הליגה הסקנדינבית הכי איכותית?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י XabiAlonso, ‏4/6/07.

1. מילובאן 23 מירוסביץ' Member

תתפלא אבל היא לקחה אליפות בשנה האחרונה.

2. שער 7 Member

אלופת דנמרק : פ.צ. קופנהאגן
    אלופת שוודיה : אלפסבורג
    אלופת נורבגיה : רוזנבורג
    בכל טורנירי ה- royal league שנערכו עד עתה זכתה הקבוצה הדנית, פעמיים קופנהאגן ופעם אחת ברונדבי.

3. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני עדיין זוכר שבעונת 94-5 גוטבורג השוודית עם ראבלי האגדי היתה קבוצה טובה יותר מברצלונה אשר שיחקה איתה באותו שלב הבתים בליגת האלופות.

4. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אומר נעשה מהדיון הזה מן דיון ידע כללי על דברים שאיכשהו קשורים לכדורגל..
    כל מיני דברים כמו מה הקטע של בארסה וריאל [ספרדים קטלוניים וכו..] וכל מיני דברים שקשורים לזה,מן
    דיון הסברים על דברים לא מובנים בכדורגל.

5. c_web Member

אני אחד שעוקב (פחות או יותר) אחרי הליגות האלה בעיקר על שבדיה.
    אני מאוד אוהב את הליגות האלה, הפינית לדעתי היא הכי חלשה אבל כמו שהבנתי לא החשבתם אותה כסקנדינבית.
    הליגה הדנית באמת הכי חזקה, לנורבגית גם יש קבוצות מעולות כמו ויקינג, בראן, ליליסטרום, שמות שרבים לא שמעו. רוזנבורג בשנים האחרונות באמת בירידה וזה נותן הרבה יותר עניין בנורבגיה בכל מה שקשור לענף הכדורגל.
    בשבדיה אלפסבורג הצליחה להפתיע בעונה שעברה כשלקחה אליפות, אבל עדיין AIK, דיורגרדן, מאלמו וגטבורג הם השמות היותר גדולים בליגה הזאת.

תמשיכו לעקוב, ליגות באמת נפלאות שכיף להתחבר אליהן. (לפחות על גבי טופס הווינר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx )

6. saviola Member

איפה הסיקורים שהיית עושה על הרויאל ליג? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

7. c_web Member

:aaarofl:
    אפילו אני כבר הספקתי לשכוח..

8. Red Left Winger Member

אין ספק שהליגה השבדית מספקת לנו את הכוכבים הכי גדולים מהכדורגל הסקנדינבי היום.
    אחריה נמצאת דנמרק ונורווגיה היא מין אחות קטנה שמדי פעם אנחנו רואים שחקנים גדולים כמו אולה סולשאר, מורטן גאמסט פדרסן, ג'ון ארנה ריסה או אפילו ג'ון קארו(http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx ).
    גם פינלנד עכשיו נכנסת לעסק לדעתי ולאט לאט יותר פינים משתלבים בכדורגל האירופאי האיכותי

9. spurs Member

אתמול הייתה לי שיחה עם בני דודים שגרים כרגע בשבדיה הם מספרים שהרמה הכללית של הליגות היא לא כזאת גבוהה(רוב הכוכבים עוברים לקבוצות גדולות) אבל יש כמה קבוצות ברמה אירופית

אגב הליגה הפינית אפילו יותר גרועה מהישראלית http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx

10. SeRgInHo Member

נו ו...?

דווקא יש כמה קבוצות לא רעות בכלל בכדורגל הישראלי, חיפה והפועל (בקרוב בית"ר?) שהרבה פעמים עושים גלים בזירה האירופית.
    חלאס כבר עם הזלזול הזה בליגה הישראלית, שהיא יותר טובה גם משלושת הליגות הנ"ל.

11. spurs Member

ואיך בדיוק אתה קובע את זה? גם קבוצות שבדיות דניות ונורווגיות מגיעות\הגיעו להשגים גדולים

הליגה הישראלית כרגע לא משתווה לשבדית ולדנית

12. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני דווקא נוטה להסכים עם סרגיי. ראינו את האלופה השבדית מלפני שנה וזו הייתה הפעם היחדיה ששמענו מהם מאז גוטבורג. ראינו שגם רוזנבורג לא שווה יותר מדי בזמנו. ולגבי דנמרק - הכסף הגדול של קופנהאגן עדיין לא משקף את שאר הליגה. לא חושב שיש הבדל רמות משמעותי אבל אם כן, אז לטובתינו.

רק יחי ההבדל הקטן, אצליהם רוב שחקני הנבחרות בחו"ל.

13. SeRgInHo Member

איזה הישגים? חוץ מההופעה של מאלמה בגמר האלופות מלפני 4376376 שנה, במעט מקרים הקבוצות הסקנדינביות בכלל מעפילות לליגת האלופות. אחד הדברים המטופשים ששמעתי שהליגה הישראלית לא ברמה של ליגות הדנית והשבדית. נו באמת... חיפה והפועל (בית"ר בדרך) קבוצות ברמה אירופאית סבירה ביותר, מכבי ת"א גם פה ושם עושה הבלחות. מה יש לשבדים ולדנים? ברונדבי, קופנהאגן (מאד הרשימה אותי אגב) מאלמה, הלסינבורג...? נו באמת, הקבוצות (הבכירות) הישראליות לא רק שלא נופלות מהן, אלא גם הרבה יותר טובות מהן.
    זה שנבחרות של דנמרק ושבדיה הרבה יותר טובות מנבחרת ישראל זה כן, ללא ספק, אבל ברמת הליגה ישראל עולה בהרבה על הסקנדינביות.
    שחקנים מקומיים שמשחקים בליגות האלה הם: או שחקנים (בכירים) שעברו את השיא, או כישרונות צעירים שנמצאים שלב אחד לפני שקבוצה אירופית חוטפת אותם. לא תמצא שחקן מקומי שבשיא הקריירה ישחק בשבדיה או בדנמרק.
    בגלל זה אנחנו רואים שרוב הסגל של נבחרות דנמרק ושבדיה מפוזר ברחבי אירופה.

14. samoel Member

אני אצטרף לסרגיי. וזה מהסיבההפשוטה שהדנים נורבגים ושוודים הם בעלי אזרחות אירופית(מן הסתם) והם לא נחשבים זרים במדינות כמו אנגליה ושאר אירופה ולכן הרבה יותר קל להם להתפתח בחו"ל ולהיחטף ע"י קבוצות טובות מהליגות הבחירות ואז כשאוספים קבוצה של כמה כאלה שהתפתחו בחו"ל למה שנקרא מבחרת אתה מבין את הבדלי הרמות.

הליגה הישראלית עולה על השוודית והנורווגית בוודאות לגבי הדנית אני לא בטוח אבל כמו שאמרו קופנהאגן היא ל אייצוג של הליגה (היא בוא נגיד המכבי כדורסל של דנמרק בהתהוות).

15. Landon Donovan Member

אתה מביא את חוסר ההישגים של הקבוצות הסקנדינביות בתור הוכחה שהישראליות יותר טובות? בכל שנה יש סקנדינבית אחת בליגת האלופות (השנה קופנהאגן, לפני כן היה את רוזנבורג).
    חיפה והפועל כן, אבל בית"ר בדרך? אתה סובל מהזיות קשות, מייט. חיפה והפועל הן לא קבוצות ברמה אירופאית סבירה (איך בכלל הגעת לזה). גם בית"ר לא, לפחות עד שיוכח אחרת, אבל היא הרבה יותר טובה מחיפה או הפועל.
    אני לא צופה בליגה השבדית או הנורבגית, אבל ראיתי השנה מספר משחקים מהליגה הדנית. היא ללא ספק טובה מהישראלית.
    ברונדבי סיימה העונה במקום השישי בדנמרק, והלסינבורג ומאלמו סיימו במקומות הרביעי והשביעי בהתאמה, כך שרק אחת מהקבוצות הבכירות שהכרת (קופנהאגן), נמצאת כיום בטופ הסקנדינבי. אם אין לך מושג, אז למה אתה בכלל טורח להגיב?

Obefami, באותה מידה אפשר להגיד שהכסף הגדול של בית"ר לא משקף את שאר הליגה שלנו, שנמצאת במצב קטסטרופלי.

מישהו פה ראה קבוצות סקנדינביות משחקות (מלבד ההופעה הקבועה של סקנדינבית בשנה בליגת האלופות), שהוא כל כך בטוח ברמה שלהן יחסית לרמה ל קבוצות ישראליות?