המהפכות בעולם הערבי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י דנידין, ‏30/1/11.

1. Rudess Member

כשמסתכלים על האלטרנטיבה של "האחים המוסלמיים" במצרים זה צריך להדאיג מאד את ישראל יחד עם השילוב של הממשלה החדשה בלבנון נראה שהמזרח התיכון הולך לבעור בקרוב כאשר איראן תוכל להפעיל את חמאס וחיזבאללה מדרום ומצפון לישראל והטילים הפעם הולכים לכסות את כל שטח המדינה.

אולי גם האנשים בישראל שהופכים יותר ויותר עניים מיום ליום ילמדו משכניהם המצרים ויצאו להפגין כדי להעיף את הממשלה הנוראית של ביביטו, גם בישראל צריכה להיות מהפכה עממית, רק שבישראל אנשים בעיקר אוהבים להתבכיין ולצקצק אך לא לעשות שום דבר בפועל.

2. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

בתור אחד שבחר לעזוב את ישראל וחי בחו''ל אין לך זכות לשפוט ולבקר אותנו, בשום צורה כלשהי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/2/11
  3. Carlo Zampa Member

כמובן שלברוח זה הפתרון הכי טוב.

4. Carlo Zampa Member

כמובן שלברוח זה הפתרון הכי טוב.

5. Gass12 Member

6. Rudess Member

יש לי ועוד איך זכות להגיד כל מה שבא לי כל עוד אני אזרח של המדינה. אני גם מעודד כל מי שיש לו השכלה גבוהה ואת האפשרות לעזוב את המדינה ולעבור למקום טוב יותר שיעשה את זה בהקדם האפשרי. שום מקום בעולם הוא לא מושלם אבל יש מקומות טובים יותר מישראל.

7. דנידין Member

זכותו של רודס לומר מה שהוא חושב אפילו אם לא היה אזרח ישראל. גם אנחנו מותחים ביקורת כאן על כל מיני מדינות בעולם. בטח שכאזרח ישראל יש לו הזכות להביע דעה.

רודס, אני חולק עליך לגבי מהפכה עממית בישראל. המצב אומנם לא טוב ומתדרדר בקביעות, אבל אני חושב שהפגנות במסגרת הגבולות של הדמוקרטיה והתעוררת של העם לקראת הבחירות הבאות תיהיה יותר הולמת ממהפכה. מצבנו לא רע כמו אצל שכנינו, לא צריך להסחף.

נערך לאחרונה ב: ‏1/2/11
  8. דנידין Member

לא יודע עד כמה זה חכם. עבדאללה לא מקדים תרופה למכה, אלא מראה על פחד וחשש שהדבר יקרה אצלו. מה יכולים להבין הירדנים ממהלך כזה?
    לא מתאים לאדם אינטליגנטי כמותו. הדברים צריכים להעשות לאט ובשקט והצעד הזה ובזמן הזה מעיד על פאניקה.

9. דנידין Member

10. Rudess Member

אני ממליץ לך לא להתלהב מהידיעות ומהסנסציות שהתקשורת מנסה לעשות. אין בכלל מה להשוות בין בשאר אסאד לחוסני מובארק, המצב במצרים ובסוריה שונה ובכלל בפעם האחרונה שמישהו ניסה לעשות מרד בסוריה (וזה היה בפברואר 82) זה הסתיים ב-25,000 הרוגים בעיר אל-חמה.

11. THE STRETFORD END Member

שמעתי אתמול ברדיו את דני יתום אומר דבר נכון לגבי המצב באיזור וההקשר שלנו,
    עכשיו כשבמצרים מובארק מאבד את השלטון ומי יודע איזה שליט או שלטון יעלו שם בבחירות או בכל דרך אחרת
    ולו זה יהיה שליט או משטר קיצוני,כזה שלא מכיר בישראל,כזה שיבטל את הסכם השלום ויש סבירות גבוהה לעניין
    זה שם בסימן שאלה כל הסכם שישראל תחתום עם אחת משכנותיה.

היום אתה חותם עם שלטון כזה,מחר מגיע שלטון אחר ויכול לשים עליו קצוץ,אני לא אומר שיפתח במלחמה אבל שיבטל כל פעילות משותפת.
    לכן ואין מה לעשות,אנחנו תמיד צריכים להיות אקסטרה זהירים,לסמוך רק על עצמנו,לא להתפשר במחשבה שמישהו אחר ידאג
    לנו,לביטחון שלנו,לא לחשוב שמסירת שטחים ללא תמורה תהיה מספקת,לא לחשוב שאי הכרה בנו ובזכות שלנו לחיות פה במדינה יהודית זה סתם מכשול מכוון.
    אנחנו מוקפים אוייבים,זו לא סתם סיסמה,זו לא סתם הפחדה,זו המציאות והמהפכה במצרים רק מוכיחה זאת,
    לא כי כולם שם רוצים ברעתנו,הם לא אבל כמו שאנחנו רואים פעם אחר פעם במדינות ערב,הקיצוניים משחקים תפקיד מרכזי,מכריע ומסוכן לישראל.
    בלבנון המצב שביר,אף אחד לא יהיה מופתע אם אירן דרך חיזבאללה ישתלטו על כל המנגנונים שם,
    כמו שאנחנו רואים,ארה"ב וההנהגה הנוכחית שלה היא סופר חלשה,חסרת עמוד שדרה,מנותקת מהמציאות,
    היא יודעת לנבוח יופי אבל בשטח שמים עליה קצוץ,
    גם במצרים היא מיד תקעה סכין בגב של בן ברית ותיק שלה,לצערי זו ארה"ב של היום,
    מי יודע מה יהיו פני הדברים לאחר לכתו של מובארק,
    מי יודע אילו רגשות יקומו ויעלו בירדן כש 70 אחוז מהאוכלוסיה שם היא פלסטינאית,
    ואני לא מדבר על טוניסיה ומי יודע לאן הזרועות האירניות יגיעו באיזור במרדף אחרי הנפט ששווה כסף ששווה שליטה עולמית ואיפה זה ישים אותנו מול העולם.

12. spurs Member

אני לא חושב שהאחים המוסלמים יאחזו בשלטון בכזאת קלות...
    מצב מעניין בצה"ל כולנו זוכרים את סגירת האוגדות עקב המציאות של שלום עם מצרים וחוסר ממשות של אירוע לחימה בשתי חזיתות...

מעניין אם נראה פתיחה מחודשת של אוגדות ומפקדות גיס במקרה של שלטון חדש בקהיר

13. StevieG Member

Hold Your Horses.

הכלכלה של מצרים גוועת, וההסכם שלום שלה עם ישראל מכניס לה המון כסף(כולל בין השאר גם את עניין הגז), שלא לדבר על יציבות בטחונית בגבול הזה. האחים המוסלמים הם לא מטורפים על כל הראש, אתם יודעים. הם לא ייתאבדו בשביל להרוג קצת יהודים.

ומי אמר בכלל שהם בכלל יעלו לשלטון? מצרים מדינה חילונית והיא תשאר כזאת.

בכל מקרה, צה"ל חשב על מצב כזה. יש הרבה מאוד כוחות קרוב לגבול מצרים, כולל חטיבת שריון אחת, בסיס חיל אוויר ועוד כוחות שאפשר להקפיץ כמו הנדסה ומוד"ש.

14. THE STRETFORD END Member

אני לא מדבר על מלחמה,אני כן מדבר על ניתוק כל הקשרים,גם קשרי עסקים.
    אירן מדינה שרוב תושביה חילוניים,זה לא מה שמשחק תפקיד בנוגע למי שנמצא בשלטון.

15. Gass12 Member

אתמול מופז דיבר על זה די בגלוי. אז זה לא, שמחר יהיה עימות .המצב רחוק מלהיות כך.ישנו גם איסור על הכנסת כוחות מזויינים מצריים לתוככי סיני
    להוציא את 800 החיילים שנכנסו באישור ישראלי מיוחד לאור הבלאגן שעושים הבדואים.ישנן עשרות תחנות התראה אמריקאיות ואמצעיים טכנולוגים מעולים להמשיך לכפות את ההסדר הזה.אבל ג'אסט אין קייס אני בטוח שיהיה שינוי בהיערכות...

לגבי מדינות ערב הסמוכות. המצב במצרים שונה מבירדן ועוד יותר מסוריה
    לא די לתפוס את המדיניות רק בתפיסה הבטחונית.לפני הכל עליכם להבין שהשנאה והשבטיות בין הסונה לשיעה ועוד יותר לעלאווים גדולה מאוד
    הם נלחמים מאות שנים בינהם ומאוחדים רק בדבר אחד :) השנאה ליהודים
    ..
    האחים המוסלמים במצרים הינם סונים. בעוד החיזבאללה ואיראן הינם שיעים
    יוצאת מן הכלל הינה סוריה בה שולטים העאלווים שזו מן סיעה שנולדה מתוך השיעה . לא תמצא סוני אחד שיאמר לך שעאלוואי הוא מוסלמי.
    הנתון הזה חשוב מאוד למי שמבין את התרבות הזו .ולכן איני חושב שיש סכנה להתפשטות איראנית במצרים. אבל מבחינתנו זה נבלה וזה טריפה...

בשאר אל אסאד כמו אבא שלו הוא מיעוט קטן מאוד ששולט ברוב דרך השלטון שלהם תמיד הייתה יד ברזל. עינויים מעצרים ושמירה קפדנית על כל המשאבים
    אם יש סכנה להשתלטות איראנית. הרי ש היא דווקא בסוריה .. ומבחינתנו באמת עדיף שבשאר אל אסאד ישחט עשרות אלפים העיקר שלא יפסיד את השלטון.
    אם בשאר נופל. יש לך איראן בצפון.

נערך לאחרונה ב: ‏2/2/11