המחזור הראשון בבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י ג'ובאני אלבר, ‏6/8/09.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אם אני הייתי המאמן של קלן, הייתי שולח את השחקן שעשה את העבירה על טינגה, בבעיטה החופשית שהובילה לשער, לכל הרוחות. בושה ששחקן עושה עבירה כל כך מטומטמת, כל כך לא מחוייבת למציאות. טינגה היה עם הגב לשער, ליד הקרן, תחת לחץ, בלי שום יכולת לאיים, והאידיוט הזה דוחף אותו ולמעשה נותן לדורטמונד את הניצחון.
    מצד אחד אם זידאן היה יודע לסיים יותר טוב זה היה לפחות 2-0, מצד שני אם קלן הייתה רוצה קצת יותר היא הייתה משיגה את השוויון, ברגעים שהיא הגיעה לרחבה של דורטמונד היא הייתה מסוכנת, אבל זה היה מעט מדי, וגם הגיע לה בעיטה חופשית שהשוער יצא שם מחוץ לרחבה עם הכדור.
    דורטמונד שלטה בגדול, אבל היא צריכה להודות לשחקן של קלן שעשה את העבירה על טינגה, ללא השטות הזאת של שחקן חובבן זה נגמר בתיקו.

2. Lars Ricken Member

כמובן...
    כשמפסידים שחקנים כגון דייגו ופיזארו ומביאים את הבדיחה הכי עצובה בעונה שעברה באוקראיינה,זה מה שלבסוף קורא.

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניצחון צודק לדורטמונד אומנם שער עצמי של מאוין מאטיפ, אבל בסופו של דבר, ניצחון צודק. זידאן ונלסון ואלדז ממשיכים לקבל סתם צ'אנסים.

4. riquelme1 Member

למה ציפית בדיוק? שתי השחקנים הכי טובים שלהם בעונה שעברה עזבו, דייגו ופיזארו, מה חשבת שמיסוביץ' יפתור הכל? ברמן השנה תיהיה יותר חלשה מהעונה שעברה.

5. johnnie walker Member

איזה שופט קקמייקה..
    הכדור חצי קילומטר בתוך השער של רנסינג והוא לא רואה את זה?

נו באמת , מי שמאמין שהוא לא ראה את את הגול הוא או טיפש או אוהד באיירן,
    מעניין כמה השופט הזה קיבל מהונס לפני המשחק.

אבל כנראה שככה זה כשמשקיעים 35 מיליון יורו על שחקן אחד בלבד,
    אי אפשר לתת לפרטים הקטנים כמו שופטים אוביקטיבים לקלקל לך את העונה,
    צריך לסגור את כל הפינות והכי נחמד אם אפשר לרפד את חשבון הבנק של כמה חברה בדרך.

6. orirema Member

טעות שיפוט חמורה מאוד כולם ראו שהכדור נכנס.
    25 דקות שבאיירן בקושי הורגשה ופתאום בהתקפה פשוטה אחת היא גונבת גול, היתרון הזה לא יחזיק מעמד הרבה זמן.
    ד"א הופנהיים יודעים שמותר לשחק גם באגף ימין?

נערך לאחרונה ב: ‏9/8/09
  7. cazzo Il Capocuoco

8. Rudess Member

מחצית ראשונה מעולה בין הופנהיים לבאיירן, ביתרון ברור על הדשא של המארחים שמשחקים כדורגל נהדר. כמו שנאמר מעליי, גול כל כך ברור שרנסינג הוציא את הכדור יותר ממטר בתוך השער, כל העולם ראה שהיה שוער חוץ מהקוון והשופט שעצמו עיניים בכוונה. אחרי זה באיירן בהתקפה יפה ויחידה במחצית הזאת הצליחה לכבוש מרגלי אוליץ', אבל השוויון היפהפה של הופנהיים הגיע על סף המחצית עם מהלך קבוצתי מבריק בנגיעה אחת והשווה את התוצאה.

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מחצית מאוד מהנה בהופנהיים-באיירן מינכן, אני מאוד אוהב את הסגנון של המארחת ומאמין שהם ינצחו את המשחק. הגול של באיירן היה מקרי לדעתי, הופנהיים צריכה להיות יותר מרוכזת באיזור הרחבה, בעיקר אובאסי שמפקשש במסירה האחרונה כל הזמן (אבל כיפר בגול נהדר), כדי לנצח במשחק.

כל כך נכון, באחת הפעמים היחידות שהם תקפו משם וויס מכניס כדור מצויין לרחבה שמוביל לגול, דווקא המגן הימני (בק?) מנסה לצאת הרבה קדימה אבל וויס לא תומך מספיק.

10. johnnie walker Member

ליד באבק ראפטי רוברט הולצהויזר עוד נראה כמו ילד טוב ירושלים,
    דוקטור תיאו צוונציגר צריך לשלוח את הראפטי הזה לפנסיה מוקדמת בלי פיצויים אחרי המשחק הזה.

מהיום אמור לא עוד "עשה לו הולצהוייזר" על טעויות שיפוט שלא נעשו בתום לב,
    מהיום בבובנדסליגה יש מושג חדש:

"עשה לו ראפטי" :aaa021:

11. riquelme1 Member

לפי מה שאני רואה עכשיו, באיירן לא שונה בהרבה מהקבוצה של שנה שעברה, רואים שיש טביעת אצבע של ואן חאל ובאיירן לפחות נראת מסודרת ולא הקבוצה המבולגנת של העונה שעברה אם קלינסמן, גם ההתקפה נראת יותר טוב אם אוליץ' ומריו גומז שעדין לא התאקלם.

בכל מקרה, אני בטוח שבלאיירן העונה תיהיה קבוצה יותר טובה מהביזיון של העונה שעברה, אבל זה מוקדם לשפוט ומה שבטוח פיבורטיית לזכיה בליגת האלופות, היא לא.

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

באיירן מינכן העלתה את הרמה במחצית השנייה אבל זה עדיין לא היה מרשים, החילופים של הופנהיים לא תרמו למשחק שלה למרות שמבחינת השחקנים שיצאו הם היו מובנים (כל אחד מהסיבה שלו) אבל כנראה שאלו שנכנסו לא טובים מספיק.

מחצית ראשונה מאוד מהנה בהמשך טיפה ירד הקצב אבל בסה"כ משחק טוב שאני התאכזבתי מכך שהופנהיים לא ניצחו אותו.

מהבחינה האישית של רצוני לראות את סוקוליני (לא בסגל בכלל) אני אופטימי משתי סיבות:
    1. סגנון המשחק של הקבוצה תפור על הילד, או יותר נכון להגיד הפוך - סוקו תפור על הקבוצה וסגנונה.
    2. במידה ומייעדים לו את תפקיד הקשר המרכזי שנוטה ימינה, כמו שאני משער, אז יריבו לעמדה (וויס) לא נראה טוב היום למרות המעורבות בגול.

13. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק פושר מאוד של באיירן הערב. נכון שהקבוצה לא נראתה רע כמו שנראתה בתקופת קלינסמן אבל היכולת היום רחוקה מאוד מאיך שהיא צריכה להראות. ההתקפה עדיין פרווה, רואים שקיים חוסר תיאום מסוים בהתקפה וחסרונו של קלוזה הערב היה בהחלט דבר משמעותי. אני לאו דווקא חושב שהופנהיים הייתה עדיפה בהרבה אבל לבטח לא הגיע לנו לנצח. לגנרל יש עוד מספיק עבודה לעשות. שבוע הבא מבחן נוסף בבית מול ורדר ברמן ושבועיים לאחר מכן מול האלופה וולפסבורג, לא פשוט בכלל.

14. johnnie walker Member

אז אני מבין ששום אוהד באיירן פה לא מתכוון לדבר על השער הכי ברור בעולם שלא נשרק
    להופנהיים ואתם באמת מאמינים שהשופט לא ראה שהכדור מטר בתוך השער.

אני מצטער שאני נאלץ לחזור על עצמי כמו תוכי פה כבר שלוש הודעות אבל לאיש אין דעה בעניין?

15. Raulito Madridista

אני כן ראיתי שינוי גדול בבאיירן לפחות מבחינת אחת - השחקנים נלחמו היום כמו שהם לא נלחמו בכל העונה שעברה. כמובן שזה קשור לכך שהגיעו שחקנים חדשים ורעבים(בהחלט היו מספר שחקנים שלא הכרתי). בטוח שואן חאל רצה לפתוח את העונה בניצחון, בטח אחרי שהקבוצה שלו כבר הובילה, אבל אני חושב שאין לבאיירן ממה להיות מאוכזבת, כי הופניים קופחה על ידי השופט, ואי-אפשר לדעת מה היה קורה אם היא הייתה מבקיעה, ובדקות האלו שהיא הייתה בתנופה. צריך לקחת בחשבון גם את העובדה שבאיירן שיחקה ללא הבלמים המרכזיים שלה. נקודה במשחק חוץ קשה זה לא רע. מה שהפריע לי בבאיירן זה שהקבוצה שיחקה נסוג מידי, כמעט ולא הייתה הצטרפות של שחקנים להתקפה. אוליץ(מצויין), גומז(סביר, כמעט כבש שער יפה אחרי שעבר את הילדבראנד) ושוונשטייגר היו בודדים בחלק ההתקפי. המגנים לא תמכו מספיק וגם ואן בומל אותו דבר. אם כבר מדברים על המגנים - להאם אשם בשער שבאיירן ספגה, משחק הראש זו הנקודה החלשה שלו לטעמי. באיירן הייתה טובה יותר במחצית השנייה והחלק הראשון היה שייך למארחת. שני השערים היו יפים מאוד וגם המשחק היה נחמד יחסית להתחלה. אגב, שתי שאלות - ריברי באמת פצוע או שהוא מקבל סדרת חינוך? ומה עם קלוסה?