הליגה הסקוטית 07/08

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י ראול, ‏28/8/06.

1. cazzo Il Capocuoco

מדרום לפורטוגל?? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

2. ראול Member

קצת תמונות מהמשחק:
    דארן פלטשר מפציץ את הדייגים
    http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42042000/Xxx/_42042676_fletcherpa416.Xxx

ג'ימי מק'פדן מנס להמריא אחרי השער השני
    http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42042000/Xxx/_42042688_mcfadden416.Xxx

מסתבר שגם לריינג'רס יש סקוטים. קריס בוייד מבקיע פנדל
    http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42042000/Xxx/_42042744_kennypennypa416.Xxx

גארי או'קונור http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx חותם את התוצאה
    http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42042000/Xxx/_42042768_boydpa416.Xxx

ארתור, פפרצי.

3. Gerrard Member

וואו כמה שחורה הכבשה הזו העונה לשם פארו מבחינת לובשי החצאיות.
    בכל זאת גם כשהם לא מתקשים מול פארו ניצבות 2 הפאינליסטייות של המונדיאל האחרון, מה שסביר להניח יביא לידי אי העפלה.

4. benny1888 Member

קאזו, אני באמת לא מבין למה לא מאחדים אותם פשוט עם פורטוגל. מה הרעיון של מדינה עצמאית עם נבחרת משלה? מה פתאום לוקחים כמה כפרים בדרום ונותנים להם עצמאות? פורטוגל לא יכולה פשוט לכבוש אותם או משהו? ולמה לעזאזל סקוטלנד לא מצליחה לנצח שם?

ארתור, זה לא קני מילר בפנדל?

5. ראול Member

כמובן, טעות שלי.
    זה קני מילר.

ארתור, אוכל כובע.

6. cazzo Il Capocuoco

אני לא מבין מה קשור פורטוגל,לאיי פארו ולסקוטלנד...? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx

7. Gerrard Member

צמד לאובראיין במשחק המילואים בין סלטיק לאינברנס היום. סלטיק ניצחה 2-0

8. benny1888 Member

קאזו, קח לך מפה של פורטוגל. תסתכל למטה, בדרום פורטוגל. רוב הסיכויים שלא תראה שום דבר מיוחד. צריך להיסתכל ממש טוב, ואז רואים שכמה ק"מ מהחוף הדרומי הם מדינה בפני עצמה. למה? אין לי מושג. במבט ראשון (והאמת? גם בשני והשלישי) זה נראה כמו רצועת חוף של פורטוגל.
    קשר לסקוטלנד? אין. זה סתם עוד מקום שהנבחרת הסקוטית לא מצליחה לנצח שם.

9. Gerrard Member

הסקוטים השיגו היום ניצחון חוץ חשוב בליטא. קני מילר וכריסטיאן דיילי כבשו לזכות הסקוטים, דריוס מקלקה כבשה לטובת הקבוצה הביתית, תיקו בסטאד הערב יעשה לסקוטלנד רק טוב.

נערך לאחרונה ב: ‏7/9/06
  10. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

צר לי לבשר לך בני, אבל היבשה שהכי קרובה לאיי פארו הנידחים היא לא אחרת מ... סקוטלנד אהובתך. הם איים שנמצאים בלב הים הצפוני והיו בעבר (ואולי גם היום במידה מסוימת) חלק מדנמרק. אתה אולי מתבלבל עם עיר קיט בשם פארו בחוף הדרומי של פורטוגל שבכל קיץ כמה מיליוני אנגלים נוהרים אליה, אבל באמת שאין קשר בין פארו של האיים לפארו של פורטוגל.

הם נורדים טהורים...

11. benny1888 Member

אז יש עוד פארו? טעות קשה. זה מה שקורה שלא מצטרפים למשחקי החוץ של סקוטלנד.
    האנשים שמרשים לעצמם לכתוב כאן על כדורגל סקוטי, פשוט בושה.

12. benny1888 Member

טוב, את סיכום המחזור אני משאיר לארתור, שבוודאי ישמח לכתוב על הניצחון הגדול של היברניאן.
    נישמח כאן על הניצחון של סלטיק, ועל השמטת הנקודות של הארטס.
    הסיפור של המחזור, לדעתי, שוב מגיע מהליגה הראשונה: האמילטון אירחה את קלייד, למשחק נוקשה של שני הצדדים. במצב של 3-3, כ 15 דקות מסיום המשחק, ניסו שני שחקנים להגיע לכדור: רוס מק'קייב, המגן הצעיר של האמילטון (זוכרים את הסיפור על ההשקעה האדירה בנוער של האמילטון?) ספג בעיטה בגרון מחלוץ קלייד, דאגי אימרי. הוא הפסיק לנשום, ונזקק להחייאה של 15 דקות, עד שהיה כשיר לעלות על אמבולנס לביה"ח. מנג'ר האמילטון, בילי ריד (לא ההוא מהשיר), זעם על התיקול שנראה לו מוגזם, והסתער לכיוון הספסל של קלייד, מה שהביא לקטטה בין הספסלים, הצטרפות של חלק מהשחקנים, התערבות משטרתית, והפסקת המשחק.
    רוס מק'קייב כבר התעורר, אבל צריך להישאר בביה"ח כדי לאמוד את הנזקים שנגרמו למוחו באותן דקות שחמצן לא הגיע למח.
    לאייל לחמן בטח יש עכשיו רעיונות חדשים...

13. ראול Member

אחרי הפסקה של שבועיים בהם לא כתבתי (עשה רק טוב לקבוצה שלי) אני חוזר לקראת הmain event של הליגה: האולד פירם. המפגש הקלאסי בין 2 הקבוצות הבכירות בליגה: סלטיק וריינג'רס, עשוי כמו בשנים הקודמות, לקבוע את גורל האלופה. לרות קול חרישי מכיוון הארטס בתענה לכתר, לא נראה שזה הולך לקרות השנה. בכל מקרה, עינינו נשואות למחר, בעוד כ-18 שעות, ייפגשו 2 הקבוצות על מגרשה הביתי של סלטיק, למשחק מרתק כמשחק, ולקביעת עתידה של הליגה בכלל.

פול לה-גוון, מאמן ריינג'רס, הולך לערוך היכרות ראשונה עם הארוע הזה. הוא אמנם יודע את חשיבות העניין ואת גודל המעמד אב לעד שלא ייצא ביום שבת מהסלטיק פארק, לטוב ולרע, לא יידע מה זאת ההרגשה הזו. לאולד פירם יש דרך מאוד ייחודית בקביעת עתידם של מאמנים בקבוצה. מרטין או'ניל, המנג'ר האגדי של סלטיק חרט את שמו לעד בלבבות כל האוהדים כאשר במשחקו הראשון מול ריינג'רס, הביס את היריבה בכחול 6-2, באוגוסט 2000.

את ההתקפה של ריינג'רס יוביל החלוץ המצויין, קריס בוייד אשר השיג תואר ראשון מסוגו בכדורגל האירופי אשתקד בזה שסיים כמלך השערים של 2 קבוצות בליגה הבכירה. בוייד בן ה-22 אשר עבר מקילמרנוק בחורף שעבר, הבקיע שלושער בהופעת הבכורה שלו ומאז מסרב להפסיק להבקיע. מהצד השני, שימו עין על החלוץ ההולנדי המעולה של סלטיק שאולי לא מבקיע בצרורות אבל יש לו את היכולת ההכרחית להבקיע בשלבים מכריעים. שלושת השערים שהבקיע עד היום בקבוצה, מתחילת העונה, היו שערים ששמו את סלטיק בהובלה.

הימור? 2-0 לסלטיק. לה-גוון הוא אולי מאמן טוב, אבל בסך הכל צרפתי.

ארתור, בחזרה לעתיד.

14. Gerrard Member

בינגו!

15. benny1888 Member

טוב, קצת גדול עלי לסכם את המחזורים האחרונים, אבל אפשר לקצר ולכתוב שהעונה הזאת הולכת טוב לסלטיק, ורע לריינג'רס. מה אפשר עוד לבקש?

הפכתי לבדיחה מהלכת כשויתרתי על המשחק בכמנצ'סטר, הגעתי למשחק ליגה חלש ומשעמם מול דאנפרמלין, משחק גביע הליגה מול סטץ מירן, וחזרתי לעשות עם המשפחה את ראש השנה, וכך ויתרתי גם על הדרבי. ואני מאמין שעד היום אפשר לשמוע בדאבלט ובבאביטי באוסטר את המשפט: "Benny? He only goes to the big games".
    היו בנסיעה הזאת גם ביקורים במבשלות גרין קינג באנגליה ובלהייבן בסקוטלנד (עבודה, אתם יודעים). וגם ביקור בקורק, אירלנד, אצל סטיב, הבעלים לשעבר של השאמרוק בת"א, פאב האוהדים הראשון של סלטיק בארץ. ניסיתי ליצור קשר בין ארתור לאוהד היברניאן, ואולי להתחיל משהו כאן. בשנה הבאה מועדון האוהדים של סלטיק יוצא למלחמה על הפוגי מול מועדון האוהדים של היברניאן? אולי.
    בגדול, מה שאני יכול לספר על הנסיעה האחרונה, הוא שדחפתי 8 טיסות ב 7 ימים (6 מהן של ראיינאייר, פחות מ 1000 ש"ח להכל כולל מיסי נמל. איך הם עושים את זה?). אה, ושאי אפשר להשיג חולצות של היברניאן אפילו באדינבורו.
    היום משחק וותיקי סלטיק מול וותיקי ליורפול. לפני שתשאלו: קני דאלגליש אמור לשחק בליורפול.