המחזור החמישי בבונדסליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏21/9/06.

1. נעם Member

אונירוטי, ברור שההגנה לא מורכבת אך ורק מפאסאנן...
    אבל כל הגולים האחרונים הם באשמתו!
    מה צריך להסיק?
    הוא לא מהיר, הוא לא פיזי (למרות שגובהו 1.88) ואין לו משחק הגנה חכם.
    הוא לא עושה את העבודה שלו ואני כן מחפש אותו במשחקים אבל הוא לא מפסיק להפתיע אותי.
    גם על נאלדו אני צופה והוא בסדר גמור!
    משחק ראש טוב, חומה (לא עוברים אותו) ולא מרבה לטעות.
    אני לא אתכחש לכך שגם לפריץ ישנן טעויות נוראיות אבל הוא לפחות מבשל!

פה אני אפסיק להתבכיין כי התסכול שלי עליו יכול למלא עמודים שלמים ואם תעקוב אחרי המשחקים של ברמן תבין אותי אני בטוח

2. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הבנתי אותך, או שלא הבנת אותי. אני טוען שפרט למרטסקר שער שחקני ההגנה של ברמן הם בינוניים-טובים, לא מעבר לזה.

3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

כמה אפשר לדון בהגנה של ברמן, כל אחד כבר אמר את דעתו מספיק לא? אני מוכן לתת להם הזדמנות מחדש גם העונה הזאת, ואולי בגלל שהגיע באמת כוכב גדולה להגנה שלהם. אני אישית לא מאמין שיהיה שינוי מזעזע לטובה, כי ברמן התקפית מספיק כדי שקבוצות ינצלו את הדלילות מאחורה לשערים.

מילה טובה על שאלקה מנציג אוהדי שאלקה?

4. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא נעים לי להגיד אבל נעם צודק. פאסנן הוא אכן בלם חלש מאוד. (ובכל זאת יש לו יתרון גדול על לוסיו. פאסנן הוא זמני. לוסיו קבוע. כשמרטסקר יחלים פאסנן ישב. לוסיו תמיד ישחק). אני חושב שנאלדו בלם טוב מאוד. מאוד סולידי ובאמת עושה עבודה נהדרת. כשפרנהורסט שיחק מרכז ההגנה של ברמן היה טוב. לגבי המגינים. אני חושב ששולץ עדיף על וואמה ובטח לא פחות טוב ממנו (אבל אני משוחד). פריץ בנתיים בסדר ולא יותר מזה בהגנה. בחלק ההתקפי הוא תורם הרבה. אני עוקב הרבה אחרי ורדר. משתדל בכל אופן.

אוריטוטי. ההגנה של באיירן מצויינת (למעט לוסיו כמובן). ואן בויטן בלם מעולה ואם רק היה לו בן זוג אחר אז ההגנה הייתה הרבה יותר חזקה. בכל אופן. אני לא חושב שההגנה של ארסנל, ליברפול, ברצלונה, ריאל ועוד יותר טובות מבאיירן.

לקחת כדוגמא את לברקוזן. לברקוזן סיימה במקום חמישי או שישי שנה שעברה. תשווה את ההגנה שלהם להגנה של מי שסיים במקום חמישי שישי באנגליה או ספרד (אולי אפילו איטליה) ופתאום ההגנה לא כזו גרועה.

לגבי שאלקה. לשאלקה הגנה מצויינת. רודריגז ווראלה (גם אני חושב שהם חלשים) משחקים רק בלל פציעות. בורדון בלם נהדר. רפינייה מגן מצויין. קרסטאיץ בהחלט לא רצה. שוב תשווה למי שסיים רביעי באנגליה או ספרד וההגנה הזו לא כל כך רעה. להזכיר לך. שאלקה הפסידו בחצי גמר גביע אופ"א בדקה 115 (בערך) ממצב נייח. לא ממש נורא.

המצב לא כזה גרוע, כשעושים השוואות נכונות.

5. dani12 Member

חוץ מבאיירן ולברקוזן,ההגנות של ברמן שאלקה ואם אפשר להכניס גם את הרטה על הפנים.
    בשאלקה אני לא אוהב שכל ההגנה אבל כולם דרום אמריקאים זה לא טוב!
    ברמן נאלדו ופאסנן רמה שכונה ואני לא רוצה לחשוב מה יקרה שהם ישחקו עם ברצלונה.

6. נעם Member

ליברפול???? ארסנל??????????????????
    על מה אתה מדבר אן בי סי (בעיה עם אנגלית על המחשב)ליברפול עם הגנה חלשה חלשה כאשר הופייה המזדקן כבר לא מה שהיה פעם קארגר בלם בינוני וקצת ורק ריסה מציל קצת את השם (למרות שהגולם חלש מאוד הגנתית) החוכמה שלהם זה שהם מקבלים גיבוי מלא משני קשרים מאוד דפנסיביים כמו גרארד ואלונסו ועכשיו גם סיסוקו שהופכים את משחקם להגנתי ומגעיל.
    ארסנל(לפחות עד רכישת גאלאס) חלשה מאוד בהגנה וזה ידוע. כאשר ואנגר הרשה בעצם לדיז'ורו לפחות בעמדת בלם הוא הראה לכל העולם כמההוא לא הכין נכון את ההגנה העונה.
    להזכירכם גאלאס הגיע בפוקס ומזל לארסנל (שאני מאוד אוהב) שסוף סוף יש בלם ברמה עולמית.
    גם לבארסה עד לרכש השנה לא הייתה הגנה מבריקה כאשר לרוב אולגר???? פתח כבלם וקיצוניים בינוניים כמו בלטי וואן הברונקהורסט היו בצדיים.
    לביירן יש בלם מצויין ואן בויטן עם משחק ראש אדיר ולחמה ונוכחות נהדרת ברחבה (1.98 לא?) ובלם נבחרת ברזיל שהוא גבוה ואגרסיבי ולמרות שהוא מרבה בשטויות ועולה הרבה להתקפה ומאד כדורים, הוא יודע לעשות הגנה טובה מכל דיורו אולגר הופייה ועוד רבים.
    הוא מקבל הרבה בראש אבל כמו שראיתי במונדיאל הוא וחואן פשוט הצילו את ברזיל מקריסה טוטלית.
    באגפים יש לה את לאם וסניול שהם לדעתי שניים מהמגינים הטובים בעולם כל אחד באגפו.
    הקבוצות שבאמת עולות על ביירן בהגנה הם צלסי, בארסה של היום, מנצסטר, מיאלן ואינטר.

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

היום המבורג לא הייתה מבריקה, אבל הייתה ללא ספק יותר טובה מורדר ברמן. וינסנט קומפני יכל להבקיע פעמיים במחצית הראשונה ואם הוא הגיע למצב הזה, זה אומר הכל.
    היו שני דברים שממש הציקו לי. הראשון הוא שהשופט עצר פעמיים את המשחק ששחקן של ורדר ברמן פגע בחברו לקבוצה וסיקל מצב טוב של הבקעה להמבורג. השני הוא שורדר ברמן בהתקפה הראשונה שלה הצליחה להבקיע שער. אם המבורג תשפר את שני הדברים האלה, היא תראה טוב יותר בהמשך.
    חואן פאבלו סורין היה נראה היום טוב מאוד, אמנם לא ממש חד, אבל הוא נלחם ועזק לקבוצה גם בהגנה וגם בהתקפה (והיה ממש מרענן לראות אותו משחק יותר בהתקפה). מה שהיה חסר להמבורג זה סדר במרכז השדה, אבל את זה היא תשיג כאשר רפאל ואן דר וארט יחזור לשחק.
    אני חושב שהמבורג יכולה לצאת מהמשחק הזה בתחושת קיפוח, למרות ש-20 דקות לסיום הורחק לה שחקן.

דרך אגב, שמתם לב שהכדור שאיתו שוחק המשחק לא היה אותו הכדור ששיחקו איתו במונדיאל? מעניין למה.

8. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל לשאלה שלך. הספונסר של המבורג הוא פומה והם משחקים עם כדור של פומה. במונדיאל הכדור היה של אדידס.

אני לא חושב שהמבורג יכולים להרגיש מקופחים. המשחק היה שווה.

לגבי סורין. אני לא אומר שהוא היה חלש או לא טוב, אבל הוא לא הביא שום דבר שלא היה שם קודם. לכן, עוד קניה והוצאת כסף לא נחוצים של המבורג.

9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אינטר מילאן ובארסה זה מאוד קרוב... קשה לדעת עדיין בשלב הזה של העונה. ההגנה של צ'לסי טובה מאוד, ומנצ'סטר בחיים לא. יש להם הגנה בינונית לקבוצה גדולה. העומק שיש לבאיירן בהגנה עולה אולי אפילו על צ'לסי ומילאן, כי דמיכאליס וישמעל הם מחליפים מצויינים, שבמקרה גם טובים משחקן הרכב שיש לבאיירן בהגנה (לוסיו). המצעד הזה של דירוג קבוצות ההגנה רק עושה את באיירן גדולה, והבעיה של באיירן היא לא בדיוק בשחקני ההגנה, אלא במאמן ההגנה. דיברנו בדיון על ההגנה בבונדסליגה בכללי, ובאיירן לא דומה לבונדסליגה בשום מובן. אם אתם רוצים לחזור לדון על הירידה ביכולת ההגנתית של כל הליגה בגרמניה כמו שעשינו עד כה, אז זה סיפור אחר לגמרי שלא מכליל בתוכו את באיירן מינכן.

10. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

איי קארמבה...
    נסעתי כולה לסוף שבוע באילת וכולם משבחים את הדרקונים שלי...
    נראה לי שגם שבוע הבא נעשה עוד עליה לאילת ( בתקווה שהפעם 3 נ"ק יגיעו).

לגבי המשחק, נדב בלי תומאסון אבל עם קקאו הנוראי, אם כבר אז לעלות עם חלוץ אמיתי.
    לגבי הילדבראנד, היה אשם בשער וחוץ מזה עוד טעות נוראית שלו שכמעט עלתה לנו בשער, מה יהיה איתו???

בהמשך אני יוסיף עוד קצת פרטים על המחזור.

11. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

שתי המשחקים שנעלו את המחזור הסתיימו לפני שעה קלה..

נירנברג ששלטה ללא עוררין במשחקה נגד קוטבוס ואף הוליכה 0-1 משער של מנארי והיתה ראויה לעוד כמה שערים הוכיחה שהלוזריות של שטוטגארט פקדה גם אותה שבאומגארט בניגוד למהלך המשחק כבש את שער השיוויון ומנע מהפרנקים מקום ראשון ( נירנברג עם 9 נ"ק).

בוכום הפכה פיגור של 0-1 נגד בילפלד( פטר גבריאל כבש) לניצחןו ראשון העונה 1-2 פביו פינטו הברזיאלי ואילייביץ כבשו.'

12. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מדויק. נירנברג שלטה ללא עוררין עד 12 - 10 דקות לסוף ומאז לא עברה את החצי. ב דקות האלה היא ספגה פעמיים. פעם אחת השער נפסל בגלל נבדל ובפעם השניה הוא כבר נכנס באופן חוקי. כנראה שנירנברג קצת נבהלו מעצמם וירדו לשמור על היתרון. לפי איך שהם ניראו במחצית השניה (רק אותה ראיתי) לא הייתה להם שום סיבה לסגת לאחור. חבל (בשבילם).

13. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לגבי המחזור עצמו,

המבורג - ברמן : משחק די מאכזב בסיכומו של עניין, למרות שהמחצית השניה היתה רבה יותר טובה מהראשונה. לצד רגעים טובים של המבורג הגיעו רגעים טובים של ברמן, המבורג פתחה טוב יותר אבל מר ליובויה כמו שטענתי בעבר הוא הכל חוץ מסקורר, קצת היה חסר לי סאנוגו במשחק, גם ההימור על כל הקופה של דול שהכניס את גררו אומנם הביא את שער השיוויון בל גם זה מכדור נייח.
    התיקו לכשעצמו מוצדק, לאף קבוצה לא הגיע לנצח.

באיירן - אהכן : באיירן את שלה עשה, קשה כנראה כמו שיא אהבת, אבל עושה. אם ננתח את המשחק הזה קצת לעומק נגלה שבבאיירן הרבה פינות חורקות לגמרי, משחק ההגנה הלא נקי מטעויות, הקושי של הקישור להראות דומיננטיות, החוסר ברק שבאיירן מפגינה, והעובדה שללא פיזארו באיירן היתה בשבועים האחרונים נראת רע מאד. כדאי מאד שיתעוררו שם, ביום רביעי לא יעמדו מולםפ שלאודורף ואברס אלא ויירה וקרספו.

שאלקה - וולפסבורג : כנראה שהזזבים לא למדו מהשנה שעברה, אותו מאמן נשאר, הסגל קצת השתנה היכולת ממש לא, בקצב הזה וולפסבורג שהידרדרה למקום האחרון בטבלה לא תשרוד.
    שאלקה במשחק פשוט ויעיל הראתה שבולנטין ארינה אווף שאלקה היא קבוצה אחרת בתכלית.

שטוטגארט - פרנקפורט : איזה פיספוס של שטוטגארט, משחק נהדר הרבה החמצות ורק שער בדד אחד של גומז לא מספיק בגלל שהשוער שלו חשב שלפרנקפורט הגיעה נקודה. החוסר מחץ של שטוטגארט בחוד נובע מהעובדה שגומז הוא עדיין לא סקורר ( גם אם הוא כישרון על) וקקאו הוא הכל חוץ מחלוץ. במשחקים כאלו היה אפשר לצפות לראות את תומאסון כג'וקר מספסל, אבל ארמין פה בשלו. גם החילוף התמוה של באבל באוסוריו היה טיפשי. פה שוב מוכיח שחסר לו עוד המון בשביל להיות מאמן טוב.

14. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

ויירה לא משחק.

למי שראה את השער של נירנברג אז ללקק ת'אצבעות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx

15. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

שער נחמד פלוס !