המחזור הראשון בבונדסליגה 2006/7

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏11/8/06.

1. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחרי שראיתי את השידור המוקלט של שאלקה-פרנקפורט אני יכול לומר ששאלקה שיחקו טוב, אבל סבלו מהסיבה העיקרית לכשלון בעונה שעברה- ניצול מצבים זוועתי.

הרשו לי לסקר את השער שספגנו: וארלה מאבד את השחקן שלו שמרים בחופשיות לראשו של חלוץ פראנקפורט אמאנטידיס שמקדים את דריו רודריגז וכובש.

מי שעוקב אחרי הדעות שלי לגבי שחקנים מסויימים יבין למה אני "נהנה" לרשום את זה.

2. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אני מבין שאתה אוהב את וארלה כמו שאני אוהב את באלאק http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

3. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא בדיוק אותו דבר, כי וארלה ורודריגז לעולם לא נתנו לי משהו שיגיד לי שאני טועה. כבר ציינתי שלדעתי שניהם לא ברמה של קבוצה השואפת גבוהה כמו שאלקה והייתי מעדיף לראות במקומם את פאנדר ואבל.

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

וארלה נפצע במשחק אתמול לפי הקיקר. אני מניח שכל שנותר לך הוא לפצוח בחגיגות?

5. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ולקוות שרודריגז הבא בתור http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

6. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

דרבי חם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx

ברמן עולים ליתרון 1-0 משער של דייגו. הפנים של פארנהורסט אומרות הכל, כאשר הוא הועזב שלא מרצונו ובצורה לא יפה ואטומה מברמן, נמצא עכשיו בהרכב האדומים של האנובר מחפש נקמה. הזדמנות אדירה של השמיאן לעלות את האנובר ליתרון 1-0 הלכה לה לאיבוד במצב של שער בטוח. חתיכת קצב למשחק http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

והנה השיויון היה באוויר ואכן הגיע. 1-1 מגול מהתקפה יפה ביותר של האנובר. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏13/8/06
  7. נעם Member

יש איזה לנק באינטרנט לראות את זה
    ?

8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

ראיתי את זה בטלויזיה (לווין). ברמן עשו מהפך מפיגור 2-1 לניצחון 4-2. דייגו עושה להם את המשחק, הוא מדהים!

9. bayer04 Member

3 שערים ב-11 דקות לברמן, 4 שערים לזכותה במשחק זה.

זה רק מראה לכם עד כמה הקבוצה הזו היא בעצם התקפה אחת גדולה וקטלנית.
    מתחילת העונה רואים מי הקבוצה ההתקפית ביותר בליגה.

כל הכבוד לברמן, קבוצה פשוט פנטסטית!

10. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצטער שיוצא לי להגיב קצת באיחור. אבל מוטב מאוחר מאשר אף פעם (או שלא - תלוי את מי שואלים).

יצא לי לראות רק שני תקצירים (שאלקה והמבורג) את המשחק של באיירן והחצי השני של ברמן וזה מה שאני חושב ושגם ראיתי בגרמניה.

אני אתחיל מבאיירן. מאוד אהבתי את מה שראיתי למעט סנטה קרוז שהיה חלש מאוד גם בתפקיד המקורי שלו (חלוץ) ולמעט לוסיו שכרגיל עשה יותר חורים מאשר סגירות. היה אפילו איזה קטע מביך איך שחקן של דורטמונד משיג אותו בריצה כאילו שהוא עומד ורק ואן בויטן עשה סגירה יפה חילץ את הכדור שהגיע ללוסיו שכרגיל ניסה לדהור סתם עד שעצרו אותו בעבירה. הוא אפילו לא הספיק לחזור אחורה כשואן בויטן סגר אותו. לא נותר לי, אלא לקוות שבעתיד ישחקו ואן בויטן עם מיקו או איסמעל או המלס. מעבר לזה, ראינו קישור אחד שעובד כיחדה אחת (גם אם פחות מבריקה - מזו של ברצלונה הכוונה, לא מזו של שנה שעברה). עבודה נהדרת של אוטל (פשוט תענוג) וגם ברצו שוויני והארגריבס כולם שיחקו טוב, יעיל, חכם ועם המון חילופי תפקידים ביניהם. ושוב יש לזכור שזה רק פתיחת העונה והעניינים עוד צריכים להתחבר. אני אופטימי. מקאיי כנראה קרא את מה שדר קייזר שלנו כתב ועשה הרבה עבודה - ירד לאחור, הכתיב קצב הרבה פעמים וגם עשה את הפאול וקיבל את הצהוב כשהיה צריך לעצור את המשחק וממש נראה כמנהיג. אני מקווה שימשיך ככה.
    הוולט אם סונטג (שיצא כמובן ביום ראשון לפני המשחקים של ברמן ווולפסבורג) בחר באולי קאן, אוטל ומקאיי ל 11 של המחזור. מקאיי גם קיבל את הציון הכי טוב מכל השחקנים ששיחקו בשישי ושבת - ציון 1. גם אולי קאן הראה שקצת מהר מידי הספדתם אותו.
    באיירן שוב הראו שמשחקי אימון הם בסה"כ משחקי אימון וכשבאים לדבר האמיתי זה נראה קצת אחרת.
    לגבי דורטמונד - אני לא חושב שהם היו חלשים - צריך לזכור נגד מי הם שיחקו ואיפה (הם לא ניצחו במינכן מאז 91) ואני לא חוזר בי מכך שלדעתי הם ירוצו חזק בצמרת ואם ישמרו על המסגרת (והמאמן) אז תוך מקסימום 3 עונות הם חוזרים לצמרת הגבוה ביותר וגם לדבר חזק באירופה.

לגבי ברמן - כאמור, ראיתי רק מחצית שניה ולפיה לא הגיע להם לנצח (בטח לא בהפרש של שניים). דווקא כשהנובר שלטה במשחק ללא עוררין, הבקיעה שער יתרון, הגיעה ללא מעט מצבים ופשוט שיחקה נהדר בא גול מיקרי של ברמן שאחריו המשחק הפך שקול ואחרי הגול השלישי כבר היה גמור. הנובר, במחצית השניה ועד הגול השלישי פשוט שיחקו נהדר עם מסירות נהדרות, כדורגל מהיר ושוטף ופשוט תענוג לעניים. נקווה שהמשחק הזה לא ישבור אותם. עם זאת, ברמן נראית נהדר, רק חבל שלא שיחררו את נאלדו והשאירו את פרנהורסט כדי שישחק עם מרטסקר. כנראה שהם יודעים משהו שאני לא. אני מחזיק להם אצבעות שיתנו פייט טוב בליגה וגם יצליחו באירופה. בורבסקי כעס מאוד על החלפתו וגם זרק את הטרנינג שלו.

לגבי שאלקה. שאלקה היו טובים ואסור לשכוח שהם גם החמיצו פנדל. עם זאת, אני מסכים עם אוריטוטי. שני האורוגוואים לא ראויים להיות שחקני הרכב וגם לדעתי זו קבוצה ששופכת מליונים בלי דרך. למשל, שנה שעברה הם קנו את קוראני בהמון כסף, יש להם את אסמואה (שהוא גרמני לכל דבר - הוא הגיע לגרמניה בגיל צעיר מאוד וללא כל קשר לכדורגל בדיוק כמו הרבה הורים שלנו), את לארסן ובנוסף הביאו את אלטינטופ ואת לובנקרנדס. 5 שחקני התקפה שכל אחד מהם הוא שחקן להרכב ראשון. זה לא נראה טוב וגם יוצר תיסכול ובעיות. וזה ככה בכל חלקי הקבוצה.

המבורג - מאוד לא מפתיע אותי. לדעתי שנה שעברה הייתה שנה מזליקית עבורם והם לא יגיעו לאותם הישגים. הם רוצים לחזור לטופ 20 של אירופה עד 2010. אני לא רואה איך זה קורה. בטח לא עם המאמן שלהם. גם כאן אני רואה בעיה של העדר מחשבה לטווח ארוך. שנה שעברה בא לאות בהרבה כסף והשנה הביאו את גררו ועכשיו גם את סאנוגו. לא חבל להביא שלושה חלוצים במחירים כאלה כשאחד לפחות תמיד ישב על הספסל? ככה יצא שגם לאות וגם טרוכו נדחקו לספסל והקבוצה נראתה לא טוב. שימו לב שאת הגול הם השיגו רק אחרי ששני אלה נכנסו והעלו את המשחק של המבורג. עם זאת, אני לא רואה את שניהם מקבלים יותר מידי הזדמנויות השנה. ושוב זו טעות של המאמן. בני לאות יותר טוב גם מגררו וגם מסנוגו ולמרות זאת הוא לא יהיה הבחירה הראשונה של דול. וככה גם לגבי טרוכו. הלוואי ואתבדה.

למזלה של המבורג יש את שטוטגרט שהייתה יותר גרועה ממנה מכל הקבוצות הנחשבות. ונירנברג הראתה שיש לה מה למכור.

מעבר לכל, יש לזכור שמדובר במחזור ראשון, אין כאן מה לסכם ואין במה שהיה כדי לקבוע איך תיראה העונה. יש כאן רק מגמות ונצטרך לראות איך הן תתפתחנה בהמשך.

מקווה שלא עייפתי אף אחד. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

יופי של דברים נדב. אני עייף, אך לא מדבריך. גם אני חושב שהאנובר היו מצויינים, אבל המתפרצות של ברמן פשוט שדדו את הקופה (נכון גם לגבי משחק גמר הגביע מול באיירן). זה נראה כאילו שולטים לברמן במרכז המגרש ברוב המשחק, ואז ברמן עוקצים מ 4 מסירות ובעיטה לשער, וכל זה עניין של שניות.

לגבי באיירן ושאלקה כבר אמרתי מספיק.