המאמנים הגרמנים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏20/3/06.

1. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

והוא בונקריסט חסר תקנה, שישאר ביוון.
    למרות שאני בטוח שאתה עוד היית מביא אותו לבאיירן שלך http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx
    ונאמר אמן!

2. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אמן.

גם הקייזר רצה אותו כמאמן הנבחרת אחרי היורו המוצלח שלו, והכושל של פלר. הוא סירב, וזה יעלה במונדיאל.

3. bayer04 Member

אוטו רהאגל לא היה מביא את גרמניה ליותר ממה שהביא פלר.
    הוא לא כזה גדול כמו שעושים ממנו, זה שהוא יודע להציב הגנה זה לא אומר עדיין שום דבר.

4. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מתיאוס - אני מבין שאתה מאשים את שאף בגול השני שספגה ברמן ביובנטוס. כי אם לא הגול הזה התאוריה שלך על חוסר ההצלחה של שאף מול זאמר נופלת. אין ספק ששאף עולה על זאמר ב 10 דרגות לפחות. אתה זוכר את האליפות (המזליקית שופטיקית) של זאמר ושוכח את האדמה החרוכה שהוא השאיר בדורטמונד ואת האדמה החרוכה שהוא השאיר בשטוטגרט. שאף לקח קבוצה בינונית עם שחקנים אלמוניים ועשה ממנה קבוצת צמרת אירופית (לא יעזור לך כלום מי שספג את השער המביך נגד יובה זה טים ויזה ולא תומאס שאף) עשה מהשחקנים האלה כוכבים ושחקני נבחרת (שולץ, ארנסט, בורבסקי, פרינגס, פרנהורסט. וככה גם שחקנים מבחוץ שעשה מהם כוכבים - מיקו, ואלדז, קלאסניץ ועוד) וכמו שלירן אמר נאלץ כל שנה להתמודד עם עזיבה של הכוכבים שלו והדבר לא פוגע בקבוצה. ולא לשכוח בברמן משחקים הכי הרבה שחקנים גרמניים מכל הקבוצות.

לגבי ריהאגל - או שאתם לא פיירים או שאתם צעירים או שאתם סניליים. מה עם התארים שלו בקיזרסלאטרן? מה עם התארים שלו בבאיירן? זה לא נחשב? ומה רציתם שהוא ישחק עם נבחרת יוון יתקוף גלים גלים? נבחרת יוון עד לפני כמה שנים הייתה מפסידה ב 80% מהמשחקים נגד נבחרת ישראל. איפה היא אחרי ריהאגל ואיפה ישראל? לא לשכוח גביע אירופה למחזיקות. אליפות הליגה השניה ובשנה של העליה אליפות הליגה הראשונה.

לגי יורגן קלופ - אני לא מחזיק ממנו. הוא מוטיבטור אבל לא יותר מזה. אין לו כדורגל. הוא מזכיר לי את שייע. זה לא מספיק.

אני דווקא הייתי מציב גבוה ברשימה את מירקו סלומקה. האיש (שלדעתי) החזיר את הכדורגל הגרמני. מי שראה את המשחק האחרון של שאלקה (נגד פאלרמו) ראה כדורגל גרמני כמו שפעם היינו רואים. כמו שהיצפלד היה משחק.

נערך לאחרונה ב: ‏23/3/06
  5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

סוף סוף נאמרים הדברים.

לגבי שאף, הוא אולי טוב מזאמר, והגול נגד יובה לא בגללו, אבל הוא עדיין כלום - ריק מקבלות.
    לגבי זאמר, אני לא חושב שהוא משאיר אחריו שום דבר רע, זה עוד מוקדם מלקבוע גם לגביו.

6. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה זאת אומרת שאף מרוקן מקבלות? לקחת קבוצה שדידשדה במרכז הטבלה בלי הרבה משאבים, שכל שנה שחקנים בכירים עוזבים אותה ולקחת דאבל, עוד גביע עוד הופעה בגמר וחברה קבועה בפליי אוף של ליגת האלופות זה ריק מקבלות? זה יותר מאליפות אחת (שהושגה במזל ובטעויות שיפוט נוראיות לטובת דורטמונד ולרעת המתחרות שלה באותה העונה) שיש לזאמר.

זאמר לא משאיר אחריו דבר רע? הוא לקח את דורטמונד שהייתה בצמרת והביא אותה לזה שהיא במרכז טבלה עם גרעונות כספיים עצומים ועל סף פשיטת רגל שהחלק הגדול מזה נובע מרכש מטופש מאוד ויקר. ותשאל גם את לירן מה הוא השאיר בשטוטגרט.

7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מי קבע שזו אשמת זאמר? מה קשור שאחרי שמאמן עוזב קבוצה מתרסקת? אולי זה רק מראה על גדולה של מאמן? הוא צעיר מלשפוט השיגים שלו. וזה נכון גם לגבי שאף שהביא קבוצת תחתית לצמרת וואו.. עד כה טופמולר כבר יותר מצליח.. ועוד הרבה אחרים.. לשאף אין קבלות, ואני מאוד מקווה שנראה אצלו קבלות, וגם מניח שנראה הלוואי. כרגע, זה ממש מעט.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/3/06
  8. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

כי אני לא אשם במצב של הקבוצות האלה. אז כנראה שזה הוא (או אתה).

איזה קבלות אתה רוצה? מה יותר מהתארים ששאף הביא? לאיזה מאמן בליגה יש יותר קבלות ממנו? למי יש יותר תארים?
    מצד אחד אתה אמרת שהמדד זה תארים ומצד שני אתה מתעלם מזה שיש לו הכי הרבה תארים כרגע וזה עוד מלבד העובדה שהוא הביא את ברמן לפסגה בעוד זאמר (למשל) הוריד את דורטמונד מהפיסגה ומזה שהוא כבר מאמן 7 שנים רצופות באותו המקום שגם זה מצביע על קבלות.

חוצמזה גם טופמולר כשאימן היה בכלל לא רע.

9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מאמן שופטים בזמן שהוא נמצא בקבוצה, לא אחרי שהוא עוזב. כל הקבוצות של זאמר תמיד שיחקו בצמרת (שוב, הוא לא כל כך הרבה זמן מאמן כך שזה עדיין לא אומר כלום), ולמרות הכל אני לא עושה השוואה בין המאמנים כי זמאר מאמן הרבה פחות זמן משאף (ועדיין גם לו יש דאבל!), אני רק אומר דאבל זה דבר יפה לשאף, אבל זה לא הופך אותו כמו שאמרת "ב 10 דרגות" יותר טוב מזאמר... שאף באירופה הוא כלום, אוויר, גם בגרמניה יש מאמנים עם הרבה יותר אליפויות כרגע, בוא נראה מה יהיה לו ביד עוד 10 שנים ואז נחליט עם הוא גדול או לא. בנתיים, הוא מאמן שיודע לשחק יפה התקפה, הוא בהחלט נראה מבטיח (לפחות בבונדסליגה), אבל הוא לא טוב "ב 10 דרגות" מאף מאמן בגרמניה, בשום אופן!

10. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל לזאמר אין דאבל. יש לו אליפות אחת בלבד וזהו. ואם ראית את המשחקים באותה העונה (אני ראיתי את כל התקצירים בכל שבת) אז דורטמונד לקחו את האליפות עם המון מזל והמון החלטות שיפוט שנויות במחלוקת לטובת דורטמונד ונגד הקבוצות שהתמודדו נגדה. (לשאף דאבל ועוד גביע ועוד הופעה בגמר) זה א'. שנית שאף מאמן מאז עונת 98/99וזאמר מעונת 00/01, כך ששאף מאמן רק שנתיים לפני זאמר.

מאמן אפשר לשפוט גם כשמסתכלים מה הוא השאיר. אם מאמן קנה עשרות שחקנים בסוף הקריירה שלהם ושלא הביאו תועלת ותוך כדי כך הרס את תשתית הצעירים לשנים הבאות והשאיר את הקופה ריקה אז זה בעיה. זה מה שזאמר עשה גם בדורטמונד והתחיל לעשות גם בשטוטגרט רק שלמזלה של שטוטגרט היה להם שכל והם לא השאירו אותו מספיק זמן כדי להרוס לגמרי. למה קוראני וחלב (למשל עזבו? לא רק בגלל כסף).

דבר שני - איזה מאמנים יש היום בגרמניה עם יותר תארים משאף? תן לי שלושה שמות.

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

גם אני ראיתי את התקצירים בעונה שדורטמונד לקחו אליפות והם שיחקו כדורגל פאנטסטי!!! לא רק שבליגת האלופות הם כמעט העיפו את ריאל מדריד הגדולה, עשו להם בית ספר, וקיבלו גול רק דקה 90 מפורטיאו. הניצחון של זאמר על ארסנל שהייתה אלופת אנגליה היה מרשים גם הוא, ושוב אני לא עושה השוואות בינו לבין שאף, כרגע אני רק חושב שהוא מאמן טוב, ולא הרס שוב דבר. אם היו בעיות ניהול (קופה ריקה) זה אך ורק הנהלה שמקציבה כסף למאמן. בקשר לעזיבה של חאלב ... נו בחייאת איזה מועדון היה מסרב לקבל 15 מיליון יורו?! אותו הדבר עם קוראני, יש שחקנים שרוצים לשנות קבוצה, גם את באיירן עוזבים שחקנים.. כאן הדוגמאות שלך היו רעות ומטעות.

האמת, אין מאמן פעיל בבונדסליגה (כולם יחסית צעירים) עם אליפות למעט מגאת', שאף, וזאמר (וזה בגלל שלוקח יובל לגנוב מבאיירן אליפויות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

סלע, אתה שוב מתבסס על עונה אחת יוצאת דופן, בה היתה לדורטמונד קבוצה יוצאת דופן, וגם עם הסגל המופלא של אז לא היה חסר הרבה שהם יפספסו את האליפות. נכון זה היה הישג ענק, במיוחד על רקע העובדה שזאמר היה נורא צעיר וחסר ניסיון, אבל פה מסתיים רגע התהילה של זאמר, מאז חלה ירידה חדה בפופלאריות שלו, הוא איבד את סיגננו היחודי, והסתכסך לעיתים קרובות עם שחקניו, בגלל שהוא תמיד הסתכל על שחקניו כאילו הם שחקניו למגרש ולא כאילו הוא מאחורי הקווים.
    סיפור דעיכתה של שטוטגארט החל מאז זאמר הגיע, אם הוא היה נשאר זה היה אפילו עוד יותר גרוע, וקוראני וחלב אמנם הכניסו כסף למועדון, אבל לפני זה הם סבלו רבות בתקופותו של זאמר, שהקשר הכי אפקטיבי שלו היה הקשר הדפנסיבי סילביו מייסנר אפשר גם להבין למה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx .

13. shmchess Member

לפי הסדר :

1. היצפלד

2. ראהגל
    2. זאמר
    3. מאגת
    4. תומאס שאף
    5. תומאס דול (בלי קבלות אבל נראה מבטיח, יודע להוציא מהשחקנים את המקסימום)

אבל אין על היצפלד , המאמן הגרמני הטוב ביותר שיש לגרמניה ולדעת רבים גם הטוב בעולם .
    יהיה בזבוז אם לא יאמן קבוצה מגרמניה , הייתי מוכן לקחת אותו לבאיירן במקום מגאת ....

זאמר גם מאמן מצוין, לא הבנתי למה לא מוערך מספיק פה , מאמן צעיר שעה דיי הרבה .

14. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

עשה די הרבה? די הרבה מה?
    אולי התכוונת שעשה די הרבה נזקים (במעט מאוד זמן של אימון - ותשאל את לירן ואוהדי ומנהלי דורטמונד)

15. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

עשה בדיוק מה ששאף עשה, רק בפחות זמן. הגיע לדורטמונד בינונית, והביא אליפות מול באיירן חזקה מאוד בניגוד לשאף שניצח עם ברמן אליפות נגד באיירן בסוף עידן.
    לשאף לקח הרבה זמן עד שהוא בנה את ברמן לאליפות, זאמר פשוט מאמן מבריק, והביא אליפות מבריקה במינימום זמן.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏28/3/06