הליגות הנמוכות באיטליה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Franco, ‏20/11/14.

1. RubberSoul Member

מאז שכתבתם פה על סלרניטאנה הם עלו מעל לקו האדום, ועכשיו הם בקו ה...ורוד? במקום שמוביל לפלייאוף הכי מיותר בהסטוריה. ומה עובר על פאקינג ליבורנו?

2. Don Joan Roman Member

מישהו יכול להסביר לי בבקשה איפה סיינה ולמה היא נעלמה מהרדאר?
    כנ"ל לצ'ה

עריכה: טוב לגבי סיינה נזכרתי שהיה שם משהו עם השחיתות אבל מה עם לצ'ה ואיפה לעזאזל קטאניה?

נערך לאחרונה ב: ‏25/4/16
  3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לצ'ה גם הורדה שתי ליגות בזמנו בגלל אי סדרים/שחיתות כלכלית אם אני לא טועה. לפני שתי עונות (אם אני לא טועה) פספסה את העלייה חזרה לליגה השנייה בגמר או חצי גמר הפלייאוף, בצורה דרמטית, והאוהדים שלה התפרעו אחרי המשחק או משהו כזה. לפחות יש לי זיכרון מעורפל כזה, יכול להיות שאני טועה. אח"כ מיקולי הלך, ומוסקארדלי הגיע. העונה, הם כרגע במקום שמוביל לפלייאוף עלייה הקשה אבל שום דבר עוד לא סגור, אפילו לא עם מוסקארדלי האגדי.

קאטאניה ירדו עונה שעברה לליגה השלישית על כר הדשא באופן מפתיע והם לא יחזרו גם העונה, מרכז טבלה. לא יודע מה קורה במועדון אבל כנראה היו שם שינויים פרסונליים גדולים במערכת כי בקבוצה אין כמעט ארגנטינאים היום.

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  4. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

קטאניה לא ירדה מקצועית. היא סיימה לדעתי אפילו מעל פלייאוף ההישארות, אבל הורדה לאחר שהואשמה בשחיתות. הנשיא הותיק פולבירנטי גם הורחק מכדורגל ל-5 שנים.

בסופ"ש ספאל האגדית הבטיחה את העלייה לסרייה B לראשונה מאז 1993. אני אומר אגדית מכיוון שזה מועדון עם לא מעט היסטוריה. קיימים עוד מ-1907 ובילו 21 עונות בליגה הבכירה, מה שממקם אותה בסביבות הטופ 25 היסטורית. השם שלהם לא ממש מוכר בגלל שהפעם האחרונה שבה היו בסרייה A הייתה אי שם ב-1968. יש להם איצטדיון קטן, אינטימי (עם עצים!) ודי מגניב:

http://gianlucadimarzio.com/wp-content/uploads/2016/04/a34b18665be7b7706fcf32207f2a2a66.Xxx

http://gianlucadimarzio.com/wp-content/uploads/2016/04/26ec8626ffdab025ac3d5423bc3cf2d5.Xxx

גם ונציה הצליחה לעלות. היא שרדה את הכדורגל ה(חצי) חובבני של הסרייה D והעפילה ללגה פרו, הליגה השלישית שבה תקועות קטאניה, לצ'ה וכל שאר ה"אימפריות". כפי שאפשר להבין מהתמונות שאורי העלה, גם פארמה תצטרף אליהן בעונה הבאה.

הליגה השלישית מחולקת לשלוש ליגות כשהחלוקה היא באופן כללי על בסיס גיאוגרפי. במחוז הצפוני צ'יטאדלה הבטיחה כבר את ההעפלה ותשחק בעונה הבאה בסרייה B. לפאדובה יש עדיין סיכוי קלוש אך לא סביר להעפיל לפלייאוף. המחוז המרכזי הוא זה שבו ספאל חגגה. פיזה בפלייאוף, סיינה לא. המחוז הדרומי הוא בית מטבחיים והתחרות שם רצחנית מבחינת גודל מועדונים ותקציבים. ממוצעי הקהל שם בערך כפולים לעומת המחוזות האחרים. בכל אופן, בנוונטו עם רגל וחצי בסרייה B, כשלצ'ה, פוג'ה, קאזרטנה וקוזנצה בקרב 3 כרטיסים לפלייאוף. מסינה, יובה סטאביה, אקראגאס וקטאניה גם כן בליגה הזאת - ללא סיכוי להעפלה ולא סיכוי לירידה.

בנוגע לקרוטונה, כי אני יודע שזה הולך לקרות ואני צריך לזכור גם לציין את זה בתחילת עונת הסרייה A הבאה: לקבוצה קוראים CROTONE, לא CROTUNA

נערך לאחרונה ב: ‏25/4/16
    אלעד, Nesta, SerieA ו-4 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

צודק, 2 נק' מעל הפלייאוף אם לא היו מורידים לה נק'. אבל זה שונה מלצ'ה שכלל לא שיחקה בליגת המשנה וירדה ישירות מהסרייה A לליגה השלישית נכון?

6. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

טכנית אני לא חושב שאפילו הורדו לקטאניה נקודות. היא פשוט הורדה למקום האחרון בדומה ליובנטוס ב-2006.

בדקתי עכשיו ואתה צודק לגבי לצ'ה. ירדו מהסרייה A ב-11/12, היו אמורים לשחק בסרייה B אבל הורדו ישירות ללגה פרו פרימה דיביזיונה. כלומר הם תקועים בליגה השלישית מאז 12/13.

פרט מעניין - המאמן שלה כשירדו מהסרייה A היה קוסמי הפסיכופט שנכשל בניסיון להשאיר אותה בליגה לאחר שהחליף את די-פרנצ'סקו. עונה אחר-כך - הראשונה שלהם בליגה השלישית - הם סיימו במקום השני והעפילו לפלייאוף, אבל הפסידו לטראפאני שהעפילה לסרייה B. אותה טראפאני היא הקבוצה הכי חמה בסרייה B כיום וכנראה זאת שתיכנס בכושר הכי טוב לפלייאוף מול בארי, פסקארה, צ'זנה ושות'. המאמן של טראפאני כיום הוא... קוסמי הפסיכופט.

Don Joan Roman, אלעד ו-SerieA אוהבים את זה.
  7. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב ספאל, הנה בחור אקראי שגדל במועדון:

http://www.spalferrara.it/wp-content/uploads/2016/04/CAPELLO_TM66_F437.Xxx

אלעד אוהב/ת את זה.
  8. RubberSoul Member

עולה לי המחשבה כמה אונסים את הזכויות שידור של הליגות הנמוכות בישראל. יש אנגליה, איטליה, ספרד וגרמניה. נחשו מי הליגה היחידה שמשודרת, ועוד ליגה שלישית?

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני זוכר את המשחק הזה, את הסיום שלו לפחות.

מצאתי בשני אתרים, של טבלאות וכו' לא כתבות, אזכור להורדת 12 נק' לקאטאניה ומיקום בטבלה שהוא לא האחרון.

10. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

Classifica generale - Campionato Serie B ConTe.it 2015/2016 - Lega B

האתר הרשמי של הליגה. בצד ימין מעל הטבלה יש לך אופציה להחליף עונות. קטאניה מקום אחרון עם 49 נקודות, מתחת לקבוצות שצברו יותר נקודות. תעיף מבט גם על וארזה וברשה כרפרנס לאיך קטאניה הייתה נראית אם היו מורידים לה נקודות (המידע שמתחת לטבלה).

אני סקרן עכשיו. איפה משדרים ואיזו ליגה?

11. RubberSoul Member

צ'רלטון כמובן. אונסים הכוונה בזה שהם מחזיקים את הזכויות אבל כולאים אותם בפריזר עד סוף העונה, אולי ישדרו את הפלייאוף.
    אותו דבר עם הליגה השנייה בספרד שמסתבר לי שהם שייכים לONE, אבל כידוע יש להם רק אפיק אחד.
    בונדסליגה 2 משודרת כמעט תמיד כי יש משחק מרכזי בשישי בערב.

אה וכמובן שצ'רלטון ישדרו את הליגה השנייה באנגליה גם על חשבון ליגה ראשונה או במשולב. הם משדרים מדי פעם גם מהליגה השלישית. כמובן שהפלייאוף אצלם זה חגיגה שלמה, מה שהם לא יגידו על הפלייאוף בליגות אחרות.

Don Joan Roman ו-ג'ורדן לאב אגדה אוהבים את זה.
  12. Enzo Maresca Member

פנדל של היורש של דל פיירו ביובנטוס - רפאלה פלאדינו המלך - דקה לסיום המחצית מספיק ל1-1 במודנה ולעלייה הסופית והרשמית של קרוטונה. צרור ברכות ואיחולים לבביים, מקווה שתהיו פחות מעצבנים מהקבוצה האחרונה שייצגה את המחוז בליגה הבכירה.

SerieA ו-Don Joan Roman אוהבים את זה.
  13. DRORIKO Member

לפי מה שהבנתי יש שם בעל בית מפוקפק שמעורבב עם האנדרגנטה

14. RubberSoul Member

טוב אז שתי עולות יש.
    אני מאוד מקווה שמהפלייאוף נראה לשם שינוי קבוצה שהיא לא מאוסה כמו צ'זנה, אלא משהו מרענן כמו ספציה או טרפאני.

15. SerieA Il Capitano

רג'ינה אכן הייתה הקבוצה המעצבנת ביותר בליגה. שנאתי את המשחקים מולם בחורבה שלהם.