הליגה הסינית מול ליגת העל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Sarek, ‏2/7/16.

1. עידן444 Member

זה לא ממש עוזר להם לייצר משהו מיוחד עד כה אז תרשה לי לפקפק...
    כנראה שאחוז הכדורגלנים לגודל האוכלוסיה נכון להיום גרוע בהרבה מאשר בארץ. הרי זה הפרמטר המדובר והדוגמה הכי מפוארת בהקשר הזה זו איסלנד. אגב, אני חייב לציין שבסין מכסה יותר גבוהה דווקא מתבקשת כיוון ששם זרים בהחלט יכולים להוסיף המון איכות וכפי שניתן להבין, להבדיל מהכדורגל הישראלי שם יש כסף- והרבה! אבל כנראה שהמטרה שם היא באמת להתמקד באיך משפרים את הכדורגלן הסיני.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. סיונרה Member

בקיצור עושה רושם שאחרי משחק אחד אנשים כבר מוותרים. איפה הבחור שהתווכח איתי בפעם הקודמת?

3. Drama2 הסמל מעל הכל

קינג זהבי

4. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

ספר לי עוד על ההתרשמות שלך מהליגה הסינית אחרי משחק אחד. את המשחק בין ינביאן להאנגז'ו ראית?

קשקשן.

5. סיונרה Member

צודק. אני הקשקשן.
    לא הבחור שרואה כמה שמות שהוא מכיר בויקיפדיה ומסיק מזה מסקנות.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  6. Telkiyski Member

אתה חייב להפסיק עם ההתנשאות הזאת.

Sir Alex Ferguson ו-gilad16 אוהבים את זה.
  7. amn Member

אני ראיתי עשרות משחקים מהליגה הסינית. הרמה הכללית שם טובה מהרמה בליגה הישראלית, בטח בקבוצות הצמרת.

ספציפית את המשחק של אתמול לא ראיתי, אבל מישהו יכול להגיד שמשחק בין הפועל עכו להפועל חיפה הוא מהנה יותר? ברמה גבוהה יותר?

8. סיונרה Member

נסכים לא להסכים, מלבד גוואנגז'ו שנמצאת רמה מעל הליגה, לדעתי השאר לא עולות על קבוצות ישראליות בינוניות. עם תגובה כזאת אני יכול להתמודד יותר טוב מאשר עם הניסיונות העלבה של הפנסיונר.

9. Telkiyski Member

גם אם מישהו ראה את כל משחקי הליגה הסינית השנה, למה זה אומר שאסור למישהו אחר להגיד שלדעתו זו ליגה חלשה מהישראלית?

10. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

יש הבדל בין דעה של מישהו על פארש, לבין מישהו שראה משחקים בליגה הזו.

דעתו של @amn מפתיעה אותי. יצא לי לראות כמה תקצירים, סתם מתוך שעמום, וגם משחק מלא אחד, לפני הגעתו של זהבי. השתדלתי גם לראות קבוצות צמרת. ממש לא התרשמתי.

אבל הוויכוח הזה, כרגע, הוא סרק. נגלה זאת במוקדם או במאוחר, משום שיהיה מעקב צמוד אחרי כל משחקיו של זהבי בליגה ובסופו של דבר נכיר את כל הקבוצות ונוכל לדעת את הרמה הכללית.

11. סיונרה Member

שאלו אותי ועניתי, צפיתי במספר משחקים מהליגה הזאת, אבל יש גבול לסבלנות שלי.

12. amn Member

אני מכבד יותר את דעתם של אנשים שראו יותר ממשחק אחד (שהוא המקבילה של הפועל חיפה והפועל עכו בערך), כי אחרת, זה סתם להסתמך על סטיגמה, או גרוע מכך - על משחק אחד (ואני יכול להראות מספיק משחקים העונה מליגת העל שבעקבותיהם אנשים יחשבו שהרמה כאן נמוכה מבגיברלטר).

זה לא איזה נצחון בנוק-אאוט לליגה הסינית, אבל לטעמי היא בהחלט עדיפה על הליגה הישראלית.
    אם נתעלם מהכסף (שכן כסף הוא לא ערובה לליגה מעניינת, ע"ע כל הליגות הנוראיות של המפרץ הפרסי/ערבי - קטאר, איחוד האמיריות שאמנם לא מוציאות בהיקפים של הסינים, אבל מצד שני, נקודת ההתחלה שלהן היא טובה יותר מלכתחילה), מכיוון שאני מקווה שזה ברור שאף אחד מהשחקנים הזרים שחתמו בסין לא שווה את המשכורות שמשלמים לו שם באירופה, ומסתכלים על הכדורגל נטו? לטעמי המשחקים שם עדיפים.

אתן כדוגמא את המשחק הזה: - מקום 1 נגד מקום 3 מלפני שבוע.
    קצב טוב, הרבה הזדמנויות.
    להגיד בוודאות שזה היה עדיף על המשחקים של מכבי תל-אביב ובית"ר ירושלים העונה (להוציא את המשחק האחרון)? לא יודע. אני יכול להגיד שנהניתי מאוד לראות גם את זה וגם את זה.

13. סיונרה Member

הרבה הזדמנויות לצד אחד, שזאת גם הקבוצה היחידה שטענתי ששווה משהו. מנגד קבוצת המיליונים של סונינג לא באמת עושה משהו למרות כל הכסף שנשפך שם.

14. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

נסיבות חיי הובילו אותי לצפייה שבועית בשני משחקי ליגה סינית מדי מחזור. אין בזה כדי להתרברב - מלבד בעובדה שאני מקבל כסף על מנת לצפות בכדורגל - אלא להציב רף מסוים לכניסה לדיון. מי שמביע דעה, ראוי שיהיה מסוגל לגבות אותה. אף אחד לא צריך לשמוע את ההשערות של משתמשים קשקשנים לגבי הכדורגל הסיני, האמריקאי או המלטזי לאחר צפייה במשחק וחצי וארבעה תקצירים.

15. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

ומה דעתך בנושא? אתה עם האנשים שחבטו בליגה ללא רחם או בדעתו של amn שהיא עדיפה על הליגה הישראלית?