבא - הפועל תל אביב
    האחת מגיעה אחרי תיקו והשנייה מגיעה אחרי הפסד. אני חושב שהפועל כפר סבא הולכת לנצח את המשחק הזה, כיוון שהיא משחקת הרבה יותר טוב כרגע וגם כי הפועל תל אביב עוד לא תתאושש לגמרי מהמשחק מול ראפיד בוקרשט.

מכבי תל אביב - הכח עמידר רמת גן
    צר לי על חניכיו של אורי מלמיליאן, אבל אני לא רואה איך מכבי תל אביב עוצרת דווקא מול הכח עמידר רמת גן. אני חושב שמכבי תל אביב תמשיך את התקופה הטובה שלה ותנצח את המשחק הזה. אולי זו לא תהיה הצגה כמו בשני המשחקים האחרונים, אבל הם יגרדו את הנצחון.

בית"ר ירושלים - מכבי חיפה
    בתחילת העונה חיכיתי למשחק הזה הרבה, אבל אני לא חושב שהוא יהיה גדול כמו שעושים אותו. אני אשמח מאוד אם היכולת תזכיר במשהו את הדרבי שהיה במחזור שעבר. מכבי חיפה לא באמת מגיעה בשיאה ובנוסף לכך היא גם מגיעה עייפה, שלא נאמר חבולה במקצת. בית"ר ירושלים מרגישה טוב מאוד בזמן האחרון ועם עשרות אלפי אוהדים, אני בטוח שהיא תרגיש אפילו יותר טוב. למרות הכל, אני חושב שמכבי חיפה לא תצא פראיירית ותתחלק עם בית"ר ירושלים בנקודות.

שיהיו כמה שיותר שערים, אני מקווה מאוד לצאת צודק בהשערות שלי.

15. burning soil Member

אני חושב שאם מכבי מגרדת ניצחון זה יהיה הישג, תמיד אנחנו נופלים אחרי משחקים גדולים, מה גם
    שאבי נמני ויוסי שבחון בהרכב זה לא שילוב הכי אידיאלי - שניהם יצירתיים ומחפשים לקבל את הכדור.