המחזור הראשון בבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Ralph-Lauren, ‏10/8/07.

1. הגבר באדום Member

בהחלט, אי אפשר למצוא משחק יותר טוב ויותר איכותי מזה שהיה. לא נראה לי ששתי הקבוצות מקופחות מהתוצאה. הכדורגל היה נוצץ, עם התקפות מצד לצד עד הדקה ה-90.
    חדירה, בוקה, פרדו, מריצה והיצלשפגר היו מעולים בשטוטגרט. ארנסט, קרסטאיץ ופנדר היו נהדרים בשאלקה.

לסיכום : יהיה חם מאוד בליגה הגרמנית העונה!

2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

HAMMER !

איזה משחק פתיחה, הבונדסליגה שוב מוכיחה כמה הליגה הזאת איכותית.
    משחק מרתק, מהיר, 4 שערים, הרבה אקשן, אצטדיון מלא, אווירה מחשמלת ושער אחד ענק של ילד קרואטי בן 19.

האמתי אני מרוצה ואף מופתע מהמשחק של הקבוצה שלי. מחנה האימונים לא היה אופטימלי, מריקה ואוורטון עדיין לא התשלבו ( כפי שניתן לראות היום). שטוטגארט לא רק היתה הקבוצה הדומיננטית אלא גם הקבוצה עם הכדורגל הטוב ביותר. האמת גם ניצחון הגיע, אבל לא נהיה קטנונים, היה משחק ענק וחייבים להודות לשתי הקבוצות שכבר בשלב כזה של העונה נתנו לנו הצגה של כדורגל כמו שניתן לראות רק בבונדסליגה.

בשטוטגארט אהבתי מאד את המשחק של טסקי, הילברט וגם בוקה ( שהיה היום נהדר). היצלספרגר איבד המון כדורים ורואים שהוא עדיין לא בפורמה, אבל למרות הכל הוא נתן משחק טוב והראה לנו קמצוץ של היכולת שלו. דה סילבה כרגיל בגדר נעלם ( אם כל הכבוד לכמה עקבים), קדירה היה טוב מאד, אבל גם אצלו יבוא עוד שיפור. קקאו ומריקה זה עדיין לא זה.
    כמה מילים על שפר, לא יודע מה איתכם, שאני רואה אותו אני רגוע. הוא מקרין ביטחון והכדור של ארנסט שהוא לקח רק הראה איזה שוער גדול (טפו טפו) יש לנו.

ס"הכ הקבוצה עוד תשתפר שמגאנין, גומז ובשטורק ישחקו אבל באמת שאפשר להיות מרוצה.

בונדסליגה אולה :aaa021: , התגעגנו .

3. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

משחק מסקרן בהחלט מתחילתו ועד סופו, שטוטגארט עם שליטה ברוב שלבי המשחק ועם יכולת נהדרת של כל שחקני הקבוצה שתרמו למשחק היום.אין ספק כי אצל שאלקה העניינים לא נראו טוב למרות התוצאה החיובית בסיום המשחק, שער נהדר וחילוף בדיוק בזמן של מירקו סלומקה שלקח איתו בצדק לפחות נקודה אחת אל הרוארפוט, אך בכל זאת אני עדיין טוען כי סלומקה היה צריך לפתוח עם רקיטיץ' שהראה כמה יכולת יש לו למרות גילו הצעיר.דבר שמאוד גרם לי להתרגז היה האגרסיביות יתר של מלאדן קרסטאיץ' שמתחילת המשחק עשה עבירות מיותרת ולא נורמאליות.

אך אין בי כל ספק שמשחק כזה כבר בתחילת העונה מראה כמה הליגה הזאת מתקדמת בשנים האחרונות.

4. Arsenali Member

משחק מעולה , משחק ממש עם איכות גבוהה , מאוד אהבתי איך ששטוטגארט שיחקו, משחק עם קצב ,לדעתי הגיע לשטוטגארט לנצח , פשוט קבוצה מעולה לדעתי ואל תהיו בטוחים שבאיירן מינכן יזכו באליפות , לדעתי כמה קבוצות יתנו לה אחלה פייט.
    אבל לשטוטגארט יש מה לשפר במשחק ההגנה , החלק ההתקפי פשוט מצוין .
    השחקן שלדעתי כישרון ענק הוא רקיטיץ' משאלקה,תראו ממנו עוד הרבה.

5. ERIC_CANTONA Member

יחסית למשחק פתיחת עונה היה לנו משחק מצוין.

הרבה מאוד הזדמנויות, קצב טוב, 4 גולים, כמה שהתגעגעתי לכדורגל.

שטוטגארט לדעתי היתה יותר טובה ושלטה ברוב המשחק, במיוחד בסוף ששאלקה ירדו להגנה ושטוטגארט לחצה כדי לנצח.

אני עדיין חושב שבאיירן ייקחו את האליפות, אבל זה לא יהיה להם קל.

6. S.Eto'o Member

משחק פתיחה מצוין לבונדיסליגה,שטוטגארט הייתה טובה יותר ברוב שלבי המשחק,היו גם דקות ששאלקה הייתה טובה יותר,קצב המשחק היה מצוין והיו המון מצבים ליד שני השערים.

7. Raulito Madridista

משחק עם קצב אדיר יחסית למחזור ראשון, שתי הקבוצות חיפשו כל הזמן את שער היריבה, התקיפו עם הרבה שחקנים ושיחקו כדורגל פתוח. קצת מצחיק שהגול הראשון שנכבש העונה בבונדסליגה, שמספקת המון שערים, הוא עצמי(היה כאן חוסר מזל, שחקנה של שטוטגארט היה צריך לגלוש טוב יותר לכדור כדי להרחיק אותו הצידה ולא אחורה).
    שטוטגארט חזרה למשחק במהלך נהדר, אהבתי את קור הרוח של סמי קדירה, שגם סידר לעצמו את הכדור טוב מאוד ובעט לפינה הרחוקה. מוייאר שוער שאלקה נתן משחק טוב מאוד עם כמה הדיפות, אך עשה בפזיזות שהכשיל את שחקן שטוטגארט וגרם לפנדל. השחקן הצעיר של שאלקה, רקיטיץ, סיים נפלא מהלך נהדר שלו. איך הוא שיגע את מיירה, אחד הבלמים הטובים בבונדסליגה.
    ארבעה שערים למחזור ראשון, אפשר להיות מרוצים, ולמרות שזו רק תחילת העונה, באיירן יכולה להיות מרוצה מהתיקו. היא תנצח היום.

8. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה משחק אדיר היה לנו. הכל. 4 גולים, פנדל, מצבים, עצירות גדולות של שני שוערים ענקיים, משחק מהיר מאוד, פיזי כמו שצריך (למרות מעשה לא יפה של קרסטאיץ' - אבל בואו נגיד שהוא לא ראה שהכדור ברח ובאמת ניסה לבעוט בכדור ולא במריצה) וגם מהלכים קבוצתיים ואישיים יפים. כיף גם לראות שמגיבים כאן כאלה שבד"כ לא.

יש לי כמה הערות והארות למאמנים (אם יורשה לי).
    כל הכבוד לסלומקה שהפתיע את כולם והראה שלא ממש צריך את לינקולן ונתן את המושכות לאוזיל. איזה שחקן פנטסטי. אני רוצה להאמין שהוא הוציא אותו במחצית מכיוון שהבחור לא עשה את מלוא ההכנה עם הקבוצה בגלל השתתפותו בנבחרת עד גיל 19 ולא כחילוף טקטי. החלק ההגנתי של שאלקה דווקא היה יותר יעיל עם אוזיל ה"התקפי" מאשר עם ג'ונס ה"הגנתי" (ג'ונס נכנס כקשר דפנסיבי). אישית, אני גם ממליץ לסלומקה לספסל את אסמואה ובמקומו לשחק עם רקטיץ' ואוזל בשיטה של 4 קשרים ובקמום לובנדרקנדס (מישהו ראה אותו בכלל) לשחק עם לארסן בחוד יחד עם קוראני. אבל, בכל קרה, כרגיל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx לסלומקה.

בצד של שטוטגרט זה ברור שאדון דה סילבה יהיה על הספסל ברגע שבאשטורק יהיה כשיר, אבל גם אתמול הוא היה צריך להחליף אותו הרבה יותר מוקדם. דה סליבה יעיל רק כקשר מס' 10 ומה לעשות הוא מתאים לרמה של קבוצת מרכז טבלה ולא למי שרוצה להתמודד על ליגת האלופות. אישית, הייתי מוציא אותו במחצית מעביר את הילברט לקישור ומכניס מגן. בלי כאילו מס' 10 ובלי שטויות.
    משחק נפלא לארתור בוקה וכמו שלירן אמר, איזה שוער שפר (לא שייפר).

בהחלט יש למה לצפות.

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

דור, הילברט הוא קשר ולא מגן, מכאן אפשר להבין את התיקול הלא מוצלח. בכל אופן הילברט פרט לכך היה נהדר ואף הציל שער שגלש נהדר ותיקל נפלא ובהגינות את KUH ראני http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

מריקה, מר שפר, מריקה

סלומקה חיפש לעבור לבונקר עם מתפרצות, אתה מוחא לו כפיים, אני קורא לו מאמן פחדן שהזמין פשוט את המהפך של שטוטגארט. ואם כבר להוציא את אוזיל ( נגיד מפציעה) למה לא להכניס את רקטיץ שמשחק בעמדה שלו אלא להכניס את ג'ונס הדפנסיבי ולשחק עם שלוש קשרים אחורים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx ?

איך שראיתי שדה סילבה פותח עמדתי להקיא. העיקר העיפו את גנטנר אבל את האפס הברזילאי השאירו. אולי הטעות היחידה של הורסט הלדט בפוליטקת ההעברות של המועדון ( חוץ אולי מהרכישה ההזויה של גלדסון).

יאללה היום שאר המחזור, הקטנות מקבלות את התמיכה שלי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

10. תומר22 Member

הכדור ששפר לקח מארנסט היה מדהים. אני זוכר את ארנסט בברמן משחק כקשר אחורי יחיד ואתמול(מרגע שג'ונס נכנס) הוא הפתיע אותי כשעלה כמה פעמים להתקפה ועשה את זה בצורה יפה מאוד. פעם אחת הוא כמעט כבש, פעם נוספת הוא השאיר את קוראני לבד מול השוער(עד שבא הילברט) וגם את השער של ראקיטיץ' הוא בישל, אם אני לא טועה. באמת הפתעה נעימה מקשר אפור בד"כ.

היה כדורגל גדול, כמו שהליגה הזו הרגילה אותנו בשנים בהן היא משודרת. היו דקות במחצית השנייה ששטוטגרט שיחקו פנטסטי מרגל לרגל, בנגיעה אחת, מתואמים כאילו הם כבר באמצע העונה. תענוג, רק שימשיך!

11. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא יודע רומנית (אני שומע טוב אבל לא מבין) וקראתם לו מריצה. אז עד שאני אראה את התוכנית של ARD ואעשה כמה בירורים עם רומנים שאני מכיר אני אקרא לו הרומני.

אני לא רואה בלט. אני רואה כדורגל ובכדורגל צריך לנצח. כל השאר קשקוש. לכן, כשאתה בא למשחק פתיחה נגד האלופה בבית שלה ומוביל 1:0 זה דיי טבעי ומובן לנסות לשמור על היתרון. מה רצית? שהוא יוצא שחקן הגנה ויכניס עוד שחקני התקפה? שיתמוטט ויחטוף שלישיה? מעבר לזה, אם תקרא שוב, תראה שאני מקבל את הוצאת אוזיל רק בהנחה שהוא היה פצוע או שזה פשוט בגלל שהוא לא בכושר משחק 100% כי הוא לא עשה את כל ההכנה לעונה עם הקבוצה. ובכל זאת אתה שוכח שכשסלומקה ראה שהוא שוב צריך שער הוא הוציא שחקן דפנסיבי והכניס את רקטיץ'. ככה מאמן עושה, ככה מאמן חי את המשחק. והכי חשוב מבחינתי שהוא העמיד קבוצה שנראית טוב, למרות שהרבה אנשים ניבאו שהיא תיפול כי לינקולן עזב ולא הביאו אף אחד. רק סלומקה ידע שהוא יכול לסמוך על אוזיל שלו. אז כן, כל הכבוד לסלומקה על כל העבודה.

12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אז אתה יודע מה חבל שהוא לא הוציא את KUHראני והכניס את ווסטרמן, אז היה לו בונקר.
    בחייך, חילוף כזה כבר מהדקה ה 45 ? הוא שילם על כך ביוקר.

13. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא בטוח. דווקא אני זוכר שבמחצית השניה (עד הכניסה של רקטיץ') שאלקה הגיעו ליותר הזדמנויות מאשר בכל המחצית הראשונה.
    ואני בטוח שסלומקה יצא הרבה יותר מרוצה מהמשחק מאשר ארמין פה.

נערך לאחרונה ב: ‏11/8/07
  14. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

וזה למה נדב? כי שאלקה ירדה אחורה והתבססה על מתפרצות. טקטיקה טובה במשחק כזה החל מהדקה ה60 או ה 70 שאתה רוצה לסגור את המשחק ולא מתחילת המחצית.

וכן שאלקה הגיעה לשני למצב אחד מצויין ועוד שני חצאי מצבים, זה כמובן מהלך שגרתי שהקבוצה השניה תוקפת ללא הרף.

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת לירן,די התאכזבתי ממריקה[האמת מלר אמר פעם אחת מריצה ופעם מריקה נראה
    לי הוא גם לא בטוח איך קוראים לבחור],מילא שהוא לא היה טוב,אבל גם לא ראיתי מה בדיוק
    אפשר לצפות ממנו לעתיד,אני מקווה שאני טועה אבל בינתיים הדבר היחיד שראיתי שהוא
    עושה טוב יותר מכל השאר זה להשיג קרנות.

האמת ש-פה היה צריך להכניס מישהו לפני אוורטון,מישהו שיחליף את דה סילבה שהיה
    חלש מאוד.

ובקשר לבוקה,ראיתי אותו פעמיים שנה שעברה והוא היה בינוני,הפעם הוא פשוט התעלה
    על עצמו והיה מצויין,שיגע את ההגנה של שאלקה.