המחזור החמישי של הסריה A:: פיורנטינה בסאן פאולו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י cazzo, ‏24/9/11.

1. AS R Member

מאמן שהרים את הקבוצה מהמפלה שאחרי האליפות בתחילת המילניום, בלי תקציב כמעט הציג קבוצה התקפית ומהנה שהגיעה כמה פעמים למקום השני בליגה, זכתה בגביע, בסופר קאפ, הגיעה פעמיים לרבע גמר ליגת האלופות. באמת מאמן נוראי.

נערך לאחרונה ב: ‏25/9/11
  2. Heineken Member

חייב להסכים איתך, ספאלטי היה מאמן איטלקי רענן, לא שמרן כמו רובם שהכניס רוח חדשה בליגה האיטלקית.
    וזה בלי להזכיר את ההצלחה בליגה הרוסית בזניט סט' פטרסבורג, זכייה באליפות, בגביע ובסופר קאפ.

נערך לאחרונה ב: ‏25/9/11
  3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ברחסיו או מוות!

בישול טוב של פאפו

4. Roma מנהלים

לא הבנת אותי. הכוונה לכל מאמן אחר ולא אנריקה. ספלאטי?חלום!

איזה ניצחון חשוב, איזה לחץ בדקות האחרונות למזלנו זה לא נכנס לפארמה כמו ביום חמישי וניצחון ראשון העונה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

5. Lupo Member

סוף סוף נצחון ראשון תודות ליכולת סיום מצויינת של אוסבאלדו הנהדר.
    אנריקה ממשיך לעשות הכל כדי לא לשמור על יתרון יקר של 1-0 ומפקיר את ההגנה שבמזל גדול לא ספגה היום.
    דבר אחרון שאני לא מבין, משחק אחרי משחק שלפי דעתי פרוטה פשוט לא מתאים לרמה והורס לנו התקפות והנעת כדור. עדיף להיות ב10 שחקנים מאשר לסבול אותו. נמאס.

6. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוסבלדו נתן נגיחה יפה ממצב סטטי אך ביזבז את כל שאר ההתקפות שדרשו קצת זריזות ותיחכום. יכול להיות שהוא באמת נהדר ואני לא בסדר שהתרגלתי ל:
    http://www.youtube.com/watch?v=lv3JetClz0o
    http://www.youtube.com/watch?v=4zdq_3nqm2Q

מה הוא עשה לא בסדר ומה היית עושה במקומו? יש לי גם בעיה גדולה עם "יתרון 1-0 יקר" אבל זה כבר לפעם אחרת.

פרוטה, הוא זה שנע סביב טוטי ופיאניץ' בקישור ופותח להם אפשרות למסירה כאשר שחקני היריב לוחצים אותם. אין אפשרות אחרת לשמור על הכדור והוא דיי הכרחי אם אנריקה רוצה להמשיך לבנות את המשחק שלו סביב פוזשן.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/9/11
  7. Lupo Member

בין אוסבלדו למנז ווצ'יניץ' אין שום קשר, למעט המיקום בצד שמאל של ההתקפה שעל זה אחראי המאמן.
    בקשר לשאר ההתקפות, אני לא יודע על מה אתה מדבר. ממה שאני ראיתי הוא הקפיץ כדור אדיר לבוריני שנעצר בעבירה ששווה כרטיס אדום. חוץ מזה הוא קיבל כדור מול שני שחקנים ועשה פעולה מהירה שלא הייתה רחוקה משער.
    אני באמת לא יודע אם אתה שפוי שאתה משווה אותו לבוריאלו.
    כמו במשחק מול סיינה, גם אתמול לא הייתה שום תגובה רצינית להתקפות המסוכנות שיכלו להשוות את המשחק. הוא רוצה להכריע את המשחק ב2-0 וזה טוב ויפה, אבל קודם כל הקבוצה צריכה איזה שני נצחונות לפני שאנחנו מתחילים לשחק במזל של השפיץ של ביביאני.

לגבי פרוטה אין צורך להסביר.

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

שבת וראשון צפויים להיות חמים עם צמד משחקי ענק...הזדמנות פז ל-2 המילאנזיות למחוק לגמרי את הפער מיריבותיהן למאבק האליפות, ומהצד השני, עבור נאפולי ויובה לתת הצהרה אחרי 2 משחקים מאכזבים.

נערך לאחרונה ב: ‏26/9/11
  9. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

על זה בדיוק אני מדבר. קשה לי לראות התקפה שמורכבת מדוחקי כדורים בינוניים.
    יש לך רעיון אחר למי להשוות חלוץ פיזי ללא מהירות וטכניקה מספקת על מנת להוביל כדור, לעבור את המגן שלו או לצאת למתפרצת?

כן, כתבת את אותה הסיסמא רק במילים אחרות. שאלתי מה לדעתך היה אמור לעשות\מה היית עושה במקומו? אני למשל התרשמתי שניסה להגן על התוצאה עם הכלים שהיו לו. כולל את הצרחות על בויאן שיצמד למודסטו\גובי במקום לחכות למסירה בהתקפה.

גם אם רומא לא הייתה חסרה שחקנים חשובים שהיו מאפשרים לאנריקה לעשות רוטציה בשלושת המשחקים של השבוע והייתה נמנעת מהעייפות בדקות הסיום, הלחץ לאבד את היתרון הנזיל לבדו היה מייצר את הטעויות שבנס לא נגמרו בתוך השער. התקפה בריאה יותר לא הייתה מביאה את הקבוצה למצב הזה מלכתחילה.

כתבת שהוא הורס את הנעת הכדור, אז הסברתי לך שתפקידו לחלץ אותו (לא גליצ'ים\תאקלים אלא לתת אופציה לפס שישחרר את השחקן הלא פנוי להתמקם טוב יותר) ולא לרוץ עם הכדור קדימה.

לצורך הבהרה, אני לא פוסל את האפשרות שאוסבלדו יהיה בורג חשוב בקבוצה ויבקיע הרבה שערים. אני פשוט לא מתחבר לסגנון המשחק שלו ולדעתי הוא לא מתאים לקבוצה היפה שהתרגלנו לראות. מציק לי רק הניסיון של האוהדים להצדיק רכישה תמוהה ויקרה בסילוף עובדות על הנעשה במגרש וחיפוש אשמים ותירוצים במקרה שלא מספק את הסחורה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/9/11
  10. ASROMA Member

קובי הרי אתה יודע שזה 2 חיות שונות לחלוטין
    ווצ'ניץ' ומנז הם שחקנים מלהיבים והסרטונים שהראית ממחישים את זה. אוסבלדו סתם דוחק שערים
    ובוריילו זה דחליל. דוווקא הייתי בטוח שנראה קצת פנטזיסטה מכיוון למאלה ובויאן, הראשון עדיין מסיר חלודה והשני נראה כמו ילד הומלס שלא קשור לנעשה במגרש שכרגע נראה שעשינו עסקה סבבה שיהיה לנו אופציה להיפטר ממנו.
    לא יודע אני פשוט לא אוהב את המשחק של רומא, זה שגרם לי ולהמונים בארץ ובעולם להתאהב בקבוצה
    סגנון התקפי לא מתפשר עם אהבה אמיתית למועדון ולסמל. עכשיו זה סתם עוד איזה אברטון או מכבי פתח תקווה.
    יוחזר ספאלטי!

11. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש איזשהו חוק שמחייב לשחק עם פאוצ'ר בהתקפה? רומא משחקת עם false punta - "חלוץ" שגורר את ההגנה קדימה ומנהל את ההתקפה מרחוק. שני החלוצים מלפני טוטי חייבים להיות ניידים ויצירתיים מספיק כדי שהסינכרון הזה יעבוד כמו בעבר. מרגיז שדווקא אחרי קיץ שהסתיים במינוס 40 מיליון יורו, ההתקפה של רומא חזרה לימים של שבאני נונדה.

טוב הגזמתי קצת, אבל הנקודה ברורה..

12. Lupo Member

על סמך מה אתה אומר את המילה בינוני? לא לכל חלוץ מצליח יש את הכישרון של מנז ווצ'יניץ'. מ"דוחק כדורים" אתה בטח מתכוון לחלוץ רחבה אני מניח. אז אני אחזור ואומר שהוא עדיין מוצב בעמדה שיותר מתאימה לווצ'יניץ' או מנז, ובהדמנות אחת שהוא קיבל אתמול הוא נתן גול שכנראה שניהים ביחד לא היו נותנים. סוג שחקן שונה מהם לחלוטין ולכן אין לצפות ממנו להיות מחליף לאחד מהם.
    מצופף יותר את הקישור לאחור, פחות משימות התקפה למגנים, בזבוז זמן, פאולים, בקיצור בונקר בשביל לשמור על התוצאה. אני מעדיף לשמור על התוצאה בסיטואציה הזאת מאשר לחפש את השני ולחטוף כמו בפעם שעברה.

ולגבי פרוטה, אין ספק שבתקופת ספאלטי הוא תרם המון לקבוצה, אבל היום הסגנון שלנו שונה, התפקיד שלו שונה והדרישות ממנו שונות. אני לא מאשים אותו, אני מאשים את המאמן שנותן לו לשחק.
    שחקן קישור צריך לעזור בהנעת הכדור או לפחות לא לפגום בה. הוא פשוט לא יודע לתת פס מדויק ופשוט על בסיס קבוע. אין לו את הטכניקה הבסיסית כדי להיות שחקן בקבוצה שרוצה להיות רצינית.