המאבק כנגד זליגת התכנים בערוצי הספורט

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י גל_2, ‏21/7/07.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא אתה בתור אוהד בית"ר אמור להבין שזה חשוב
    אני התעצבנתי ששמו בתשלום את המשחק של חיפה נגד ביסטריצה
    הכי מצחיק ששבוע אחרי זה בכלל לא שידרו אותו.

והתכוונתי שזה לא יעזור בטוח אבל זה עדיף על פני כל העצומות.

2. בית"רי מלידה Member

זה פחות חשוב בעיניי מהעלאת מחיר הלחם, מחולי סרטן שגוססים בזמן שיש תרופות להצילם, שלוקחי משכנתאות נזרקים מהבית. רק הכדורגל חשוב... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

לפני שנים, עליתי במיוחד לירושלים ,לגן הורדים מול הכנסת, לחתום על עצומה לשינוי שיטת הממשל. העצומה דווקא הצליחה. הממשל מת. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx

ואם דיברת על מיסים: עד לפני זמן לא רב, המיסוי על יאכטות ( כן, יאכטות! ) היה אפס .

3. mhfc-1913 Member

אני חתמתי אבל אני בטוח שזה לא יעזור דבר היום כל הערוצים כסף

אם היו עושים תמאבק נגיד לפני שנה שנתים עוד יכול להיות שהיו מצליחים עכשיו זה עבוד רצח

4. kfiros Member

נכון שהחיים הם לא אימיול אבל הם גם לא צריכים להיות משחטה

בשביל ההדגמה ניקח למשל את בורקס שמעון בעפולה. הוא מוכר בורקסים עם גבינה וביצה קשה בתשלום של 18 וחצי ש"ח (הנה.. כבר תשלום בסיס) וממתג אותו בתור "בורקס טירוף" (שהוא המטאפורה לערוץ 5+), כעבור שנתיים החליט שמעון שהוא מוכר את הגבינה בנפרד וכן גם את הביצה הקשה בנפרד כאשר המחיר של הבורקס שמגיע בתור סתם חתיכת בצק נשאר זהה-18 וחצי ומי שרוצה לשלם על חבילת גבינה (שמהווה מטאפורה לערוץ 5+ לייב) צריך לשלם עוד 8 ש"ח ואם בא לו גם ביצה קשה (שמהווה מטאפורה ל5+ גולד) צריך להוסיף עוד 6 ש"ח, על הגבינה שהיא חלק בלתי נפרד מחוויית אכילת הבורקס, הצרכנים לא יוותרו ויכנעו להוסיף את העוד 8 ש"ח, חלקם עוד 6 ש"ח על הביצה הקשה וקיבלנו שבשביל אותו מוצר הצרכן שילם 14 שקלים יותר בלי הצדקה.

אם ערוץ הספורט היה מוזיל את המחיר של 5+ למחיר סמלי של חמישה שקלים או תורם כספים לטובת הספורט בארץ אז הייתי מבין, אבל פשוט סוחטים את הצרכנים הפראיירים ללא כל הרף

5. בית"רי מלידה Member

לא שיכנעת אותי, אבל בגללך אני רעב! רשע! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

אף אחד לא שוחט אותך: זו החלטה שלך אם לצרוך את המוצר הזה שנקרא "שידור משחק בתשלום" או לא.

תשמע לי: בוא נקנה זכויות שידור, נמכור, ונממן ליוגב ואבבבבי את השרת ל 10 שנים. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה מה שאני אומר,עצומות לא יעזרו-מעשים כן.
    אל תשלמו על חראלטון ולא על הערוצים החדשים והלא מועילים של ערוץ הספורט.
    אם יש כאלה שיכולים להרשות לעצמם להתנתק מ5+ שיעשו גם את זה.
    אם באמת הרוב הגדול לא ידבר ויעשה ערוץ הספורט וחראלטון יהיו חייבים להוריד מחירים.

7. REAL MADRID Member

ערוץ הספורט לא סוחט אף אחד, לא מכריחים את אף אחד להזמין את הערוצים. ערוץ הספורט לא יכול לשדר לכם הכל חינם כי הוא קונה את הזכויות שידור האלה והוא צריך להרוויח בשביל להמשיך לקנות ובשביל לשלם משכורות לעובדים שלו.
    כולם פה מדברים כאילו לוקחים לכם כסף בלי סיבה, עצרו רגע, מישהו מכריח אתכם להזמין? לא.
    ישראלים הם לא אנשים טובים וכולכם אם הייתה לכם הזדמנות לעשות אותו דבר ולהרוויח כסף הייתם עושים את זה.

דפי להיות יפי נפש.

8. hai Member

המאבק כנגד זליגת התכנים בערוצי הספורט
    את רוב משחקי גביע המדינה אשר היו משודרים בעונת 06/07 הפסדנו.
    את שחר פאר בטורניר ווימבלדון 2007 , הפסדנו.
    את קופה אמריקה 2007, הפסדנו (התחשבו בנו במשחק הגמר).
    הפסדנו עוד אירועי ספורט כאלה ואחרים, והכל תודות ליס, הוט וערוצי הספורט החדשים.
    אם בעבר היינו נהנים במינימום ערוצים ותשלום ובמקסימום אירועי ספורט ובידור, אז היום הגלגל התהפך.
    אנו הצרכנים, צריכים לרכוש מחברות הכבלים והלווין עוד ועוד ערוצים על מנת להשלים פאזל שלם שבעבר היינו מקבלים.

לאחרונה נפתחו ערוצי הספורט החדשים "ספורט 5+ live" ו- "ספורט 5 גולד", בערוץ 5 הבהירו (להלן : ערוץ הספורט)
    שהערוצים לא יפגעו בתכנים של ערוץ "ספורט5+" שאף הוא בתשלום. לפני כמה שנים הגיח לעולם ערוץ חדש שעלותו הראשונית
    הייתה 25 ש"ח, בערוץ הזה שנקרא "ספורט 5+" היה מגוון אירועי ספורט אטרקטיבים, ראינו שידורים ישירים של הליגה הספרדית,
    הליגה האנגלית, קצת מן הליגה הסקוטית (סיקור של ברקוביץ' מסלטיק), קצת מן הליגה הטורקית והספרדית (סיקור של חיים רביבו) ועוד
    שידור נוסף של ליגת האלופות .
    היום, ערך השידורים ירד, ואת כמות השידורים הישירים מדי שבוע אנו יכולים לספורט על כף יד אחת, שבעוד תחילת השידורים של "5+" היינו נהנים בממוצע של כל יום שידור.

היום לפני כמה חודשים ולאחר כמה שנים, נפתחו 2 ערוצי ספורט חדשים על ידי אותה זכיינית שהשיקה לעולם את ערוץ "5+", ונחשו מה?
    באחד הערוצים הללו ("ספורט 5 live") מבטיחים לנו שוב, אינספור שידורים ישירים, אטרקציות והנאות מרובות מול הטלווזיה.

לפני כמה חודשים, כאשר נערכו ברחבי הארץ משחקי סיבוב ח' של גביע המדינה, הוגרלה בית"ר ירושלים כנגד מ' חיפה למשחק הסיבוב,
    משחק שהיה אמור להיות אחד "ממשחקי העונה" , אבל לצערנו הרב לא כל חובבי הספורט במדינה היו חלק מן החוויה, ערוץ הספורט
    החליט שהמשחק ישודר בערוץ החדש "ספורט 5 live", ושכח שהערוץ הזה פתוח רק ללקוחות הטלווזיה בלווין (להלן : yes).
    למרות לחצים רבים שהופעלו הן על "hot" והן על "ערוץ הספורט", הוחלט בערוץ הספורט שלא להעביר את המשחק לספורט 5 או 5+. כשפניתי להוט, אחראי נציג שירות הלקוחות ענה לי בטלפון : "ערוץ הספורט הציע לנו לפתוח את ערוצי הספורט החדשים לתקופה של חודש ימים בחינם ומיד לאחר מכן בתשלום, אך החבילה תצטרך להרכש ביחד עם ערוצי הספורט האחרים הפועלים כיום בהוט שהם 5 ו5+"

כשפניתי בטלפון ללשכת המנכ"ל של "ספורט 5" ענו לי : אנו מאוד רוצים שכולם יצפו בשידור הישיר, אבל הצענו להוט הצעה, והם שוקלים אותה, הצענו לפתוח בחינם את הערוצים אך הם כרגע לא ענו בחיוב".

ואני אומר : זה טרפה וזה נבלה.

כיום, חווית הספורט של כולנו מוטלת בסכנה, כי מחר גם את אליפות העולם בפוקר בערוץ 5, אנו עלולים להפסיד.

אני ועוד קבוצה של אנשים החלטנו לפתוח את אתר המאבק, העצומה והפורום למען הצדק, לקבל כוח ולעשות סוף לעשיקה ולנצלנות של החברות שמתעללות בנו ועושקות אותנו בגלל אהבתנו לספורט.

במהלך הימים הקרובים נדווח על פעולות המחאה כנגד זליגת התכנים.

חיתמו עוד היום על העצומה והצטרפו למאבק.
    לעוד שאלות ופרטים, ניתן לכתוב בפורום.

שלומי כהן
    מנהל המאבק

עידכון בנוגע למאבק:

ביום ה-27/07/07 , החליטה גב' נעמה הניג, יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוין, לאסור על ערוץ 5 לשדר את משחק החוץ של בית"ר ירושלים פ.צ קופנהגן, אכן היו הם כמה שעות של תהילה בעבור חובבי הספורט בארץ. ואז, בשעות אחר-הצהריים, החלו הלחצים מערוץ הספורט, וגב' הניג, האמורה להיות האישה ששומרת על הצרכנים, לא עמדה בלחץ, ואישרה לערוץ הספורט, לעבור על חוקי האתיקה של התקשורת, ולאפשר זליגת תכנים לערוץ החדש בעלות של 12 ש'ח. זה יום שחור לחובבי הספורט.

אי לכך, אנו חובבי הספורט, בתאריך ה-29/07/07 מתחילים את מרד הצרכנים הגדול, ומתנתקים מערוצי הספורט, ואם אפשר על הדרך להתנתק מ-50 ש'ח ששודדת מאיתנו חברת צ'רלטון, אז מה טובה.

ב-29/07/07 מתחילים להתנתק.
    בהצלחה לחובבי הספורט.

לעצומה לחץ כאן

חבר'ה יום ראשון כולם מתנתקים מערוץ הספורט רק אם נתאחד כולם ונעשה מרד צרכנים נצליח!

כרגע המאבק כולל: אי כניסה לאתר ערוץ הספורט, אי הזמנת הערוצים גולד ולייב [במיוחד הוט!] , אי הזמנת המשחק של ביתר למרות שזה מפתה יש המון מקומות ציבוריים בכל הארץ שם אפשר לראות בכיף את המשחק.

המאבק עבר הילוך ועכשיו אנחנו בשיאו: התכנון היה לעשות הפגנה אבל כשהבינו כי זה לא יעזור החלטנו לעשות מרד צרכנים כל אחד שמתנתק מהם עושה טובה לו ולכל חובבי הספורט בעתיד

נערך לאחרונה ב: ‏28/7/07
  9. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

10. hai Member

ביום ה-27/07/07 , החליטה גב' נעמה הניג, יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוין, לאסור על ערוץ 5 לשדר את משחק החוץ של בית"ר ירושלים פ.צ קופנהגן, אכן היו הם כמה שעות של תהילה בעבור חובבי הספורט בארץ. ואז, בשעות אחר-הצהריים, החלו הלחצים מערוץ הספורט, וגב' הניג, האמורה להיות האישה ששומרת על הצרכנים, לא עמדה בלחץ, ואישרה לערוץ הספורט, לעבור על חוקי האתיקה של התקשורת, ולאפשר זליגת תכנים לערוץ החדש בעלות של 12 ש'ח. זה יום שחור לחובבי הספורט.

אי לכך, אנו חובבי הספורט, בתאריך ה-29/07/07 מתחילים את מרד הצרכנים הגדול, ומתנתקים מערוצי הספורט, ואם אפשר על הדרך להתנתק מ-50 ש'ח ששודדת מאיתנו חברת צ'רלטון, אז מה טובה.

ב-29/07/07 מתחילים להתנתק.
    בהצלחה לחובבי הספורט.

11. omer11basketball Member

שלום,
    אבקש מכם לחתום על העצומה הבאה, שהיא למען בידוד ערוץ הספורט, במטרה להביא לבסוף לסגירת הערוצים בתשלום:
    http://www.nopay.up.co.il

מטרת העצומה וההתחייבות היא לשמש כצעד ראשון בדרך לבידוד ערוץ הספורט, עד שיבין שלא כדאי לו להתעסק עם הצרכן הישראלי. מכיוון שדי קשה לגרום לאנשים לא להתחבר, ומכיוון שעצומה שסתם תקרא לסגירת הערוצים בתשלום לא צפויה לעבוד - אני חושב שבידוד ערוץ הספורט זהו צעד שיכול בהחלט לעזור לנו. התחייבות שלא לגלוש ב-"ספורט 5" וב-"תפוז" היא לא כזו נוראית עבור הקהל ולכן היא יכולה לעבוד.

אשמח מאוד אם תעזרו לי בהפצת העצומה. זה חשוב מאוד.

נערך לאחרונה ב: ‏28/7/07
  12. בית"רי מלידה Member

כל מי שיש לו טענות לערוץ 5 , יש לו אפשרות מצויינת, חינמית וזולה: אפשר לראות כל משחק בעולם , כולל המונדיאל ,בשידור חי אצל אופירה אסייג, היא הרי דואגת לכולם ואצלה תמיד היה אפשר לקבל הכל חינם, אז על מה המאבק? יש שם גם פרשנים מעולים.

13. Spanish Weapon Member

חיים,מה לעשות ולא התמזל מזלם של כל "בני ישראל" לחיות במצב סוציו אקונומי כמותך המאפשר להם חיי
    מותרות וביניהם רכישת שידורים בטלוויזיה בסכומים המתקרבים למאות אם לא אלפי שקלים בשנה.
    צר לי,אני אינני כזה, אני אזרח פשוט מן המניין שסופר שקל לשקל את הוצאותיו והכנסותיו.
    מספיק עשקו אותי בערוץ ספורט5+ , על המונדיאל אני כבר לא מדבר, הגיע הזמן לשים לזה סוף.
    יש גבול לחזירות ואוזלת היד של המדינה והרשויות הממונות על הנושא האמור בכל הקשור לזליגת התכנים.
    נעמה הניג צריכה להתפטר,אנחנו צריכים למחות בכל מרד צרכני בגדר גבולות החוק.
    אם רק שליש מהלקוחות יבטלו את מנויים לערוץ ספורט5+ ,ערוץ הספורט ייזוק קשות ברמה
    כמעט נואשת.

14. בית"רי מלידה Member

1. המצב האישי שלי הוא לא העניין כאן, והוא גם עניין שלי פרטי.

2. חוץ מ 5+ שנמצא בחבילה שלקחתי מראש כשעברתי לדיגיטלי ( רק לפני כשנה וחצי, בגלל ערוצים שמעניינים אותי, כמו ערוץ ההסטוריה ועוד ) , אני לא קונה משחקים . אולי פעמיים בשנה קניתי. הרי רוב משחקי בית"ר משולמים בחינם.

מי שבאמת חולה ספורט, ואני מכיר כמה כאלו, ישלם 100 שקל בחודש ויראה מבוקר עד לילה כדורגל כדורסל ומה לא. בשביל כאלו 1,200 שקל בשנה זה פשוט אפס.

אגב:

1200 שקל לשנה, זה 3.30 שקל ליום ( הורדתי כמובן את יום כיפור ). אתה רוצה להגיד לי שאתה לא יכול למצוא איפה לקצץ 3.30 ליום? כמה עולה 100 גרם גרעינים שחורים? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

15. Spanish Weapon Member

חיים, בוקר טוב למדינת ישראל שנת 2007 , דווקא אתה שכל פעם יוצא כנגד הממסד הפוליטי והגופים
    הציבוריים שלא עושים דיו למען האזרח הישראלי העני והמעוט יכולת, דווקא אתה זה שמזלזל באותם 1,200
    שקלים בשנה?

אני מניח שאתה אדם עובד לאורך הרבה שנים מפאת גילך היחסית מבוגר לשאר חברי הפורום, דווקא אתה
    אמור להיות זה שמעריך את הכסף ומעריך כל שקל ושקל שהורווח בעבודה קשה ומייגעת.
    הייתי מצפה לתגובה כמו שלך מנער מתבגר כאן בפורום שעוד לא הזיז גבה על מנת להרוויח את כספו בעמל
    ידיו.