המהפכה של דונגה נכשלה

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Franco, ‏24/5/10.

1. wings Member

בסטוס לא ממש משחק מגן בקבוצה ככה שזה לא מפתיע. ברזיל זו נבחרת עם משחק הגנה מצוין, והתקפה שבנויה על מתפרצות. עד הגול הראשון של ברזיל חוף השנהב שלטו ואני בטוח שזה ימשיך בכל משחקים של ברזיל. בגול הראשון היו בסה"כ שלשה שחקני התקפה צהובים מול איזה שבעה ירוקים.
    אני חושב שברזיל הגדולה יכולה למצוא שחקן יותר טוב להרכב מרובניו. כרגע הכגל מסתובב סביב קאקה וזה לא יחזיק מול נבחרות טובות יותר. לדני אלבס באמת יש מקום ב 11. אבל לא הייתי ממהר להציב אותו בשמאל, בסה"כ בסטוס שחקן חשוב התקפית והוא אחד היחידים בברזיל שיכול לתת פצצה מרחוק שכולם לא הולך.
    ההגנה + קישור אחורי באמת עושים את ההבדל. סיוט לשחק מולם.

2. Raulito Madridista

http://estaticos03.marca.com/imagenes/2010/06/30/futbol/mundial_2010/selecciones/brasil/1277897791_0.Xxx

אלאנו ככל-הנראה סיים את דרכו במונדיאל. השחקן סובל מבצקת קיצונית ובנקע בקרסול רגל ימין והרופאים מעריכים כי אולי יוכל להתאושש בזמן למשחק הגמר, אך דונגה כבר מתחיל להתרגל לכך שייאלץ להשתמש בשחקנים אחרים. אלאנו נפצע במהלך המשחק נגד חוף-השנהב ובהתחלה חשבו שלא מדובר במשהו חמור, אולם ביום שלישי השחקן לא הצליח להתאמן. השחקן נבדק והתוצאות הראו כי הוא סובל מפציעה דומה מאוד למה שקרה לכריסטיאנו רונאלדו בריאל מדריד. השחקן שכבש שני שערים היה מאוכזב מהחדשות אך הבטיח - "אעשה הכל כדי לעזור לנבחרת שלי ואם לא אצליח להתגבר על הכאבים - אאחל בהצלחה לכולם".

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא ראיתי את ברזיל במונדיאל להוציא את המשחק מול צ'ילה ומספר דקות נוסף אולי, על העמדה של אלאנו משחק ראמירש מבנפיקה לא?

אם כן, אז אמנם פציעה של שחקן כאלאנו זה לא דבר טוב, אבל לפחות יש לו מחליף לא פחות טוב לדעתי. אהבתי אותו מאוד בקרוזיירו בליברטאדורס והוא לא איכזב גם בפורטוגל למרות שהיה בצילם של שחקנים בולטים אחרים.

4. Raulito Madridista

אני רוצה להתעכב קצת על ג'ילברטו סילבה.
    קראתי כתבה במעריב לפיה הוא שיאן ההופעות של הנבחרת בעידן דונגה - ג'ילברטו סילבה שיחק 53 משחקים מתוך 59. במונדיאל הנוכחי אגב הוא אחד מאותם שישה שחקנים של ברזיל שלא החמיצו אף דקה. אין ספק שאם דונגה מחבב במיוחד שחקן אחד בנבחרת ברזיל אז זהו ג'ילברטו סילבה.
    אותי זה קצת מפתיע שדווקא כאשר השנים היפות שלו מאחוריו(בארסנל הוא היה בשיאו), הוא מבוגר ומשחק בליגה היוונית שאיך נאמר זאת בעדינות - לא אטרקטיבית - ג'ילברטו סילבה הפך לבאנקר בהרכב, בניגוד למונדיאל2002 או מונדיאל 2006. ייתכן שאין לברזיל אפשרויות טובות יותר בעקבות דעיכתו של אמרסון או פשוט שבדור השחקנים החדש של הנבחרת טרם מצאו קשר אחורי צעיר, רענן ואיכותי מספיק כדי לרשת את מקומו. כמוכן יש לציין שג'ילברטו סילבה מפתיע מאוד במונדיאל עד עתה, הוא עושה עבודה טובה בהגנה וגם דוחף קדימה. המבחן האמיתי שלו יהיה נגד נבחרת כמו הולנד שרצה מהר מאוד קדימה, אם כי גם אם ג'ילברטו סילבה יראה רע, צריך לקחת הכל בפרופורציות.

5. cazzo Il Capocuoco

ג'ילברטו סילבה מפתיע? הוא עושה את העבודה שלו, הוא לא צריך שתראו אותה. הברזילאים כרגע לא חושבים על מחליף או על יורש. זה הבחור שיודע לעשות מה שצריך לעשות אחרי ההגנה ולפני הקישור ההתקפי.

6. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא מפתיע כי אף אחד לא ציפה ממנו להיות באנקר בהרכב (או לפחות לשחק כל כך טוב שם), במיוחד כשהוא הרבה אחרי השיא ולא משחק בטופ של אירופה. הפתעה נעימה, בכל אופן.

7. 亚历山大帕托 Member

http://www.oleole.com/media/main/images/member_photos/group1/subgrp138/playing-for-brazil-d_30538.Xxx

מגיע לדונגה. החלוץ הברזילאי הכי טוב נשכח במילאנו. ציפיתי שנגד קבוצה קצת יותר טובה מצ'ילה וחוף השנהב זה לא יילך. הגנת ברזל יכולה להחזיק רק עד גבול מסוים, והיא נדונה להישבר כאשר ההתקפה לא מתפקדת כמו שצריך. רוביניו? פביאנו? נילמאר? העיקר שהוא מצא לדני אלבש מקום בהרכב בתור קיצוני. אלה השחקנים שאמורים להביא את הגביע?

8. xavi6 Member

וגם את רונלדיניו הפושע הזה שכח. שילך הביתה.

9. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלה שחקנים שהיו יכולים להביא את הגביע, ויכולים גם שלא. כמו שהשחקנים של 98' היו יכולים להביא את הגביע, ולא הביאו. כמו שהשחקנים של 2006 היו אמורים להביא את הגביע, ולא הגיעו אפילו קרוב אליו. כמו שדווקא עם הנבחרת החלשה לכאורה ב-2002 היא לקחה אותו, ועם כדורגל משעמם ב-1994 היא לקחה אותו. ברזיל אומת כדורגל עצומה, אבל אין לה שום זכות על גביע העולם. היום, בגדול, היא לא היתה שווה הפסד, אבל זה משחק הכדורגל.

10. yonmu Member

את זה שהוא לא זימן את רונאלדיניו אפשר להבין. להפוך את קאקא למנהיג הנבחרת בצורה הכי חד משמעית. רונאלדיניו גם לא היה מתאים לשיטת המשחק הזאת, ועדין אני חושב שהיה מקום לזמן אותו כאס מהספסל. לא לזמן את פאטו זה פשוט... שטות.

11. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו באמת. תשאל את אוהדי מילאן כמה הם נהנים מהנוכחות של הבליין הזה אצלם. חוץ מלהטוטים עם הכדור (ורוביניו עשה את זה מספיק טוב), אין לו מה לתרום לנבחרת כזאת.

פאטו זה כבר סיפור אחר - אני לא כל כך בקיא ביכולת שלו אבל באמת היה חסר לברזיל קצת גיוון בהתקפה.

בכל מקרה דונגה בנה אחלה של נבחרת. על סמך מחצית אחת אני לא חושב שיהיה חכם להעיף אותו.

12. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

הוא בכל מקרה עוזב את הנבחרת, הוא הודיע על זה עוד לפני המונדיאל.

13. 亚历山大帕托 Member

רונאלדיניו וקאקא ביחד זה מתכון לאסון על המגרש. רונאלדיניו לא בהרכב זה מתכון לאסון בתוך הסגל. אם כבר, אולי היה מקום להשאיר את קאקא במדריד ולבנות הכל על הבישולים של רונאלדיניו... רעיון מטורף, אבל לא יותר מזה שדונגה הגה בסופו של דבר.

14. riquelme1 Member

קל לדבר אחרי הפסד. ברזיל נראת נפלא כל המונדיאל, חוץ מה30 דקות שהיא הייתה בפיגור. פאטו לא הרשים שקיבל הזדמנויות בנבחרת ולא התאים לסגנון של ברזיל, אני מסכים שהוא יכל להיות מוזמן, אבל נילמאר ופביאנו הרשימו הרבה יותר מימנו.

דני אלבש הוא לא שחקן שאפשר להביא אותו גביע עולם? נו באמת...

15. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא חיסרונו של תיאגו מוטה בלט לי היום (אלאנו היה פצוע?). עזבו שמלו עוף מוזר, לא הבנתי מה היה התפקיד של אלבס במגרש פרט לליצור בלאגאן. בכל אופן, גם הבלון של הבטחון שהחזיקו שחקניו של דונגה בכל משחק במונדיאל הזה התפוצץ להם מיד עם ספיגת השער המקרי.