המחזור הראשון בבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Ralph-Lauren, ‏14/8/08.

1. Mehmet Member

חבל על הגול הממש טיפשי שספגנו, ובאשמתו של לוסיו.

מה שיותר משמח הוא שיש איפה לראות בונדסליגה בדרום אמריקה! ממש חששתי מזה... במיוחד בגלל שממש קשה לראות פה אולימפיאדה...

2. Lars Ricken Member

יוני,אתה זוכר את המשחק בעונה שעברה? את גול של דדה בתוספת הזמן? איזה מהפך זה היה, באותו היום נראה שהייתי האדם המאושר ביותר בארץ http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx .
    למעט המלס וואלדז זה ההרכב שבו דבקתי במשך כל הפגרה,אני לא רואה שמה שחקן פחות טוב מטינגה.
    אנו נבתקש להיות סופר סבלנים בכל הקשור לקלופ ולמחזורי הפתיחה, שאלקה באיירן ולברקוזן במחזורי הפתיחה זה נשמע כמו חלום בלהות של כל קבוצה בונדסליגה טיפוסית,אומנם אני שונא את זה ואתם יודעים שאני יכול להיות מאוד ביקורתי, יהיה לי טיפה קשה שלא לבקר את הקבוצה וקלופ.
    את הסגל של לברקוזן אני מאוד מעריך,הוא כולל שחקן שאני אישית מאוד אוהב טארנקילו ברנאטה.
    אני משער שעם קצת מאמץ דורטמונד תוכל לנצח את המשחק,למעט פריי זה ההרכב הכי טוב של דורטמונד . במקרה שוואלדז בסופו של דבר לי יהיה כשיר לקראת המשחק מול לברקוזן אני חושב שזה יהיה זילזול בקלימוביץ' אם סרדאריג'אי יפתח את המשחק במקומו.
    שיהיה בהצלחה!

3. C-J Member

שימו לב להילוכים החוזרים של השער של גררו.
    זה לא כל כך אשמתו של לוסיו.

ואן בויטן שרדף אחרי השחקן עד קו הקרן, לא השכיל לחזור בזמן.
    לוסיו שומר על אוליץ' וגררו המבקיע אמור להיות בחסותו של ואן בויטן.

בדיוק בכאלה מקרים של כאוס בהגנה חוטפים שערים. על זה מאמנים עובדים, או לפחות צריכים לעבוד.

אבל ללא קשר לשער שספגה באיירן במחציתהראשונה, נכון שלוסיו משחק כמו כוסית?

יתר הדברים והסיכומים - בהמשך.
    (נ.ב.: אני ממש לא מתלהב מהמשחק של באיירן, בינתיים)

4. הגבר באדום Member

אבל בכל מקרה, ההתחלה שלהם הייתה די טובה עם שימוש מירבי באגפים

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

2 שחקני באיירן נותנים לנו שערים בראש, גררו וטרוכובסקי. אגב, אני חושב שטרוכובסקי בהרכב לוקח עליו את המנהיגות עדיף להמבורג על וואן דר ווארט. איזה שחקן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏16/8/08
  6. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

שחקני באיירן נותנים לנו שערים בראש, גררו וטרוכובסקי. אגב, אני חושב שטרוכובסקי בהרכב לוקח עליו את המנהיגות עדיף להמבורג על וואן דר ווארט. איזה שחקן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

7. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחח לוסיו לוסיו לוסיו. אפילו במשחק סביר מאוד יחסית של הבלם הגמלוני הוא לוקח לנו שתי נקודות. עד מתי?!
    האמת שהפעם הוא לא היה האשם היחיד כי גם המגן שלצידו, לל היה קטסטרופלי ועשה את הפנדל המאוד מאוד גבולי הזה.

כואב לי מאוד לראות שבמשחק הבכורה בקדנציה של קלינסמן באיירן שומטת יתרון מבטיח בין שתי שערים בבית. קל מאוד לראות שזה נובע משאננות שגורם לזלזול כמו ההחמצה האדירה של פודולסקי בפתיחת החצי השני, השמירה המאוד מאוד לקויה הזאת על פאולו גאררו בשער הראשון השאננות הזאת גם גרמה להתקפות מתפרצות מאוד מסוכנות של המבורג לקראת סיום המשחק במצב של 2-2, ומאמן שהוא לא יול והיה לוקח סיכון(אולי בשלבי אמצע עונה) היה לוקח את כל הקופה.
    הנעת כדור מאוד מאוד סתמית של באיירן לאורך כל שלבי המשחק חסר הברק הזה מהעונה שעברה שהביאו ריברי וטוני, אך אני מניח שהחלודה תיגמר יחזור גם הברק למשחק של באיירן.
    כאב לי לראות שואן בומל במשחק הבכורה הרשמי שלו כקפטן הקבוצה, לא נהג כמצופה מקפטן. הרבה מאוד שטויות כמעט ולא ראינו אותו מדרבן את הקבוצה ואחרי המשחק הראשון אפשר להעיד עליו שהוא איכזב. לפחות אותי באופן אישי.

אפשר לשכוח ממה שהיה בעונה שעברה העונה הזאת הולכים להיות לנו חיים קשים בליגה.

8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אופיר, בבאיירן לפי הראיונות בסיום מאוד לא מרוצים מהתוצאה מן הסתם, וזה כי באיירן היו צריכים לדרוס הערב. בכל מקרה, גם אם באיירן היו מנצחים 0-3, אני תופס ממרטין יול. הוא פשוט יודע להעמיד קבוצה וצימצם את דקות הלחץ שאי אפשר למנוע מכך שבאיירן יעשו למינימום. המבורג עמדו טוב מאוד וככל שהזמן יחלוף תחת יול והשחקנים יבינו יותר מה הוא רוצה מהם, המבורג עוד תשתפר.

אני בסך הכל מרוצה, אבל מזהיר מדבר אחד. זה לא שההגנה רעה, זה פשוט שהיא מופקרת בשל פילוסופית משחק התקפית מידי, התקפית בהרבה משל היצפלד. במשחק חוץ לא יוצאים גם עם נקודה שמשחקים כך, מקווה שקלינסמן מבין את זה.

9. Football God Member

תוצאה מוצדקת.המבורג פתחו בסערה,אבל באיירן עקצו והמבורג נכנסו לדאון.
    אבל זה היה לי ברור שהמבורג תחזור למשחק.תזכרו מה שאני אומר לכם הם יהיו הפתעת העונה בבונדסליגה.יש להם קבוצה מאוד מוכשרת,שעם עזיבת ואן דר וארט משחקת הרבה יותר מהר.

10. T0XiN Member

סה"כ היה משחק נהדר ומרובה במצבים ומתח.
    גם הניב עבורנו ארבעה שערים כאשר הראשון היה ללקק את האצבעות,איזה טיל של שוויינשטייגר,ששוב מחזק את הטענה שאולי ריברי לא עד כדי כך נחוץ?

רנזינג היום היה במשחק טוב בהחלט עם גולים שלא היו באשמתו ועוד מספר עצירות על הקרקע - יש עתיד ויש על מי לסמוך בעמדת השוער! (לעומת ההגנה)

ההגנה שלנו כרגיל לא נראתה מדהים (עוד מישהו שם לב למלר שדחף אותנו ואת טענותינו כלפי לוסיו לשידור?,"לוסיו טוב מאוד על הקרקע",אולי.. אבל מופעי אקרובטיקה בנסיונות ההרחקה שלו לא תראה אפילו בקרקס).
    להאם כרגיל סיפק את הסחורה ונתן משחק שאנחנו רגילים אליו,יודע לחתוך ולנווט באגף השמאלי עם מספר מסירות לא רעות בכלל.
    לל לעומתו לא היה מבריק עם פאול די מביש שהביא לפנדל לא נחוץ.
    ואן בוייטן מעט כבד אבל הגובה שלו מספק את הסחורה,הכובד שלו וחוסר הערנות שלו אולי מהווים חלק מהבעיות שהניבו את שער של גררו

הקישור היום נתן תפוקה פשוט מצויינת,כל אחד ידע את מקומו. מכולם הכי הרשים אותי היה זה רוברטו שפשוט לא הפסיק לרוץ ולספק מסירות נהדרות למרכז הרחבה. גם שווייני היה לא רע בכלל (חילוף די מוזר הייתי אומר,כששוייני שיחק היה יותר טוב לעומת בורובסקי). קרוס עם "יותר מידי" נסיונות מסירה במצבים נייחים,כשזה לא הולך אז לא הולך,לא חסרים בועטים אחרים - חבל ציפיתי ממנו ליותר היום למרות שגם הוא נתן משחק לא רע.
    ואיך אפשר לשכוח את מרק ואן בומל שתמיד חייב לקבל צהוב - שטותי למדי הייתי אומר. למרות זאת,בתור קפטן הוא עשה עבודה טובה במרכז המגרש אבל לא הבריק.

בקשר להתקפה,מישהו חייב להוציא את קלוזה מהתרדמת שלו,מצב אחד על אחד שקלוזה ביום אחר עושה מזה גול של מאה אחוזים. מה קרה לבחור רק השד יודע.
    פודולסקי כרגיל מנסה אבל לא מראה יותר מדי סימנים,גם החמצה של 100% גול הוא הוסיף לו לרזומה.

סה"כ תוצאה ראויה למשחק כזה ,אבל לא התוצאה שאני בתור אוהד באיירן ציפיתי לה. יכלנו לנצח,היו רגעים שתקפנו יותר. אותו דבר ניתן לומר גם על המבורג שכנסה פעמיים בעמוד הקורה. לכן אני חושב שהתוצאה די משקפת ו"הוגנת".

11. C-J Member

בגלל השעה המאוחרת והעיניים שנעצמות מאליהן, יש לי לומר דברים קצרים, אך ששווים הרהור. ולדעתי, לפני שנדבר על פרסונות, אנחנו צריכים לדבר על שיטה ומערך.

קלינסמן, כדברי סלע, שם את יהבו על ההתקפה והשאיר את ההגנה לחסדיהם של לוסיו ושל ואן בויטן. עם קשר אחורי אחד בלבד באדום, ליריב היה קל מאוד להגיע לאזור ה- 16 של באיירן, וכמות ההזדמנויות שהגיעה אליהן המבורג במחצית הראשונה לא היינו רואים ברבע עונה אצל היצפלד. אז מה היה הפתרון של קלינסמן? להשבית את הפריצות של לאם ולל. כך כמעט ולא ראינו את לאם במחצית השניה כמו שלא ראינו התקפה אחת מתוכננת לרפואה.

הנעת כדור סתמית טענתם? וצדקתם. כי הנעת כדור מתוכננת צריכה להניב מסירות והזדמנויות לחלוצים. לא ראינו כאלה בכלל במחצית השניה.

מה המיקום של שוייני? של קרוס? של בורובסקי? מי יכולח להגיד לנו מי בימין ומי במרכז?
    נכון שזה מבלבל את היריב? אבל כנראה גם את הבחורים עצמם. בכמה סצינות הייתי רואה מאסה של קשרים בצד אחד של המרכז כאשר על הצד השני כמעט תלו שלט "להשכרה".

ומה קרה לשוויני שהשאיר את הבמה לקרוס? כמעט ולא ראיתי ממנו כלום אחרי השער.

לקלינסמן יש הרבה עבודה. אני נותן לו זמן. אבל הוא כבר מרגיש עכשיו את הלחץ שמסביבו.
    כאילו ל מספיק לו הלחץ של פרנץ בקנבאואר שכבר דורש תוצאות על משחק הפתיחה, היום קלינסי השמיט 2 נקודות והוסיף 2 מעלות צלזיוס לסיר הלחץ שנקרא באיירן.

לילה טוב.

12. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

חבר'ה, צריך רגע לחשוב ברצינות איפה אנחנו ועם מי אנחנו משחקים. קודם כל, אנחנו בתחילת העונה עם מאמן חדש. זה יקח זמן. הרי אם קלינסמן הוא רע, אני הראשון כאן לבקר אותו על שיטת המשחק. אבל יש שיטה וראינו יופי של מחצית ראשונה. זה לוקח זמן, המבורג גם לא היו פראיירים ויודעים לנטרל קבוצה בעיקר שהיא חסרה את ריברי, טוני ודמיכאליס (שלושת המצטיינים של עונה אשתקד). אני ראיתי שיפור מהמשחק מול ארפורט, בכל ההבטים, זה לוקח זמן ואגב, גם ליול ולהמבורג וגם לשאלקה יקח זמן עד שהמאמנים החדשים והשחקנים יכנסו לתלם. שיפוט כה מהיר של מה שראינו הוא לא מקצועי ולא הוגן. עוד חודש כל ביקורת תקבל הרבה יותר משקל, כן, אבל עד אז, זה לא במקום. אני עדיין רוצה להיות אופטימי לגבי קלינסי, נראה.

13. אפנברג Member

שוב אומר: לל לא מתאים לרמות הגבוהות, בינוני מאוד. לא ברור לי למה הוא לא מושאל לאיזו קבוצה כדי שישתפשף וטרוכובסקי לא מוחזר אלינו (ללא קשר לגבי תפקידם במגרש)-טרוכובסקי היה מצוין ואולי הגיע הזמן שיחזור לכור מחצבתו.
    לגבי ואן בומל: תתרגל שזה מה שתקבל. כבר כתבתי פה בעבר: הוא לא קפטן כריזמטי ואין לו היכולות של אפנברג לדוגמא. הוא שחקן בינוני שמנווט את הטמפרמנט שלו לדברים שליליים (גם אפנברג היה כזה אבל ידע גם להיות מנהיג).

משחק מאוד מאכזב של באיירן ושאפו להמבורג על המשחק שלהם, הם נראים מצוין והוכיחו אופי כשחזרו מ2:0. ככה אין לנו גיבוי להצהרות על הסתערות על אירופה השנה כי יקרקסו אותנו עם חלק אחורי מביך שכזה. מחזור הבא אנו נוסעים לדורטמונד, איבוד נקודות שם וקלינסמן יתחיל לעיין במודעות "דרושים" בעיתון...

14. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

כפיר, זה לא שחור ולבן או כזה פשוט כמו שאתה מציג את זה. וואן בומל כרגע הוא שחקן הגנה שמנהיג מאחור. קשר אחורי בודד, זו עבודה כפולה מזו שעשה בעונה אשתקד. שהוא שיחק יחד במרכז עם זה רוברטו הם עלו לסרוגין פעם הוא ופעם הוא, אבל זהו זה, וואן בומל הוא לא על תקן אפנברג, הוא לא שחקן התקפה, הוא קשר אחורי ולא קשר קדמי. מנהיג הוא מנהיג, איך שלא תסתכל על זה לאורך כל הקריירה ואת זה לא ישנה בית דין.

15. אפנברג Member

הקבוצה נראית לא משהו בכלל תחת קלינסי כבר בכמה משחקים, כולל ידידות וגביע. העורף שערוריה וכך לא נגיע רחוק. נכון שבתחילת העונה אי אפשר לצפות לכושר שיא אבל המבורג נראו מצוין אתמול וגם הם בתחילת עונה. צריך לראות איך הקבוצה תיראה עם חזרת טוני וריברי, 2 שחקנים משמעותיים מאוד, אבל הם שייכים לחלק הקדמי וכמו שזה נראה נצטרך כל משחק לשים שלישייה כי 2 שערים למשחק בטוח נספוג עם ההגנה שלנו (בל נשכח שלהמבורג היו אתמול גם כדור שננעץ בקורה וגם אחד שפגע במשקוף).

ד"א: קלוזה כ"כ חלוד שזה לא ייאמן. פודולסקי החמיץ בתחילת המחצית השנייה גול בטוח מול רוסט, גול שיכל להכריע המשחק. במצב הזה אולי כדאי להחזיר את גררו וליצור עומק על הספסל.