המחזור החמישי בבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י ג'ובאני אלבר, ‏13/9/07.

1. riquelme1 Member

דור, לא הית מעדיף ניצחון של שאלקה וקצת מתח בליגה, במקום לסגור את האליפות כבר מהמחזור ה-5?

בכל מקרה עם ניהיה ריאליים, פשוט לא כוחות. שאלקה לעולם לא הוציאה נקודות באליינז ארינה מאז הקמתו, שזה לא הרבה זמן, אבל עדיין. וכנראה שזה לא יקרה גם הפעם, באיירן קבוצה פשוט הרבה יותר טובה ונמצאת בכושר טוב יותר, מה גם ששאלקה צריכה לזכור שיש לה משחק לא פחות חשוב יותר רביעי, נגד ולנסיה בליגת האלופות.

זה נירא כמו 2-0 לבאוורים, עם לא יותר.

לגבי המבורג, התיקו עם באיירן כנראה סינוור פה יותר מדי אנשים, המברוג בהחלט קבוצה שיכולה להתברג במקומות שמובלים לגביע אופ''א, אבל מכאן ועד לעשות אותה מועמדת לתואר זה כבר הגזמה.

2. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

צריך לציין שהמשחק של באיירן מחר ייקבע שיא בונדסליגה וזאת בזה שהוא ישודר בשידור ישיר ל 142 מדינות.

3. נעם Member

דור שים לב שאינדיוודואלית ההגנה של ברמן פשוט אדירה-
    מרטאזקר-הבלם המרכזי של נבחרת גרמניה ואחד הבלמים הטובים בעולם (למרת גילו הצעיר).
    נאלדו- בלמה של סגל ברזיל המורחב בדרך כלל מאוד יציב חזק וגבוה, וגם נחשב להבטחה ענקית שממשת את עצמה כרגע,וזה בלי לדבר על החופשיות שלו.
    פריץ- המגן/קשר הימני של נבחרת גרמניה, תותח על, מהיר כמו שד ויודע להגן. מאוד יציב ושחקן של הרמות הגבוהות.
    וואמה- המגן שהמצויין של קאמרון בעל הרמות הזהב ובעיטות האקדח. שחקן עתיר ניסיון שמייצב מצויין את האגף.

על הספסל קפטן נבחרת פינלנד ושחקן מצויין בפני עצמו(אני מרגיש צבוע באומרי את זה אבל זה נכון)פטרי פאסאנן, אוומויילה הנפלא שגם השתייך לסגל גרמניה והבטחות כמו דוסקו טוסיץ וסבסטיאן בונייש.

הבעיה בהגנה כמו ציינת היא המגמה ההתקפית שלה ששחקנים ענקיים כמו נאלדו ומרטא עולים בכל הזדמנות לקרן והמגנים משחקים כמו שחקני אגף. זוהי שיטת המשחק של ברמן לטוב ולרע ואפילו אני התרגלתי לכך בתיסכול רב. אני רק מקווה שבמשחקי מאני טיים הם למדו לשחק על תוצאה.

4. Raulito Madridista

נעם,
    ברור שלקיחת סיכונים בחלק הקדמי היא גם לטוב וגם לרע. שיש יותר אופציות למסירה יש סיכוי להבקיע יותר שערים, כמו כן, עם מגזימים ושולחים יותר מדיי שחקנים קדימה, הסיכוי לספוג גול במתפרצת הוא גדול.
    הבעייה של ברמן היא חוסר ניצול מצבים. אני אתן דוגמא את המשחק שלה נגד ברצלונה אשתקד בשלב הבתים. ברמן הוליכה 1-0 והגיעה להמון הזדמנויות ויכלה להבקיע שבעה שערים. ברצלונה במתפרצת עשתה גול והמשחק נגמר בתיקו.
    בכל אופן, שחקני ההגנה של ברמן הם לא מהשורה הראשונה בעולם, פרט למאטרסקר. נאלדו הוא בלם גבוה מאוד עם משחק ראש יציב, אך הוא לא מהיר. וואמה ופריץ אדירים התקפית(שוכחים לחזור בזמן) ובהגנה גרועים.
    רומא גם משחקת בשיטה של ברמן ותוקפת עם שני המגנים כל הזמן, האם היא סופגת את אותו מספר שערים? אתה יכול להשוות בין נאלדו לבין מקסס, לדוגמא?

5. Ribery 17 Member

ואללה ,בואו ניהיה נגד באיירן כדיי שיהיה מתח http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

דיי , מספיק עם השטויות האלה ,עברנו את כיתה א' , אם אין לך משהו רציני לרשום אל תרשום .
    מה זה הזלזול הזה בסגנית אלופת גרמניה ?
    או שאתה מכין מנועים לקראת יום רביעי .

בקשר למשחק של דורטמונד - ברמן :
    מחצית עכשיו , 3-0 חלק של המארחים .
    שימשיכו ככה ונראה אותם שנה הבאה באירופה .

זה ישמע דפוק , אבל דייגו יוצא גדול , כשהשחקנים המרכזיים פצועים הוא לוקח עליו את המושכות , נלחם , מנסה -ועד עכשיו הוא לא הצליח אבל הוא היחידי שבאמת מנסה .
    טינגה פשוט לא נותן לו אוויר וכשהוא כבר מתגבר על טינגה בא לפחות עוד שחקן לסגור אותו .

אבל שחקנים כאלה ראויים להערכה , לפחות הוא מתאמץ ורוצה , לא כמו החברים שלו שכבר הפסידו את המשחק אחריי ה 1-0 .

ואיזה גול של קלימוביץ , איזה התקפה יפה ...כול הכבוד לדורטמונד !

6. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

ואו ואו, מחצית ראשונה מדהימה של בורוסיה דורטמונד, לא הייתי מאמין בחיים למצב שכזה, 3-0 במחצית
    ממשחק מדהים של קובה שעושה בית ספר לכדורגל לדייגו שנראה מאוד עצבני. אין ספק שזה הכדורגל שציפיתי לו מתחילת העונה בדורטמונד. אני מאוד שמח שקלימו' ממשיך עם המחץ שלו בחוד לצד פטריץ' שכבש צמד
    מדהים אל מול אחת ההגנות החלשות בליגה הגרמנית העונה ללא צל של ספק. נקווה למחצית שנייה טובה יותר בצד הצהוב שחור.

7. אבו Member

סוף סוף יוצא לי לראות ליגה גרמנית, הצגה פנטסטית של דורטמונד. לא ככה רציתי לראות את ברמן, מאוד מאוד מאכזבת.

8. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

בגדול, משחק מעולה של דורטמונד ובהחלט הגיע לה לנצח. אמנם 3-0 זו תוצאה טיפה מוגזמת לא הכי משקפת בעולם, אבל זו תוצאה שאמורה להביע שינוי וזעזוע במערכת הקלוקלת בברמן בראשיתו של תומאס שאף.

כפי שזה נראה כרגע, לברמן אין מה להגיע לברנבאו ביום שלישי. לה אין את היצפלד על הקווים ואת ואן בומל על המגרש שיכולים להציל אותה מתצוגה רעה כפי שהיצפלד עשה אשתקד בשמינית הגמר. זה ישפיע על כל הקמפיין של ברמן באלופות וכמו שזה נראה כרגע מה שמצפה להם זה תבוסה מרה, וכל זה בלי לראות את ריאל משחקת)אינ יודע שמחר הם משחקים).

בדורטמונד, מאוד אהבתי את התצוגה. למרות הביקורת שנשמעה לאורך כל הקיץ כלפי תומאס דול, היכולת היום דיי מפצה בסופו של דבר על העגמומיות שהפגינה הקבוצה לפני פגרת הנבחרות. פרדריקו פשוט שחקן ענק, מעולם לא יצא לי לראות את הביצועים של הבחור, למרות שמה שסיפר מלר בשידור הוא עשה חייל בקרלוסהה ואני מאוד שמח שהוא שידרג את עצמו לקבוצה כמו דורטמונד, אני בטוח שעוד נשמע על הבחור עוד הרבה.

פתיחה נפלאה למחזור שהולך ונהיה מרתק מרגע לרגע, סופר את השניות עד למשחק של באיירן ושאלקה מחר. :aaarse:

9. Chievo Member

דורטמונד תוך עשר דקות של הברקה מנצחת היום, בעשר הדקות האחרונות של המשחק הכדור הסתובב באמצע המגרש ולא קרה משהו מיוחד חוץ מהכדור של קלימוביץ' הפראייר שהחמיץ ממצב שאפילו אני יכול לנצל.

נערך לאחרונה ב: ‏15/9/07
  10. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

איזה יופי, משחק ענק של דורטמונד. נגמר כבר במחצית הראשונה, מחצית השנייה הייתה לפרוטוקול בלבד. אני חושב שהיום ראינו כמה קובה חשוב למערך הקבוצה, עושה מה שבא לו עם הכדור, טכניקה בשמיים והמון מוטיביציה לנצח את היריבה. אחר שלושה ניצחונות ברצף אני מרגיש שדורטמונד מתאימה את עצמה לטופ הליגה הגרמנית העונה. מלאדן פטריץ' וקלימוביץ' נתנו יופי של משחק בחוד וירשו מקום בהרכב הקבוצה עד לחזרתו של אלכסנדר פריי. משחקה של ורדר ברמן מתחת לכל ביקורות, המון עצבים ותיסכול הוצאו במשחק הזה. אגרסיביות שנועדה במטרה לפצוע כמו שדרך נאלדו על קובה והבעיטה של אנדרסון שרואים בבירור במארק אנדרה קרוסקה.

11. Ribery 17 Member

אותו קובה שנכנס עם הפקקים ברגל של שחקן ברמן ?
    נכון , שחקן טוב , אבל משחק ברוטלי/מגעיל .

משחק טוב מאוד של דורטמונד , שימשיכו ככה .

12. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

אני לא חושב שאתה יכול להגיד את זה על שחקן שכל שנייה נפגע ממכה ברוטאלית של אחד משחקני ברמן ! פשוט זוועה היה לראות את הכניסות של שחקני ברמן במיוחד של דייגו, סנוגו וטוסיץ'.

מסכים, ורדר ברמן פשוט לא הייתה היום בדורטמונד, אין לי ספק שמדריד יכולה להכות את ברמן חזק מאוד לאור היכולת של הצפונים. לשאף אין המון זמן לחשוב ולשנות המשחק קרוב מאוד אך אני מעריך כי מחר יערוך שאף אימון בצהריים ושיחת מוטיבציה ארוכה במיוחד לכמה וכמה שחקנים.

13. Ribery 17 Member

ההגנה היא בעיה רצינית , מצד שני ברמן לא באה פייבוריטית ,היא גם תסתפק בתיקו , הם יסגרו את המשחק מהתחלה וינסו לצאת למתפרצות .
    הם יבואו בגישה שונה למשחק מול ריאל .

14. הגבר באדום Member

שום פנטסטית ושום מצויינת. בורוסיה נתנה משחק בינוני בסגנון של קבוצת תחתית - על מתפרצות. היו להם בקושי 5-6 מצבים הבקעה בטוחים, מהם הם ניצלו 3. קלימוביץ יכל לעשות מזה 4-0, אבל משום מה פשוט לא בעט מול ויאזה.
    דדה ללא ספק, הגיבור של המשחק.

15. הגבר באדום Member

ראית את דייגו לוחם היום? זה היה אולי לאחד המשחקים הגרועים בקריירה שלו. כולו היה עצבני, הצליחו לו איזה שתי מסירות, וגם הן לא הפכו לבישולים.

בכלל, כל ורדר הייתה היום עלובה ועצבנית (ואני לא הבנתי למה). אבל ההרחקה של אדראנסן לא ממש מוצדקת.