המחזור הראשון בבונדסליגה 2006/7

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏11/8/06.

1. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

עדיין יש הרבה עבודה לעשות עם הקבוצה כמובן, אבל הקישור כיחידה אחת ולא סביב באלאק, בהחלט עושה טוב לחלוצים, ובכלל לכולם.

2. Raulito Madridista

אני הייתי בים וחזרתי מאוחר, הספקתי לראות קצת מהמחצית הראשונה ואת כל המחצית השנייה של המשחק, אבל ראיתי את התקציר ואני חושב שאני בהחלט יכול לתת דעה על המשחק.

באיירן של מאגאת הוספדה מוקדם מדיי. בחמש הדקות הראשונות היה טירוף גדול. באיירן הגיעה לשניים-שלושה מצבים. מקאיי בעט פעם אחת לקורה ופעם אחת השוער עצר. מקאיי בהחלט התחיל את העונה כמו שצריך, היה מאוד מאוד מעורב.

שני השערים של באיירן הובקעו באותה שיטה. שחקן אחד הולך לאמצע(פעם אחת מקאיי ופעם אחת שוושטיינגר), לאחר פריצה של להאם באגף שמאל. להאם בהחלט היה מעולה. שוושטיינגר צריך לבעוט הרבה העונה יש לו אחלה בעיטה.

מקאיי היה קרוב לכבוש גם במחצית השנייה, אבל נעצר אצל השוער. מקאיי גם עזר בהנעת הכדור, בהמשך העונה הוא יוריד עוד יותר חלודה, זה נראה לא רע מצד באיירן מינכן.

מרכז ההגנה של הקבוצה גבוהה מאוד עם שני בלמים שאוהבים לעלות קדימה, אולי זה ייפגע בקבוצה מדיי פעם. עמדות המגנים מושלמים. סניול אחלה מגן , בטח שבטח להאם שנתן מונדיאל אדיר. שני הבלמים של באיירן גבוהים מאוד, לא נראה שהקבוצה תספוג שערים מהגבהות, באיירן טיפלה בהם מצויין. לעומת זאת במצבים נייחים קיימת בעייה אבל אני מאמין שזה יישתפר.

אוליבר קאן שערך היום את ההופעה ה-500 היה טוב מאוד, הייתה לו הצלה לואלדז שלא היה טוב היום, הצלה גדולה שאומנם היה בה אופסייד, אחרי כדור חופשי של פריי, אבל קאן נראה מאוד חד.

באיירן יחסית למשחק ראשון נראתה טוב מאוד, סגרה עניין עם שני השערים. מילה אחת על דורטמונד. היא הייתה לא רעה בכלל, עם יותר ריכוז היא יכלה לכבוש(היה לה משוף, וואלדז לא ניצל את הכדורים שקיבל). דורטמונד קבוצה עם כדורגל יפה, אני מאמין שנראה אותה בצמרת. אף אחד לא הרשים שם במיוחד. פינאר היה סביר, פריי לא קיבל את הכדורים איפה שהיה צריך.

באיירן עם כן פותחת את העונה כמו שצריך עם ניצחון חלק 2-0 על דורטמונד. אם היא תאגור העונה את אותו מספר נקודות בבת כמו בעונה שעברה(מתוך 51 - 44: 14 נצחונות, 2 תיקו, הפסד בודד), אני מאמין שהיא תיקח את האליפות.

חבל לי שפודולסקי נכנס מאוחר מדיי, סנטה קרוז לא הרשים, אותי לפחות.

3. Zizou10 Member

תגידו, לאן זה רוברטו עבר?

4. אפנברג Member

כרגע הוא ללא קבוצה. היו שמועות שקשרו אותו לאולימפיקוס ואתלטיקו מדריד, וגם לקבוצות מיפן אך כרגע לא ברור היכן הוא ישחק העונה (מפתיע בהתחשב בעובדה שהוא נבחר ע"י אוהדי ברזיל לשחקן המצטיין של הנבחרת במונדיאל האחרון).

5. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

את סיקור המשחק אתחיל דווקא בסיכום דעותיי בכל הקשור למועדון באיירן מינכן רגע לפני פתיחת העונה.

הרבה דובר כאן על ההשלכות שבעזיבתו של מיכאל באלאק, ולדעתי העניין איבד מעט פרופורציה. שום שחקן בעולם לא יותר גדול מהמועדון באיירן מינכן, גם אם הוא היה כל כך משמעותי כמו מיכאל באלאק. באיירן מינכן היה מועדון גדול לפניו וימשיך להיות כזה גם אחריו. נכון שעזיבתו של באלאק השאירה כמה נקודות תורפה בקבוצה שלדעתי כן ישפיעו בסופו של דבר, אבל זה לא ישנה את העובדה שבאיירן הוא עדיין המועדון הגדול בגרמניה, הוא עדיין מועמד מספר אחד לזכות באליפות והוא עדיין בעל הסיכויים הכי גבוהים להצליח באירופה. ובכל זאת אם בשלוש השנים האחרונות ידענו את זהותה של האלופה עוד לפני שהעונה החלה, הפעם יהיה הרבה יותר קשה להמר.

לגבי המשחק עצמו.

נכון שממבט מהצד היה נראה שבאיירן חסרת פגמים, אבל לא כך היה הדבר. באיירן פתחה טוב את המשחק, בדיוק כמו שדאבליסטית צריכה לפתוח את העונה בביתה. המון נחישות והתלהבות. היה צפוי שרגליה של דורטמונד ירעדו במעמד כזה בדקות הראשונות ועוד באליאנז ארנה, אבל מבחינתה היא עברה את הדקות הללו בהצלחה כי לא ספגה. אחרי כעשר דקות דורטמונד כבר התחילה לשחק ואף הצליחה להגיע למצב נהדר ודווקא אז הרע ביותר קרה לדורטמונד. השחקן הכי חשוב שלה והקפטן נפצע ונאלץ לעזבו את המגרש. זה אומנם שחקן אחד, אבל למי שיודע כדורגל יכל בקלות לראות את ההשלכות שיהיו לעזיבתו של סבסטיאן קל. פתאום לבטן הרכה של באיירן במרכז המגרש, החור הגדול ביותר שהשאיר מיכאל באלאק, כבר לא הייתה כל משמעות. ומכאן היה די שקוף לאן יתפתח המשחק. עד כדי כך היה לי ברור שדי מרוב תסקול העברתי לטורניר בירה מורטי. אומנם חזרתי בי אחרי 2 דקות אבל מיד הבנתי שצדקתי. ברגע שקל פינה את מקומו דורטמונד בעצם פינתה את הבמה לבאיירן ופתאום הבעיה בבטן של הבווארים כבר לא נראתה. מיד הגיעה גם השער ששם את הגושפנקה לדעותי. לסיכום, לעין בלתי מזויינת נראה כאילו כל בעיותיה של באיירן, לפחות בכל הקשור למרכז המגרש, נעלמו. אבל בתור אחד שכן רואה דברים אחרת, אני מבטיח לכם שלולה הפציעה של קל הדברים (לא בהכרח התוצאה) היו נראים לגמרי אחרת.
    בבאיירן אולי יכולים לחייך מהתצוגה והתוצאה, אבל עם בלם (?) כמו לוסיו קשה לישון בשקט. כמה חורים הוא השאיר במשחק אחד... ואן בוייטן לעומתו נתן משחק ראוי לשבח, בדיוק כמו החלוץ שהושמץ כאן לא פעם, רוי מקאיי.

בפרוייקט של פתיחת העונה רשמתי שאני לא מבין איך דורטמונד ציפו להתחזק עם שחקן כמו פינאר, נכון שזה רק משחק אחד, אבל אם זה ימשיך כך, גם דורטמונד ישאלו את עצמם את אותה השאלה. ובכלל כמה ממכם העמדתם אותם כמועמדת לאליפות. מה שמבחינתי מוגזם ביותר. דעתי שאם שאלקה לא תפתיע אותי זו תהיה תחרות בין ברמן ובאיירן בלבד.

נקודה אחרונה, השיפוט היה בייתי מדי לדעתי.

ודר קאייזר, באמת שאין לי נגדך שום דבר. אני אומנם לא פסיכיאטר, אבל רצוי שתפנה לאחד בכל הקשור לבעיית המיכאל באלאק שלך. השחק כבר מזמן לא שם ואתה עדיין מציין אותו בכל הודעה שניה שלך.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/8/06
  6. SkiMan Member

Der Kaiser היקר. כיצד זה יתכן שמאמנים רבים וטובים דוגמאת מאגאת וגדולים כמו מוריניו, פלר וקלינסמן לא רואים את מה שאתה רואה לגבי באלאק? איני בא לומר שבאלאק מושלם, כלל לא. ישנן פעמים שאני שם לב לכך שהוא טיפה תוקע את המשחק, אך כיצד זה יתכן שכל כך הרבה מאמנים נופלים ב"פח" ששמו באלאק, לטענתך?

7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אני לא אקח אישית את דבריך. כל עוד תמשיכו לגונן על השחקן שהרס את באיירן מינכן, אני אמשיך לגנות את עצם קיומו. יש לך בעיה אל תבוא לכאן.

עיוורים. לא חסר מאמנים שעשו טעויות (לא היו כאלו שלא עשו). בסך הכל רק מוריניו רצה אותו (גם פרגסון וויתר מהר שהבין במה מדובר). מגאת' בעצמו אמר שעכשיו באיירן תשחק כיחידה אחת, ולא סביב באלאק, מה שיביא סיכוי טוב יותר לשאר השחקנים לבוא לידי ביטוי (ראינו שוב את מקאיי ושוויני פורחים, מה שלא קרה כמעט עם באלאק במרכז המגרש). מוריניו היחיד שרצה אותו, כי מוריניו אוהב שחקנים גדולים וחזקים כמו באלאק וכמו דרוגבה, וונגר למשל אוהב שחקנים יצירתיים ומהירים (זכותו של מוריניו). יכול להיות שבאלאק יחסית יתאים לצ'לסי כל עוד מקאללה ולאמפרד לידו, אך עדיין זה חיסרון של שחקן לכחולים.

0-2

http://www.fcbayern.t-com.de/media/images/fotogalerie_06_07/fcb_dortmund/fcb_bvb_08_dpa_110806.Xxx

זה נחמד לראות את יחידת הצעירים הזו על המגרש מלוכדת ונלחמת בהתקפה על כל כדור, והכל תחת ההנהגה של הוותיק היחיד בהתקפה רוי מקאיי. בכל זאת מדובר אך ורק במשחק הראשון של העונה, ולבאיירן יקח עוד הרבה זמן עד שהתלכיד החדש יזרום טוב. כרגע כל משחק הקישור נראה אחרת, ואין הרכב אחיד שמכיר את ההרגשה לשחק יחד כל משחק (אולי גם לא יהיה). מגאת' מנסה למצוא את החיבור בין שלל שחקני הקישור שלו, וזה דבר שאין מה לעשות, יקח לא מעט זמן.

נערך לאחרונה ב: ‏12/8/06
  8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

שאלקה 04 - איינטראכט פרנקפורט

ארינה אוף שאלקה, גלזנקירשן (ישיר ספורט 5+ 16:25)

מאז התיקו 1-1 בין המועדונים בספטמבר 2003, נכבש רק שער אחד בעונה שעברה במפגשים בניהם בגלזנקירשן בניצחון 1-0 של המקומיים. סטטיסטיקה מעודדת ביותר "למלכים הכחולים" של שלאקה שרוצים לרוץ העונה לתואר האליפות. מאמנה של שאלקה צריך לחכות עוד מספיק זמן עד שיקבל את כל הסגל שלו בריא לחלוטין. כרסטיאן פאנדר שעבר ניתוח בברך יעדר מהמגרשים תקופה בלתי ידועה, קרסטאריץ' וראפינה פצועים גם הם ולא יעמדו בשורות הקבוצה במשחק מול פרנקפורט. קווין קוראני יפתח במרכז חוד ההתקפה הכחולה שמימינו חליל אלטינטופ ומשמאלו לובנגראנץ.
    בפרנקפורט גם מתחילים את העונה עם שורה של פציעות בסגל. מאמן "הנשרים" פרידלם פונקל יאלץ לעלות למשחק הקשה ללא כריס, פינק והוגל בקישור. טקהארה פצוע גם הוא ויחסר מאוד לפונקל בהרכב. פטריק אוכס ששבר ת'שן באימון של יום רביעי התאמן ויהיה כשיר למשחק.

הרכבים משוערים:

http://www.bild.t-online.de/BTO/sport/bundesliga/aktuell/2006/08/12/bundesliga-vorschau/bild-schalke.Xxx

שטוטגארט - נירנברג

גוטליב דאימלר שטדיון, שטוטגארט 16:30

בעונה שעברה לא נכבשו יותר מידי שערים במשחקים בין המועדונים. המשחקים נגמרו בתוצאה 1-0 לשטוטגארט כאשר במשחק השני תומאסון הדני מכריע את המשחק עם שער בדקה השמונים. שטוטגארט שלא הצטיינו במשחקי קדם העונה סוחבים מהמשחקים גם שלושה פצועים. ארמין פה מודע לכך שהקפטן שלו בספק למשחק ואומר: "נקבע אם יעלה בהרכב או מהספסל רק לפני שריקת הפתיחה." פרננדו מריה אמר את דברו גם הוא: "אני בהחלט רוצה לשחק." אמר הקפטן בהתלהבות. אנדראס בק וסילביו מאייסנר פצועים ולא יתלבשו למשחק פתיחת העונה החשוב של האדומים לבנים שרוצים להתחיל את עונת 2006/7 ברגל ימין עם מלוא הנקודות.
    בנירנברג שסיימו את העונה הקודמת במקום השמיני והמוצלח לפני יריבתם שטוטגארט, בונים על גלאזק בהרכב הפותח במשחק פתיחת העונה החשוב. גלאזק הוא המוח במרכז השדה לפי מאמנו האנס מאיירס שבונה תקוות גדולות בשחקן לעונה הקרובה. אריק מינטל וחביאר פינולה לא ירשמו בסגל הקבוצה עקב פציעותיהם. יאן פולאק לא יעמוד לרשותו של מאיירס עקב צבירת כרטיסים צהובים מהעונה אשתקד.

הרכבים משוערים:

http://www.bild.t-online.de/BTO/sport/bundesliga/aktuell/2006/08/12/bundesliga-vorschau/bild-stuttgart.Xxx

המבורג - ארמניה בילפלד

AOL ארינה, המבורג 16:30

לפי ההיסטוריה של סדרת המפגשים בין המבורג לבילפלד, האוהדים בצפון בהחלט יכולים להיות רגועים. ב 12 המפגשים האחרונים בין המועדונים בהמבורג, יצאו המארחים עם ידם על העליונה, והפסד אחד בלבד. בעונה אשתקד ניצחו המבורג 2-1 ו 2-0 משכנעים ביותר את היריביה מבילפלד. לשורותיו של תומאס דול יחסרו אטובה ובולארוז שסובלים מפציעות, כאשר בלולארוז עוד אולי יוכשר למשחק, וההחלטה לגביו כנראה תגיע דקות לפני שריקת הפתיחה. גררו שמתוסכל מאוד לפי האתר הרישמי של המבורג מהתוצאה המאכזבת באמצע השבוע מול אוססונה במוק' ליגת האלופות, יפתח בהרכב למשחק הפתיחה של המבורג.
    בילפלד, שעברו תקופה קשה מאוד עם סיום עונת 2005/6, ניצחו בפעם האחרונה רק בשני לאפריל את האנובר 96 בתוצאה 0-1. למשחק פתיחת העונה הקשה בהמבורג מגיעים בילפלד עם רשימת פצועים מכובדת משלהם. מאמנם תומאס פון אסן יאלץ להתמודד בלי זומה, ווקאק וואטה הפצועים. לאחר האימון שנערך ביום שישי בבוקר הוכשרו בורגס והיגלר למשחק בהמבורג בשבת.

ההרכבים המשוערים:

http://www.bild.t-online.de/BTO/sport/bundesliga/aktuell/2006/08/12/bundesliga-vorschau/bild-hsv.Xxx

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

קודם כל לגבי המשחק אתמול,
    באיירן הפתיעו אותי לטובה, אבל דורטמונד לצערי לא היתה יריב ראוי, הרבה מתחת לזה.
    באיירן במהלך טקטי חכם של מגאת הבינו שיקשור מסיבי ופחות טכני עם הברקות של שוויני ומקאיי שסנטה קרוז מעין גוף מחבר היא הנוסחה המנצחת, ואכן חייבים להגיד משחק סולידי של באיירן.
    קרוז דאג להאכיל את מקאיי למרות שהוא עצמו לא השכיל להגיע למצבים, שוויני במשחק פשר אבל עם הברקה נוסח "א לה שף"....
    ההגנה עמדה בסה"כ יציב במיוחד אם מתחשבים בעובדה שבאיירן משחק עם חלוץ בעמדת הבלם. אוטל הצעיר למרות הקטילות שלכם מתפתח לשחקן חשוב בבאיירן. נכון, עם דמיקלס היה כשיר הוא היה פותח אבל אוטל עשה עבודה טובה ואת האמון של מגאת הוא מקבל.
    מילה אחרונה על רוי מקאיי, גם בעונה שעברה הוא פתח בסערה ואחרי זה נעלם, אבל אתמול שוב למי שהיה ספק לבאיירן יש את החלוץ הטוב בליגה.

לגבי פודולסקי, חברים הוא לא בכושר עדיין לפתוח , הוא עדיין לא הבין את הקונספט של באיירן , את ההזדמנויות שלו הוא יקבל!

שטוטגארט שלי לצעיר קיבלה יריב מעצבן למשחק הפתיחה, בשנים האחרונות פשוט לא הולך לשטוטגארט מול הפרנקים של נירנברג, מה עוד שארמין פה מתעקש על שני מספרי 6 במרכז המגרש ( פרדו ומיירה) מה שאומר שוב חוסר ברק אצל השוואבים שלי. מי יודע אולי אני אתבדה, ושטוטגארט תתן עונה טובה, ואולי באיירן עם קארימי בהרכב תראה את הגב של ברמן כל העונה , בשביל שזה יקרה צריכים אבל מספר דברים מכריעים לקרות.

10. MHFC Member

כל הכבוד על ההשקעה, נהניתי לקרוא http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

לגבי המשחק של שאלקה כבר אמרתי אתמול על המשחק, אבל אני אתן מילה על זה פעם נוספת, שאלקה רוצה להיאבק בצמרת ולזכות באליפות אחרי עונה די מאכזבת אחרי שהיא לא נתנה פייט לבאיירן מינכן למרות שציפו ממנה לעשות זאת, ניצבת מולה איינטראכט פרנקפורט שמשחקת 4-4-2, לעומת זאת שאלקה משחקת עם 3 חלוצים בחוד, רואים שהיא רוצה מאוד לנצח, אבל זה לא יהיה קל, כי לפרנקפורט יהיה יתרון בקישור, כאשר יש לה שם 4 קשרים לעומת זאת לשאלקה 2 קשרים אחוריים ואחד קדמי.אגב המשחק משודר בספורט 5, זה מה שקראתי לפחות וגם ראיתי בלוח השידורים של ספורט 5.

גם המשחק של המבורג מאוד מעניין יהיה, המבורג שרוצה להמשיך ולהיאבק בצמרת של הבונדסליגה גם העונה, היא הביאה מבאיירן את גררו שדי התייבש על הספסל של באיירן, עכשיו הוא בהמבורג והוא יצטרך להוכיח מה יש לו ברגליים.בילפלד מגיעה עם רשית פצועים ארוכה, לכן גם יהיה לה קשה לנצח את המבורג, אני לא מאמין שהיא תמנע מהמבורג לנצח אותה.

11. cazzo Il Capocuoco

באיירן לא כאלה מרשימים,לא עם אוטל ולא עם הרגריבס כקשרים התקפיים.כל המהלכים היעילים בהתקפה באו מצד שמאל בעיקר,מצד של לאם ושווינשטייגר בעזרת עוד קשר או שניים מהאמצע.וזה גם אחרי שסבסטיאן קל נפצע לו,וזאת תהיה בעיה רצינית מאוד לדורטמונד שגם ככה די מעאפנה.

12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

יואב, הכוונה שילי היתה שבאיירן היתה הרבה יותר טובה מאשר לדוגמא במשחק האימון המשפיל מול מינכן 1860 http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx

כמו שאמרתי דורטמונד לא היתה לצערי יריבה ראוייה. המבחנים האמיתים של באיירן יגיעו בהמשך.

13. רפאל Member

היה משחק מעולה אבל מה זו החולצה החדשה של דורטמונד?
    גועל נפש!

14. Riki Member

במה היה מעולה ? מבחינת אווירה ? אולי פתיחת ליגה מרשימה, זה כן. חגיגות שנמשכים מהמונדיאל... אבל פה זה נגמר.
    באיירן אתמול הייתה מביכה, אין לי בכלל קומפלימנטים. בפוקס לא הפסדנו.

15. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שהתוצאה של המחזור הראשון, וסליחה לירן, היא התבוסה הגדולה של שטוטגארט בבית, 3-0 לנירנברג! שטוטגארט לא נודעה בפתיחות העונה הטובות שלה, למיטב זכרוני, אבל עד כדי כך?
    גם שאלקה והמבורג איכזבו בבית, וסיימו שתיהן ב 1-1 עם פרנקפורט ובילפלד בהתאמה...

נערך לאחרונה ב: ‏12/8/06