הליגה הספרדית חוזרת:: מחזור ראשון לעונת 13/14

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏13/8/13.

1. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם נוריץ' התחזקה יותר מאשר מנצ'סטר יונייטד וברצלונה, זה אומר שהיא יותר טובה מהן? ההיגיון שלך מגוחך לגמרי. הסגל של ריאל איכותי יותר מזה של הסיטי והחיזוק שהיינו צריכים היה נקודתי מאוד בניגוד לסיטי שהייתה צריכה לבצע רכש גדול יותר, זה שאתה שופך יותר כספים בקיץ לא הופך את המועדון שלך לטוב יותר.

הוא נכנס למשחק כשבטיס הורידה הילוך ולא ממש התקרבה לשער של לופז למעט כמה מתפרצות, ככה שלא הייתה לו הרבה עבודה. אגב, מהמעט שצפיתי בו בסאו פאולו הוא הותיר עלי רושם כסוס עבודה שבעיקר עסוק בלעשות את העבודה השחורה על המגרש, אבל בינתיים בריאל מדריד הוא מראה טכניקה נהדרת וכמה מסירות אומן שלא מביישות את גוטי או את שני הצ'אבים, משהו שפחות ראיתי ממנו בברזיל. האם גם שם היכולת הטכנית שלו הייתה גבוהה או שזה משהו חדש אצלו?

נערך לאחרונה ב: ‏19/8/13
  2. שםמשתמש Member

הליגה הגרמנית היא בסך השנים האחרונות הרבה הרבה יותר תחרותית, אבל זה לא נכון לנקודת הזמן הזאת. באמת שאני לא חושב שיש כל סיכוי שבאיירן או דורטמונד לא יזכו השנה. זה שבעבר היה שיוויון יחסי בין הקבוצות (לפחות קבוצות הצמרת), והייתה יכולה להיות הפתעה, לא אומר שזה נכון לכל שנה. כדורגל זה עיניין דינמי והיום אין באמת קבוצה שהיא לא באיירן או דורטמונד שיכולה לזכות שם באליפות. כיום, התחרות על האליפות בגרמניה והאליפות בספרד במצב די שווה.

בגדול הליגה הספרדית ממש לא חלשה, הקבוצות של מקום 3 ומטה בליגה הספרדית לא פחות טובות וכנראה גם יותר טובות מהקבוצות המקבילות בליגה האנגלית ואולי גם מהקבוצות המקבילות בליגה הגרמנית. עדיין נראה שיש סוג של התרפסות נגד ברצלונה וריאל, אולי סוג של קבלה מראש של המצב. בכל מקרה זה לא מעיד על חוזק הליגה.

3. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

@לנדון

זה נחמד שאתה מזלזל באינטליגנציה שלי, חבל שאתה גורר את זה למקום כזה.

הבדלי הרמות שהיו דאז אמנם לא תואמים את ההבדלים שקיימים היום, אבל זה לא מבטיח כלום - בבונדסליגה. ודרך אגב, אותם הבדלי רמות יכולים להיעלם כלא היו כי בבונדסליגה יש עוד 3-4 קבוצות מצוינות שיכולות לאיים על באיירן והן דורטמונד כמובן, לברקוזן, שאלקה (למרות פתיחת עונה חרא) ואפילו וולפסבורג.

התבלבלתי בעונות אבל בכל מקרה הנקודה שלי הייתה ברורה. רק על פי רשימת האלופות מתחילת המילניום אפשר לראות את ההבדלים בין הגרמנית לספרדית. זה לא אומר כלום על מה שקורה היום אבל זה מראה את התחרותיות שיש בליגה. ועם כל הכבוד זו הנקודה שאני רוצה להסביר ואתה גורר את זה איכשהו למקום אחר. כשיש שלוש, ארבע ואפילו חמש קבוצות שמסוגלות (ולא רק לפי דעתי אלא לפי היכולת שלהן והסגל שלהן) לקחת אליפות לעומת שתיים שהליגה מתנהלת על פי המצב רוח שלהן זה אומר הכל.

ואתה יודע מה, זה לא רק זה. זה לא עניין רק של מי תיקח אליפות. זה עניין של איכות משחק. כשברצלונה מגיעה למפגש מול ראיו וייקאנו אתה יודע מראש מה יהיה. משהו בסגנון השביעייה שהייתה אתמול. אבל כשדורטמונד מגיעה לפרנקפורט הרבה יותר קשה לך לדעת. כי פה יש גם את עניין החוזק של שאר הקבוצות על אף שהן קבוצות מרכז טבלה או פחות. ואם תשווה אחת-אחת גם פה אני חושב שיש עדיפות לבונדסליגה.

4. Civil Anti Madridista

אני רק אשלים משפט ואזכיר שהאלופה בכל ליגה בכירה (אנגליה, איטליה, ספרד וגרמניה) נקבעה בעונה שעברה בשלב מוקדם מאוד
    אני תומך בדעה שהליגה הספרדית אינה תחרותית מספיק, אבל בכמה נקודות הפרש באיירן הייתה מסגניתה דורטמונד?
    לפני שנתיים בילבאו הקטנטה נתנה בראש ליונייטד בליגה האירופית, אתלטיקו מדריד זכתה בתואר ולאחר מכן פירקה את צ'לסי בסופר-קאפ האירופי
    אוסיף ואומר שספרדים רבים שלא הגיעו לריאל או בארסה מצליחים מאוד בליגות המקבילות בשנים האחרונות (סילבה, מאטה, טורס ומרטינז)

5. Blaugrana Blood Member

מה קשור מה קרה מתחילת המילניום?! (דווקא שם הליגה הספרדית הייתה בשיאה ושתי רמות מעל הגרמנית) ריאל מדריד איבדה שנה שעברה 29 נקודות ובאיירן 11. אז למה הליגה הספרדית יותר צפויה?
    לדעתי לדורטמונד בכלל אין סגל מספיק עמוק כדי לשלוט ב2 מפעלים. בכל אירופה בשנים האחרונות ברגע שקבוצה מגיעה למעמד של מועמדת רצינית ואמיתית לזכייה באלופות, הפער בינה לשאר הליגה נפתח ומשמעותי. מה לעשות שלאף ליגה אין שתיים כאלה תקופה כל כך ארוכה (ריאל 4 שנים ובארסה 6). הדוגמאות היחידות שדומות הן דורטמונד ובאיירן בשנתיים האחרונות, וצ'לסי ויונייטד לפני כן. מונאקו ופ.ס.ז גם בדרך לשם...

6. Landon Donovan Member

שוב, השאלה פשוטה - האם אתה באמת חושב שיש סיכוי אמיתי שבו באיירן או דורטמונד לא זוכות באליפות? או אפילו סיכוי שהאלופה אינה באיירן?

הנקודה שלך היתה ברורה, היא פשוט רלוונטית כשלג דאשתקד. עד לפני כמה שנים הפער בין באיירן לליגה לא היה גדול כמו שהוא היום. כיום הפער עצום ולכן המצב של הבונדסליגה דומה לזה של הליגה הספרדית (רק בלי התדמית השלילית9.

יופי, אני גם יכול להגיד שכשבאיירן מגיעה למפגש מול שטוטגרט אתה יודע מראש מה יהיה.

אני מדבר בעובדות ונתונים, ואתה עונה לי בכל מיני תחושות אבסטרקטיות. אם מדובר בדעה אישית שלך ולא מסקנה שמבוססת על נתונים ועובדות, אז היא בודאי לגיטימית (על טעם ועל ריח וכו'), אבל אני לא רואה סיבה להמשיך בדיון הזה. את הטענה שלי כבר הבהרתי.

7. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אתה יכול לדבר בעובדות ונתונים, אתה גם יכול לחשוב שזלזלתי בנתונים שהעלית, אבל אתה מתמקד פה במשהו ספציפי ביותר כשבכלל לא לשם חתרתי. אני חושב שבאיירן קבוצה אדירה שיהיה קשה לקחת ממנה אליפות ואני חושב שדורטמונד כן מסוגלת לזה. כמו שהיא הייתה מסוגלת לזה בעונת 2011-2012 כך היא מסוגלת לזה גם בעונה הנוכחית.

אולי אתה צודק, אולי אני טועה, אבל אני עדיין לא מסכים שהבונדסליגה זהה לליגה הספרדית. איך שלא תהפוך את זה.

8. Raulito Madridista

יובל, כשאתה בא לכאן וכותב 'אין מה לראות בספרד, אין כדורגל שם' - אז לאיזה תשובה אתה מצפה? גם העונה תחרותיות לא תהיה אבל שים לב שאתלטיקו חזקה, והיא גם ניצחה את ריאל מדריד בברנבאו בגמר הגביע בעונה שעברה בנגד לכל התחזיות. מה גם שתפסת טרמפ על מחזור אחד, עם כל הכבוד לביזיון של לבאנטה.

הפער בין באיירן לדורטמונד היה מביך בעונה שעברה לא פחות. על הליגה הגרמנית אפשר לומר את אותם דברים - באיירן ודורטמונד חזקות וחוץ מזה כמעט כולן באותה הרמה עם סטיות קלות לפה ולשם. תסתכל כמה שיאים באיירן מינכן שברה בעונה שעברה ועוד עם הרכבים משניים כמעט לחלוטין. באיירן מפלצת כדורגל ואני לא מזלזל, אבל העובדה שהיא הבטיחה את האליפות כבר בפגרת החורף איפשרה לה לשים את כל הביצים בסל של ליגת האלופות; הפריימרליג ליגה מאוד מרתקת אבל אף קבוצה שם לא יותר חזקה משתי הגדולות. לא מריאל מדריד ובטח שלא מברצלונה. סיטי הייתה פח בשני המשחקים בעונה שעברה והציגה טורניר מביש. יונייטד גם לא נראית מדהים. אין טעם להמשיך את הויכוחים של 'למי יש יותר גדול', אבל באנגליה יש את המשולש סיטי-יונייטד-צ'לסי ובספרד יש את ריאל וברצלונה ואתלטיקו קצת מאחור.

אגב, אולי זה יעצבן את אוהדי הקבוצות ותומכי הבונדסליגה - אבל אני באמת חושב שולנסיה של בניטס הייתה קבוצה פנטסטית, בניגוד לשטוטגארט(06-07) או ברמן(03-04) שזכו באליפות בעיקר בגלל חולשה של באיירן. כנ"ל וולפסבורג של דז'קו וגרפיטה. דורטמונד היא סיפור אחר כמובן. אגב, הליגה הספרדית הייתה מתחילת העשור ליגה שכמעט בלתי-אפשרי לעבור בה את ה-80 נק'. כל משחק חוץ היה מוות. שים לב כמה זמן לקח עד שקבוצה ספרדית זכתה בטרבל. ריאל של דל-בוסקה לא הצליחה לזכות בשני תארים גדולים.

אגב, כל אחד יכול להתרגש ממה שבא לו. אני רואה את הצמד של ראול מול יונייטד מלפני 13 שנה ועדיין יש לי צמרמורת. זכותי. גם אם הליגה הזו פח - אנחנו אוהבים אותה, וזהו.

וקצת על כדורגל: אתלטיקו עם פתיחת עונה אדירה. ניצחון מעולה וזה עוד עם ויאה ביכולת פושרת. אתלטיקו באה לשחק כדורגל. מאכזב משהו מבחינת סביליה שבמשחק בית לא הצליחה להתחבר ואפילו לא השיגה נקודה. גם אחרי השיוויון של פרוטי(שימו עין). דייגו קוסטה עדיין באווירת הטירוף מהגביע, לא פראייר מה שנקרא. העונה סביליה נראית אמנם פחות נוצצת, אין לה כוכב בקאליבר של נגרדו, אבל 'חלוקת העבודה' אמורה להיות טובה יותר

9. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

יאללה, ניצחתם.

מודה ועוזב ירוחם.

כל טוב.

10. hai80 Member

תן להם לחשוב שהליגה הספרדית היא אחלה ליגה... בתור אוהד אתלטיקו ואחד שרואה קבוע ליגה גרמנית אני אומר שהליגה הגרמנית היא הרבה יותר כיף ומסקרנת.

11. riquelme1 Member

אז תמשיך לראות את הליגה הגרמנית ההרבה יותר כיף, ועזוב אותנו בשקט.

תודה.

12. Raulito Madridista

http://estaticos01.marca.com/albumes/2013/08/20/celta_espanyol/1376956740_extras_albumes_0.Xxx

סלטה ויגו מסיימת בתיקו 2:2 ביתי נגד אספניול במשחק הראשון של לואיס אנריקה כמאמן בליגה הספרדית. לא נורא, גם גוארדיולה(הפסד) ומוריניו(תיקו) לא חגגו במחזור הראשון שלהם בספרד. בעיטה בדלי מצד סלטה שכבר הוליכה 2:0 בדקה ה-46 משערים של אלכס לופז וצ'ארלס, משני בישולים של השבדי קרון דהלי. אספניול חזרה עם שערים של ויקטור סאנצ'ז(53) וטייבי. המחציות היו שונות לגמריי. בכל-אופן, לואיס אנריקה התייחס לפן החיובי - "נהנתי מאוד לראות את הקבוצה שלי היום. סבלנו מחוסר מזל ומיום טוב בשער של השוער שלהם קאסייה".

במקום השני של הליגה? ראיו וייקאנו שניצחה בסטייל 3:0 את העולה החדשה אלצ'ה שלא הייתה בליגה הראשונה המון זמן(25 שנה).

במשחק על טהרת העולות החדשות התארחה ויאריאל במגרשה של אלמרייה וחזרה בסטייל לליגה הבכירה עם קאמבק מרשים וניצחון 3:2. אלמרייה הובילה פעמיים מרגלי החלוץ רודרי. שער עצמי של המגן דוריבר החזיר את ויאריאל לעניינים ואחר-כך היה זה ג'ובאני דוס-סאנטוס שקבע שיוויון מאוחר של 2:2 בדקה ה-84, אבל זה לא היה הסוף...ג'ונתן פריירה כבש את שער הניצחון בדקה ה-87 ונתן אות להתפרצות שמחה שלא הייתה בויאריאל כבר הרבה זמן.

http://estaticos04.marca.com/albumes/2013/08/20/almeria_villarreal/1376954968_extras_albumes_0.Xxx