המהפכות בעולם הערבי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י דנידין, ‏30/1/11.

1. spurs Member

ההבדל הוא שהמהפכה באיראן הייתה בעלת אופי דתי. המהפכה במצרים היא חברתית. וההבדל הוא שמצרים הגורמים החילוניים מספיק חזקים בכדי לעמוד באחים המוסלמים שהיא לא תנועה חמושה (והצבא המצרי כמו הצבא הטורקי מורכב ברובו מאוכלוסיה יותר חילונית ויותר מתונה)

2. spurs Member

דמוקרטיה היא לא רעיון מושלם כלל וכלל. אפלטון בפוליטאה טען שטימרכיאה (שלטון הכבוד של האצולה) זה השיטה הטובה ביותר והרצל בכלל הציע שמדינה ישראל תנוהל על ידי מעמד אריסטוקרטי.
    נכון לדמוקרטיה יש פגמים ואולי היא לא שיטה שמתאימה לכל עם (אולי אפילו לא לנו)
    ולא היה לי בעיה עם שלטון אצולה שהיה הוגן כלפי החברה כולה, בלי משטרות חשאיות ובלי בתי כלא חשוכים.
    לעם המצרי לכל עם מגיע יותר מלחיו תברעב ופחד

3. THE STRETFORD END Member

spurs

החשש הוא שהמוסלמים הקיצוניים ינצלו את הדמוקרטיה בכדי בסופו של דבר לעלות לשלטון ואז המצב יהיה זהה לזה של אירן.
    בגלל זה הם כרגע שומרים על שתיקה משהו,נמצאים מתחת לרדאר,נמנעים מלצאת בכל הכוח ולנצל את המצב,בחוכמה
    אבל זה לא ימנע מהם להגיע לצמרת ולהפוך את מצריים למה שהם חפצים ועם הזמן ובעזרת אירן ובמימון כספי הם יעשו זאת,
    הדמוקרטיה רק תעזור להם להגיע למטרה והכסף יעשה את ההבדל.

4. Gass12 Member

הסנונית הראשונה באירופה שמבינה שהמדיניות הפשרנית כלפי המיעוטים בכלל והמוסלמים בפרט הייתה אסון אחד גדול. ודופקים רוורס.
    בריטניה מכה על חטא.
    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4024058,00.html

5. ArsenalFan Member

הסנונית השנייה. מרקל אמרה את זה לפני כחצי שנה כבר.

6. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

סטרטפורד, גרמניה היום היא דמוקרטיה חזקה ומודל לחיקוי בחוקיה ללא מעט מדינות מערביות (בהן, כן כן, ישראל). מה שכן, גם נעשו שם טעויות שכל העולם שילם עליהן קודם לכן.
    ולכן, אם עושים שם דמוקרטיה, שלא יעשו איזה רפובליקת ויימאר, זה נראה כאילו העם בשל שם למהפכה חברתית ומהפכה כזו בהחלט יכולה להתבטא בשלטון שוויוני, אממה - צריך בשביל זה מנהיגות חזקה ואת זה עדיין לא ראינו משם.

עוד קשה לחזות מה יקרה שם הלאה כי הכל שם כל כך לא צפוי, אבל אני חייב לומר שאם האחים המוסלמיים יעלו שם אז מגיע לגאס שאפו על ראיית הנולד.

7. benos Member

דבר עם הדרום אמריקאים ותשאל אותם איזה דמוקרטיות סידר להם קיסינג'ר, ממה שבדקתי פינושה, וידלה ושאר דומיהם היו תומכי דמוקרטיה נלהבים. מצד שני האידיוט קרטר התערב כנגד הדיקטטור באירן וראינו מה נהה שם.

8. Muurad Member

לא יודע אם הראו את זה פה, אבל תראו איזה וידאו מזעזע.. נהג מכונית דיפלומטית פשוט מתנגש בהמוני האנשים ברחוב.

תמונות קשות לצפייה.. פשוט מחריד.

נערך לאחרונה ב: ‏6/2/11
  9. danielone Member

מוזר לי מאוד שאובמה תומך במפגינים הפורעים האלה
    זה לא יאומן כאילו מה שכחתם מה קרה שהפילו את השאה באיראן ??
    אתם רואים שהכי פעילים בהפגנות זה האחים המוסלמים
    מה אתם רוצים יותר מזה הכי מוזר זה המפגינים שרוצים חופש
    בסוף יקבלו משטר דתי ומדכא הרבה יותר ממובארק
    הבעיה שלפי מה שהבנתי שרוב המפגינים זה אנשים קשי יום
    שלא חושבים על כלום לא מעניים אותם כלום רק שמובארק יעוף
    טוב נראה מה יהיה !

10. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

11. דנידין Member

זה ידוע כבר שנים שהרחוב המצרי שונא את ישראל הרבה יותר מסוריה, לבנון או כל מדינה ערבית אחרת. מערכת החינוך במצרים מלמדת את כל התלמידים כמה שהישראלי והציוני הוא אוייב האנושות. מובארק היה בן זונה צבוע והפלוס היחיד שלו הוא היציבות באזור. מעבר לכך, מה הוא כבר עשה בשבילנו?

12. THE STRETFORD END Member

כתבתי לפני כמה ימים,מובארק להוציא את ההלוויה של רבין,מתי הוא ביקר בישראל?
    תמיד עלו אליו לרגל,אני זוכר תרעומת על הדבר מצד כמה פוליטקאים בישראל,כמו הבן של גנדי בזמנו.
    בצדק מבחינתו ובצדק מצד מובארק,הוא ידע לא להדליק את העם שלו לחינם.
    שורה תחתונה,מובארק וכשהיה צריך לשמור על האינטרס של ישראל,הוא עשה זאת,
    לא מאהבת ישראל אלא מרצון לשמור על שקט איזורי וכשתמיד מצריים היתה חבית נפץ שבקלות יכולה להתפוצץ,
    בדיוק כמו שאנחנו רואים בשבועיים האחרונים.
    מובארק היה שם בכדי להגיד לערפאת באוזן,תחתום כלב כשזה עשה את התרגילים הידועים שלו מעל שולחן המשא ומתן.
    מובארק היה שם להילחם בקיצוניים בסיני.
    מובארק היה שם בכדי לסתום את המנהרות בין רפיח המצרית לזו של עזה ועל הזין שלו מי שימות בדרך.
    מי יודע אילו עוד דברים בשקט,מאחורי הקלעים הוא עשה בשיתוף ישראל וכאינטרס הדדי,
    לא סתם ביבי היה הראשון מבין כל מנהיגי העולם שאמר כי מקווה שמובארק ימשיך ויהיה בשלטון.
    לכן,
    מה הוא כבר עשה בשבילנו?...עשה גם עשה.

13. Gass12 Member

תראה לי עם ערבי אחד שאתה לא אוייב בשבילו?
    תמצא מערכת חינוך ערבית אחת שמחנכת לאהבת יהודים?..אז מובארק עשה דברים שטובים לנו כי היו טובים בראש ובראשונה בשביל מצרים.מה רע? זו ברית של אינטרסים....

אל תלך אחורה דנידין. כבר הפנמת שהמנטליות הערבית שונה משלנו.
    מקווה מאוד שקראת את "פרדוקס הסחטן" שהבאתי בדיון אקטואליה.
    תקשיב ותפנים. ערבי מוסלמי ישנא לנצח יהודי זו עובדה!!!ערבי תופס את הרמאות כדאחקיה של מקח וממכר
    מאיפה זה נובע? מהנביא שלהם שמצווה בלשון ברורה. תעשה תחבולות תבקש הודנא רק על מנת להתחזק
    ולתקוף במועד טוב יותר.כי היהודי כופר ,היהודי שנוא ומאוס בקוראן.
    קבל תקרא תחכים...הסכם חודיבייה .
    http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A1%...%99%D7%99%D7%94

14. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

איפה אתה רואה שהאחים המוסלומים הם הכי פעילים?
    ולמה בכלל את קורא להם פורעים? הפורעים הפ מובארק המעפן והמשטרה שלו.

הנוצרים והמוסלומים משתתפים יחד ובכל הכוח בהפגנות והם נראים די מאוחדים, אני מקווה שזה אומר שהאחים המוסלמים לא יהיו בשלטון.

Gass12, אני לא שונא אותך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏7/2/11
  15. Gass12 Member

אין לך סיבה לשנוא אותי כי אינך מכיר אותי כבן אדם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx .גם אני לא שונא אותך . http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx
    אני לא מדבר איתך ברמה של הפרט אחד על אחד. העמים המוסלמים גדלו על השנאה הזו.
    זה משהו מושרש . מקטנות מרעילים אתכם לשנאה הזו. בין אם ע"י הדת המעאפנה שלכם (כל הדתות מעאפנות אבל שלכם יותר כי היא קוראת בפירוש להשמדת אחרים בדמות מצוות הג'יהאד)
    ובין אם ע"י המנהיגים העריצים שמשתמשים במכנה המשותף הכי נמוך בכדי להעביר טיפקס על כל צרות היום יום.
    יש בעיות כלכלה? יאללה בוא נאשים את ישראל במשהו העם כבר יפסיק לצעוק.
    יש מריבה בין שני מוסלמים?בוא נמצא את היהודי המניאק שגרם למריבה ביננו...
    יש לציין שהפטנט הזה נרכש קודם לכן מהנצרות (הדם והמצות)...

תשמע ..המשפט כי הכי שגור בקרב כל עובדי הבניין הפלסטינים.
    הוא" ניק מעאלמאק,אללה יסאלמאק"....בתרגום למי שלא מבין ערבית..תזיין את המעביד (היהודי )שלך.אלוהים יתגמל אותך.ואז הדרך פרוצה לסתום מרזבים בבטון. לפנצ'ר צנרת מים בתוך הדירות שבבניה
    על מנת שיגלו את הנזילה רק לאחר האיכלוס.לדפוק עם גרזו את צנרת הגז. לחתוך צנרת גז של מזגנים

Mamadu בהתנהלותך אתה מותיר רושם חביב מאוד.אני בטוח שאתה היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל אני בטוח גם שכמוך יש רבים.דווקא מכם הייתי מצפה לתת את המאמץ המירבי לטיהור האווירה העכורה בין
    היהודים למוסלמים...סתם לדוגמא נניח אם היית מוביל עמותה שקוראת להתנדבות לשירות (במקום צבא)
    שיעבדו בבתי חולים שבהם עיקר החולים ערבים בכדי שיהיה להם נוח..אני יכול להביא דוגמאות בעשרות אבל אני מניח שהבנת את הקו המנחה...ואז יתרחשו שני דברים. היהודים ימותו עליך,יאהבו אותך בטירוף כי יראו שיש ניצוץ לדו קיום..לדאבוני הדבר השני שיתרחש ימאיס עליך את החיים. בתוך שעות עד ימים
    התנועה האיסלאמית שלכם תמצא את הדרך לאיים עליך באופן ישיר או על מי מבני משפחתך.
    עצוב,כואב.אבל נכון !!!!