המזרח התיכון בראיה גלובלית

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Love Is Red, ‏24/10/14.

1. Eric Cantona Member

אין ספק שמאחורי כל קול יש אינטרס. שתפתי בדברים שלא רואים במדיה המאוד מצומצמת באינפורמציה שמרבית האזרחים נחשפים לה. אני נוהג לעלות הכל מהכל שיכול להוסיף.

2. Eric Cantona Member

3. Eric Cantona Member

התעשייה האווירית חתמה עם יצרנית המסוקים והנשק הרוסית OPK Oboronprom על עיסקה בשווי 400 מיליון דולר למכירת מל"טים לרוסיה. המכירה תתפרש על פני כשלוש שנים, והמל"טים יורכבו ברוסיה. בהצהרה משותפת לשתי החברות נכתב: "זהו צעד ענק לכיוון העמקת שיתוף הפעולה בין התעשייה האווירית הישראלית לתעשייה הרוסית. ההסכם גם יחזק את הקשרים הבילטרליים בין ישראל ורוסיה". באפריל 2009 הודיעה רוסיה על רכישת מל"טים מישראל בשווי 50 מיליון דולר, והעיסקה הנוכחית תגדיל את צי המל"טים שלה. עיתוי העיסקה מעניין, בעת בה יחסי רוסיה עם נאט"ו וארה"ב מצויים בשפל העמוק ביותר מתום המלחמה הקרה, וכמה חברות רוסיות לייצור נשק נכללות ברשימת הסנקציות של ארה"ב.

4. alexshw Member

ישראל במצב מעולה. היא לא מחויבת פה לשום צד ויכול גם למכור נשק לכל צד. טוב תעשה אם תמשיך לשמור על הנייטרליות בסכסוך הזה.

5. Bon Argumentum Ad Hóminem

לאנשים אין מושג כמה פוטנציאל יש בתעשיית הנשק הישראלית. אילולא ארה"ב לא הייתה הריבון כאן, ישראל יכולה הייתה להתפתח לכיוונים רחבים מאוד בתחום הזה ובמישורים רבים אחרים ועל הדרך גם להעסיק המונים. ארה"ב פוגעת בישראל בכ"כ הרבה מישורים בשביל נשק מתקדם שבכלל לא משתמשים בו. עדיין מרגישים צורך להיות בת חסות של אימפריות אחרות.

alexshw אוהב/ת את זה.
  6. alexshw Member

תראה היחסים האסטרטגיים עם ארה"ב בסופו של דבר מועילים. יש פה יותר יתרונות מחסרונות, אבל כמובן תמיד צריך להיות במצב בו אנחנו מסוגלים להגן על עצמינו. תמיד להסתמך על הכוח שלנו. אסור לנו להכנס לשום בריתות צבאיות.
    צריך גם להבין שארה"ב לא עושה טובה לישראל ויש פה אינטרסים אמריקאים ברורים שבגללם נוצרו יחסים כאלה. ולא צריך כל הזמן לפחיד אותנו. ארה"ב לא סתם ככה הפכה לבת ברית קרובה שלנו בין היתר זה קשור למה שיש ב"מפעל טקטסטיל" וחוסר רצון מובהק של ארה"ב שישראל תכריז על עצמה כמעצמה גרעינית ובטח שלא רוצים שתגיע למצב שהיא צריכה להשתמש בנשק הזה.
    גם כשיש השפעה אמריקאית על ייצוא הנשק שלנו, עדיין יש לנו הזדמנויות כאלה ואחרות, וצריך לנצלן.
    ישראל היא ללא ספק אחת ממעצמות בתחום הנשק.

7. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

תוציא את הראש מהחול. אנחנו מוכרים נשק למחבלים.

8. alexshw Member

אנחנו מוכרים נשק למדינה זרה. אני חושב שבישראל דואגים לכך שזה לא יגיע לחיזבאללה או חמאס.

9. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אחת ההוכחות שרוסיה מדינה טרוריסטית היא שרוסיה מייצרת גראדים. זה נשק שמיועד לביצוע פשעי מלחמה. וזה כן מגיע לחיזבאללה ולחמאס.

10. alexshw Member

גראדים יוצרו במקור בשביל להכות בגרמנים. היה נשק אפקטיבי מאוד במלחמה. כן אם זה מגיע לידי מחבלים הם משמשים בו למטרות פסולות.

11. Eric Cantona Member

נראה שאמריקה, אירופה והסעודים מכינים את השטח לעוד סיבוב וניסיון להצדיק כניסה קרקעית נגד אסד. פעם שעברה זה היה בתירוץ של נשק כימי ועכשיו זה גרעיני. נראה איך פוטין מנסה למנוע את זה כשזה יגיע פרקטית לקראת איום כניסה ממשי של האמרקאים.

ynet דר שפיגל: אסד בונה כור גרעיני תת-קרקעי - חדשות

12. Eric Cantona Member

13. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

לשמוע אנשים כאלה מדברים על חשיבה ביקורתית זאת האירוניה הגדולה מכולן. ה"ספקנים" האלה זה הכי אנטי-לוגיקה ואנטי-מדע שיש. יש גבול לכמה אפשר לירות חיצים ולצייר מסביבם את המטרה.

דרך אגב, תרבות הספקנות היא מקרה קלאסי של Groupthink - Wikipedia, the free encyclopedia

14. Eric Cantona Member

אני מכיר את זה והאמן לי שיש דברים הרבה יותר הארדקור שלא נראים לי הגיוניים ואני פוסל על הסף. דווקא זה שהעלתי נוטה להגיד הרבה דברים הגיוניים ופגע בהרבה דברים שאמר בעבר. אני לגמרי לא פוסל קשר להצהרה הפומבית של הצרפתים שהיה כסכין בלב של האמרקאים לכל מה שיקרה בתגובה לאחר מכן. שומעים הצהרות מחברי ממשלות גם בגרמניה שגם הם לא רוצים יותר להמשיך בסנקציות נגד רוסיה והאמרקאים בלחץ.

הדרום קוריאנים גם מודים שהם בשיחות מול רוסיה לעזוב את הדולר ולקנות גז ונפט מרוסיה שיעבור דרך צפון קוריאה. זו הסיבה בעצם שפוטין בקשר עכשיו עם הצפון קוריאנים והאמרקאים לוחצים באיומי סנקציות נגדם (ולא זה לא בגלל שטויות כמו סרט של סוני, זו בדיחה). האמרקאים כרגע בלחץ והם פועלים בתוקפנות נגד כל מי שמנסה לפגוע בהם או עובר לעשות עיסקאות כאלו עם הרוסים.

15. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני רק לא מבין למה כל אירוע עולמי הוא בהכרח קונספירציה, ואם כבר קונספירציה, תמיד איכשהו פרי עבודתם של האמריקאים/ציונים/חברות ברית נאט"ו. זה להקטין ראש באופן קיצוני כדי לא לראות דבר מלבד מטרה מאוד ספציפית.