הליגה הספרדית מחזור 24: ולנסיה נגד אתלטיקו. בארסה נגד חטאפה, הזאר יעשה קאמברק בריאל?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏14/2/20.

1. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/03/12/15840115339389.Xxx

רשמית: עם או בלי קשר לריאל מדריד שנכנסה לבידוד, נדחו שני מחזורי הליגה הקרובים בספרד לפחות זמנית ואף אחד לא יודע מה יעלה בגורלה של הליגה. כפי שזה נראה - נגמר הכדורגל. "ההחלטה הזו תוערך מחדש בתום השבועיים, בהתאם לכך שמועדונים ייצאו מהסגר וגם בהתייחס בהתפתחויות שיהיו. אלה ההחלטות הכי נכונות כדי שעולם הספורט יוכל להיאבק בקורונה וכרגע לא משחקים".

2. Raulito Madridista

https://www.fcbarcelonanoticias.com/uploads/s1/12/00/86/3/leomessi-clasico9.Xxx

אף אחד לא באמת יודע איך, מתי ואם בכלל תסתיים עונת הכדורגל 2019/20 בספרד. בכל מקרה ב-AS העלו ארבעה תרחישים, שימו לב: האופצייה הראשונה והפחות ריאלית היא שנגיף הקורונה ייכחד או לפחות יצטמק במהרה, יש שני חלונות פתוחים בלו"ז - 18 באפריל ו-20 במאי, והליגה תימשך כרגיל כאשר שני המחזורים שנדחו - יושלמו; האופצייה השנייה היא שהעונה הזו תהיה "נטושה" - ללא אלופה וללא מחזיקת גביע. במקרה כזה אלה שיגיעו לאירופה בעונה הבאה הן אלה ששיחקו השנה, אחד-לאחד; אופצייה נוספת היא לסיים את הליגה במחזור ה-27 וברצלונה תהיה אלופה כמובן אם כי זה לא ממש הוגן כי לא כולן שיחקו נגד כולן; אופצייה רביעית ואחרונה היא להכריע את העונה על פי מה שקרה בסיבוב הראשון. ריאל מדריד וברצלונה היו בשוויון נקודות אך הקטלונים יוכרזו כאלופים בשל הפרש שערים עדיף. במצב כזה, סביליה וריאל סוסיאדד יגיעו לצ'מפיונס, חטאפה ואתלטיקו מדריד ישחקו בליגה האירופית ומאיורקה, לגאנס ואספניול יירדו ליגה.

3. Ever Banega Member

אני לא מבין איך לא עולה על הפרק אפילו האופציה הכי טובה- לעשות פריז ולהמשיך מאותה נקודה כשיהיה אפשר.

4. Raulito Madridista

א) האופציה עליה אתה מדבר היא האופציה הראשונה שכתבתי, שים לב, יש שני תאריכים פנויים בלו"ז שבהם אפשר להשלים את שני המחזורים שנדחו. אבל למה זה לא יקרה?
    ב) ספרד נכנסת למצב חירום, עוצר כללי, 15 ימים מהיום, גם המחזור בסוף מרץ לא ישוחק כרגיל לדעתי ולא ממש מצליחים להתגבר שם על הנגיף.
    ג) שאלה מעניינת היא האם יותר הוגן לקבוע אלופה על סמך הסיבוב הראשון או על סמך 27 מחזורים? בכל מקרה לפחות לגבי כתר האליפות - ברצלנוה זוכה בתואר בשני המקרים כך שהמחזור האחרון מאוד משמעותי. כמובן שלגבי אירופה זה סיפור אחר.
    מקומות 3-6 היום: סביליה, ריאל סוסיאדד, חטאפה ואתלטיקו
    מקומות 3-6 בתום הסיבוב: אתלטיקו, סביליה, סוסיאדד, ולנסיה
    ד) יריית הפתיחה לכל החלטה בכל ליגה היא מה שיקרה עם יורו 2020, הפתרון המסתמן הוא שיידחה לדצמבר. אני הייתי רוצה שיידחה עד לקיץ הרי מה זה משנה.

5. Ever Banega Member

לא הבנת אותי. עדיף לבטל את העונה הבאה (כי אתה לא זורק שום דבר לפח הרי היא עוד לא החלה) מאשר את העונה הזאת. כלומר נניח שרק בספטמבר אפשר יהיה לחזור לשחק אז בספטמבר ימשיכו מהמחזור ה28. בשאר העונה אפשר לעשות מתכונת חד פעמית של ליגה קצרה יותר נגיד לחלק לבתים ואחר כך נוקאווט כמו בצ'מפיונס. ליגת האלופות אני מאמין שאפשר יהיה גם לסיים את הנוכחית וגם להספיק את זו אחריה ומקסימום לקצר את זו שאחריה.

6. סמואל אטו Member

הבעיה עם הרעיון הזה שאתה בעצם מחדש עונה אחרי הפסקה של חצי שנה. אתה כבר בעצם בעונה אחרת לגמרי.

7. Ever Banega Member

מסכים שזאת בעיה, אבל זה עדיין עדיף בהמון על כל שאר הפתרונות. רק אם ההפסקה תהיה במשך למעלה משנה אז הייתי אומר שאולי אין טעם להמשיך מאותה נקודה. בכל מקרה אחר אין שום ספק שזה הפיתרון הכי טוב ובפאר.

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

התחילו לדבר על לסיים את הליגה בקיץ. ו-As מזהיר שהרבה שחקנים מסיימים חוזה ב-30 ליוני.

9. RubberSoul Member

מעסיק אותי הנושא הזה כבר כמה ימים. לא הצלחתי למצוא תשובה אם יש בחוזי שחקנים סעיף כח עליון שדוחה את תום החוזה.

10. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2020/03/15/primera/1584303975_010466_1584305009_noticia_normal_recorte1.Xxx

ב-AS השוו בין העונה הנוכחית 2019/20 לבין העונה שעברה. הקבוצות שהשתפרו הכי הרבה הן ויאריאל עם 12 נקודות יותר וריאל סוסיאדד עם 11 נקודות יותר (46 העונה לעומת 35 אשתקד וכך היא קפצה מהמקום התשיעי לרביעי). ברצלונה שומרת על הפסגה כרגע ובהשוואה לאשתקד השיגה 5 נקודות פחות - 58 העונה במקום 63 אשתקד, לריאל מדריד יש חמש נקודות יותר - 56 העונה לעומת 51 אשתקד, השנה היא שנייה ואשתקד הייתה שלישית. אתלטיקו היא המתדרדרת הגדולה עם 11 נקודות פחות - 45 לעומת 56, וסביליה השיגה 7 נקודות יותר.

11. סיונרה Member

יש מצב שההרכב המטומטם של זידאן עלה לנו באליפות.