הם משלנו 09/10 - הדיון שאוהבים לשנוא

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י uri, ‏4/7/09.

1. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן, גם אם יעבור חוק כזה, הוא עדיין ימשיך להגן (כמו רוב החוקים הקאפיטאליסטים של האיחוד) על החזקים ולא החלשים. קבוצה כמו אמפולי (היום בסריה B, עם עבר בסריה A) בקושי מחזיקה את עצמה כלכלית מלשלם משכורות לסגל הבוגר שלה, אין לה שום אפשרות לשלם גם משכורות לכל השחקנים במחלוקות הנוער שלה. אנחנו הרי מדברים על כל קבוצות הילדים והנוער, יותר ממאתיים שחקנים צעירים. ולאן זה גם יוביל, שילדים בני 15 יחשבו רק על החוזים שלהם, יחזיקו סוכנים...

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אבל ככה זה עובד, הכל זה כסף. אם לאמפולי אין אמצעים כלכליים אז אין לה זכות קיום, זה עצוב אבל זאת המציאות. עד שלא יגיע בעל בית שיבוא ויעזור מבחינה כספית הם ימשיכו להיות חסרי אונים, כי ככה זה עובד. בכל העולם, קבוצות שלא עומדות על הרגליים מבחינה כלכלית נעלמות מהמפה.

כך זה היה תמיד, היום זה הרבה יותר בולט ומוחצן בגלל שהכדורגל העולמי יצא ממזמן מפרופורציות, הסכומים שרצים בטופ הם חסרי כל היגיון, והפער שנפתח בין הטופ לבין הקטנות הוא עצום, והקטנות מתחילות לסבול מזה בצורה של מלחמות קיום.

בעבר היו בדיוק את אותם הבעיות, אבל הכל היה בקטן, הסכומים היו נורמלים, אז זה פחות בלט.

3. THE STRETFORD END Member

אורי

כתבתי לך גם בעבר,אתה רוצה לחיות בעולם שלא קיים עוד,
    אלו תנאי המשחק כיום,או שאתה יכול להם או שאתה משנה דברים בכדי להתמודד איתם ואגב,זה לא עולם חדש אלא עכשיו המציאות לא נוחה לך כי הצד האיטלקי נמצא בצד המפסיד יותר,כי כמו שכתבתי מקודם,
    כשהכסף הגדול היה באיטליה אז המועדונים האיטלקים יכלו להביא את כל הכוכבים הגדולים מאירופה,ללא תחרות בכלל,
    הליגה האיטלקית דאז היתה מוצפת בלא מעט זרים,אולי יותר מכל ליגה אחרת באירופה והקבוצות האיטלקיות שלטו באירופה,
    זה היה בסדר?זה היה נוח?זה היה פייר?
    בכל הנוגע לשחקנים הצעירים
    Nereo Rocco טוען שזו בעיה שטמונה באיטליה בכלל,שהידיים של ההתאחדות האיטלקית קשורות בנושא,אז שיפעילו לחצים,
    חלק נכבד מבעלי הקבוצות באיטליה הם אנשים גדולים וחזקים בכלכלה האיטלקית,שגם הם יזיזו עניינים למען האינטרס שלהם.

פארמה נאלצה למכור שחקנים בגלל שנכנסה לבעיות כלכליות,
    ובכן על ניהול גרוע משלמים ביוקר,
    אף אחד לא אשם שהניהול שם היה לקוי,
    קבוצות באנגליה שלא עומדות בנטל הכלכלי יורדות להם נקודות והרבה נקודות
    וזה פוגע בהן באופן המקצועי גם כן,
    לידס יונייטד,מועדון פאר באנגליה התחילה את העונה שעברה במינוס 15 נקודות בגלל כשל כלכלי,אין טיוחים ולא משנה מי ומה אתה,לא משנה שלפני 5 שנים אותה לידס שיחקה בחצי גמר ליגת האלופות,
    קבוצות יורדות ליגה,
    קבוצות שלא עומדות בתקנים מחוץ לדשא לא עולות ליגה אם הן אינן יכולות להבטיח תקנים כלכלים או תנאים שעומדים בתקן(איצטדיונים למשל)
    לכן לבכות על מר גורלך אפשר עד מחר,להאשים את כל העולם ואשתו גם כן,
    אם התיקון והשינוי לא יבוא מבפנים אז שום דבר לא יעזור,
    הכדורגל האיטלקי חולה כבר כמה שנים טובות,
    פעם שעברה שכתבתי על זה אז הדיון התפוצץ כי לא היה נוח לכמה אנשים פה לקרוא את האמת,
    כדורגל חולה בגלל לא מעט שחיתויות,חולה כי הבעלים המקומיים של המועדונים לא באמת עושים משהו קיצוני עבור המועדונים,
    כן הם איטלקים אבל מה זה עוזר?
    שומר על הכבוד המקומי?נראה לי שהנזק גדול עוד יותר בגלל זה.

באנגליה ההתאחדות הוציאה חוק שאמור היה להגן על הקבוצות הקטנות מהבחינה הזו ששחקן שמקום מגורייו עולה על 90 קילומטר ממקום המועדון שחפץ בו,אין הוא יכול לעבור לאותו מועדון,גדול ככל שיהיה,עשיר ככל שיהיה
    וזאת במטרה שקבוצה קטנה שמגדלת שחקן צעיר,מוכשר ומבטיח,קל לה יותר לשמור עליו,גם מבחינת החוזה שהחוק מאפשר וביום מן הימים לו היה חפצה למכור אותו למועדון גדול יותר היא יכולה לקבל סכום כסף גדול יותר שיעזור לה מבחינה כלכלית,
    זה לא מושלם,זה לא תמיד הצליח או מצליח,כדאי לעשות תיקונים אבל לפחות ניסו,הזיזו דברים.

Nereo Rocco
    אם אני לא טועה,משכורת שהשחקנים הצעירים מקבלים ביונייטד היא לא יותר מכמה מאות פאונדים בשבוע,400-800 ככה שגם בסכום הכולל של שכר חודשי אנחנו לא מדברים על סכומי עתק.

נערך לאחרונה ב: ‏5/7/09
  4. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה טוען כאילו אין טעם לבקר את המציאות כי זו המציאות, טוען ל"צדק היסטורי" ומצווה עלי ללכת בתלם. לא ולא! זכותי ואולי חובתי להצביע על האי צדק, והלוואי זאנשים עם יכולת השפעה בכדורגל ולא רק אנשים קטנים כמוני היו נלחמים על כך יום ביומו. לצערינו במציאות הזו שאתה מדבר עליה, האנשים המשפיעים לא באמת אוהבים את המשחק, אלא נמצאים שם כי לדהיום נמצא שם גם הכסף. מחר, כאשר הכסף והזזוהר כבר לא יהיה שם, גם הם יעלמו כמו לא היו. ברם, אותם אוהדי לידס יונייטד, אותו נשיא של אמפולי דווקא כן יהיו שם, כי הם אוהבים את המשחק ואת התרומה לקהילה שהוא מביא עימו. אם תנאי המשחק אינם הוגנים, צריך לעשות כל מה שביכולתו להפוך אתם להוגנים ולא לעצום עיינים, רק כי כרגע טוב לי ואני נמצא בצד המנצח. סליחה מראש על האנלוגיה הזוועתית, אבל גם גמרנים בשנות ה-30 קיבלו את המצאיות כפי שהיתה, עצמו עיינים והלכו בתלם, רק כי אז הם נהנו מכך.

אני בז למציאות הזו, דווקא משום שאני אוהב את המשחק.

5. THE STRETFORD END Member

אורי

כסף משחק תפקיד כבר שנים על גבי שנים,
    תהיה כן אם עצמך,לו המצב היה הפוך(והוא היה כזה)האם זה היה מפריע לך והיית חושב להלחם בתחנות האי צדק לטענתך?

לא סתם אני כותב להתקדם על עם העולם ועדיין לשמור על הבסיס האיכותי,
    למרות שאתה לא רואה זאת,באנגליה ולמרות הכסף הגדול הרבה מהבסיס הישן והטוב נשמר,
    כן אוהדי לידס ימשיכו להיות שם,בטוב וברע,
    אם נשיא אמפולי ימשיך להיות היכך שהוא לא מצליח אז הוא רק עושה רע למועדון שאותו הוא אוהב,אולי כדאי שהוא יעביר את השרביט למישהו מוצלח ממנו אחרת הוא יגרום לאמפולי להעלם כליל,זה עדיף ורק בגלל שהוא מקומי?

אתה מדבר כל הזמן על הקהילה ואולי שוכח שלא מעט מהגדולה של הכדורגל האיטלקי,אולי גדולה שבגללה בחרת בכדורגל האיטלקי,גדולה שדרכה הכרת את הכדורגל האיטלקי הגיעה מזרים ומהכסף הגדול,
    אחת התקופות ואולי התקופה הכי גדולה של מילאן היתה בעזרת כסף גדול שהביא הולנדים מדהימים,
    אינטר כיום שולטת בכדורגל האיטלקי והיא מוצפת זרים אבל גם בתור הזהב הקודם שלה בתחילת שנות ה 90 זה היה בגלל הכסף הגדול שהביא גרמנים אלופי עולם,
    יובנטוס וההצלחה באמצע שנות ה 80 היתה בעיקר בגלל השחקן אולי הכי גדול שלה בכל ההיסטוריה,איזה צרפתי אחד שהיום מנהל את אופ"א כשלצידו היה חלוץ פולני,
    בפעם האחרונה שלאציו זכתה באליפות אז גם אז שיחקו לא מעט זרים שעזרו לה,
    נאפולי הגדולה לעולם תיזכר כנאפולי של איזה ארגנטינאי נמוך.

איפה הצדק שלך כשזה נוגע לדוגמאות הללו?
    האם אתה בז להיסטוריה הזו של הכדורגל האיטלקי גם כן?

מי שגרם לכדורגל האיטלקי להיות חולה כמו שהוא היום אלו הרבה אנשים מקומיים מבפנים והכל נגזרת של דבר ועוד דבר,
    השחיתות של בעלי קבוצות חנקו את האהדה,הביאו אלימות שהבריחה את חוזה הטלוויזיה הגדול שלא רצה לשלם כי המוצר היה פגום,כי סגנון הכדורגל לא התקדם,לא השתפר,אין שחקנים זרים,קהל הפסיק לבוא בגלל האלימות,השחיתות,רמת הכדורגל ואותו קהל גם לא חיפש זאת בטלוויזיה שלכן לא הציעה חוזים גדולים לבעלי הקבוצות ש....מעגל אחד גדול.

אני יכול לקלוט בלווין שלי את סקאיי האיטלקי והם מראים הרבה כדורגל אנגלי ובשידורים ישירים,
    באנגליה לא מראים כדורגל איטלקי,
    עד לפני כמה שנים המציאות היתה בדיוק ההיפך,
    תשאל את עצמך למה ומי אשם בזה
    ויש לי רמז,הכדורגל האנגלי והכסף האנגלי הם לא האשמים.

6. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.calciomercato.it/imagenes/detalle_1/NEWS_1247005460_ferrari5.Xxx

7. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אנזו מרסקה עושה צעד מיותר לטעמי ובוחר בכסף(?) היווני במקום לחזור הביתה. אקס יובה וסביליה יחתום בשעות הקרובות על חוזה באולימפיאקוס.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/09
  8. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

:aa1: כנראה שלא יהיה לזה סוף: ווסט האם לקחה לשורותיה את סימונה בציקרי בן ה-16 ממחלקת הנוער של רומא.

9. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

ווירי עשה זאת שוב, השחקן לא יצטרף בסופו של דבר לבלקבורן. הוא היה אמור להיות השבוע באימונים ואפילו להשתתף במשחקי ההכנה אבל במקום זאת הוא נצפה בחופשה בסרדיניה.

בנוגע לצעירים, בשבוע שעבר נדמה לי קאזירגי יצא נגד הקבוצות בכך שהן לא מאפשרות לילדים לפרוץ החוצה וכנראה שזה מחלחל לילדים שיודעים שבאנגליה יהיה להם יותר קל.

10. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

קאזיראגי אידיוט. שיחשב כמה דקות משחק בליגה הבכירה היו לסגל שלו מול אלו של שחקני אנגליה.

בעניין ויירי, כנראה הוא ראה שהחומר המקומי (ואני לא מדבר על שחקני הכדורגל) לא לרמה שלו. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏19/7/09
  11. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

זה שהוא אידיוט ואין מה לצפות גם באליפות אירופה הבאה זה ידוע אבל אי אפשר להתעלם מכך שקשה לצעירים באיטליה לפרוץ, באנגליה קל יותר לפרוץ להרכב מאשר באיטליה שם מעדיפים יותר את הוותיקים על פניהם, מבין הגדולות רק בעונה שעברה רק סאנטון, באלוטלי ומארקיזיו קיבלו הזדמנויות, כל השאר סופסלו ויובשו, המגמה לא מאכזבת גם ברומא ובמילאן.

חוסר ההזדמנויות בנוסף לכסף העצום שזורם מכל השייחים, האיסלנדים, האמריקאים וכל היתר עושים את ההבדל.

12. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

יניב, באיטליה הצעירים מקבלים הזדמנויות בדיוק כמו ביתר הליגות ויותר מבאנגליה. כיום, כאשר אין שום הגבלה של זרים, היום כאשר כל נקודה חשובה לכסף שתקבל שיאפשר לך לשרוד, כמעט ואין מועדון שנותן הזדמנויות לצעירים. שוב, אני לא ספרתי, אבל אני בטוח שאם תיקח את הדקות ששיחקו בליגה שלהם שחקני הנבחרת עד 21 של איטליה, תראה שהן גדולות מאלו של עד גיל 21 של אנגליה.

13. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

למה ברומא לא יכולים להציע להם עבודות גינון מיוחדות?

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

14. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחקן בן 16 ממחלקת הנוער של רומא בשם סימונה ביזיקרי עומד לחתום בווסטהאם. שיהיה בהצלחה.

15. Roma מנהלים

אורי כתב בדף הקודם..
    זה אבדה למחלקה של רומא?או עוד שחקן?