המחזור השביעי בפרמיירליג: איזה איש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏27/9/19.

1. VAR Member

הוא בכלל הגיע על תקן קיצוני לצד ימין. אימובילה היה אמור להיות החלוץ המרכזי בעונת הבכורה של שניהם בדורטמונד. איך הוא בתור קיצוני ראית לפרקים גם בארסנל. אי אפשר לנצל ככה את האיכויות שלו.

מספרים זה יפה אבל כשמדברים על פינישינג צריך למדוד גם אחוז ניצול מצבים ובעיקר עקביות. הוא היה מחמיץ די הרבה ואני זוכר תקופות ממש גרועות שלו. אין חיה כזאת אצל חלוצים כמו אגוארו, לבנדובסקי או סוארז, מהבחינה הזו הוא היה רמה מתחת. בכל שאר האלמנטים שאתה מודד חלוץ לפיהם הוא היה ונשאר מס' 1 בעיני או לפחות ראשון בין שווים.

2. alexshw Member

אתה צודק אבל זה יותר מתקשר לעניין סדר עדיפויות. זה מזכיר לי את עניין מגוויר ביונייטד.

3. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

צריך רק לציין ששחקני התקפה מאבדים יותר מאחרים. אני די בטוח שסלאח מקום 1 באיבודים אצלנו כל משחק.
    פפה היה חלש אבל הנתון הזה חסר משמעות.

oranfu אוהב/ת את זה.
  4. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך 17 (!) איבודי כדור זה נתון חסר משמעות?

שפפה יעשה חצי ממה שסלאח עשה בליברפול אני אחליק לו על ימים כמו אתמול. זו הייתה הופעה מחרידה. זה היה גרוע בהרבה מ"חלש".

oranfu ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  5. VAR Member

לא הבנתי איך מגווייר קשור. אני לא חושב שאני יכול להביע עליו דעה כי לא ראיתי אותו מעבר למונדיאל + קצת מהעונה שעברה וקצת מהעונה אבל הדעה הרווחת אומרת שיש מרחק די גדול בינו לבין הבלמים הטובים בעולם. אתה טוען שאובמיאנג לא שחקן שרצים איתו לתארים, קשה לי לראות איך אפשר לבסס אמירה כזאת. זה כמו שתגיד על לואיס סוארז בליברפול שהוא לא שחקן של תארים.

6. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אובאמיאנג הוא לא סוארז. ברוב המקרים עם הכדור מחוץ לרחבה הוא כמו דג מחוץ למים, אז אני לא בטוח על אילו אלמנטים דיברת מלבד תנועה לעומק וגולים. סוארז היה משמיד הגנות בכל מקום שקיבל את הכדור. עכשיו הוא ב-god mode מול השער, אז אי אפשר להגיד עליו מילה אחת רעה (סיכוי טוב בלי לבדוק שהוא אחראי ישיר על כל הנקודות שהשגנו העונה), אבל היו לו גם ימים פחות טובים מאז שהגיע והרבה החמצות שגורמות לדפוק תראש בקיר.

ההחתמה שלו הייתה בעייתית עבור ארסנל כי פחות מחצי שנה הוצאנו למעלה מ-50 מיליון אירו על לאקזט (איך משלבים אותם ביחד? איך משלבים אותם עם עוד שחקן התקפה כמו פפה?), ו-ונגר שעדיין היה המנג'ר בכלל לא רצה אותו (הוא הרי העדיף את לאקזט עליו באותו קיץ), וזה היה אחד הסממנים הראשונים לכך שלמועדון נמאס ממנו. בנוסף, גם אם אובא הוא תותח והוא אכן כזה הוא חלוץ שמבוסס על תנועה (עד לרמת אומנות) ומהירות ועכשיו אנחנו מגיעים למצב שהיה ידוע מראש בו צריך להחליט אם לתת לו את אחד החוזים היקרים בליגה (לא חושב שדורטמונד בכלל באותו אזור חיוג) או לאבד אותו בקיץ הבא בחינם. אם אפשר היה לבנות בצורה מאוזנת יותר את הסגל? כן (ע"ע VVD + אליסון >>> קוטיניו). אם היינו מביאים שחקן (או יותר מזה) עם אימפקט דומה לזה של אובא? לצערי, כנראה שלא לפי הרכש שעשינו בחלונות האחרונים (לפניו ואחריו).

7. oranfu Member

איבודי הכדור צריכים להיות בתוך קונטקסט. שחקן התקפה שמנסה כל הזמן ליזום דברים סביר שגם ייאבד לא מעט כדורים. השאלה היא איך נראים הנסיונות האלה וכמה אחרים כן הצליחו.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.