המחזור העשירי בבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏23/10/09.

1. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אמרתי ללירן שאם באבל החליט לא להכניס את פרוגבנייק למשחק, יש סיבה (הנחתי שמדובר בכושר רע של השחקן באימונים). אחר כך ישבנו וראינו את הראיון איתו מעט אחרי 12 בצהריים בשידור ישיר ומה שאמרת נדב, נשאלבדיוק באותו הנוסח. באבל אמר שהשחקן הגיע לפתיחת הבונדסליגה אחרי עונה בליגה הרוסית שמתקיימת עד סוף הקיץ ולא היה לו כלל פגרה. הוא טוען שהשחקן עייף, דבר שקורה לכל אדם. לאחר מכן קראתי שמדברים על פרוגבנייק כעל שחקן שלא רק עייף אלא פשוט גמור פיזית ומנטאלית ולא מסוגל לשחק בשלב זה. צריך לקבל את הטענה הזאת מאנשי מקצוע ועוד במיוחד שאנחנו לא יודעים מה קורה שם באימונים. הרי זה ברור לגמרי שהוא החלוץ המוביל וסתם ככה לא יושיבו אותו על הספסל.

נערך לאחרונה ב: ‏25/10/09
  2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

וקדירה בכלל פצוע, אבל זה לא האישיו המצב קטסטרופאלי וכל הזמן להגיד "אבל הקבוצה שיחקה טוב ולא הגיע לה להפסיד" מתחיל להישמע דבילי. כי בסופו של דבר מבחן התוצאה הוא הקובע.

האמתי שאני מחבב את באבל ואני בטוח שמתישהו הוא יהיה מאמן נהדר, אני עדיין עוד מקווה שזה יהיה בשוואבן לנד, אבל השבוע הקרוב יהיה גורלי. שתי ניצחונות או הביתה.

הבעיתיות היא אגב את מי להביא במקום ...
    לא יודע אם שוסטר או פברה הם הפתרונות. אולי ננסה לדבר עם היצפלד..יש לו הרי זמן עד הקיץ http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

3. דנידין Member

ווסטרמן משחק היום מגן שמאלי. איזה מאמן אפס מגאת' שהוא משנה כל הזמן עמדות לשחקנים, שיתבייש לו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

אוקי מספיק לצניות, שער השיווין בתום מותחן גדול היה כמובן מהאגף של ווסטרמן שמגביה כדור עם רגלו השמאלית והשינוי בעמדה לא הטריד אותו אלא עשה לו ולכולם טוב.

איזה משחק מדהים, כמו אופי. כל הזמן חוזרים מפיגור, וואו!

אופי אופי ושוב אופי. כל העונה שלנו נראת כך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/10/09
  4. Bayern Straße nach sechs

חייב לשבח את מיינץ.
    כמו שכבר הזכירו, הקבוצה סינדרלה אמיתית. וההשוואה להופנהיים של אשתקד היא גם בלתי נמנעת.
    השוואה נוספת היא כמובן בין איבנשיץ' לאיביסביץ', לא רק השם דומה אלא גם התלות. אני מניח שאם הוא יפצע (חס וחלילה, לא רוצה לפתוח פה סתם) כמו איבסביץ' שנה שעברה הקבוצה תתרסק, למרות שגם אמרי נראה מצויין אתמול ויכול להוביל את הקבוצה.
    נחמד שיש קבוצה קטנה שנקודות בטוחות אצלה אף אחת לא תיקח. רק שלצערי כמו הופנהיים היא את הסוס תתקשה למשוך גם לחצי השני של העונה.

שטוטגארט, אוי שטוטגארט. חוסר המזל? הפצועים? העייפים? היכולת? המאמן? אפשר להבין כאשר יש תקופה בה שניים או שלושה מהמשתנים קורים בו-זמנית והקבוצה נכנסת לתקופה גרועה. אבל כאשר כל המשתנים הללו יחדיו קורים זה פשוט קטסטרופה. מתישהו זה בוודאות ייגמר, בין אם זה בפיטורים או בסיום תקופת הביש. כמה סימלי שמלכי באווריה מגיעים לביקור כי כשהם באים אחד מן השניים יקרה כבר.

הטבלה כבר מתחילה לפתוח פערים ויש 3 קבוצות עיקריות בטבלה:
    החלק העליון - 8 קבוצות בהפרש של 5 נקודות מן הראשונה ועד השמינית צמוד-צמוד.
    הבטן. כרס בירה מעפנה.
    התחתית. מאוד מפתיע למצוא שם את שטוטגארט ולדעתי גם את גלאדבך שהיו ציפיות קצת יותר גבוהות ממנה, נראה אם במהלך העונה היא תוכל להימנע ממאבקים בתחתית ואולי אולי אפילו לעקוץ מקומות לאירופה, חלום מבחינתה כמובן.

נערך לאחרונה ב: ‏26/10/09
  5. doundoun Member

זה יפה מאוד לחזור מפיגור אבל "שכחת" שהמבורג חסרה לא מעט שחקני הרכב ולמרות זאת
    מצליחה לכבוש במצב של 2 -2 ..... אם כבר מדברים על אופי אז הוא שייך לבטח להמבורג
    ולא לשאלקה שבסך הכל ניצלה טעויות לא אופיניות של הגנת המבורג המאוד חסרה.

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

וכל האלו שכבר מסמכמים שיש פערים ויש שלוש קבוצות אני רוצה לציין את הסיבוב השני של העונה שעברה: הופנהיים ולברקוזן מצד אחד
    וולפסבורג, שטוטגארט ודורטמונד מהצד השני שאחת מהן עוד זכתה בתואר.

לא אומר שזה יקרה גם השנה, אבל מוקדם לסכם במחזור העשירי. מה עוד שאני בטוח שברמן ושאלקה עוד יפלו בעוד הופנהיים וולפסבורג יתייצבו. דורטמונד תחזור לחלק העליון ו...שטוטגארט, הם מוקדם או מאוחר יחזרו לעצמם.

וד"א דני, שאלקה עם יתרון של שחקן ואחרי שהשוותה ל2-2 מקבלת שער שלישי.
    אופי נראה קצת אחרת.

7. דנידין Member

כן כרגיל, לירן מסדר את הטבלה כבר במחזור העשירי כמו כל שנה. אני אחזור להזכיר לך בסוף העונה להפסיק להתעסק בנבואות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

המבורג עולים עלינו כמעט בכל פרמטר. כל פעם לחזור מפיגור זה אופי. זה שהם ירדו ל 10 שחקנים זה לא אומר שהניצחון בכיס.

8. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע כמה מכם גם ראו את המשחק היום, אבל היה פשוט נהדר. תענוג של משחק. קצב, פיזיות, שערים, מצבים, החמצות ודרמה. הרבה זמן לא נהנתי ככה ממשחק.אליה מצד אחד עם בישול נהדר, מצד שני עם בישול לאדום ושער השוויון. ראפיניה מצד אחד עם השטויות הרגילות שלו מסדר שער ראשון להמבורג, מצד שני מבשל שער נהדר לקוראני.
    מעניין דני, אם עדיין היית משבח את מאגאת אם הוא היה שם את בורדון כקשר ימני תוקף למשל. מה גם, שווסטרמן שיחק את רוב העונה הקודמת כמגן שמאלי. אז זה לא ממש המצאה של מאגאת. מצד שני, תראה איזה עלוב נראה קוראני בשנה שעברה, כשהוא שיחק למעשה כחלוץ בודד במערך של מעין 3-3-4, ולעומת זאת איך הוא פורח כשמשחק לידו עוד חלוץ אחד, גם אם זה בסה"כ אלטינטופ. ככה זה, כששחקן משחק בתפקיד שמתאים לו הוא פורח.

דודי, אני מקווה שראית את השערים היום. תהיה כן עם עצמך ותגיד לי מה היית אומר אם רנזינג היה מקבל את השער השני שנוייר קיבל היום.

סתם שם שעלה לי לראש. באותה המידה אפשר להגיד גם הילברט. מה לעשות, קוזמנוביץ' כבר משחק שלישי שמגיע למצבים יוצאים מן הכלל ובועט מחוץ למסגרת. כמו שאמרתי שים אותו לפגוע בלימוזינה מ - 3 מ' וכנראה שהוא לא יצליח.

שלא תעיז לחשוב על זה אפילו. אני עדיין בונה עליו.

9. דנידין Member

בדיוק נדב, כדורגל הוא משחק דינאמי. האלטינטופ לא חלוץ הכי קלאסי, אבל מסתבר שאם מנסים זה אולי יכול לקרות. ווסטרמן פעם בלם, פעם קשר אחורי, פעם מגן ומי יודע מה בהמשך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

אתה מאוד שמרן בנוגע לעמדות השחקנים בזמן שמאמנים ושחקנים נוהגים ורוצים אף להחליף עמדות מידי פעם בידיעה שהם מסוגלים. בסך הכל לאם בימין או בשמאל זה לא קריטי, לאם מסר את מסירת הניצחון שלכם אתמול. טימושצ'וק לא שיחק בימין אבל עם הבעיות שלכם בקישור כרגע, לא היה מפתיע אותי. כן, גם קלוזה לא היה לרגע קשר, לא יודע מאיפה הבאת את זה. וואן בוייטן היה חלוץ, זה כן, מודה, ועבד נהדר לכל הדעות.

10. Bayern Straße nach sechs

אין סיכומים, אבל ברור שהפערים נפתחים ויפתחו עוד יותר. מצב כמו של שנה שעברה, המצב הצמוד מאוד בין אינספור קבוצות כנראה לא יחזור על עצמו ופערים שנסגרו שנה שעברה כנראה לא יסגרו השנה.

בסך הכל אני גם רואה את השינוי שאמרת במיקום הקבוצות. למעט שאלקה, שהשנה מה שדני אוהב לקרוא "אופי" זה בעצם מזל. אז אולי אחרי חצי מאה המזל משתנה.

11. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש שחקנים שיכולים לשחק בכמה עמדות ויש כאלה שלא. ווסטרמן יכול להיות בלם, מגן וקשר אחורי (קשר שמאלי אולי בלחץ) תן לו לשחק מס' 10 או חלוץ ונראה מה תגיד עליו. קח את שוויני ושים אותו קשר בשמאל או בימין או מגן בשמאל או בימין או קשר 50:50 תקבל שחקן נהדר. שים אותו חלוץ או מס' 10 הוא לא יהיה משהו (בלשון המעטה). לא כל אחד מתאים לזה ולא כל אחד מתאים לכל עמדה. ואן בומל כקשר ימני תוקף או שמאלי תוקף לא שווה הרבה, אותו הדבר טימושצ'וק. כקשרים אחוריים הם יוצאים מן הכלל (טימשצ'וק לפחות היה כזה בזניט). גומז, עם חלוץ לידו מצויין, כחלוץ בודד לא משהו. טוני הוא חיית רחבה, אבל אם הוא צריך לקבל את הכדור 35 מ' מהשער אין לו מה לחפש.

לאם בשמאל או לאם בימין כן קריטי. בשני הצדדים הוא עושה את אותה עבודת הגנה מצויינת. בשמאל הוא גם תורם להתקפה. זה יפה שהוא הרים את ההרמה לגול השני. אבל מצד שני הוא השחקן עם הכי הרבה הרמות בליגה העונה. ולא יצא מזה הרבה. איך אומרים אצלנו, גם תרנגול עיוור מוצא לפעמים גרגר. זה לא רק שההרמות שלו מצד ימין מוצלחות באחוזים נמוכים מאוד. זה הרבה יותר מזה. כשהוא בשמאל הוא חותך ורץ על הקו עושה דאבל פאס עם הקשר או החלוץ. בימין הוא פשוט נתקע פעם אחרי פעם וכל מה שמצליח לעשות זה להרים (באחוזים לא משהו) או למסור אחורה. לא חבל?

קלוזה באמת לא היה אתמול קשר. אבל בשני המשחקים הקודמים בליגה שהוא שיחק הוא שיחק כמס' 10 (כלמור היה רשום כמס' 10 בתרשים המשחק של ואן חאל, בפועל הוא נעלם בין הגבעולים) ונגד בורדו אחרי שמולר יצא הוא שיחק קשר ימני.

12. דנידין Member

אני חלילה לא אמרתי שכל שחקן יכול לשחק בכל עמדה, מקווה שלא כך זה נראה. מסכים לגמרי שיש מקומות בהם היכולת של השחקן יכולים להתאים ויש מקומות בשום אופן לא. כאן אנחנו כמובן מסכימים.

יש סיכוי שלאם עדיף בשמאל, אני מוכן לקבל את זה. אבל אם יש תמיד בעיה בעמדת הנגדית של לאם בהגנה וזה יכול לשחק ב 2 הצדדים טוב מאוד (אפילו אם בצד אחד טוב יותר), אז עושים את הפשרה למען כך שצד אחד לא ישאר לגמרי עירום. מדובר בתפקיד חשוב שהוא קודם כל להגן. אם המאמן לא היה מרוצה מהאלטינטופ והוא כן ראה את פרייניץ' משקיע באימונים ונלחם על ההרכב (לדבריו של ואן חאל), אז אולי זה צעד ששווה לנסות ויכול להיות טוב לקבוצה שלכם. אתמול הוא היה מצויין, נבחן הלאה במשחקים הבאים.

מצב גומז וההתקפה כולה מורכב מאוד. גומז כחלוץ יחיד כן כבש בתחילת העונה כאשר אוליץ' ומולר היו קיצוניים בשיטה הקודמת, אבל כחלוץ יחיד במעין 4-4-2, הוא אכן חלש. לכן שוב נכנסים לנושא הפצועים שמקשה על כל מערך וקובינציה שואן חאל מנסה. ובכלל, גם ב 4-4-2, גומז וקלוזה הם חלשים ומגושמים להחריד. לבוא ולומר שמולר או שוויני לא מזינים אותם טוב כי הם לא בעמדות שלהם, זה לא במקום. מולר שיחק בימין, שוויני בשמאל, והיו לכם שתי מספרי 6. זה הדבר הכי קרוב למה ששיחקתם בתקופת היצפלד.
    אולי גם לא הוגן מצידי וגם מיצדך לשפוט את באיירן לפי משחק אחד (בבורדו שיחקתם כבר בשלב מוקדם ב 10 שחקנים). השחקנים צריכים קודם כל להתאקלם לחברים החדשים בהרכב כי הפצועים חסרים וגם צריכים להתרגל למערך שלא מזמן שונה. לא כדאי לבדוק בכל זאת עוד כמה מחזורים את הדברים?

13. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוא נעשה סדר. קודם כל, לאם בימין או שמאל זה הביקורת הכי קטנה שלי. מה שענשה עם פרנייץ' זה בדיחה. מתחילת העונה הוא שיחק כמגן שמאלי. יותר טוב או פחות טוב זה ויכוח אחר (בעיניי הוא מגן שמאלי לא רע, הרבה פחות טוב מלאם ולא הרבה יותר טוב מלל או גרליץ. אבל, שוב, זה לא קשור כרגע). פתאום באיזשהו שלב המאמן מחליט שפריינץ' לא מגן שמאלי מספיק טוב ואז במשך חודש שלם אנחנו זוכים לראות את בראפהייד ולאם מגינים שמאליים ואפילו את באדשטובר. ואז, פתאום אחרי חודש שוב פריינץ' מגן שמאלי. מה קרה? בחודש הזה הוא למד? זה לא רציני. שחקן לא טוב, אז הוא לא טוב. כן טוב ובתקופה חלשה מושיבים אותו לשבוע שבועיים וזהו. אבל לא השטויות האלה. וזה אחרי שכבר פעם אחת לפני זה הוא לא היה מרוצה ממנו ונתן לברפאהייד שבועיים כמגן שמאלי פותח.

שנית. רובן וריברי הגיעו לקבוצה במחצית השניה של המחזור הרביעי. עד אז שיחקנו עם 2-4-4 בשיטת היהלום הרגיל ועם שני חלוצים. אז גומז הבקיע את שני השערים שלו. במחצית נגד וולפסבורג עברנו ל 1-5-4 וגם במחצית השניה נגד דורטמונד. את השלישי שלו, כבש גומז במחצית הראשונה נגד דורטמונד. עדיין לא כחלוץ בודד. מאז אנחנו מנסים לשחק את ה 1-5-4 ומאז גומז כלום. כולל איבוד המקום בהרכב, בכלל.

אני ממש לא יודע איזה משחק ראית בשבת. אבל במשחק שאני ראיתי של באיירן שוויני שיחק במרכז, מולר בצד שמאל וטימשצ'וק וואן בומל במרכז מאחור. כל זה כמובן עד שנכנס גומז במקום טימשצ'וק בדקה ה - 62 שאז עברנו לשחק עם ואן בומל מאחור, שוויני בינו לבין החלוץ, רובן בשמאל (בד"כ) ומולר בימין (בד"כ) עם חילופים בעיקר בין מולר לרובן, אבל גם שוויני עבר ממקום למקום. אז גם נראינו קצת יותר כמו קבוצה, עד שעברנו לשיטת הכדורגל האנגלי של שנות ה - 70.

ועכשיו תגיד לי, למה השחקנים אמורים להתאקלם ולהתרגל? ל 2-4-4 עם שני מס' 6? ל 2-4-4 עם שיטת היהלום? ל 1-5-4? ל 2-4-4 עם שני מספרי 6, קשר שמאלי וקשר מרכזי ובלי קשר ימני? או לשיטת הכדורגל האנגלי של שנות ה - 70 "אודרוב תודרוב, תבעטו כדורים גבוהים למרכז הרחבה, יהיה קצת בלאגן ואולי נבקיע גול?
    למה השחקנים יתאקלמו? לקלוזה מס' 10 או לקלוזה קשר ימני? לקלוזה חלוץ בודד או לקלוזה ליד טוני/גומז? לטימשצ'וק קשר ימני או לטימשצ'וק קשר אחורי בודד או לטימשצ'וק וואן בומל קשרים אחוריים ביחד? לזה שמגן שמאלי חייב להיות שמאלי או שלאם כן יכול לשחק בשמאל? לזה שטוני עם רגיל וחצי בקובצת החובבנים או לזה שטוני פתאום החלוץ הפותח? לזה שפרנייץ' לא מגן שמאלי מספיק טוב וחודש שלם הוא על הספסל או לזה שהוא כן מגן מספיק טוב?
    וזה לא הכל. תקרא את מה שכתבתי בשבוע האחרון ותראה, כמה דברים עקומים נעשו על ידי ואן חאל ובכלל בלי קשר לפרנקפורט. גם נגד קלן נריאנו ככה וגם נגד פרייבורג. שלא לדבר על בורדו.
    אין לי בעיה עם מאמן שיש לו דרך והוא מאמין בה. יש לי בעיה עם כאלה שמספרים לנו סיפורי סבתא ומאחזים עיניים (כמו שהיה עם קלינסמן וכמו מה שמתחיל להסתמן לי אצל ואן חאל).
    דני, ניסויים עושים ביולי אוגוסט. לא בסוף אוקטובר.

14. דנידין Member

עם חלק מהדברים אני מסכים, עם חלק פחות. לא אמרתי ולא פעם שואן חאל הוא מאמן גדול ושלא יווצר כאן דיעה שאני מגונן עליו כי אני תופס ממנו, אבל מה שכן אני מנסה לעשות הוא לכבד אדם במעמדו ועם הקבלות שלו. אני בסך הכל אומר שנקודה תחתונה הוא לא תלית שכולה תכלת וגם הגיע לקבוצה עם בעיות של צרפתי מפגר ואחרי זה נפצעו לו שחקנים. אני בשלב זה לא שופט אותו כמאמן טוב או כמאמן רע, אני מאמין בלחכות עוד קצת כדי לראות. נכון שעבר לא מעט זמן, אבל לי מרגיש שלא מספיק בגלל דברים שנוצרו. תן לי עוד חודש ואני אגבש עמדה לגביו.

דבר נוסף, לא אליכם ולא לשטוטגארט, היצפלד בוא אלינו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

15. johnnie walker Member

דני, עם חובות של 230 מיליון יורו הדבר היחיד שיבוא אליכם היום זה הכונס נכסים, אני מאמין שמאגאת לא ידע למה הוא נכנס כשהוא חתם אחרת לא היה חותם, כנראה ראשי שאלקה עבדו לא רק על ה DFL אלא גם עליו, זה עוד עלול להסתיים בהורדת ליגה.