המחזור החמישי בפרמיירליג: Paint a Vulgar Picture

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏13/9/19.

1. Sturridge Member

לא שזה תירוץ, אבל למה לפתוח עם דה בריינה על הספסל. יש לפחות 20 משחקים פחות קשים מקארו רוד, תעשה רוטציה שם.

חתיכת מכה הפציעה של לאפורט.

2. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא ראיתי את המשחק אבל היה לי ברור שזה יהיה משחק לא פשוט לסיטי יחסית לטיולים הרגילים שלה, מהסיבה הפשוטה שזאת קבוצה שבאה לתקוף. להסתגר מול הכלבים האלה זה הפסד בטוח, ועם ההיעדרות של לאפורט, באמת הייתה לי תקווה שהם יגנבו להם נקודות... אבל לא דמיינתי שינצחו. מדהים. פוקי וקאנטוול מסתמנים כשחקני פרמיירליג יותר מלגיטימיים.

נערך לאחרונה ב: ‏14/9/19
  3. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעיקרון אם אתה לא ליברפול אז כדי לקחת נקודות מסיטי אתה צריך:
    1. המון מזל.
    2. שחקנים טכנים שיכולים לצאת מקווי הלחץ המטורפים שלהם עם הכדור ברגל.

לנוריץ' היה את 1 ובאופן מפתיע יש לה את ה2. הם גילו אחלה יכולות טכניות במסירות ביציאה מהגנה להתקפה.

הרוטציות של גווארדיולה תמיד מתחילות כשיש גם אלופות ברקע, לא הפתיע אותי שדה ברוינה לא עלה. צריך גם לזכור שזה שחקן מאוד פציע ומתנהלים איתו בעדינות.

4. cheddar Member

ב5 סתם סימנתי לעצמי תוצאות בצייר באנגליה, וחשבתי שנוריץ ינצחו

https://i.imgur.com/xWm5ywT.Xxx

5. alexshw Member

אתה גם צריך יום שחור בהגנה שלהם, ברמה של טעויות בנערים ג'. וזה מה שהיה היום.
    שוב נוריץ' בכלל באו בלי 10 שחקנים פצועים. מה שכן הם היו מאוד מאוד חדים היום. ניצלו כל מצב ממשי.

6. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

השער ה3 זה טעות שלומיאלית.
    ה2 שהם כל כך חשופים מאחור זה התוצאה כשאתה עובר את קווי הלחץ שלהם בהנעת כדור, זה קורה 1 ל200. הם גם בדרך כלל דואגים לעשות פאול קטן רגע לפני במקרה ועברת חלק מהלחץ.
    ה1 זה גול מקרן יכול לקרות מדי פעם.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  7. k_700 Member

כשאתה עושה את זה בדרך כלל ליברפול מנצחת בקלות ומשחקת נהדר, שנתיים לכל הפחות.

משה? משה, רוכב על הצלחות של אחרים. זה פתטי.

אנחנו באמת שיחקנו בדיחה היום.
    גנבנו נצחון כי היריבה לא הגיעה בכלל למשחק ודווקא אחרי פתיחת עונה נהדרת שלה.

8. golding מנהלים

מתי כולנו חותמים על מכתב התנצלות לאייברהאם על הזלזול בו?

מי היה מאמין.

9. Scouser Member

הסיכוי היחיד שלנו לאליפות זה הפציעות האלו בהגנה של סיטי. סטונס האוברייטד ואוטמנדי הבינוני יעלו להם בלא מעט שערים בחצי שנה הקרובה. איזה הפקרות אתמול.
    נוריץ' נהדרת, יש להם שחקנים טכנים מצויינים וראינו את זה גם במחזור הראשון באנפילד. יכולים להפוך בקלות לסוג של בורנמות' שעושה את המוות עם כדורגל שמח והתקפי.

10. Ori8 Member

עדיין נהנה מאוד מהתחושה המאוד לא מובנת מאליה שליברפול שאני אוהד סופגת גול, נשארת רגועה, לוחצת על הגז והופכת את המשחק בלי להוציא את הנשמה, בלי התקפי לב (שעוד יגיעו כמובן). כן אליפות, לא אליפות, כן ויינאלדום או לא, הגוף והמוח עדיין רגילים לקבוצה שנכנסת לפאניקה מוחלטת ופשוט לא מצליחה להוציא את עצמה מהמצבים האלה. תענוג. ימים יפים שצריך לדעת להעריך ולנצור כי עוד יגיעו שחורים.

oranfu, LFC-Gerrard1, owen11111 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  11. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני הופתעתי שסטונס הועדף על חשבון פרננדיניו. שניהם במילא לא בלמים, בעוד השני כדורגלן טוב בהרבה.

12. owen11111 Member

לא יצא לי לראות את המשחק של צלסי, אבל תמי אברהם נותן חתיכת חודש. סיומת מעולה, משחק ראש טוב, עבודת רגליים מעולה. אם לשפוט לפי החודש הזה, בהחלט נראה כמו אחד החלוצים הכי טובים בליגה. מעניין לראות איך ההתקפה הזו תראה אחרי ש- RLC ו- CHO יחזרו.

**
    מה שהכי הרשים אותי במשחק של נוריץ אתמול, והיו הרבה מאוד דברים כאלה, היה הדרך בה הם התמודדו עם היתרון. הנעת כדור חכמה, סדר במרכז המגרש והמון המון אומץ של הרבה שחקנים, במיוחד מקלין, בונאדיה ופוקי להחזיק את הכדור עוד חצי שנייה תחת הלחץ כדי לאפשר קווי מסירה.
    בשלב כלשהו, בין הדקות ה-60 ל-70 היו 10 דקות בהם אחוזי החזקת הכדור היו 70-30 לטובת נוריץ. בלתי נתפס.

**
    אני באמת חושב שהפער כרגע הוא שולי. ברור לי שאם היינו במינוס 5 הייתי מדבר אחרת, אבל אני לא חושב שההפסד אתמול של סיטי מייצג משהו. הקבוצה הזו מסוגלת לצאת לרצף של 17 ניצחונות רצופים, בכל מגרש ובכל מסגרת.
    הדבר המרכזי הוא שאנחנו רואים כמעט בכל עונה: קבוצות, בעיקר כמשחקי בית שמעיזות לשחק קצת יותר פתוח נגד סיטי, מוכנות ללחוץ למעלה, מוכנות להסתכן בעוד קצת הנעת כדור תחת הלחץ - מצליחות לעקוץ את סיטי בתדירות גבוהה יותר מאשר הקבוצות שפשוט מסתגרות מאחורה ומעיפות כדורים לחלל.
    אגב, אין לי ספק שיש קבוצות שמנסות לשחק כדורגל, אבל סיטי עם האיכות הבלתי נתפסת שלהם מצליחה לנטרל את זה לחלוטין וגומרת את המשחק עוד לפני שהקבוצה השנייה עברה את החצי.

אבל ככלל, קבוצות שמעיזות, בטח בשלבים המוקדמים של המשחק, מצליחה לייצר תוחלת נקודות גבוהה יותר מאשר הקבוצות שמסתגרות ומתפללות לעקיצה במצב נייח.

oranfu, Footballover ו-golding אוהבים את זה.
  13. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא חושב שזה קשור ל"תעוזה" כמו set skills של שחקנים ופילוסופית משחק של מאמן. אפשר להגיד בשקט אחרי חמישה משחקים - בטח ששניים מהם מול ליברפול וסיטי - שזו קבוצה שלא מסוגלת להגן גם אם הייתה רוצה (ואת זה פארקה אמר בעצמו). הכוח שלה הוא בקישור הטכני ופוקי, וככה זה נראה; ושלא יובן לא נכון לגבי פארקה. הוא עושה עבודה מצוינת מהרגע שהגיע לנוריץ'. מקווה שההגנה שלהם לא תוריד אותם ליגה.

מה שכן מייצג את ההפסד של סיטי אתמול זה העובדה שקבוצות יכולות להצליח לעקוץ אותה יותר מבעבר בגלל שלאפורט לא שם. אי אפשר להתכחש לזה, גם אם אתה אוהד ליברפול שרוצה לשחק אותה cool והכול. למעט הופעות מעליבות מול טוטנהאם ועונה קודם לכן מול ליברפול בליגת האלופות, הוא הסלע ההגנתי שבונה בשקט את המשחק מאחור. אין לו אלטרנטיבה אמיתית בסיטי - בטח לא סטונס, שאחרי ארבע שנים כבר אפשר להגיד בשקט שמדובר בפלופ כבד אם מתייחסים אליו כבלם 1# ולא במקסימום סוג של מאטיפ (עם התקרבות ללוברן) - ואולי רק פרננדיניו יכול לעזור, בעיקר ביכולת על הקרקע בשני צידי המגרש; גם גונדואן, אגב, לא בנוי למשחקים כמו אתמול. הוא שחקן קלאסי למשחקי בית קלים או (1) מישהו שאתה שומר על הספסל כדי לתת אוויר ל-key player בדקות אחרונות או (2) שאתה צריך שערים מהקישור, לא למוקשים פוטנציאלים כמו אתמול.

בכל מקרה, כדורגל וזה.

נערך לאחרונה ב: ‏15/9/19
    Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  14. owen11111 Member

בנוגע לנוריץ׳ - אין ספק שהיתרון היחסי שלהם, בטח בהשוואה ליריבות הישירות שלה, זו היציאה קדימה. גם במחזור הפתיחה מול ליברפול, גם מול צ׳לסי וגם אתמול, קיבלנו הרבה אינדיקציות שזו קבוצה שיודעת לנצל את השטחים שעומדים מולה. היא תתקשה הרבה יותר מול האברטון והווסטהאם של הליגה - קבוצות שלא משאירות המון שטחים מאחורה, אך כן יש להם את הכלים לפגוע במשחק עומד.
    קשה לי כרגע להעריך איפה נוריץ׳ תהיה באזור אפריל-מאי, אבל להיות עם 6 נקודות אחרי 5 מחזורים שכללו את ליברפול, צ׳לסי וסיטי - זו פתיחה מעודדת, וההגנה שלהם אתמול הראתה ניצוצות למרות ההרכב החסר.
    אם כבר טים קרול הוא החוליה הכי מדאיגה - אין משחק שהם לא סופגים גול בגללו.

בנוגע לסיטי - אני לחלוטין לא מתעלם מהחיסרון של לאפורט. החשיבות שלו למשחק של סיטי היא מעט אנדרייטד, בטח במדיה הבריטית, והוא ביי פאר שחקן ההגנה הכי טוב והכי חשוב שלהם. מסכים עם כל מילה על האיכויות שלו. הבעיה הגדולה שלו כמו שציינת היא, ה-PR.
    ההחלטה של פפ לא להביא מחליף לקומפאני היא מוזרה. האמירה שלו אחרי שיונייטד החתימו את מגוויר (׳כל הכבוד למנצ׳סטר יונייטד שהצליחו להחתים אותו, לנו לא היה את הכסף׳) אחרי שב-3 השנים האחרונות הוא הוציא קרוב ל-300 מיליון פאונד על שחקני הגנה, היא מגוחכת. בטח כששבוע אח״כ הוא הביא מגן ב-50 מיליון פאונד, על עמדה בה כבר יש לו מגן של 50 מיליון פאונד.
    בשורה התחתונה, אני מסכים שללאפורט יש חשיבות מעין ״ואן דייקית״ (אם כי יש מרחק דיי גדול בינהם) על ההגנה של סיטי. השאלה האם קבוצות נוספות יצליחו לנצל את ההעדרות שלו? אנחנו נקבל על זה תשובה עד ינואר.

15. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

קוליבאלי בסיטי בינואר זה באנקר.

היתרון הזה מאוד מרגש וחיובי, אבל החשש תמיד היה איזור מרץ-אפריל, בחודשים האלה אנחנו נתחיל להרגיש את הרגליים מתעייפות בעוד שבסיטי בעקבות הרוטציה הרחבה ניתן לשער שהם יהיו יותר רעננים מאיתנו. אם נצליח להגדיל את הפער הזה לפני שהירידה בכושר תתחיל זה יהיה נפלא.