המחזור הראשון בבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Ralph-Lauren, ‏14/8/08.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

המבורג פתחה את המשחק לא רע, אבל טעות קשה בהגנה גרמה לה לספוג שער. ג'רום בואטנג לא יכול לשחק כמגן, משום שאין לו מהירות נדרשת כדי למלא את התפקיד. אני לא זוכר מי זה היה, אבל בלם אחד הרחיק לא טוב ושחקן הגנה אחר החליק על הדשא. את השער של מאלף החזירים לא היה אפשר לעצור, ככה שאין לי אשמה לשוער. הפנדל היה שנוי במחלוקת, אבל ניחא. זה לא שהפנדל שהמבורג קיבלה היה כל כך ברור.
    בשורה התחתונה, המבורג יכולה להיות מרוצה. לחזור מפיגור של שני שערים, במחזור הראשון, כשיורגן קלינסמן רק רוצה להתפאר בתחמושת שלו, זה הישג מצוין. מעט מאוד קבוצות יזכו להבקיע באליאנז-ארינה 2 שערים.

2. נעם Member

אהלן חברה

אני מדבר כרגע מהצבא (חטפתי שבת אז 49 לפנים)...לפחות יש מחשב.
    ההורים הביאו לביקורים את ביירן-המבורג ואני חייב לציין את פיטרויפה וטרוכו' שהביאו משחק ענק. הראשון מהיר וזריז בצורה יוצאת דופן ומטרוכו תמיד מאוד החזקתי אבל הייתה הרגשה שVDV גונב לו את מרבית הבמה, נקווה בשביל הנבחרת שהוא ימשיך לפרוח. אוליץ הפתיע אותי גם הוא בכמות הראבק שנתן, אבל זה לא עזר לו להכנס לסטטיסטיקה.
    מבחינת ביירן-זה רוברטו ושוויני החזיקו את המשחק אבל יש הרגשה ששתי הקבוצות הלכו פשוט על נטו התקפה (שזה מעולה לצופה הנייטרלי) ויצטרכו לעבור לא מעט שינויים במהלך העונה.

לגבי אהובתי הירוקה- לא ראיתי תמשחק רק את התקציר אבל הבנתי שהיה משחק לא טוב של כולם פרט לרוזנברג שהולך להתפוצץ העונה! (כבר ממשחקי הקדם עונה ומעונה שעברה הוא מציג יכולת אדירה). אני דיי מבסוט על הקאדר שצובר ניסיון אבל נצטרך לחכות לדייגו ומרטא' כדי לראות את היכולת האמיתית.
    לגביי פיזארו- לא חושב שאנחנו צריכים חלוץ נוסף לסאנוגו רוזי ואלמיידה (שלושת ברמה מאוד גבוהה) ובמיוחד לא את פיזא. למרות שאני מאוד תופס ממנו כשחקן (טכניקת בעיטה נדירה ויכולת טכנית לצד פיזיות מעולה) מהלך שטותי של אולופ ושאף

3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אהלן נעם. אתה יכול להחליף את החתימה ולהקדיש לי את הטמטום החדש - פיזארו.

ברמן באמת היו רעים היום. ויזה שהוריד 8 קילו וקיבל זימון לנבחרת היה המצטיין בברמן יחד עם רוזנברג. תוצאה רעה מאוד לברמן היום מול בילפלד הקטנה (מאוד) שהציגה את השחקן הכי יקר בתולדותיה (עלה לה 1.5 מליון יורו).

הופנהיים, היא הקבוצה מהעיר (אם אפשר לקרוא לזה ככה) הכי קטנה ששיחקה אי פעם בליגה, ניצחה 3:0 מוצדק ומובילה את הטבלה עם שאלקה שגם ניצחה בצדק. ג'ונס נפצע בשאלקה ולא יהיה כשיר ליום רביעי לנבחרת. קוראני פתח את העונה מצויין עם צמד (עוד 3 שחקנים הבקיעו צמדים).

קלן הדהימה את וולפסבורג עם שחקן שרק הגיע ממנה (ראדו בבישול מצויין) אבל זה לא הספיק. מסימוביץ' עם שער מצויין. דז'אגה היה מצויין בוולפסבורג ומונדרגון בקלן.

קרלסורהה פותחת באגירת נקודות כמו שעשתה בשנה שעברה. ניצחון צנוע ומוצדק על בוכום.

המשחק שאני ראיתי היה דורטמונד נגד לברקוזן. ההגנה של לברקוזן הייתה קטסטרופה. מנגד פטריק הלמס היה מצויין. ההבנה ושיתוף הפעולה שלו עם קיסלינג מבטיחים הרבה מאוד. דורטמונד ניצחה שלא בצדק, אבל מה זה משנה. ממש לפני המחצית ווידנפלר פצע לעצמו את הברך השמאלית עם הפקקים של הנעל הימנית ובמקומו במחצית השניה עמד ציגלר, שעצר כמה שערים בטוחים. ואלדז עם כיבוש ובישול וסובוטיץ' עם כיבוש והצלה מקו השער. קלימוביץ' היה (שלא במפתיע) חלש מאוד והוחלף במחצית. קלופ הכניס קשר במקומו וקובה עבר לשחק מעין חלוץ.

4. ענבל רואד Member

ארבע וחצי שעות לשידור: מישהו יכול בבקשה לעזור עם ההיגוי הנכון
    של השמות האלה במנשנגלדבך

DAEMS

JAURES

PAAUWE

תודה
    אבי

5. דנידין Member

שאלקה נראו כמו מיליארד דולר אתמול. אין לי דרך לתאר את ההרגשה, אבל העונה יותר מכל עונה אולי אפשר לעשות את זה. יש לנו כל מה שצריך כדי לעמוד עונה שלמה מול כל יריב ולהכניע אותו. מהשוער אחד הטובים בליגה, דרך ההגנה אולי הטובה בליגה יחד עם זאת של באיירן, מהקישור המאוד רב גוני ועד מי שיהיה מלך השערים הבא של הליגה בחוד. אם לא העונה אז באמת אף פעם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏18/8/08
  6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

דאמס, פאווה וג'אורס עם צרה מתחת לר' לדעתי. הבעיה אבי שהשמות לא גרמנים ככה שתיקח את הדברים של פרט לדאמס עם שווא מתחת למ' בעירבון מוגבל. גם לגבי פאווה אני די בטוח.

ודנידין אבי רק חלק מהמערכת ככה שהביקורת שלך מוטעת

7. תומר22 Member

JAURES - ז'אן סבסטיאן ז'ורס (מבטאים כמו "הורס" מלשון להרוס). בדיוק כמו המנהיג הסוציאליסטי ז'אן ז'ורס.

8. הגבר באדום Member

אין הגנה למנשנגלאדבך - פשוט אין הגנה. היצשפרגר ושות' עושים את מה שבא להם. 3-0 כבר במחצית!!!!

9. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

קצת באיחור אך בכל זאת, פתיחה נפלאה לבורוסיה דורטמונד שסיפקה כמה רגעי כדורגל יפים במיוחד ואפשר לחייך קצת אחרי ניצחון סוף סוף במשחק הפתיחה של הבונדסליגה. משחק נהדר של פלוריאן קרינגה ושל נלסון ואלדז שממשיך להרשים לאחר יכולת דלה בעונותיו האחרונות של דורטמונד.

10. Football God Member

יורגן קלופ פשוט נתן לו בטחון והסביר לו שהוא סומך עליו ובונה עליוץ
    שחקן כדורגל קוסם עם 0 בטחון שווה כלום.שחקן כדורגל לא אלוהים אבל עם בטחון עושה דברים גדולים על המגרש.זה בידיוק המקרה של ואלדז.

11. C-J Member

29 שערים מניב לנו המחזור הראשון בבונדסליגה.
    ממוצע של 3.22 שערים למשחק.

בשביל זה הקהל משלם ובשביל זה הולכים לראות כדורגל.

12. FC_Bayern Member

הליגה הגרמנית ממשיכה לרתק אותנו עם כמות שערים מדהימה בכל מחזור - בהחלט כיף לראות משחקים עם איזה כוס בירה קרה ביד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    נקווה רק שימשיך כך...

אגב, ממש לא אהבתי את ההפקרות במשחק של באיירן נגד המבורג- פשוט בזיון לשחק עם עורף פרוץ, במיוחד נוכח העובדה שמדובר בעונה סופר-חשובה לבווארים, שבה הם חוזרים לליגה של הטובות ביבשת. מאוד מקווה שהשחקנים ילמדו מהטעויות ויתקנו אותן. הרבה זמן אין.

13. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמנם כבר ענו לך, אבל אני מוכרח לחזור על זה. כמה בכלל שיחק ואלדז בשנה שעברה שאפשר להגיד שהוא לא סיפק את הסחורה? כמה הזדמנויות אמיתיות הוא קיבל? בסה"כ הוא נכנס כמחליף פה ושם כשאפילו קלימבויץ' (הליצן) משחק הרבה יותר ממנו. אז איך הוא יכול להראות מה הוא שווה.
    הוא אחד החלוצים הכי טובים שיש בליגה. אישית אני חושב שהוא אפילו עדיף על פטריץ' (שממילא הלך). רק תנו לו לשחק ותהנו ממנו מאוד.

חייבים גם מילא טובה להרטה. אחרי ניצחון חוץ (שאותי הפתיע) בגביע אופ"א גם אתמול ניצחון חוץ 2:0 עם שני שערים מצויינים. הקבוצה נראית לא רע. נקווה שימשיכו את היכולת הזו בגביע אופ"א בשלבים הבאים.

14. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לא יודע נדב, ואלדז לטעמי חלוץ בינוני+ משהו בסיגנון קקאו, יותר מזה הוא לא יהיה. מה שכמובן אמור להספיק לשאיפות העדיין צנועות של דורטמונד.

לגבי הרטה, אני מאד אוהב את המאמן שלה, יש בו משהו שראיתי אצל הגדול מכולם היצפלד, ובכלל נראה שפנטאליץ' בעונה האחרונה שלו בברלין נותן הכל על מנת לקבל חוזה ( מסתיים לו החוזה בתום העונה) באחת הקבוצות הגדולות בליגה ( הוא כבר משחרר רמזים לברמן, שאלקה ובאיירן) ופה הרטה יכולה רק להרוויח כי לסרבי יש כדורגל. בכלל נראה שהרכש שהגיע לקבוצה רק הוסיף לקבוצה.
    מפרנקפורט התאכזבתי לגמריי, אני מקווה שפונקל ידע לתקן את הטעויות כי יש לקבוצה הזאת פוטנצייאל גדול.

לגבי שטוטגארט, משמח אותי שמריקה ממשיך לכבוש, אני מקווה שהוא רק ימשיך ככה, גם אצלו הפוטנצייאל גדול וגם אצלו אני מקווה לראות את הפריצה ( או לפחות שינצל את הפציעה של קקאו כדי להשאיר את חותמו). גם גומז שעדיין רחוק שנות אור מהפורמה שלו מהעונה שעברה כבש ( גם אם זה היה קצת במזל ושוב מטעות של היימרות) ואני מקווה שהקריזה שלו קרובה להסתיים ( בכל אופן מקווים להעשיר את קופת המועדון בעונה הבאה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx ).

כמובן מילה טובה להופנהיים, קוטבוס או לא, לשחק בצורה זאת במחזור הראשון במשחק הראשון של הקבוצה אי פעם בבונדסליגה = רספקט.
    עבודה נהדרת של רנגניק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏18/8/08