המחזור השביעי לעונת 2018/19 ב-Serie A:: דרבי דלה קפיטלה ומשחק העונה במוקד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Roma, ‏28/9/18.

1. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבאס לראות אותו מתייג את עצמו כשחקן יובה הבא.
    מבאס אף יותר שזה הצליח לו.

2. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

היגוואין לא בסגל, קוטרונה ובוריני לא כשירים במאת האחוזים.

Sassuolo: Consigli; Lirola, Marlon, Ferrari, Rogerio; Bourabia, Locatelli, Sensi; Berardi, Boateng, Di Francesco

Milan: G Donnarumma; Abate, Musacchio, Romagnoli, Rodríguez; Kessie, Biglia, Bonaventura; Suso, Castillejo, Calhanoglu

3. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Un bombón

על הכל הסכמתי איתך כבר בהודעה הראשונה.
    אולי "זריקת פרגון" זה מינוח פחות מחודד, יותר "ציונים לשבח שגם אם נכונים נקודתית, אני לא חושב שאפשר להסיק מהם יותר מדי לקראת העתיד". פרוזינונה בבית=המשחק הכי קל בלוח המשחקים של הקבוצה, ולגבי הדרבי, אני מניח שאתה יודע מה התכונה הזאת שיש לקלישאות, שהן נוטות לכיוון המציאות ולא לפנטזיה. אתה חושב שהמשחק שהתנהל אתמול משקף את מצב הקבוצות לפני המשחק? או לחילופין, אתה חושב שרומא בהכרח הייתה משחקת ככה(ככה=יותר טוב מהיריבה) נגד פיורנטינה או סמפדוריה, קבוצות שאני מדרג אותן בערך באותו מעמד מקצועי של לאציו כרגע?

אז אין בעיה לשבח, אבל דעתי לא השתנתה שסאנטון לא שווה יותר מחילוף שלישי לעמדות המגנים, ושקולארוב ימשיך בצניחה החופשית ביכולת אם EDF לא ימתן קצת את כמות הדקות שלו(וכתוצאה מכך גם יצטרך להוריד את התלות ההתקפית של הקבוצה בו), ושלמרות ההופעה הבאמת מרגשת של פלגריני, אני מסרב להתלהב(וחוץ מזה, אתה רואה את מקומו בקבוצה של השנה כטרקוורטיסטה?).

נכון, לאציו היו הרבה יותר טובים, דווקא אז בלט שהיציאות המועטות(והדי איכותיות) של רומא קדימה עברו דרך פאסטורה. חכם אחר יגיד שחוסר היכולת של פאסטורה ללחוץ בצורה אינטנסיבית ורציפה(אל מול פלגריני) היא אחת הסיבות שבערך מרגע יציאתו לאציו יצאה לגמרי מהמשחק וכבר לא חזרה.

4. cheddar Member

בוא נדבר על זה שלסאסאולו יש שחקן שקוראים לו פרארי

5. VAR Member

מהמר על הדקה ה75

@Alta Tensione המסירה של ג'אק לבואטנג שבזכות תושיה של אבאטה לא הפכה לשער יתרון מקומי - שווה ספסל? או שזה רק למי שמתחת לגיל 24?

6. VAR Member

שני רק לרובן במהלך הזה. איזה כיף של שחקן מוגבל.

yonmu אוהב/ת את זה.
  7. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

היו לגאטוזו כמה משחקים מתחילת העונה שלמילאן לא הלך, מגיע לו משחק שהכול הולך.

8. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שהמצב של רומא לפני המשחק לא משקף את רומא.

סאנטון אכן הגיע כחילוף שלישי (בהשקעה אפסית) למקרה שהילדים שהיו שנה מחוץ למגרשים לא יהיו מוכנים לשחק ברמה הנדרשת (או פשוט לשחק). הפלא ופלא, זה בדיוק מה שקרה. זו דוגמא מושלמת להבדל התהומי בין DS שתפקידו לנהל סיכונים לבין אוהדי כורסא שמגבשים את דעתם על סמך השמצות לא רלוונטיות. מחר הוא צפוי לפתוח בהרכב מכיוון שהוא הצדיק את מקומו באימונים ובשני המשחקים האחרונים. אם הכל יהיה בסדר, גם לוקה פלגריני יקבל דקות, אבל יהיה זה בגלל הרצון להשקיע בו ולא איזה מצב חרום שיסכן את ההתפתחות שלו.

במקרים שדיפרה יבחר לשחק עם דה רוסי ואנזונזי ביחד ופאסטורה לא יהיה כשיר, למה לא? הרי את הפריצה שלו הוא עשה בתפקיד הזה.

9. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Un bombón
    הביקורות על הבאת סאנטון הן כמובן לא רק כי "לא צריך חילוף שלישי". בראש ובראשונה, אני כתבתי פה עוד בקיץ שאני מוטרד מסאנטון כי ברור לי שהוא הולך להיות יותר מחילוף שלישי שמשתמשים בו בלית ברירה. למשל לעמדת המגן השמאלי הייתי רוצה לראות עוד שחקן, כי קולארוב לא יוכל לתת עוד עונה של 3000 דקות בלי שזה ייראה נוראי.
    מעבר לזה, ההתעלמות מכל הרגעים הגרועים שלו, מהיכולת החלשה שלו בשנים האחרונות, מהסלידה המוחלטת של אוהדי אינטר כלפיו(ויש לזה Value כשמדובר בדעה כל כך מוחלטת) - רק בגלל 2 משחקים טובים שאחד מהם היה במחזור הכי קל בלוח של 38 משחקי הליגה - היא שגויה.
    אה, וכי המנהל המקצועי ניהל סיכונים והחליט להביא אותו. מה שמביא אותי לסעיף המודגש - מה הטעם או הטענה שלך במשפט הזה? אולי נגביל את הכתיבה בפורום למתן שבחים לאנשי מקצוע ולפרסום ידיעות עם הכיתוב "אמן" אחריהן, כי מאמנים ומנהלי מקצוע לא יכולים לטעות.

עריכה: ועוד דבר, לחילוף שלישי/שחקן שהמנייה שלו בירידה תלולה לא מביאים חוזה ל4 שנים.

למה לא? כי פאסטורה אמור להיות נעול על העמדה הזו, ואם אתה מחליט שפלגריני מתפקד ככינור שני לפאסטורה שמקבל דקות כשפסאטורה נח/לא כשיר/לצורך טקטי מסוים, אתה פוגע בהתקדמות שלו ויכול להיות שמאבד אותו בקיץ.
    כשפאסטורה לא כשיר הוא בהחלט גיבוי מעולה, וטוב לדעת שיש אופציה למקרה שפאסטורה ימשיך את פנקס הפציעות שלו מפאריס, אבל יהיה עצוב אם התרחיש הזה יתממש על הרכש הכי משמעותי שהמועדון עשה בקיץ.

נערך לאחרונה ב: ‏5/10/18
    VAR, Roma ו-EO11 אוהבים את זה.
  10. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לנו דוגמא מצויינת מחר נגד אמפולי. קולארוב לא כשיר ולא זומן למשחק. לוקה פלגריני יפתח במקומו לאחר שקיבל כבר דקות בליגה ובאלופות. אם השיקום שלו מהפציעה או המוכנות המקצועית היו מתעכבים, סאנטון היה סוגר את הפינה הזו ומאפשר לו להשתלב בהדרגה. הגיבוי שהוא מספק הוא חשוב לא רק לתוצאת המשחק אלא גם גם לאלה שאמורים לעלות למגרש כשהם מוכנים ב100%, ולא כי אין ברירה אחרת.

אין שום התעלמות מכך שהיה מזעזע באינטר. דעתי היא שרומא הייתה צריכה גיבוי לקולארוב\פלורנצי בזמן שהמחליפים שלהם מגדלים רצועות ברך חדשות. דעתי2 היא שאין מגן בכיר יותר שהיה מוכן לקבל על עצמו תפקיד כל כך קטן. דעתי3 היא שיש ערך בלתת הזדמנת "אחרונה" לשחקנים שמראים רצון עז להציל את הקריירה שלהם. אם השחקן מראה יכולת מצוינת וסוגר לנו פינה חשובה בסגל, אני לא רואה טעם להיתקע על ביקורת לא רלוונטית מהעבר.

התייחסתי כאן לשני דברים:
    1. ביקורת שמתעלמת מתסריט בו מגן ראשון נפצע, מגן שני לא כשיר להחליף אותו, סאנטון סוגר את המשבצת שלו (שכבר התרחש ברומא ולמעשה כבר הצדיק את נוכחותו של סאנטון בסגל) - מפספסת לחלוטין את המטרה בהגעה שלו.
    2. אם סאנטון נותן הצגה גדולה מול לאציו, אין לי שום סיבה להתעלם מזה כי זה מנוגד ל"דעות מהבית" על כך שהיה אפס באינטר.

גם לי יש ביקורת כלפי מונצ'י, וגם הוא מודה בטעויות שלו לעיתים לא רחוקות, אבל קשה לי שלא לשים לב שהטענה הזו ("אפשר לסגור את הפורום אם המאמנים\מנהלים תמיד צודקים) צצה בכל פעם שהכותב מתבקש להתייחס לדברים שקרו בפועל ולא לשחזר דעות שגובשו מראש.

בעיניי הרכש המשמעותי ביותר של הקיץ (מהעמדה החלשה לחלשה פחות) היה כריסטאנטה, מיד אחריו אנזונזי, והמשבצת השלישית בחשיבותה לא קיבלה מענה (ווינגר). פאסטורה<->ניינגולאן זה רעיון מעניין על הנייר אבל די ברור שלא היה מתבצע ללא הבעיות בין דיפרה לראג'ה מחוץ למגרש.

לדעתי פלגריני נכס חשוב (ויקר) מפאסטורה. ביכולת הנוכחית אין סיבה שלא יקבל עליו עדיפות.

וגם אם לא, רוטציה עם פאסטורה + רוטציה עם כריסטאנטה = הרבה מאוד דקות.

נערך לאחרונה ב: ‏5/10/18
  11. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

4 שנים בהם ירוויח 1-1.2 מ' יורו (משכורת שגם קבוצות בדרג נמוך יותר יכולות להרשות לעצמן). הוא גם קיבל tag של 9מ' למרות שברור לכולם שזאניולו שווה הרבה יותר מ4.5מ', כלומר מונצ'י האמין בו וחשב שהוא יחזיר את ההשקעה לכל הפחות. לדעתי הרעיון היה להיעזר בו העונה (במצב המורכב של המגנים שלא שיחקו שנה שלמה) ולמכור אותו כבר בקיץ הקרוב. אם ימשיך ביכולת שהציג בדרבי, יתכן מאוד והרעיון הזה ישתנה.

12. DRORIKO Member

סאנטון הגיע כחלק מהדיל על ניינגולאן, אז לא בדיוק הייתי קורא לזה השקעה אפסית

13. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

ומה החלק שלו בדיל?

14. DRORIKO Member

הדיל לא היה שאתם מוכרים אותו במחיר מגוחך(ביחס ליכולת שלו) ומקבלים לצד זה את סנטון והפרוספקט ההוא?(ברח לי שמו, מתנצל)

15. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראג'ה לא נמכר "ביחס ליכולת" אלא על בסיס הרצון של רומא למכור אותו. שני המועדונים העריכו אותו ב38מ'. רומא הסכימה לקבל 24מ' + הפרוספקט ההוא שהיה שווה לפחות 10-12מ' לפני טורניר הנבחרת (היום שווה מעל 25מ') + סאנטון. תעשה לבד את החשבון.