המחזור השביעי בליגת העל: ת"א צהובה!!!!!!!!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏27/10/06.

1. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

הפועל ת"א-מכבי ת"א(20:50,ראשון) בלומפילד

יאפ, זה שוב קורה. הדרבי ה-27 של העיר תל אביב החל משנת 99-00 יוצא לדרך. חם, מותח, מרגש, אדום, צהוב, וכל מה שדרבי תמיד מספק לנו.

בעונה שעברה, תל אביב נצבעה אדום כאשר הפועל ניצחה את שתיים משלושת משחקי הדרבי, ועוד הוסיפה לרשימה שתי ניצחונות על היריבה השנואה בגביע הטוטו. מכבי הצליחה לנצח דרבי בודד.

אין ספק מי הקבוצה שמגיעה למשחק כפייבוריטית. האדומים מת"א יעפילו למקום השני אם ינצחו, ואין ספק לגבי הכיוון של הקבוצה העונה.
    מכבי לעומת זאת מדשדשת בתחתית, והשיגה רק שתי ניצחונות ותיקו עד כה. האם זה אומר משהו לגבי הדרבי? בוודאי שלא. הנה משפט שלא נאמר אף פעם וירעיד אתכם מהכיסא- לדרבי, חוקים משלו.

מארחת הדרבי הזה היא הפעם הפועל. כל שחקני הסגל קיימו אימון מלא ונראה כי לרשותו של המאמן יצחק שום יעמוד הרכבו החזק ביותר. שום, כבר התבטא בעבר ואמר כי יערוך רוטציה בין השחקנים בהתאם לכושרם, העומס בו הם מצויים ובעיקר בהתאם לאופי המשחק.

אם כן, כפי שכבר דיווחנו השבוע ב-ONE, התלבט המאמן האדום בין מספר שחקנים בחוליית הקישור. באימון המסכם לא תרגל המאמן הרכב אלא ערך משחקון פנימי ולפני כן נתן לשחקניו לשחק כדורגל רשת, כפי שהוא עשה לפני מספר משחקים העונה.

שחקני הקבוצה עדיין לא יודעים באיזה הרכב יעלו בבלומפילד. ואפשר לומר שמצב זה לא הכי מיטיב עם השחקנים.

התלבטותו של שום היא בעיקר במרכז הקישור ובצד ימין כאשר שניים מבין שלושה קשרים יפתחו בהרכב, במידה ושום ימשיך להושיב את החלוץ הקרואטי, איבן יוליץ', על הספסל.

http://images.one.co.il/images/d/gg112232.Xxx
    יוצא לעוד דרבי. אלימלך.

גילי ורמוט, ברוך דגו ולוסיאנו דה-ברונו נאבקים על שתיים מחולצות ההרכב הראשון כאשר נראה כי מקומו של דגו בטוח ועיקר ההתלבטות תהיה האם להציב את ורמוט באגף ימין או את דה-ברונו במרכז הקישור, דבר אשר יביא להצבתו של דגו בחלק הימני.

באשר לקפטן, יוסי אבוקסיס, שהיה פצוע בתחילת השבוע ולא התאמן באופן סדיר, נראה כי הפציעה ממנה סבל לא אמורה להיות בעיה והוא יפתח בהרכב האדום בדרבי.

הרכב משוער: שביט אלימלך, תומר חליבה, טל חן, חאבייר פאס, יגאל אנטבי, וואליד באדיר, יוסי אבוקסיס, ברוך דגו, לוסיאנו דה-ברונו, סלים טועמה, אליניב ברדה.

http://images.one.co.il/images/d/gg112231.Xxx
    עוד דרבי לאוסף גם לו. אבוקסיס.

מהצד השני של הכביש אין ספק שהעניינים מתוחים. החבל היה כבר תלוי על צווארו של אלי כהן, אבל ניצחן גדול בשבוע שעבר 4-0 על בני יהודה נתן למאמן קצת אוויר. לכולם ברור עכשיו, זה המשחק שיקבע את העונה של מכבי. האם הניצחון בשבוע שעבר היה פלופ חד פעמי? או שם מה זה המשחק שהוציא את מכבי לדרך חדשה? התשובות, אי שם בסביבות 11 בלילה.

מכבי ת"א תגיע למשחק לאחר שצברה 7 נקודות עד כה בליגה. ה-0:4 על בני-יהודה כאמור די הציל את הקבוצה מזעזוע צפוי

את חוליית ההגנה המאמן כהן צפוי להשאיר כפי שהיתה במשחק מול בני-יהודה עם אורי שטרית, אבי יחיאל, מילאן מרטינוביץ' ויובל שפונגין.

בקישור צפוי כהן להשאיר את איוון ראזיץ' המאכזב על הספסל ולפתוח עם ליאור ג'אן, שחקן הנבחרת הצעירה, שכבש נגד הזהובים בשבוע שעבר. עוד בקישור: אבי נמני הקפטן, משה מישאלוף, ועומר פרץ.

http://images.one.co.il/images/d/gg112245.Xxx
    שואו טיים. שחקני מכבי.

בחוד אמורים לעלות משה ביטון, שהצליח לכבוש סוף סוף נגד בני-יהודה ומיליאן מרדיקוביץ'. אלי כהן החליט כי תמיר כהן ולירן כהן לא ייכללו בסגל הקבוצה ויראו את המשחק מהיציע.

הרכב משוער: טברטקו קאלה, אורי שטרית, אבי יחיאל, מילאן מרטינוביץ', יובל שפונגין, אבי נמני, משה מישאלוף, ליאור ג'אן, עומר פרץ, מילאן מרדיקוביץ', משה ביטון.

http://images.one.co.il/images/d/gg112243.Xxx
    קצת נחת, מה כבר ביקשנו. אוהדי מכבי.

מפגשי עבר:
    עונת 05-06:
    מכבי ת"א 0 2 הפועל ת"א ליגת טוטו (ליגת-על) 09/04/06
    מכבי ת"א 0 2 הפועל ת"א ליגת טוטו (ליגת-על) 11/12/05
    הפועל ת"א 0 2 מכבי ת"א ליגת טוטו (ליגת-על) 18/09/05

עונת 04-05:
    מכבי ת"א 0 1 הפועל ת"א ליגת טוטו (ליגת-על) 19/03/05
    מכבי ת"א 0 3 הפועל ת"א ליגת טוטו (ליגת-על) 19/02/05
    הפועל ת"א 0 1 מכבי ת"א ליגת טוטו (ליגת-על) 28/11/04

עונת 03-04:
    מכבי ת"א 1 0 הפועל ת"א ליגת טוטו (ליגת-על) 13/03/04
    הפועל ת"א 0 3 מכבי ת"א ליגת טוטו (ליגת-על) 14/02/04
    מכבי ת"א 2 0 הפועל ת"א ליגת טוטו (ליגת-על) 23/11/03

עונת 02-03:
    מכבי ת"א 0 0 הפועל ת"א ליגת טוטו (ליגת-על) 12/04/03
    הפועל ת"א 0 1 מכבי ת"א ליגת טוטו (ליגת-על) 01/03/03
    מכבי ת"א 1 3 הפועל ת"א ליגת טוטו (ליגת-על) 30/11/02

עונת 01-02:
    מכבי ת"א 1 1 הפועל ת"א ליגת טוטו (ליגת-על) 01/04/02
    הפועל ת"א 1 0 מכבי ת"א ליגת טוטו (ליגת-על) 02/02/02
    מכבי ת"א 2 2 הפועל ת"א ליגת טוטו (ליגת-על) 10/11/01

עונת 00-01:
    הפועל ת"א 0 2 מכבי ת"א גביע המדינה 09/05/01
    מכבי ת"א 1 1 הפועל ת"א ליגת טוטו (ליגת-על) 30/04/01
    הפועל ת"א 2 2 מכבי ת"א ליגת טוטו (ליגת-על) 21/04/01
    מכבי ת"א 1 2 הפועל ת"א ליגת טוטו (ליגת-על) 20/01/01
    הפועל ת"א 1 0 מכבי ת"א ליגת טוטו (ליגת-על) 06/11/00

עונת 99-00:
    מכבי ת"א 1 2 הפועל ת"א ליגת טוטו (ליגת-על)
    מכבי ת"א 0 2 הפועל ת"א גביע המדינה 07/03/00
    הפועל ת"א 0 2 מכבי ת"א ליגת טוטו (ליגת-על) 07/02/00
    מכבי ת"א 1 1 הפועל ת"א ליגת טוטו (ליגת-על) 08/11/99

שיהיה דרבי פורה ומהנה.

2. flash Member

אהבתי את ההרכב שמעלה אלי כהן, מאוד. את ההרכב של הפועל לא הבנתי... ברונו דגו וטועמה לא יכולים לשחק באגף ימין, ברדה יכול, אבל אם הוא בימין מי החלוץ?... יש להפועל מזל שמהצד הזה אין למכבי שחקן מסוכן, שטרית לא כזה. וזה הצד של חליבה ככה שחבל מאוד למכבי.
    אני רואה את מכיב מנצחת בהרכב הזה ואולי גם מביסה את הפועל.

3. ReL Member

לא מובן לי למה ברוך דגו עוד רואה הרכב . בכלל לא מובן לי למה הוא נשאר בהפועל ומה הוא תורם . לורמוט מגיע יותר ממנו מקום בהרכב . אבל נו טוב זאת הרוטציה הנהדרת של הפועל ויצחק שום ידוע כאחד שהחילופים שלו משנים את המשחק .

אז כמובן שהיתרון בדרבי הזה הוא של הפועל , אבל כמו שכולם יודעים דרבי זה דרבי זה דרבי , אין יתרונות , גם מכבי ת"א יכולה לנצח למרות שהיא קבוצה מאוד חלשה יחסית להפועל.

אני עם הפועל בדרבי הזה , יצחק שום לוקח אותו ובגדול .

4. נדב מיכאלי Member

ככה גם אני חושב שיקרה לצערי.
    מכבי היו השבוע באופוריה בגלל ניצחון על בני יהודה עם עזרה משופט,הפועל יותר טובים.
    אני מקווה שמכבי יוציאו נקודות מהפועל.

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לי דווקא יש תחושה שמכבי תל אביב לוקחת את הדרבי הזה, הם נראים לי הרבה יותר מוכנים נפשית ובמחינתם הם כאילו באים למלחמה ולא למשחק כדורגל.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כמה מילים על הדרבי

לפחות ע"פ הטבלה הקבוצה היחידה שנראית ככזאת שמסוגלת לאיים על בית"ר ירושלים היא הפועל ת"א. לכן אני כאוהד נייטראלי נוטה להיות בעד הפועל ת"א היום. זה משחק סופר חשוב למכבי ת"א ומבחן גדול עבורה לראות אם תהיה המשכיות לשבוע שעבר או שמא באמת הניצחון שבוע שעבר היה מקרי ובמיוחד בגלל השופט.

תמיד כיף לראות את נמני ואבוקסיס משחקים אחד נגד השני, 2 אסים כבדים שכל כך שונאים להפסיד, שלא לדבר על להפסיד בדרבי. יהיה משחק טוב בזה אני בטוח ולפני משחק כזה לא צריך לדבר טקטיקות.

7. ReL Member

חחח פשוט אדיר מה שקרה עם רימוני העשן ביציעים של הפועל ומכבי . חחחח היה אדיר לראות רימון עשן אדום ביציע של מכבי כשכל הצהובים קופצים. איך הם זרקו את זה , מבחוץ??

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

איזה ענק... הפועל ת"א שיחררה רימון עשן אדום ביציע של מכבי ומנגד מכבי החזירה ב-2 צהובים ביציע של הפועל... ככה אני אוהב את הכדורגל. יריבות ושנאה. שנראה את זה גם במגרש.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא נראה לי פשוט מסתננים. אוהד מכבי נכנס ליציע הפועל ועשה את זה. וכנ"ל הפוך.

10. ReL Member

איך זה הגיוני היו מאכילים תאוהד של הפועל מכות

11. fusball Member

מה שעשו זה שאוהדי מכבי מכרו לאוהדי הפועל רימוני עשן צהובים מבלי ידיעתם. זה היה מתוכנן מה שלא ידעו זה שהפועל עשו בדיוק אותו דבר

12. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/BangHead.Xxx פשוט חבורה של אפסים, אין לי יותר מה לומר על זה.

שלא תטעו, זה שנימני כבש עכשיו לא הופך את שאר הקבוצה לפחות אפסים.

נערך לאחרונה ב: ‏30/10/06
  13. ReL Member

אהבתי

כנראה ששום קצת יותר מבין ממני , ברוך דגו נותן משחק טוב , 1-1 בינתיים למרות שלהפועל יש יתרון על מכבי , סוף סוף דרבי פתוח יותר מהקודמים

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/10/06
  14. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאיר לוי טעה בגדול .
    האדום לטל חן היה טעות גדולה של מאיר לוי שחשב שהוא זה שנתן קטנה לעומר פרץ שרצה ללכת לחגוג עם ביטון ,אבל אבוקסיס הוא זה ששם קטנה לפרץ שנפל שם.

לגבי האדום של בלם מכבי לא הראו למה , אבל הוא היה צריך להיות מורחק כבר עם התקרית מול ברדה .

15. Pipe Member

הגזמה גדולה מאוד של מאיר לוי. אבוקסיס הוא זה ש"הפיל" את פרץ, ואני בכלל לא חושב שזה היה מכוון. אח"כ טל חן רק דחף קצת, ובסיטואציה הזאת ובדרבי בדקה 36זה ממש ממש לא מצדיק אדום.מרטינוביץ' עשה טעות והשתמש יותר מדי בידיים, אבל שוב-לא שווה אדום.
    לפחות שתי הקבוצות נענשו במידה שווה, מה שממתיק קצת את הגלולה עבורם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/10/06