המחזור השביעי בסרייה A :: לאציו נשארת בפסגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Joel Gion, ‏15/10/10.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כמעט כל קבוצה באיטליה הייתה שמחה לכאב ראש בדמות "את מי להוציא שמיקולי חוזר" http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx לא חושב שבפאלרמו מדובר בכזה כאב ראש, פיניגול מן הסתם לא ימשיך בהרכב וגם את הסלובני אפשר להחזיר לספסל ולשנות קצת סגנון.
    אני מאוד נהנה מהמשחק של נוצ'רינו וגם מאיליצ'יץ', הסלובני השני פחות מרשים אותי וגורם לי לגעגועים לליבראני של העונה שעברה. בלזאראטי משחק טוב, אבל לחובתו ראוי לציין שהוא חלק מחוליית הגנה חלשה למדי. הגנה שלא נראית בטוחה גם מול ההתקפה הלא מרשימה, היום לפחות, של בולונה.

הופתעתי לגלות את ראמירס עם החולצה 10, לא יודע כמה זה משמעותי באיטליה אבל לתת לרכש צעיר ואלמוני את החולצה הזו זה לא דבר שגרתי מבחינתי, פחות מפתיעה ההופעה החיוורת למדי שלו, זאת למרות המסע המוצלח עם הסלסטה בפגרה (שכלל בכורה בנבחרת). צריך להשתפר עוד הרבה בשביל להצדיק את הקרדיט הרב שהוא מקבל לאחרונה (בקבוצה, נבחרת ותקשורת).

2. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

קסאנווווווווווווווווווווו!!!! וואו איזה משחק מטורף יש בג'נואה!

2-1 לסמפדוריה במהפך של שתי דקות בלבד!

3. Muurad Member

לדעתי פינייה היחידי שהוכיח שהוא יכול להיות חלוץ אמיתי ולהוביל את קו ההתקפה.. אם באמת היה צריך להוציא מישהו בשבילי זה היה איליצ'יץ', למרות שתשמע איך שהם משחקים אם זה ממשיך מיקולי לא צריך להכנס על חשבון אף אחד.

באצ'נוביץ' דווקא נראה טוב מאוד לדעתי, בהתחלה כשהגיע הוא היה הססן, אבל הוא מתחיל להראות את היכולת שלו עם הכדור שלא היתה במשחקים הראשונים, והיכולת שלו לפרוץ קדימה... כמובן שעם איך שאיליצ'יץ' משחק כמעט כל אחד שהיה מגיע יחד איתו היה נראה מעט חיוור לעומתו, אבל לדעתי הוא עושה עבודה טובה.

בקשר להגנה, היחידי שגרם לחורים ולהתקפות של בולוניה היום וגם כמעט כל השנה הוא קאסאני.. הוא פשוט עוזב את האיש שלו ושוכח ממנו לגמרי, ואז צריך לרוץ ספרינט של 20 מטר רק כדי להגיע אליו... זה משפיע על כל ההגנה שגם ככה מורכבת מבובו שהוא דיי בינוני לדעתי ומוניוז שהוא מאוד צעיר ונכנס למים עמוקים מידיי על ההתחלה.

----------

טוב תשמע היום כל פעם שאני אומר משהו, זה קורה אחרי 2 שניות חחח.. באצ'נוביץ' מבקיע את הרביעי של פאלרמו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏17/10/10
  4. Muurad Member

לא להאמין... האם זה הסוף של מיכה?

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

פיניגול שחקן מוגבל ואני לא ראיתי אותו, היום או בכלל (להוציא את העונה החולפת אולי), מוביל איזשהי התקפה. לא כל יום בולוניה ובכלל לא בטוח שמאקרונה לא עדיף על הצ'יליאני (מבלי לספור עדיין את אבל הרנאנדס). ככה או ככה מיקולי חייב לשחק, במקום מי (מבין השניים שציינתי לדעתי) ואת המערך אני משאיר להחלטת המאמן בהתאם לתפיסתו שלו כי לי אין דיעה מגובשת מספיק, אבל אין לי ספק שהוא יותר טוב מכל אחד אחר בהתקפה הורודה.

אפשר להפיל את כל התיק ההגנתי על קאסאני, אבל אתה בעצמך מציין שצמד הבלמים לא כל כך טוב. מדובר באחת ההגנות שספגו הכי הרבה בליגה אם אני לא טועה, בטח שביחס למיקומם בטבלה. בנוסף לנתונים היבשים, יצא לי לראות רק פעם אחת העונה שהחולייה האחורית של פאלרמו הקרינה ביטחון. לטעמי מוניוס הוא החולייה החלשה, בטח שהוא משחק ליד בלם בינוני-סביר כמו בובו. אפשר לשייך את זה לגיל, אבל בשורה התחתונה לדעתי, נכון לעכשיו כמובן, הוא בטח ובטח שלא ברמה לקבוצה עם שאיפות כפאלרמו ואולי אפילו לא בלם ברמה להרכב בליגה הבכירה.

לגבי הקשר המרכזי, כנראה שאנחנו חלוקים, איזה הבדל בין ליבראני בעונה שעברה לבחור הנחמד שמשחק עכשיו במרכז. לפחות כך אני רואה זאת.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏17/10/10
  6. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אני מקווה מאוד שכן. הקבוצה הזאת הפכה להיות יותר רכה מזו של פראנדליי אבל לפחות זו של המאמן הלאומי ידעה לשחק יפה. מתה ששיחקה יפה אבל זו של הסרבי גוססת ומשחקת רע.

אני לא יודע מה היה במחצית הראשונה כי הגעתי לשנייה והיא הייתה ברמה גבוהה מאוד, התקפות מצד לצד ובעיקר ישיבה של סמפדוריה על הפרצוף של פריי המסכן שזוכה להגנה חלשה מאוד. ניכר מאוד שפאציני בתקופת יובש והיום הוא ניסה הכל כדי להבקיע וזה כמעט עלה לו בכרטיס אדום כי כל פעם הוא רץ להתווכח עם השופט על כל שריקה שלו.

יש לי המון סימפטיה לשתי הקבוצות הללו אבל הגיעו הנקודות לסמפ היום, הבעיטה של זיגלר הייתה נהדר והשער של קאסנו וההתעללות שלו בגאמבריני והדני נדמה לי הייתה משעשעת ויפה לצפייה. כמו שרשמתי בסיקור סמפדוריה משחקת יפה מתחילת העונה וכמו בסיפור ליגת האלופות זה לא מצליח לה עם הכרעה לטובתה אבל היום זה קרה ובגדול. יופי של מהפך ויופי של ניהול משחק של די קרלו.

ג'ילא היה צריך לקבל אדום על הבעיטה הזו. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

7. Muurad Member

כן אבל זה תלוי בדרישת התפקיד, פאלרמו היום לא ממש צריכה מישהו שהמשחק יהיה סביבו כמו שליבראני משחק.. היא צריכה מישהו שיידע להעביר מהר את הכדורים לאיליצ'יץ' ופאסטורה ושיידע לעשות עבודת סגירה והגנה, ושיהיה נייד, ככה לפחות מאז שינוי המערך, ואת זה באצ'נוביץ' עושה מצויין.

ברור שמיקולי צריך לשחק כי הוא אולי השחקן הטוב של פאלרמו (אני חושב שפאסטורה כבר לקח את המשחק שלו לרמה שווה אם לא טובה יותר), אבל אין מה לעשות רואים את ההבדל בין משחק עם פינייה כחלוץ בודד לבין משחק עם ביג מאק או הרננדס.. משחק הגב שלו והעובדה שהוא נשאר באיזור הרחבה בתוספת היכולות שלו לשחק בנגיעה ולהשתלב במשחק הצירופים של פאסטורה את איליצ'יץ' נותנת לו את היתרון בשבילי.. כמובן ששינוי מערך משנה את הדברים, אבל אני אומר אותם בהתחשב בזה שרוסי יישאר במערך עץ האשוח הנוכחי.

לגבי ההגנה אכן הצורה שאני רואים את הדברים טיפה שונה, אני חושב שרוב הדברים מגיעים בגלל קאסאני.. כמובן שמוניוז לא משחק טוב ויש לו חלק באשמה, אבל אני חושב שלבלם מהסוג שלו, כבד תנועה וגם צעיר שנזרק כ"כ מהר למים, לחפות על החורים הבאמת עצומים שקאסאני משאיר וחוסר האחריות שלו בהגנה זה יותר מידי.. נראה שרוסי החליט להעביר את מוניוז להיות בלם בצד שמאל ואת בובו לצד ימין, ואכן היום מוניוז נתן משחק יציב ושקט מאוד, לעומת בובו שהיה לו לא מעט עבודה ובעיות.

8. cazzo Il Capocuoco

פיורנטינה מזכירה לי קצת את החיקוי של סבסטיאן פריי מהפרסומות של סקיי איטליה. מביך הייתי אומר.

9. Juventini Gaetano Scirea היכל התהילה

סחיטת פנדל, 2 בישולים ואינספור פריצות נהדרות - גרנדה, גרנדה קראסיץ'! הבחור הזה הוא פשוט מפלצת, תרתי משמע. מי אמר שהוא דומה לנדבד רק מבחוץ? ובכל זאת, עם כל זה שהוא פשוט ענק, אסור לנו להיות תלויים רק בו.

זאת רק לצ'ה, אך עדין כיף לראות איך שהקבוצה הזאת נראית (עם קצת יותר פירגון המשחק היה נגמר עם 8 חתיכות ברשתה של לצ'ה). פורצה יובה!

מחכה כבר למשחק הנעילה בכדי לראות את לאציו בפעם הראשונה העונה במשחק מלא - לראות האם היא נמצאת איפה שהיא נמצאת בצדק או שזאת רק ההתלהבות של פתיחת העונה, ובעיקר בשביל לראות את הרנאנס ומאורי.

10. Joel Gion Member

כמו במחזור הפתיחה בסאן סירו, גם הפעם לצ'ה לא היוותה יריב ראוי, אבל למי אכפת מהדרומיים הנחותים האלה? כבר הרבה זמן שלא ראיתי משחק שלנו בנינוחות וביטחון שכזה, זה חייב להיות סימן טוב, לא? רביעייה שלישית העונה, שער נקי בפעם השנייה ברציפות. כן יריב ראוי, לא יריב ראוי - אנחנו בדרך הנכונה. רק להמשיך ככה.

נ.ב
    האנשים החביבים שסופרים אסיסטים מחשיבים גם צלילות ברחבה? אם כן נראה לי שלקראסיץ' יש עד עכשיו 6 כאלו העונה :aaa8:

11. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

שכחתי לחלק ציון עשר לקהל של סמפדוריה, תצוגת קהל מושלמת ורעש ללא הפסקה. מי צריך את אי הגשם?

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

Muurad (מצטער שברח לי שוב השם, איתי\אור?), אני חושב שאתה מסתמך יותר מדי על משחק או שניים של פיניגול. סתם חומר למחשבה, שנה שעברה עם מיקולי והרנאנדס (או קאבאני שגם לא משחק לרוב עם הגב לשער) ההתקפה נראתה מצויין.

לגבי שינוי הסגנון ואיתו הצורך בסוג אחר של קשר במרכז, אני לא מכיר מספיק את הסלובני בשביל להגיב לכך. בשני המשחקים (אולי 3, לא זוכר) שראיתי אותו עד כה הוא לא שיכנע אותי, אבל יכול להיות שעם הזמן אני גם אראה את הערך המוסף שלו לעומת ליבראני (שלה העונה שעברה כמובן), כרגע אני לא רואה.

13. Muurad Member

אור http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

אבל ברור שמה שאני מסתמך עד עכשיו זה כמה משחקים בודדים של פינייה(למרות שיותר מאחד או שניים, יותר קרוב ל4-5), הרי זה מה שיכלנו לראות.. אני לא אומר שכל מה שאמרתי הוא בסלע, אלא שעד עתה זה פני הדברים כיום, לפי דעתי כמובן... אני לא יכול להגיב או לחוות דעה מבוססת אחרת, כי השנה זה עדיין לא קרה(עם מיקולי כמובן שמשנה את הכל)

גם אני פיללתי לחזרתו של מיקולי כדי לראות אותו משתלב עם הרננדס, כי באמת אני חושב שזו הדרך הטובה ביותר לתת לאורוגוואי לבוא לידי ביטוי, כי כחלוץ בודד הוא פשוט נעלם.

אבל כרגע זה המערך המשוחק, ולגביו מה שהגבתי.

לגבי באצינוביץ', באמת עד עכשיו לא ראית איזה ערך מוסף הוא מביא לקבוצה לעומת ליבראני?, ליבראני עם כל הכבוד לו, לא זז על המגרש ולא מנסה לעשות הגנה וסגירה אמיתית.. באצ'ינוביץ' כל הזמן בתנועה ותמיד מגיע לחפות ולעזור בהגנה ולשחרר אם הקבוצה ממצבים מסובכים במרכז ולשחרר אותו מהר קדימה במסירות קצרות... עבודת ההגנה שלו והניידות שלו דיי ברורים לעין לעומת ליבראני של שנה שעברה,ובתוספת למשחק המסירות הפשוטות והקצרות שלו כל אלה לדעתי הערך המוסף שהוא מביא לקבוצה.

14. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אם נניח מסכימים שמיקולי צריך לעלות במקומו של פינייה - עדיין לא מצאנו פיתרון. הרי מיקולי טוב יותר ליד חלוץ נוסף ואני לא בטוח לגבי התאמה שלו במערך עץ אשוח כמו הנוכחי של פאלרמו. השאלה היא מה עושים? פאסטורה באנקר כמובן (איזה גול!), אבל כמו שאיליצ'יץ' נראה מאז שהצטרף, זה יהיה כמעט פשע להוריד אותו לספסל. מצד שני, זה חתיכת פשע לא לעלות עם שחקן כמו מיקולי בהרכב... כמובן שאפשר לדבר על רוטציות ועל ריצה במספר מפעלים ועונה ארוכה ושאר הסיסמאות הדי מוצדקות שמועלות במקרים כאלו - אבל השאלה נותרת בעינה: משחק גדול וחשוב מאין כמוהו לפאלרמו - עם מי רוסי צריך לעלות? לי אין תשובה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏17/10/10
  15. Muurad Member

לא חושב שיש למישהו תשובה ברורה..

אני מאמין שכולנו מסכימים שאם באמת מיקולי חוזר, המערך חייב להשתנות ל4-3-1-2 של שנה שעברה ותחילת השנה הנוכחית כדי להוציא את המירב מהשחקנים במגרש, כי מיקולי לא ממש יכול להיות חלוץ המטרה ולעשות את התפקיד שפינייה עושה כיום(לדעתי בצורה טובה מאוד).

אבל פה מגיעה השאלה שלי, האם אתם באמת מאמינים, כל עוד הקבוצה ממשיכה לרוץ, בלי להתחשב בעניין ההגנה כי זה נושא נפרד שאין הרבה מה לעשות איתו לפחות עד שגויאן חוזר, האם אתם באמת מאמינים שרוסי ישנה את המערך שלו?

אני לא רואה מצב שרוסי מפרק את השותפות של איליצ'יץ' ופאסטורה כל עוד זה עובד, ועוד פעם אני לא רואה סיבה שזה יפסיק לעבוד.... הדבר הכי הגיוני פה הוא שפינייה יפנה את מקומו למיקולי, למרות שלדעתי התרומה שלו למשחק של פאלרמו היא גדולה.

כאב ראש חיובי, אבל עדיין כאב ראש מאוד, מאוד גדול.... אני מאמין שבסופו של דבר רוסי לא יחשוב עם הראש ויוריד את פינייה, למרות שאני בטוח שהוא לא ממש רוצה לעשות את זה.

נערך לאחרונה ב: ‏18/10/10