המחזור העשירי בבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י ג'ובאני אלבר, ‏2/11/06.

1. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

עדיין לא הבנתי למה אתה רוצה שאני אתייחס. לזה שהבעלי בית היום שמנהלים את המשחק של באיירן הם הולנדים? א. זה נכון. מקאיי וואן בומל הם המנהיגים וכשואן בומל יחזור לשחק באמצע הוא גם יהיה המנהיג של המשחק ולא רק של השחקנים. מקאיי כרגע המנהיג של המשחק וגם של השחקנים (לא יודע אם אתה מסתכל על זה, אבל אני כן ואני רואה איך הוא מכוון את השחקנים ומזיז אותם ומדבר איתם. חוץ ממקרה פיזה והפנדל - ופיזה ישלם על זה ולא יהיה בבאיירן בעונה הבאה - ואולי כבר בשנה הבאה) וואן בומל של השחקנים (לא סתם הוא זה שהלך לפיזה במקרה הפנדל) וכמו שאמרתי כשהוא ישחק באמצע הוא יחזור להיות המנהיג גם של המשחק. כמו שהוא כבר היה כששיחק באמצע.
    ב. מה הבעיה עם זה? אני לא רואה.

מה עוד אתה רוצה לדעת? אם שוויני ופולדי יהיו המנהיגים? לא יודע. או שכן או שלא. אולי אוטל יהיה מנהיג. יש לו את הנתונים לזה. הוא משחק בתפקיד הנכון לזה. הוא צעיר, הוא גדול (פיזית), הוא שחקן מצויין והוא מקומי.

מי הביא את הניצחון בסאן סירו? המשחק הטוב, הסבלני והמסודר שעליו ניצח ואן בומל וגם מקאיי. מה הבעיה עם זה?

אם אפשר לחגוג? אני את הכסף סופר במדרגות. אני לא חוגג היום וגם לא באבל. נכון שעברנו את המשחקים היותר קשים אבל גם לא היינו מתוכננים להפסיד נקודות בבית לנירנברג. אז מה?

אני, בניגוד לכם חושב שבאיירן אכן במצב טוב. אני לרגע לא שוכח את כל הפצועים שהיו לנו וששיבשו את כל התוכניות. נראה את ברמן בלי 5 שחקני הרכב. (בעצם, כמו שכבר כתבתי, מספיק לראות איך הם נראו בלי מרטסקר). נראה את שאלקה בלי 5 שחקני הרכב. נראה את צ'לסי או ברצלונה בלי 5 שחקני הרכב. (בעצם שתי הקבוצות האלה באותו המצב שלנו פחות או יותר ואין להם חוסר של 5 שחקני הרכב).

2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

טוב כנראה שהמרחק ביננו מבדיל ביננו, אחרת אני לא יכול להבין איך טיפוס פסיבי כמו מקאיי יכול להנהיג את באיירן, או איך שחקן חדש שעדיין לא התרגל למערכת מסוגל לנהיג אחריו שת שאר הקבוצה.

אתה רוצה לידרים בבאיירן (למרות שקשה אני מודה), יש את ואן בוייטן, שהוא פשוט קילר על המגרש, מדרבן את השחקנים כריזמטי ומה לא. ויש את שוויני, תמיד יחפש את הכדור, תמיד יעיר לשחקנים אחרים והראשון שירוץ לשופט, קצת חמום מוח, בדיוק כמו שלידר צריך, אבל הוא עדיין צעיר.
    לא יודע, יתכן שאני לא מבין את המשמעות לידר אחרת אני לא יכול להבין איך הגעתם למסקנה שדווקא ההולנדים הם המובילים במשוכות בבאיירן.

בסאן סירו ידידי, המשחק הסבלני והקבוצתי כקולקטיב ניצח לכם את המחשק, אני לא יודע אם סלע שטף לכם את המוח או שאנחנו מנתחים את המשחק באופן שונה. אני לא חושב שבאותו משחק היה איזה משהו דומיננטי יותר מהאחרים במשחק באיטליה, דעתי בכל אופן.

איך אפשר לקבוע שהמשחקים הקשים מאחוריכם???
    לשחק בהמבורג או בדורטמונד ואפילו בגלדבך זה לא קל, ומי מבטיח לכם מאזן מושלם בבית, את הכסף אכן סופרים במדרגות, סלע סופר אותו שהוא יורד מהמדרגות רק השפן הקטן שכח שצריך גם לעלות כדי לחזור הביתה....
    באיירן במצב טוב?
    כן, הקבוצה הכי טובה בגרמניה חייבת להיות בסביבה, אבל שמסתכלים על מאזן החוץ העגום שכולל הפסדים לנמושות כמו וולפסבורג ובילפלד, קשה להתרשם שהחלק הקשה של העונה מאחוריכם, אלא אם יבוא שינוי, שינוי שאתמול לא ראיתי בשאלקה. שאלקה אומנם הוליכה 0-2 אבל אותי לא הרשימה, וללא נוייר אני בספק אם באיירן היתה יוצאת ממשחק נגד קבוצה במשבר עם נקודה.
    עוד משהו, תזכיר לי פרט למשחק בסן סירו עוד משחק שהיה אפשר להגיד על באיירן ווואו?
    ולסיום, אני יחדד את מה שיוני אמר, לבאיירן אין העונה ספסל. בריזו על סף סיום הקריירה, דוס סנטוס וקארימי עדיין לא השתלבו, דייסלר פצוע, שול כבר סבא, סנטה קרוז כבר לא מתאים לרמה של באיירן, גרליץ ולל עדיין לא הצליחו להשתקם מפציעות. המצב טוב?
    אולי אשפר לראות את ממיליון פרספיקטיבות.
    אפשר גם להגיד שלמרות כל הסבתוחה באיירן בסה"כ 3 נ"ק מהפסגה, דבר שהוא עובדה, עוד פעם השאלה איך מסתכלים.
    אני אישית חושב שבאיירן עד כה אכזבה עצומה, ואני מתקשה לראות את באיירן בורחת לליגה כמו שהיא עשתה בשנתיים האחרונות.

3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואן בויטן אולי יכול להיות לידר, אבל בבאיירן הוא לא. אין מה לעשות. כנראה בגלל שהוא צריך לעשות עבודה כפולה (גם את שלו וגם את של לוסיו) אין לו יכולת להיות לידר. אולי אם לוסיו יפסיק לשחק הוא יהיה לידר. מקאיי פסיבי? כנראה שאתה רואה רק תקצירים וגם זה באופן סובייקטיבי. תראה כמה פעמים הוא בא אחורה, לצדדים, מקבל כדורים, מוסר. באופן עקרוני הוא אכן חלוץ פאסיבי, אבל השנה הוא לא כזה. הוא מקבל מוסר מדרבן ומדבר עם השחקנים. תסתכל יותר טוב ותראה. אותו הדבר ואן בומל. הוא זה שעוצר את המשחק בתקאלים כשצריך. הוא זה שמדבר עם השופטים ומרגיע אותם והוא זה שמדבר עם השחקנים.
    שוויני לצערי שחקן ענק אבל מנהיג הוא כנראה שלא. בכל אופן בנתיים. ואני תולה את זה בזה שהוא שיחק יותר מידי עם מיכאל באלאק שלא נתן לו להתפתח. (דרך אגב אותו באלאק גם דיכא את פרינגס והוריד את יכולתו עד שזה ביקש לעזוב. ומה קורה עם פרינגס כיום אנחנו יודעים. אז אולי יש עוד תקווה לשוויני כמנהיג. אולי).

שום משחק הוא לא קל וזה הוכח נהדר השנה. אבל שני המשחקים הכי קשים (בתאוריה) אכן מאוחרנו ומה לעשות עד שזה לא יגמר הכל תאורטי והכל ספקולציות ופרשנויות. מי צפה שברמן יגנבו (בעזרת טעות שופט) תיקו מקוטבוס בבית?
    מצטער אבל כנראה לא ראית מספיק משחקים של באיירן. 4:0 על הרוסים. היה וואוו. 2:0 על פרנקפורט עד הטמטום של פיזה היה וואוו. הניצחון על דורטמונד היה וואוו אותו דבר על הרטה. אני לא מדבר מבחינת יופי של משחק כמו של נבחרת ברזיל של שנות ה - 70 וה - 80 (שדרך אגב לא הביא אותם לשום מקום) אלא מבחינת שליטה במשחק וחוזק. והיו עוד כאלה שכנראה אני לא זוכר עכשיו. בעצם נזכרתי בעוד אחד, הניצחון בפורטוגל (ניצחון ראשון אי פעם). דרך אגב גם אתמול אחרי הדקה ה - 25 הייתה רק קבוצה אחת במגרש והיא לבשה אדום. ואם לא טעות (חמורה) של השופט אז גם היינו מנצחים. (תחשוב זה שרוסט לא עלה בשער זה לא סתם. אולי היום נוייר יותר טוב ממנו? לא יודע).

אתה "מודאג" מהמחליפים של באיירן. כל השמות שאמרת שבגללם צריך להיות מודאג. כולם מחליפים ומתוכננים כמחליפים בבאיירן. אס הם הבעיה שלנו אז אני בטח לא מודאג. דרך אגב מאיזה פציעה לל לא השתקם? לל שיחק בעונה שעברה בקלן ונפצע בכתף בתחילת העונה וזהו. אין לו שום פציעות (סטייל דייסלר או גרליץ).

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

יוני שונא באיירן, אך הגון, חכם ומודה במצב.
    לירן, אתה מכניס את עצמך למאבקי כוח או אגו נגד כל דבר שיאמר כאן. לא משנה באיזו צורה או דרך, אתה תגיד הפוך, ולחלוטין תזניח את שיקול הדעת הצלול שהיה לך (אם היה). אומרים לך שמקאיי, אז שתוק ותבלע http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx

גם אני חושב שכאשר הולנדי מנהיג את באיירן זה מצב חרבנה, אבל לפחות אני משלים עם המצב, ומודה בו.

תן את מייסנר, ועוף לי מהאישונים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

5. accaeyhvunu Member

לכול הימפריה יש תקופה שהיא אוכלת אותה , הבעיה , שיש קבוצות שבחיים לא היו ולא יהיו אימפריה ,במקרה הזה , באיירן היא כן ,
    באנגליה למשל - זאת מנצ'סטר , וגם ליברפול (ואף אחת אחרת)
    באיטליה -מילאן , אינטר ויובה - שלושתם עוברים תקופה קשה , אבל הם אימפריה
    בספרד - גם בארסה וגם ריאל לא בטופ - אבל הם אימפריות .

ואני גאה כאוהד באיירן - כי הקבוצה שאני אוהד היא אימפריה , כי כשמזכירים את השם באיירן מינכן זה לא אותו דבר כשמזכירים את השם צ'לסי .

נ.ב

צ'לסי שוקלים לשנות את צבע התלבושת שלהם לירוק - שזה יסמל עוד קצת את הכסף של אברמוביץ .

6. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

כמובן שבאיירן אימפריה, ולכל אימפריה יש קנאים ושונאים, זה טבעי ונומרלי, לכן לוקחים את זה באופן התחרותי והספורטיבי.
    יש כמובן גם המון צביעות, כאשר אוהד צ'לסקי בא ואומר דברים על באיירן שיכולים להדביק על צ'לסי באותה מידה בדיוק.

יוני, איך הרוסית שלך אגב?

7. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

סליחה, פעם הבאה אני אתחיל לאהוד קבוצה לפי מספר התארים שלה. COME ON MACCABI ELIT TEL AVIV, COME ON NOKIA! piss off.

לגבי צבע הבגדים - חלללללשששש. לפחות צ'לסי נשארת עם אותו האיצטדיון ולא עוברת לחללית החדשה שנבנתה לאוהדים המפונקים (גם אנחנו {1860} הגענו לשם, אבל לנו יש בעיות תקציב!).

לגבי הרוסית שלי, סלע, אין לך מה לדאוג. בחופש שהיה לי עכשיו עשיתי כלכך הרבה רוסיות שזאת כבר שפת אם אצלי.