הליגה הספרדית - מחזור 24:: המחזור שיביא את המפנה? בארסה בקאלדרון, ריאל במדריגל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏24/2/17.

1. Raulito Madridista

לא הספקנו לפתוח דיון מחזור, אז נמשיך לדון כאן במשחקי המחזור ה-25:

לוח המשחקים המלא להלן:

http://files.laliga.es/201701/w_900x700_30110205horarios-j25-santander.Xxx.Xxx?30117113604

בגדול, אחרי מחזור מטורף שהוריד לנו כמה שנים מהחיים, ולא חשוב באיזה מחנה אוהדים אתה נמנה - מגיע השקט שאחרי הסערה. המחזור ה-25, מחזור אמצע השבוע כולל משחקים נוחים. ריאל מדריד, ברצלונה וסביליה ישחקו הפעם בביתן. גם לאתלטיקו מדריד אין משימה קשה מידי בדמות משחק חוץ בריאזור נגד דפור המתפוררת.

המחזור כבר יצא לדרך אמש. גולת הכותרת הייתה 2:2 סופר-דרמטי בין ריאל סוסיאדד לאייבר. שימו לב שהליגה השנה פחות מבריקה מבחינת הצמרת אם כי סביליה מחפה על החולשה של שלוש הגדולות - אבל המאבק על אירופה חם, לוהט. פדרו לאון קבע 2:2 ברגע האחרון, וסוסיאדד עלולה להצטער על זה אם אתלטיקו תברח לה. כמוכן, ולנסיה חזרה לנצח כשגברה 2:1 על אלאבס ועוד ניצחון חוץ היה כשבטיס גברה על מאלגה ועקפה אותה בטבלה. והערב: ריאל מארחת את לאס-פלמאס והאקס חסה, כשהקבוצה מהאיים הכנריים נמצאים בכושר מזעזע והפסידו בארבעת המשחקים האחרונים. לאס-פלמאס מעולם לא ניצחה בסנטיאגו ברנבאו. עוד קודם לכן ברצלונה אמורה לטייל נגד ספורטינג מהתחתית והיא יכולה לטפס למקום הראשון בטבלה. במשחק נוסף: אוססונה תארח את ויאריאל וגם סלטה ויגו נגד אספניול.

2. Raulito Madridista

ריאל מדריד - לאס-פלמאס

ריאל מדריד מגיעה למשחק מרוצה במיוחד. המשחק במדריגל היה מאניה-דיפרסיה ענקית. מפרצופים של ראש באדמה אחרי השער השני של בקאמובו והתחושה שהמקום הראשון הולך לאיבוד, כשבארסה קודם לכן ניצחה את אתלטיקו - ועד שאגת הניצחון(כולכם 'עשיתם בבית כריסטיאנו' - Suuuii - בדוק) לאחר הנגיחה המרגשת של מוראטה וה-3:2, כמה קשה - ככה מתוק. ריאל מדריד לא חזרה מפיגור כפול במשחק חוץ מזה זמן רב והוכיחה אופי ברגע המתאים. וכעת, הגיע הזמן לקצת כדורגל, ולא חשוב באיזה הרכב יבחר זידאן. אין ויכוח על כך שריאל מדריד צריכה לשחק טוב יותר. עבר סיבוב שלם מאז ריאל השמיטה נקודות בברנבאו כשסיימה בתיקו 1:1 נגד אייבר. מחר הקהל רוצה לא רק לראות 3 נק' אלא גם כדורגל איכותי. כמו נגד ריאל סוסיאדד למשל. שניים שבהחלט יוכלו לעזור במשימה הם איסקו ומוראטה, להם החמיא זידאן לאחר המשחק ואמר חד וחלק שהם ראויים ליותר דקות. נו, מיסייה זיזו.

שני השפנים של זידאן מהשרוול שינו לחלוטין את המשחק במדריגל. והתחושה של כולנו היא שאם זיזו היה משתמש בהם גם ארבעה ימים קודם לכן, במשחק במאסטייה - ריאל מדריד הייתה יוצאת לפחות עם נקודה. אבל העבר מאחורינו. התמונה הבאה הייתה אחת ההמרכזיות בתקשורת בספרד ביממה האחרונה. איסקו ומוראטה מדסקסים על מעמדם הבינוני בריאל מדריד של זידאן. איסקו מסר את הכדור לקרבחאל שבישל את השער הראשון וגם חילץ כדור במהלך שהוביל לשער השלישי אותו כבש מוראטה, השחקן עם רקורד הכיבושים הטוב ביותר בספרד פר דקות משחק חוץ מליאו מסי. כולנו תקווה שהקרדיט העצום לבנזמה יגמר ומחר נוכל לראות קצת רוטציות, גם בשל העובדה שמדובר במשחק שלישי רצוך תוך שבוע. ואראן וקונטראו הפצועים וכן דנילו נותרו מחוץ לסגל אליו חוזר בשעה טובה מרקו אסנסיו. עוד שחקן שינוח הוא קאסמירו.

הקשר הברזילאי חזר להרכב ריאל מדריד במשחק נגד דורטמונד בצ'מפיונס בברנבאו ומאז לא יצא ממנו להוציא את המנוחה החלקית שקיבל נגד אספניול. מדובר ב-13 משחקים רצופים וזידאן יודע שמחר אפשר לתת לו לנוח. לאס-פלמאס קבוצה שיודעת להניע כדור וייתכן שהגרזן עליו ויתר זידאן במדריגל - יהיה חסר. זו הזדמנות מצוינת להקפיץ להרכב את איסקו, והאופצייה השנייה היא של מאתיה קובאצ'יץ' שמקומו בהיררכיה קצת נפגע לאחרונה. איסקו יכול להוסיף את הקסם ואולי לעזור לכך שריאל מדריד תוכל לכבוש שערים גם בדרך אחרת חוץ מנגיחות(17 שערים מתוך 60 שערי הזכות בליגה), וקובא מוסיף הרבה עוצמה ומהירות. כריסטיאנו ממעט לכבוש בברנבאו העונה וזה די חבל בעוד במשחקי החוץ הוא מייצר רצף. כרגיל, שחקני המפתח שלנו יהיו המגנים. מרסלו וקרבחאל אמנם בישלו 7 פעמים העונה - אבל ברור שמרסלו נמצא בכושר לא טוב בניגוד לקרבחאל שקבע שיא קריירה. דני הוא זה ששם את הכדור על הפדחת של בייל והפיח תקווה במשחק הזה.

כמובן שאיסקו ומוראטה היו הנושא העיקרי במסיבת העיתונאים אם לא מתייחסים לכל טענות השיפוט ודבריו של רויג - עליהם זידאן נמנע מלהגיב. "הם יודעים מה אני חושב עליהם. אני חושב שזו הייתה בדיחה על הספסל והכי חשוב שהם עלו לשחק והשיגו את הניצחון. אני לא יכול לרצות את כולם, אני תמיד צריך לבחור ולקבל החלטות קשות", אמר זידאן ולא פיזר את הערפל. זידאן אמר שהוא מדבר איתם כל הזמן ורוצה להרגיש את כולם וטבעי שחלק יהיו עצבניים. "רצף המשחקים שלנו ארוך והוא ממשיך ואנחנו רוצים לנצח". מי שבוודאות ישחק הוא קיילור נאבאס שמקבל אשראי מזידאן שאמר שהוא בוטח בו במאה אחוז והוא השוער הראשון. קיילור ינסה לשמור על שער נקי, אבל יזדקק להגנה שתטיב עימו. עוד פיגור כפול תוך כמה דקות בטח לא יתקבל בהבנה, לא כל יום רמונטדה. השאלה היא מתי נראה את ריאל מדריד פותחת משחקים בצורה חזקה למשל. יאללה, תשחקו כדורגל...

http://futbol.as.com/futbol/imagenes/2017/02/26/album/1488139052_477096_1488146990_album_grande.Xxx

ריאל מדריד - הרכב משוער: קיילור נאבאס| קרבחאל, ראמוס(C), פפה, מרסלו| קובאצ'יץ'(איסקו), קרוס, מודריץ'| גארת' בייל, כריסטיאנו רונאלדו ומוראטה

לאס-פלמאס מגיעה למשחק במומנטום שלילי במיוחד. ההפסד 1:0 לריאל סוסיאדד לעיני הקהל הביתי היה השני ברציפות שלה בבית אחרי שנכנעה גם לסביליה, וקודם לכן ללאס-פלמאס היה מאזן בית טוב להתהדר בו. ארבעה הפסדים רצופים, כולל 1:0 לגראנדה החלשה, בהם מבקיעה הקבוצה שער אחד בלבד מציבים את לאס-פלמאס במקום ה-12 המאכזב, רחוק-רחוק מהחלומות של אירופה. הקבוצה של קיקה רוצה לצאת מהמשבר ולשים מאחוריה את פברואר השחור. בימים האחרונים אוהדי הקבוצה מחו לא רק על התוצאות אלא על כך שהקבוצה משחקת פעמים רבות בימי שישי ושני, מה שלא מוצא חן בעיניהם. אבל בלאס-פלמאס יודעים שניצחון אחד, בטח על קבוצה גדולה - יכול להחזיר את השקט והאמונה. חסה, כצפוי, היה מדויק ובוטה - "שום דבר לא הולך לנו, חייבים לחזור לנצח".

כמאמר הקלישאה, המיקום של לאס-פלמאס בטבלה לא משקף את האיכויות שלה. רוצו לרשת לחפש את הגול הנהדר שכבשה הקבוצה נגד ויאריאל בתחילת העונה, שער שגם נבחרת ברזיל של פעם הייתה מתגאה בו. במחזור האחרון נגד סוסיאדד הקבוצה לחצה שוב ושוב ושוב על השער אך נתקלה ביום גדול של רולי, המצטיין במשחק, ומנגד נכנעה לשער בודד של צ'אבי פרייטו. מצד שני, מבט חטוף על מאזן החוץ שלה, יותר נכון מאזן האימה - מגלה מדוע לאס-פלמאס תקועה. ניצחון אחד בלבד ו-5 נקודות - מאזן לא רק של קבוצת תחתית אלא של קבוצה שנלחמת על חייה וברור שלאס-פלמאס חייבת להתעשת. לשמחתו של אסטיין, קווין פרינס בואטנג כשיר למשחק בברנבאו. "לא איבדנו את ההתלהבות למרות התוצאות השליליות, להיפך", אמר המאמן אסטיין בתקווה לדרבן את חניכיו לקראת המשחק. בקבוצה ישמחו לשחק את אותו כדורגל שניצח 3:1 את ולנסיה, והאמת ששני הנצחונות על העטלפים היו מרגעי השיא של הקבוצה העונה. ליתר הקבוצות עם 'השם הגדול' הם נכנעו.

המאמן אסטיין ניסה לדרבן גם את האוהדים בטוויטר - "אנחנו בטח מאכזבים אתכם לאחרונה אבל אנחנו נעשה הכל כדי להשיג את האמון שלכם מחדש. אנחנו רוצים להצליח". המאמן יודע שאמנם לא יפוטר במהלך העונה אלא אם כן הקבוצה תשקע עד לקו האדום, מצב שנראה כעת הזוי, אבל אם תמשיך כך ספק אם ימשיך בתפקידו בעונה הבאה. המאמן הגיע למסיבת העיתונאים עם דף מוכן וירה - 'איימנו על השער 62 פעמים בשלושת ההפסדים האחרונים שלנו וזה מתסכל. אני לא חושב שחסרה לנו עוצמה. ברור שהכדורים יכנסו ונצבור ביטחון'. "השחקנים בסדר גמור, לא קל להפסיד כשאתה ראוי לניצחון אבל הם יודעים מה צריך לעשות". אסטיין, ג'נטלמן, מתעלם מהשאלות על השופטים וכל הבלאגן שקרה בשבוע האחרון, מפרגן למודריץ' וכריסטיאנו ומשוכנע שחסה שהחמיץ בלי הכרה - הוא שחקן המפתח. "הוא כבש הרבה שערים בריאל והוא ישמח לכבוש מחר. אנחנו בטוחים שזה יגיע". המאמן מדבר על הרצון להחזיק כדור ולא לנטוש את שיטת המשחק.

ואחד משחקני המפתח הוא רוקה מסה שפתח את העונה נהדר ומעט דעך. יחד עם ג'ונתן ויירה(5 שערים) ו-ויסנטה גומס, לקבוצה יש מרכז שדה יצירתי אולם לא מספיק אגרסיבי כנראה. החלק הקדמי בהחלט יכול לגרור בעיות. קווין פרינס בואטנג שהבקיע 6 שערים ובישל שער נוסף הוא השחקן הבולט. הוא, חסה וטנה, שסיפר על הערצתו ללואיס פיגו - מחליפים מקומות בחלק הקדמי כל הזמן כאשר מומו הוותיק מיובש לאחרונה על הספסל. החלוץ ליואחה פצוע ואת סרחיו ארואחו שלא עמד בציפיות - הקבוצה השאילה לאא"ק אתונה עד לסיום העונה. הבעיה בלאס-פלמאס תהיה בחלק האחורי. המגן הפורטוגלי הלדר לופס שנפצע נגד סוסיאדד לא הצליח להתאמן והוא מחוץ לסגל. גם מונטרו וקאסטלניו פצועים כך ששלושה שחקנים מקבוצת הקאנטרה נכללים בסגל. אלן חלילוביץ' הקשר שגדל בברצלונה ונכשל קשות בגרמניה - הושאל לקבוצה עד לסיום העונה והוא בסגל. בקבוצה מקווים שחאבי ואראס שספג שער באשמתו מצ'אבי פרייטו - יפגין יכולת טובה בין הקורות.

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/02/22/14877563227535.Xxx

חסה וג'ונתן ויירה מאוכזבים. פברואר השחור של לאס-פלמאס

לאס-פלמאס - הרכב משוער: חאבי ואראס| ד. סימון, אייטימי, ביגס, דויד גארסיה| ויסנטה גומס, רוקה מסה, ג'ונתן ויירה| טנה, בואטנג וחסה רודריגס

הקאמבק של חסה

חסה רודריגס חוזר מחר לברנבאו וישחק לראשונה נגד ריאל מדריד. אין ספק שיהיה זה ערב מרגש עבורו וגם עבור האוהדים בברנבאו שוודאי יידעו להוקיר תודה לשחקן שגרם להם לגאווה מהמחצבה. חסה היה מהשחקנים המרגשים שידעה מהקאנטרה, תותח על אמיתי מאז ימי ראול-גוטי-קסיאס. בראיון קצר למארקה הוא מפגין בקיאות יוצאת דופן. זוכר כל שער, כל שיא, את מקומו בהיררכיה בין ראול ובוטראגיניו וגם מבהיר בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים - "ללא הפציעה הארורה ההיא - הייתי שחקן הרכב בלתי-מעורער בריאל מדריד". כזה הוא חסה, שחקן עם ביטחון עצום. על חצי העונה האחרונה בפאריס היה שמח לעשות X אחד גדול, בעצם על כל התקופה מאז הפציעה ההיא. למזלו, חסה עדיין ילד, ורק שלשום חגג יום-הולדת 24. במעט מאוד זמן הוא עבר וצבר חוויות, אתגרים ותהיות ששחקנים אחרים לא צוברים בעשר שנים.

הוא היה התותח האמיתי של קסטיליה, מלך השערים ב-2013 עם 22 כיבושים. יותר מבוטראגיניו. בעוד אלבארו מוראטה נחשב לחלוץ טוב - חסה נחשב לשחקן על. המהירות המסחררת, הפיניש, האופי החזק. כל זה לצד ילד משתולל מחוץ למגרש שלעתים היה צריך לסדר את הבורג. בעונתו השנייה בקבוצה הבוגרת זכור משפט מצוין של חסה - "מי שמפחד לפגוש את בארסה בגמר ליגת האלופות - שיילך לשחק בראיו וייקאנו וככה החיים שלו יהיו קלים יותר. אנחנו ריאל מדריד ואנחנו תמיד נאמין שננצח".

ההתחלה של חסה הייתה מבטיחה, מה-זה מבטיחה. עונת הבכורה שלו בקבוצה הבוגרת עלתה על כל דימיון. רבים חושבים, אף בטוחים - שלולא הפציעה הקשה של חסה שזכור לצד צ'אבי אלונסו ביציע בגמר האלופות אחוז טירוף - לריאל מדריד היה את תעצומות הנפש, הכוחות הנפשיים והמקצועיים לזכות גם באליפות באותה עונה. הסופר-סאב, 'השחקן ה-12', האיש למשימות מיוחדות - היה חסר לה. חסה ערך את הופעת הבכורה במשחק זניח בליגת האלופות כשהחליף את בנזמה אחרי שריאל כבר הובילה 4:0 על קופנהאגן. וזו הייתה רק תחילת העלילה הקסומה.

מה עוד אפשר לומר על שחקן שאת שער הבכורה שלו בקבוצה הבוגרת כבש בקלאסיקו נגד בארסה בקאמפ-נואו בבעיטה הראשונה שלו לשער? זה היה בסה"כ שער מצמק שגם התברר כלא שווה דבר בקרב האליפות - אבל את הרגע הזה חסה לא ישכח. הוא, בראש מורם, רץ יחד עם כריסטיאנו לקו מחצית המגרש לחדש את המשחק. אפילו המלך ראול, איתו התחבק חסה ארוכות והעלה סלפי מרגש במשחק ההוקרה לכבוד ראול בברנבאו - לא ערך בכורה כזו. לחסה היו 8 שערים ב-31 הופעות. ועוד איזה שערים: גול ניצחון במאסטייה בבעיטה חדה לפינה של השוער| שער נגד ויאריאל בברנבאו בליגה| שער בגביע המלך נגד אתלטיקו מדריד ברבע הגמר. גם נגד בילבאו בחוץ הוא כבש שער. ואז הגיעה הפציעה הארורה ההיא נגד שאלקה והכל השתנה. דווקא בערב בו אנצ'לוטי נתן למחליפים לשחק וחסה כל-כך רצה 'לשרוף את הדשא', אחרי שריאל ניצחה 6:1 בגרמניה - הרגע העצוב ביותר קרה. יחד עם זיהום ברגלו, חסה נעדר לשמונה חודשים מהמגרשים. הוא חזר לשחק נגד קורנייה בגביע בעונתו השנייה של אנצ'לוטי וכבש שער אבל הרגיש לא שייך. בעונה שעברה רשם ציון דרך חביב כשכבש את שער הבכורה שלו בליגת האלופות, כשכידרר ממחצית המגרש וכבש לרשת של רומא באולימפיקו את השער השני והחשוב במשחק הראשון בשמינית הגמר.

"כשהכדור מגיע אליו אתה יודע שחסה משחק ללא פחד ומשהו טוב יקרה", החמיא אמיליו בוטראגיניו לו בזמנו. חסה רשם 38 הופעות בעונתו האחרונה בקבוצה אך החליט שזה לא מספיק לו. "אם הייתי חלק מהמשפחה של חסה או מחבריו הטובים לא בטוח שהייתי ממליץ לו להישאר", אמר זידאן בכנות. ילד הפלא המשיך להרפתקאה חדשה בפאריס ששילמה עבורו 25 מליון יורו כשנותרה לו עוד שנה בחוזה. לא לחינם הוא היה שחקן הקאנטרה שנמכר בסכום הגבוה ביותר - יותר ממוראטה, יותר מנגרדו. במארקה דיברו שוב ושוב על רגעיו הגדולים בתקוות 'אולי עוד תשוב' וציינו שער פסיכי לחלוטין של חסה בימיו בקסטיליה. בנימה אישית, יכול לציין שחוץ מכריסטיאנו וראמוס(ברור) וגם בייל - ההתלהבות אחרי השער בגמר הגביע ההוא - חסה רודריגס הוא השחקן היחיד שקניתי חולצה שלו מהסגל הנוכחי. הברנבאו ראה את מיטב כוכבי תבל עושים קסמים עם הכדור. אבל אין דבר מרגש עבורם ועבורי כמו ילד תותח מקסטיליה שמבין את משמעות המדרידיסימו.

http://www4.pictures.zimbio.com/gi/Real+Madrid+v+Atletico+Madrid+IK7E6lSfYp2x.Xxx

חסה לא התאקלם. לא במדינה ובתרבות ובטח לא מקצועית. מיעט לשחק, וגם כששיחק היה חסר תשוקה ונתקע בעמדת החלוץ, הסתכסך עם המאמן. כעת הוא שב הביתה ללאס-פלמאס ורוצה לחזור ליהנות מכדורגל. 'כסף זה לא הכל', הוא אומר. אנחנו נאחל לו בהצלחה. והנה דבריו בראיון למארקה:

מוכן להבקיע בברנבאו ולנצח את ריאל מדריד?
    - "זה יהיה קשה מאוד, אנחנו יודעים מהו הכוח של ריאל מדריד בבית. אני תמיד מקווה לכבוש, כרגע מרגיש שיש לי מזל רע עם השער הראשון. אבל כמובן שננסה לעשות משהו. לאס-פלמאס קבוצה טובה ונקווה שיהיה לנו מזל".
    האם אתה טעון או כועס על ריאל מדריד?
    - "לא, ברור שלא. אני חייב למדריד הרבה. היא הקבוצה שקיבלה אותי ופיתחה אותי כילד ועד שגדלתי. היא בירכה אותי ותמכה בי כאדם, כשחקן, הם תמיד היו שם בשבילי. יש לי כבוד והערצה לריאל מדריד וכך זה יישאר"
    אתה לא נראה טוב בלאס-פלמאס במשחקים הראשונים, איך אתה מסביר את זה?
    - "זה בהחלט לא נראה טוב וגם הקבוצה לא מתפקדת, לא כבשנו שער כבר ארבעה משחקים. אנחנו קבוצה שמייצרת מצבים והמיקום שלנו בטבלה ממש לא משקף. אני מקווה לתת את הערך המוסף ממש בקרוב. יש לנו קבוצה טובה ושחקנים טובים".
    היית כמעט עשר שנים בריאל מדריד - מה למדת?
    - "דברים רבים. משמעת, ענווה, אופי. אימנו אותי מאמנים גדולים וכמובן שלמדתי הרבה משחקני על שהיו לצידי בזמן הזה".
    חשבו פעם שבעוד 4-5 שנים תזכה בכדור הזהב. האם אתה עדיין מאמין בכך?
    - "אם נהיה כנים, עכשיו זה יותר מסובך. יש אנשים שאומרים שכן. ואני מזכיר לכולם שהייתי על המסלול הנכון וההתחלה הייתה מדהימה. כבשתי יותר מראול בעונת הבכורה שלו בקבוצה הבוגרת. שברתי את השיא של אמיליו בוטראגיניו בקסטיליה. הייתי ברמה גבוהה מאוד. זה לא תירוץ אלא מציאות אכזרית. הפציעה פגעה קשות בקריירה שלי וגם העציבה אותי בחיי האישיים, הייתי במשבר. לקח לי זמן רב לאסוף את עצמי ולהציג תעצומות נפש. הייתי צריך לקבל יותר צ'אנסים, שתהיה המשכיות וזה לא היה המצב. היו לי פציעות שאני לא מאחל לאף אחד. מאז ילדותי חלמתי לזכות בכדור הזהב אבל חשוב מכך להניף את גביע אירופה עם ריאל מדריד ובזה הצלחתי".
    לדעתך הציפיות ממך היו מוגזמות?
    - "ממש לא. אני חושב שהתקשורת הבינה הכל והאוהדים הרגישו את מה שאני הרגשתי ואת מה שהוכחתי על המגרש. עברתי התאוששות ארוכה וקשה וכשחזרתי לא קיבלתי מספיק טוב. ישבתי על הספסל שוב ושוב ושוב והחלטתי לעזוב את ריאל מדריד. לא פחדתי מהלחץ ואהבתי את הציפיות. החלטתי לעזוב את ריאל מדריד לא משום שרציתי כי חלמתי להישאר, אלא משום שלא הייתה לי ברירה. רציתי משכיות. החלום לשחק בנבחרת ספרד עדיין קיים".
    מאז שעזבת את ריאל מדריד הקריירה שלך בנסיגה.
    - "אני יכול להבטיח שלא כל מה שכתוב בעיתונים הוא נכון. עשיתי כל שביכולתי כדי להצליח, ואני עדיין עושה. כדורגל לא שווה אם אתה לא נותן הכל".
    האם לדעתך תחזור לריאל מדריד?
    - " אתה אף-פעם לא יודע, אני מקווה שיום אחד אחזור בסופו של דבר. כמו שאמא יולדת את הבן שלה - ככה ריאל מדריד עשתה אותי. ביליתי כאן מחצית מהחיים שלי. בכדורגל אסור לסגור דלתות. עכשיו אני בלאס-פלמאס ואני מאוד שמח. מקווה לרשום עוד 14-15 הופעות ולהציג יכולת טובה. רוצה לחזור ליהנות מהכדורגל".

היסטוריה ומפגשי עבר::

בשורה התחתונה, נתון שחייבים לספר: לאס-פלמאס מעולם לא ניצחה בסנטיאגו ברנבאו. נתון די נדיר עם כל הכבוד לכך שריאל מדריד מוכרת כקבוצה חזקה בברנבאו לאורך השנים. וזה לא שהיא התארחה במקדש פעם-פעמיים - להלן הרקורד ב-32 משחקי הליגה כשריאל מדריד מאחרת - 28 נצ' לריאל מדריד(88%) ו-4 תוצאות תיקו(12%), יחס שערים נהדר של 113:19 לטובת ריאל מדריד. בעונה שעברה זה נגמר בניצחון 3:1 עוד עם בניטס על הקווים, במחזור העשירי. איסקו שקיבל אשראי בהרכב כבש שער מהיר בדקה הרביעית, כריסטיאנו הכפיל כעבור 10 דקות(וחגג עם השף מרסלו בתנועת 'כן המפקד' כמו בתמונה) וחסה סגר עניין בגולאסו חביב, שערו הראשון אשתקד עוד במחצית(43') כשבין-לבין טרוחילו מצמק וגורם לעצבים בברנבאו. הנה התקציר לאלה שמתעניינים לעומק. אבל, משחק שמסמל יותר את מפגשי העבר בין ריאל ולאס-פלמאס נערך לפני 155 שנה, בעונת הבכורה של זידאן::

http://3.bp.blogspot.com/-uEo2FpV0MyY/VjUDk8TjizI/AAAAAAAA8Hs/7IL9x5C9aXs/s1600/Cristiano-Ronaldo-MArcelo-gol-1Real-Madrid-3-Las-Palmas-1.Xxx

אמנם הצרפתי כבש שער חביב אבל בהיעדרו של ראול הפצוע מי שגנב את ההצגה היה פרננדו מוריינטס שכבש חמישייה מטורפת תוך 59 דק' ועוד החמיץ פנדל בסיום. פיגו בלט ביום גדול עם בישולים רבים והברנבאו נהנה מ-7:0 חביב, הניצחון הכי גבוה של ריאל מדריד באותה עונה. אחרי שתי חמישיות שלאס-פלמאס ספגה קודם לכן בביקוריה הקודמים במקדש - 5:1 ב-2000/01(ערב ספרדי עם צמד של היירו ושערים של ראול וגוטי וגם קינוח של סאביו הברזילאי) ו-5:0 מהקינטה דל-בויטרה ב-1988 - ריאל מדריד שידרגה את מונה השערים. קודם לכן, ב-1987, לאס-פלמאס השיגה תיקו נדיר בברנבאו. אתם תהיה מופתעים, אבל השביעייה ב-2002 אינה הניצחון הגדול בהיסטוריה של ריאל על לאס-פלמאס. הייתה עוד שביעייה אחת ב-1955, שתי שישיות וגם, תחזיקו חזק:: 10-1 בעונת 1958/59 כשדי-סטפאנו ופושקאש משתוללים עם שלושער כל אחד וגם ריימונד קופה ברשימת המבקיעים. במחצית אגב התוצאה הייתה רק 3:0.

בין השנים 1951 ועד 1967 ריאל מדריד השיגה תשעה נצחונות רצופים על לאס-פלמאס בברנבאו, הרצף הטוב ביותר שלה. בשישה מהמשחקים היא שמרה על שער נקי. בשנות ה-70 החל רצף חדש של שמונה נצחונות רצופים, שנקטע ב-1977. ב-1971 אגב לאס-פלמאס נכנעה 4:2 לריאל מדריד בברנבאו - וזו הפעם היחידה בה כבשה למעלה משער. בין 1977 ו-1979 לאס-פלמאס חזרה מהמקדש פעמיים ברציפות עם נקודה - הרצף הטוב ביותר שלה. בשני המקרים קרלוס סנטיאנה הגדול כבש לזכותינו. סה"כ המאזן בליגה ב-65 משחקים עד היום: 44 נצ' לריאל מדריד, 14 תוצאות תיקו ו-77 נצחונות ללאס-פלמאס.

3. Raulito Madridista

כל המרכיבים לשאננות וניצחון דחוק נמצאים היום: רמונטדה גדולה נגד יריבה קשה במשחק חוץ מאתגר| משחק בית, 'בברנבאו ננצח את כולם'| המחשבה שחצי שעה טובה מספיקה ואפשר לזרוק ביתר הזמן| יריבה שאמנם ידועה כפוטנציאל התקפי אבל היא במומנטום מחורבן| קאסמירו שהוא מהבודדים שתמיד לא רק בא לעבודה אלא גם בא לעבוד - לוחץ, מתרוצץ ומתקל - לא משחק. דווקא בברנבאו ריאל מדריד ממעטת להרשים העונה.

איסקו ומוראטה להרכב זה Must. מקווה לראות את כריסטיאנו גם משחרר את הניצרה ואולי קצת משהו מעבר לאינספור הרמות לרחבה. לאס-פלמאס יודעת להניע כדור ויש לה כישרון התקפי, כמובן שאין לה מה להפסיד, אבל במשחק ההגנה היא לוקה בחסר. תוהה מתי נפתח משחק עם רעב, טירוף ותשוקה, לא פעם בחודשיים כמו נגד נאפולי. שער של חסה זה ברור שיהיה.

4. Civil Anti Madridista

שער אדיר של לואיס סוארס מהאוויר. כמו אייס בטניס.

5. Doritoz FCBJ - RMCF

זה נבלה וזה טרפה.

6. Raulito Madridista

אני לא יודע מה יותר מעצבן אותי, הטיילת במרכז השדה שלנו והעובדה שלאס-פלמאס עושה משולשים בברנבאו(זה אפילו לא 'פינג-פונג' התקפות שגם היה מביך - פשוט לא הופענו) או הזיגזג הזה ב-'חגיגה הספרדית' ב-One למרות שהגולים נופלים בקצב בכל המגרשים. קצת חששתי שהקבוצה תאבד את האיזון שלה בלי קאסמירו ובטח שגם בלי מודריץ'. לא חייבים לחכות למחצית כדי לבצע שינוי טקטי ולקבוע שקובא משחק יותר מאחור למשל כדי לאזן. הברנבאו שורק בוז ובצדק.

תהינו לפני המשחק אני ואור ככה בהתכתבות קצרה בוואטספ אם לשם שינוי נראה כדורגל מהקבוצה ולמרות הרכב התקפי די מבטיח זה ממש לא קורה. שחקנים לא יודעים לשבור מלכודת נבדל ואחרי 2-3 ניסיונות בכדורי עומק - שוב מרימים כדור ללא הכרה וכמובן העצבים בשער השיוויון - אמנם גולאסו של ממש אבל עוד לא הספקתי לצעוק 'ישש' בבית וכבר 1:1. לא אמורים להיות בפאניקה גם אם בארסה ניצחה בקלות היום ואפילו אם היה נגמר 10:1. מאכזב שאפילו בברנבאו אנחנו לא רואים כדורגל טוב מהקבוצה הזו וחלק ממשחקי הבית השנה ממש מביכים. רק כשבייל מכדרר על הקו או הכדור מגיע לאיסקו יש משהו מעניין. אני הייתי מכניס את לוקה במקום קרוס. אבל אתם יודעים מה נקבל - בנזמה במקום מוראטה.

אגב, מיסטר צ'יפ מדווח בטוויטר שאיסקו כובש או מבשל העונה כל 93 דקות. יש לו 6 שערים ו-5 בישולים.

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גולאסו של קואנקה צועק השדרן, מיקום ותגובה רעים של פאצ'קו אומר אני מהשידור המפוקסל שאני צופה בו. 2-0 לגרנדה, אמרתי לכם, אל תוותרו על הקבוצה הזו עדיין. גם היום אדריאן ראמוס זוכה למחמאות על עבודה קשה בחלק הקדמי, נראה אם זה גם ישתלם בגול בסוף.

בזמן שאני כותב על גרנדה, אלאבס חוזרת למשחק עם בישול מצוין של רומריטו, השחקן שבשבילו פתחתי את השידור. למרות שכנראה לא ירשמו לו את זה כבישול, מאחר וקאמארסו כובש בגלישה בניסיון שני אחרי שהנגיחה שלו נהדפת על ידי אוצ'ואה, גול שרשום על רומרו והכדור המצוין שהכניס לרחבה. הילד, בייביפייס יותר מאשר בגיל, לא תמיד הצטיין אצלנו אבל תמיד כיף לצפות בו עם הכדור

8. Abu George כותרת משתמש מותאמת אישית

לאס פאלמס פראיירים ברמה אטומית, נתנו להם הכל בשביל תוצאה היסטורית ובסוף הם מגרדים נקודה.

9. Raulito Madridista

ליגה משוגעת, אין דברים כאלה, עבור הצופה הנייטראלי מדובר בכדורגל קדוש, לשבת וליהנות.
    חלק מאוהדי ריאל מדריד כתבו אחרי הרמונטדה במדריגל שהם פחות שמחים, מרגישים חרא, שמשהו בקבוצה לא עובד.
    אז אני מרגיש ככה היום. ברור שחייכתי בגול, אבל שיחקנו שערורייה. לא תשמעו ממני מילה על השופט היום.
    שיילכו לעזאזל עם ה-3:3 הזה, נקודה שלא שווה כלום, העיקר 'לא הפסדנו בברנבאו'.
    לא יודעים לקחת אליפות, פשוט לא יודעים.

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שופטים ספרדים, פשוט בדיחה...

מתייחס למשחק בלוס קרמנס, שלא תכלילו אותי בוויכוח הבלתי נגמר פה.

cheddar אוהב/ת את זה.
  11. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

וואו איזה משחק מטורף היה פה.

12. Ever Banega Member

שיפוט מזעזע. כמעט כל שריקות הנבדל נגד ריאל מדריד היו מוטעות, מצד שני ברור שלא היה פנדל ודווקא בגול של איסקו יש מצב שכן היה נבדל.

Doritoz אוהב/ת את זה.
  13. Doritoz FCBJ - RMCF

איזה קאמבק, שיפוט נוראי לשתי הצדדים, אבל בלי קשר זה לא נראה טוב בכלל, מישהו צריך להעיר את החבר'ה בלבן, זה אומנם לא סוף העולם, אבל הליגה יכולה לברוח לנו שוב כמו שקרה בשנים האחרונות בגלל משחקים כאלה. כריסטיאנו עם שער שוויון גדול !

לא אשכח את השבוע בעונה הראשונה של אנצ'לוטי שתוך 3 ימים איבדנו מקום ראשון אחרי הפסד בקלאסיקו (אם כבר מדברים על טעויות שיפוט) בבית ביום ראשון והפסד בסביליה בפיחואן ברביעי. בסוף אתלטיקו לקחה אליפות באותה עונה איכשהו...

14. Civil Anti Madridista

לאס פלמאס כבר עברו למשולשים בשלב מסוים... איזה פראיירים אין דברים כאלה.
    אצל ריאל עסקים כרגיל. הקבוצה ממשיכה להציג את אותה היכולת שמאפיינת את הכדורגל שלה בעידן זידאן, ואותם אוהדים שהדפו את הביקורות כל עוד רצף המשחקים ללא הפסד נשמר פתאום נורא מופתעים. אין יכולת שתואמת את רמת המועדון ואת איכות הסגל - היעילות מנצחת שם מעל הכל.
    גם אני לא הייתי מתלונן אם היו מקזזים לי אופסייד בפנדל און דה האוס. ולמען האמת, אין צופה אחד שלא ראה את זה מגיע. זה היה כ"כ שקוף.

15. Doritoz FCBJ - RMCF

אחי לא יאמן שהצלחת גם היום למצוא על מה להתלונן, ועוד בערב שהקבוצה שלך מסיימת במקום הראשון בטבלה.