המחזור השישי בספרד: בארסה יוצאת לפיחואן במוקד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏29/9/12.

1. מזגן Member

למה זה חייב היה להיות ככה?! פשוט למה? עם האדום ועם נגיעת היד.

2. 亚历山大帕托 Member

46 אלף אנשים ראו את היד, רק אדם אחד לא. מה שקרה לסביליה זה פשע. גועל נפש.

3. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

כמה תחת לקבוצה אחת, זה משהו מדהים.

4. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

נדב יעקובי שובר שיאים של גועל נפש בשידור חי, פשוט מגעיל אותי.

5. Raulito Madridista

המשחק בפיחואן הבטיח הרבה - ולא איכזב. אבל חבל שהיה מסביב לכדורגל.
    רק לפני ימים ספורים היינו עדים למקרה של ספורטאי גדול והיום אנחנו רואים את האתנטיזה לאותו יופי טהור. פברגאס כדורגלן מעולה והוא היה שם היום בשביל בארסה אבל אי-אפשר להתעלם מהצוללנות המגעילה הזו. טפיי.

הגול של דויד ויאה הוא כבר משהו אחר לגמריי, מדובר בווינר. בארסה יוצאת מהפיחואן עם 3 נק' אדירות, מתסכל זה לא מילה.

סביליה חזרה, היא משחקת פנטסטי ואם היא תמשיך ככה היא תשיג את הכרטיס לליגת האלופות יחד עם אתלטיקו מדריד. אבל מטהו להוז היה גדול גם עליה. היריבה היא בארסה ולא חטאפה. כרטיסים אדום שלא היה ולא נברא וגול לא חוקי הם יותר מידי עבור כל קבוצה בעולם. פשוט שוד.

6. מזגן Member

מה הוא אמר למשל? (אני בחו"ל)

7. מרקו ואן באסטן Member

הקבוצה הכי דוחה בכדורגל העולמי.כל פעם לראות את זה ולא להאמין. על מה שפברגס עשה צריך להרחיק אותו ל5 משחקים. קבוצה של צוללנים ומתחזים. כל פעם שבארסה במצוקה השופטים עוזרים להם.

8. ראיין אדלי Member

סביליה, אני לא יודע איך להודות לך על זה שהזכרת לי ולעוד אלפי צופים למה אנחנו אוהבים כל כך כדורגל.
    איזה לחימה ענקית! תענוג אחד גדול לראות את הקבוצה האדירה הזאת.

ברצלונה קבוצה מגעילה בלי שום כבוד עצמי, אז הנה עוד משחק שהשופט קובע את התוצאה לטובתם.

נערך לאחרונה ב: ‏29/9/12
  9. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

מזל זה כנראה באמת הדבר הכי חשוב בכדורגל. שני שערים בדקות האחרונות של המשחק וטעות קשה מאוד של מתאו לאהוז במהלך שער השוויון זה חלק מהמזל שממנו ברצלונה נהנתה היום, יכולת אפרורית מאוד של הקבוצה לאורך כל שלבי המשחק, אבל כשהמזל לצידך, את מי זה מעניין?

דווקא לדעתי היה אדום של מדל שנגח בססק בכתף. כמובן שאני לא מצדיק את פברגאס שתפס את הפנים שלו לאחר מכן כאילו יידו עליו אבנים במשקל טון, אבל זו לא הפעם הראשונה ולא האחרונה שנראה דבר כזה אצל שחקני ברצלונה, מזה אני לא מופתע. אני מצפה בקוצר רוח לקלאסיקו בעוד שבוע בתקווה שיביאו שופט נורמלי (רק חבל שאני לא מצליח לחשוב על אחד כזה).

מה שכן, תענוג לראות את סביליה שמזכירה את סביליה הישנה והטובה. רק נקווה שליכולת הזו תהיה המשכיות ונראה אותה משחקת כך שבכל משחק. גארי מדל היה נהדר עד האדום השטותי, בכלל, כל סביליה הייתה נהדרת היום. מאנדרס פאלופ המצוין עד נגרדו שהפגין קור רוח מרשים ליד ואלדס. אולי ממאנו דל מוראל אפשר לצפות ליותר, ואם יגיע הרכש הנכון בינואר, אני ממש לא אתפלא אם סביליה תגנוב מולנסיה את תואר "שאר הליגה".

נערך לאחרונה ב: ‏29/9/12
  10. Raulito Madridista

http://www.as.com/img/carrusel/escudos/13_dm.Xxx ריאל מדריד - דפורטיבו לה-קורוניה http://www.as.com/img/carrusel/escudos/7_dm.Xxx

ראשון, 20:00, שידור ישיר בספורט 5;
    יישפוט: אייה גמס;

"מודריץ', אוזיל או קאקא, אולי ביחד? - תבחר את ההרכב וכך אשחק מחר או במשחק הקרוב מול אייקס". אם מוריניו מתלוצץ עם העיתונאים זה מראה שהכל טוב במדריד. ואכן, הניצחון על מנצ'סטר סיטי לא היה עוד ניצחון אלא המשחק שהוציא את ריאל מדריד לדרך חדשה העונה, כך בינתיים. ריאל שיחקה סביר גם בראיו(2:0) שלא לדבר על השמינייה בגביע הברנבאו שהעלתה לחלק מהשחקנים את הביטחון(ועזרה לקאקא לקבל זימון לסגל ברזיל). המסר ברור: "אנחנו לא יכולים לחלק עוד מתנות". בטח אחרי מעשה בארסה היום.

לא פחות מ-8 נק' איבדה ריאל מדריד בחמשת המשחקים הראשונים וזה יותר מידי. "קבוצה יכולה לאבד נקודות כשהיריבה טובה יותר, כשהשוער של היריבה מציג יום גדול והודף חמישה כדורים של מאה אחוז, כשיש חסור מזל". לנו אסור ששום דבר מהדברים האלו יקרה, אבל ראיתי בקבוצה את האופי והמחויבות של העונה הקודמת וזה מה שחשוב. לא אכפת לי מברצלונה".

גם השבוע ניסתה התקשורת ליצור מתח ובלאגן בקבוצה, והפעם ללא הצלחה, כשהדגישה את ההתבטאות של פרז כלפי מוריניו("לקח לו זמן להבין שריאל מדריד שונה מכל מועדון אחר") שענה בביטחון - "מערכת היחסים שלי עם הנשיא פנטסטית, אין כאן לאן להשתפר" או את חילוקי הדעות הקשים בין ראמוס למוריניו. הבלם כעס כשמוריניו סיפסל אותו מול סיטי למרות הדיבורים כל שהקבוצה מנצחת ומפסידה כקבוצה וחושב שמוריניו רואה בו שעיר לעזאזל. מנגד, ראמוס חזר להרכב אחרי משחק אחד בלבד על הספסל למרות שואראן גילה יכולת טובה מאוד מול ההתקפה האיכותית של סיטי. (ואין לנו מקום לדבר על זידאן שפונה לאימון).

ובחזרה לכדורגל: מוריניו שוב לא מגלה את ההרכב אבל נתן שואו בהחלט במסיבת העיתונאים והפעם בנוגע לשאלה הקבועה על היגואין-בנזמה - "אני מודע ליכולת של שניהם, חלוצים איכותיים מסגנון שונה והמטרה היא להפיק משניהם את המיטב. לא יכול להיות שאדרש לנושא הזה בכל עת". בנזמה הוא זה שיפתח בהרכב מחר במשחק מול דפורטיבו אותו זוכר לטובה בגלל הצמד בריאזור עם הבישול האדיר של גוטי בהרכב, והצרפתי ששבר בצורת ארוכה בידיוק בזמן - מול מנצ'סטר סיטי בשער שיוויון יקר - יערוך מחר את משחקו המאה בליגה. המאזן: 45 שערים ו-17 בישולים.

"העונה יש לנו עוד יותר כישרון במרכז והתחרות היא גדולה. אוזיל שחקן מצויין שחייב להרוויח את המקום שלו ולחזור לכושר הרגיל. בינתיים זה לא קורה", אומר מוריניו. הגרמני סופסל בכל העונה שעברה בחמישה משחקים בלבד והנה העונה לא חזר להרכב מאז המשחק נגד סביליה. נראה שמחר הוא ימשיך את המגמה על הספסל. מיקאל אסיין הסתפק באימון בחדר כושר בלבד ולא בטוח שישחק מחר ובלי קשר נראה שחדיירה ישוב להרכב הראשון. פאביו קונטראו סיים את עונש ההשעייה המגוחך מאז 'המילים הקשות' לשופט מול חטאפה('הכי התקפי שלו' מה שנקרא מאז הגיע למדריד) וחוזר לסגל.

http://www.realmadrid.co.il/se1112/depor1_1.Xxx
    מוריניו וראמוס. סגרו עניין.

ריאל מדריד - הרכב משוער: קסיאס; ארבלואה, ראמוס, פפה, מרסלו; די-מאריה, חדיירה, אלונסו, מודריץ', כריסטיאנו; בנזמה

כבר מזמן לא 'סופר דפור' שהייתה קבוצת כדורגל מצוינת תחת הדרכתו של חאבייר אירורטה, למרות שואלרון האהוב עדיין שם, אלא בסה"כ דפורטיבו לה-קורוניה - מועדון שהתדרדר במרוצת השנים עד לירידת ליגה מצערת(לוטינה, איך לא) ואיבד מהקסם בגלל הסגנון האפור. עוד קבוצה בליגה, בקיצור. ובכל-זאת, דפור 'בילתה' רק עונה אחת במקומות הנידחים וחזרה מייד למרכז הבמה של הכדורגל הספרדי מהמקום הראשון של הסגונדה. המטרה היא אחת ויחידה - להישאר בליגה.

דיברנו על ואלרון - מחר ירשום 'הילד' את משחק הליגה ה-300 במדי דפורטיבו לה-קורוניה(39 הופעות בליגה השנייה אשתקד) במשחק בברנבאו. בהחלט במה ראויה מבחינתו, 'הגורל עושה צדק', והקשר מתרגש - "היו לי רגעים מאוד יפים במועדון הזה ב-12 השנים שלי כאן. אנחנו תמיד רוצים לנצח ואנחנו מאמינים בקבוצה, אבל ברור לנו שלא נוכל לעשות בברנבאו מה שנרצה, ריאל קבוצה חזקה מאוד ויהיו מגבלות". אגב, בברנבאו הוא כבש את שער הליגה האחרון שלו לפני שנתיים במחזור הפתיחה(2009/10).

נחזור לדפור - המאמן חוסה לואיס אולטרה שימשיך את מה שהתחיל אשתקד בתקווה שהשינויים בסגל יפריעו כמה שפחות, אבל סימנים לקושי של דפור הגיעו כבר במשחקי ההכנה אחרי שהפסידה לכל יריבה ראויה בערך להוציא את הניצחון על אתלטיקו מדריד בטורניר ידידותי אחרי 2:2 בתום 120 דק'. בקיץ נאלצה דפור להיפרד ממס' שחקנים בולטים שסיימו חוזה והמשיכו הלאה - בראש ובראשונה הקשר המקסיקני המצויין אנדראס גווארדאדו, היחיד אולי שהיה יכול להשתלב בקבוצה של תחילת העשור הקודם - עבר לולנסיה. גם לאסד, מלך שערי הקבוצה אשתקד(14) החליט לחפש קבוצה חדשה והבלם דייגו קולוטו ימצא בית אחר. דפור בעיקר השאילה שחקנים והנוצץ שבהם הוא הקשר ההתקפי של ויאריאל, חאבייר קאמוניאס שלא היה מוכן לשחק בליגה השנייה. גם הבלם הותיק קרלוס מרצ'אנה והקשר אבל אגילאר מהרקולס צורפו ולא שכחנו את פיצי מאתלטיקו מדריד.

את העונה הנוכחית פתחה דפור ברגל ימין עם ניצחון 2:0 על אוססונה במשחק הפתיחה המרגש(ריקי ונלסון אוליביירה) והצליחה גם לחזור מהמאסטייה עם נקודה למרות פיגור של 3:1, אבל מאז העסק נראה קצת פחות טוב. שתי תוצאות תיקו במשחקים נוחים מול חטאפה(בית) וגרנאדה(חוץ) ובמחזור האחרון הפסד 2:0 בבית לסביליה משני שערים שנכבשו ברבע השעה האחרונה החזירו אותה לקרקע מה שנקרא. בדפור חותמים בעיניים עצומות על הדירוג הנוכחי(10) - בדיוק באמצע. אבל אגילאר, ריקי ונלסון עם שני שערים כל אחד מובילים את טבלת הכיבושים של דפור.

ריקי מוביל בינתיים בקרב על חולצת ההרכב. הבלם אייטאמי הספיק להלחיץ קצת את הצוות המקצועי אחרי שלא התאמן ביום חמישי אבל הוא כשיר ויפתח בהרכב הקבוצה שנראה ברור פחות או יותר. הקשר איוזה נמצא בספק למשחק ופרט לכך דפור מגיעה עם סגל מלא. לא פחות מ-6 שחקנים של דפור לא החמיצו אף דקת ליגה - כל הרביעייה האחורית וגם הבאנקר אבל אגילאר. פיצי מהכנף וחואן רודריגז 'הגרזן' קרובים גם כאן 'להישג' מרשים זה. המאמן אולטרה מסכם במסיבת העיתונאים - "זה מהמשחקים היותר קשים שיש, אבל נתמוך בגישה האמיצה. אני לא רואה שום עצב אצל כריסטיאנו רונאלדו"

http://www.realmadrid.co.il/se1112/depor2.Xxx
    ואלרון נאבק בנאבאס השבוע. השריד היחיד מאותה סופר-דפור.

דפורטיבו לה קורוניה - הרכב משוער: דניאל ארנזוביה; מנואל פאבלו, אייטאמי, מרצ'אנה, אבאלדו; ברונו גמה, ח. רודריגז, אבל אגילאר, פיצי, ואלרון; ריקי

11. Civil Anti Madridista

http://cdn2-b.examiner.com/sites/default/files/styles/image_content_width/hash/ca/13/ca13238ceda3aa9577e756328eb27a9f.Xxx

אני חולה על התגובות האלה

12. ראיין אדלי Member

לא הייתי מתלהב מניצחון דוחה שכזה
    תצוגת אימים נוספת של ברצלונה

13. zivmay Member

מדל בא לנגוח בססק, זה שססק התחמק ואז עשה הצגה, זה לא אומר שלא מגיע אדום למדל.
    מדל התכוון לנגוח בססק, נקודה. רק על הכוונה מגיע כרטיס אדום.

בארסה אמנם נהנתה היום מקלות דעת, אבל בארסה גם סובלת מזה.
    יש משחקים שהשופטים טועים מול ברצלונה, ורק מי שרואה משחקים של בארסה יכול להבין שזה נופל בשני הצדדים.

14. aloneli Member

איזה שוד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

צריך יותר שחקנים כמו קלוסה ופחות כמו ססק.זה יעשה רק טוב!

15. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון. פברגאס המסכן בא למדל לשאול לשלומו "כשחטף" את הבומבה.