הליגה הצרפתית: קלוד פואל יאמן את ליון

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י תומר22, ‏30/7/07.

1. S.Eto'o Member

מארסיי ממשיכה את מסע הרכש המצוין שלה,החלק הקידמי שלה פשוט מדהים בן ארפה,ניאנג,סיסה,קונה וואלבונה.מארסיי צריכה לקנות קשר 50/50 שיחליף את נאסרי ויש לה קבוצה שעל הנייר חייבת להתמודד על האליפות,אני מקווה שדברים יתחברו כמה שיותר מהר בוולודרום ונראה מאבק צמוד על האליפות.

2. john Member

באקרי קונה עשוי להיות כוכב ענק במארסיי. חלוץ כשרוני, מאוד חבל שהוא לא ילד והתפתח לרמות האלו רק בגיל הזה (טוב זה היה בגיל 22, אבל עדיין בגיל 22 הוא לא היה מה שעכשו). אבל אני מאמין בו שיעשה את הבחירה הנכונה ויבחר במארסיי. כי גם מארסיי צריכה חלוצים דחוף, חוץ מסיסה וניאנג אין לה חלוצים ברמה. כל השאר אצל מאוד צעירים מגיל 18-20 לדעתי לא מתאים כדי להתפתח למארסיי במיקום בליגה ולהוות תיגר לליון.

אנדוו קשר נהדר, היו לו התעניינות מסלטיק וגם מריינג'רס אם אני לא טועה, זה מראה שלקשר יש רמה ויכולת. חבל שהוא מבקיע מאוד מעט, אם אני לא טועה 4-3 גולים ב-6 עונות. אבל התרומה שהוא מעניק לקבוצה מחפה את האי הבקעה שלו.

לדעתי אבידה גדולה בשביל ליל. סטפן לינכינשטיינר היה אחד מהמגנים הכי טובים של ליל ב-3 עונות האחרונות. עזר לה לעלות לליגת האלופות היה חלק בלתי נשכח מהעלייה לרבע גמר, הופיע גם 15 פעמים בנבחרת השוויצרית ושיחק ביורו הנוכחי הקיץ. מאחל לו הצלחה באיטליה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

3. guyx Member

מישהו יכול לעדכן מה השתנה אצל שטרסבורג??

4. roeiuzan Member

התכוונתי להוא מטולוז ששיחק שם השנה או שנה שעברה...
    דרך אגב, כל הכבוד על הידע.

5. john Member

המון שחקנים עזבו את שטרסבורג בינהם :
    מנואל דוס סאנטוס שאם אני לא טועה פרש, קויין גאמיירו, אמיל גארגורוב, האייקל גואמאמדיה, ניקולאס פיידבויס השוער, דימיטאר ראנגלוב, מורגאן שניידרלין, רודריגו וחביב בלאייד.

הצטרפו : ביינתים רק שלושה.
    החלוצים ויקטור קוריירה ומארקוס והקשר חאקיר בלגהזואונאי.

אים להם כזה שחקן, חבר. אתה כנראה מתבלבל.

6. guyx Member

תודה
    ואיך נתנו לגאמיירו לעזוב!! איך!!!
    הוא היה אמור להיות אחד השחקנים המובילים שלנו!!!
    לאן הוא עזב??

7. road runner Member

פפפףףףף כמה זמן לא הייתי פה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

ג'ון, הוא מדבר על שחקן שהיה בטולוז העונה או בעונה שעברה, אז מן הסתם הכוונה היא לז'אן לואי (שכמו שתומר אמר היה בעונה שעברה בטולוז והושאל לבריסל בעונה האחרונה).
    זה בהנחה שהם לא מביאים בטעות את האח מהליגות הנמוכות..

עברתי פה לפני כמה ימים וראיתי את הדיבורים על המעבר של בן ארפה למארסיי, ועכשיו גם ראיתי את זה באתר של אופ"א. בגלל שאני קצת מנותק לצערי, אני נאלץ לשאול שאלה חשובה מאוד: איך??

זה נראה לי מוזר ששחקן שהיה מועמד לארסנל או מנצ'סטר החליט בסופו של דבר לעבור לקבוצה אחרת בצרפת דווקא, ועוד לקבוצה שמקומה בצ'מפיונס לא מובטח.. ואיך ליון ויתרה עליו בשביל מארסיי? נגמר לו החוזה?

עונת המלפפונים הזו בצרפת נראית לי יותר מעניינת בהרבה מאשר בשנים הקודמות (ויכול להיות שאני סתם לא זוכר מספיק טוב את הקיצים הקודמים), אני מקווה שהכדורגל עצמו יהיה מעניין העונה כמו עונת המלפפונים הזו, ושגם ישדרו כמו שצריך את הליגה בערוץ הספורט..
    יש גם צלע "ישראלית" מעניינת העונה בצרפת - לפי YNET גוסו גוסו מאשדוד מצטרף למונאקו.

8. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפי הפרומואים של ערוץ הספורט כנראה שהם החליטו לוותר העונה על שידורי הליגה הצרפתית לטובת בליגה הסקוטית והליגה ההולנדית.

9. תומר22 Member

הליגה ההולנדית והסקוטית (שנרכשה במיוחד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx , בטח כדי לתת פייט לליגה הבלגית של צ'רלטון) ישודרו בספורט+ לייב, שכל הפרומו מוקדש אך ורק לו. הליגה הצרפתית אמורה להיות בערוצים הפתוחים, למרות שבשנה שעברה היו מספר גדול של חריגות. אני לא מצפה ליותר מדי, ורק מקווה שישאירו את סיכום המחזור.

בן ארפה איבד מהמעמד שלו לקראת סוף העונה הקודמת (אחרי שפתח מצוין את העונה) וגם הספיק להסתכסך עם קארים בנזמה. לנשיא אולאס היה ברור שיהיה ביקוש גדול עבורו בקיץ, ולכן הוא הצהיר מיד שהוא יימכר רק לקבוצה מהליגה הצרפתית כדי לשמור גם על האינטרסים של הליגה, לדבריו. וכשאולאס רוצה משהו, סמוך עליו שזה יתבצע. ראה ערך הוגו לוריס ובימים הקרובים ג'ון מנסה.

גמיירו עבר ללוריין כי הוא רוצה (וראוי) לשחק בליגה הראשונה ולא אצל מניפולטור כמו ז'אן-מארק פורלאן. לשטרסבורג לא הייתה ממש ברירה לתת לו לעזוב.

גוסו יחתום במונאקו אחרי שהיה במבחנים בשבועיים האחרונים. אגב, יחד איתו נבחן גם קווין פריינטה, הקשר היהודי שהתאמן עם מכבי ת"א לפני כמה חודשים.

* לודוביק ז'ולי חתם לשלוש שנים בפ.ס.ז'. בימים הקרובים אמור להצטרף אליו גם קלוד מאקללה.

10. S.Eto'o Member

הפרומו היה ל5+ לייב וכביכול לשידורי "אקסטרה",אז אולי יש עוד תקווה והמשחקי ליגה צרפתית ישודרו ב5 ו5+,אבל גם אם הם ישדרו ליגה צרפתית נקבל במקרה הטוב 10 שידורים כל העונה מהליגה הצרפתית.
    נ.ב אתה בטוח שהליגה הסקוטית הופיעה שם?,כי יצא לי לראות את הפרומו ולא נתקלתי בליגה הסקוטית.