הליגה הלאומית 2019/2020

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏23/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

תן לי להבין מה שאתה אומר, אתה מעדיף שמכבי הרצליה תמשיך לרדת ליגות, אולי יום אחד גם תפסיק להתקיים לגמרי ותעלם מהמפה, מאשר להקים אלטרנטיבה טובה יותר, נקייה יותר, עם קשר טוב יותר לקהילה, עם חזון, במטרה ביום מסוים להתאחד או לרכוש את השם כדי שאותה קהילה תחליף את שיימן?
    בלי לפגוע, אני לא מאמין לך. אין לי ספק שאם היו מספיק אוהדי מכבי הרצליה שהיה אכפת להם, והיו מוכנים לפשול שרוולים, אז היית מדבר אחרת ולא היית משלים עם המצב הקיים וכבר הייתם פועלים בנושא.
    אין חיה כזאת בעולם שעדיף שקבוצה תפסיק להתקיים, תיעלם מהמפה, על להקים קבוצה חדשה שבבוא היום תתאחד או תרכוש את השם שלה ותמשיך את ההיסטוריה ואף תבנה עתיד חדש.

וזה מה שהרבה מהכותבים כאן לא מבינים. כשהקימו את הפועל קטמון או הפועל אוסשיקין, האוהדים שהקימו אותם הסתכלו קדימה ולא רק על המצב שהיה קיים בהווה. אותם אוהדים הבינו שזה שהפועל ירושלים/הפועל תל אביב משחקות בהווה בליגה לאומית, בעוד הקבוצות שהם יקימו ישחקו בליגה ג'/ליגה ב', זה לא רלוונטי, כי תחת הניהול הנוכחי זה רק שאלה של זמן עד שהפועל ירושלים/הפועל תל אביב יעלמו מהמפה, גם אם לא יפסיקו את הפעילות לגמרי, עדין יגיעו לליגות נמוכות בלי חזון לעתיד ועם חובות ודרישות שימנעו רכישה שלהם בעתיד.

כשאנחנו התחלנו חרם מנויים בתקופת אלי זינו, הפועל באר שבע שיחקה בליגה הלאומית ולכאורה הייתה עונה אחת טובה מלחזור לליגת על. אבל הניהול של זינו, לאורך זמן, היה מביא אותנו לליגות הנמוכות ולכן התחלנו בצעד אולי הכי כואב כאוהדי כדורגל כשהרבה אוהדים של קבוצות אחרות מבקרים אותנו על ההחלטה שלנו.
    עובדתית אגב, חודש לפני שאלונה נכנסה לתמונה, אלי זינו הודיע כי בגלל בעיות כספיות הוא יעמיד תקציב מינימום במונחי ליגה לאומית (כשבפועל התקציב אפילו היה אמור להיות קטן יותר כי חלק גדול ממנו היה אמור ללכת לחובות) עם שרון אביטן כמאמן וסגל על טהרת שחקני הבית (שאחרי הרכישה של אלונה מצאו את מקומם בעיקר בליגות הנמוכות), כלומר הייתה אמורה להיות עונה שבסיומה יש מצב שהיינו יורדים מהליגה הלאומית עם כל המשמעות של זה.

אלי זינו אגב לאחר מכן גם עבר הליכי פשיטת רגל, עד כדי כך היינו בבעיה אם לא היינו פועלים כנגדו.
    כלומר לפעמים כאוהד כדורגל אתה צריך לחשוב קדימה ולהגיד לעצמך מי זה המועדון? איש ההון/בעל הזכויות שמחזיק בו, השם שכתוב על הנייר במשרדי ההתאחדות? או שאולי שהמועדון זה קודם כל הקהילה, האוהדים, ואם אי אפשר להעיף את הבעלים הנוכחי בדרכים הרגילות, ויש צורך להקים קבוצה חדשה שתשמש ככלי לאיחוד/רכישת השם בעתיד וסילוק אותו בעל הון/מחזיק בזכויות, אז לפעמים זאת הדרך היחידה, ועדין ברגע שיש איחוד/רכישת השם, אז גם מבחינת הכתב והרשמי מדובר באותו מועדון לכל דבר ועניין.

2. סגול בדם Member

כנ"ל .הסיפור שלנו ושל הפועל ירושלים מאוד מאוד דומה . אבל לא נמחק מההיסטוריה מועדון ששרד את השואה בשביל כמה ליקוקים.

בקטמון יכולים להמשיך לספר לעצמם סיפורים. הפועל ירושלים , הם לא.

abcd, oFiRzZz, כינוי ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  3. הרצליה Member

אתה יכול לא להאמין, אני מספיק שנים עם הקבוצה בשביל לגבש את דעתי לגביה באופן מאוד ברור.
    אם היו מספיק אוהדי מכבי הרצליה שהיה אכפת להם וכוח גדול שיעזור להזיז את שיימן הייתי מברך על כך ומצטרף בגדול, לא הייתי מצטרף לשום פרויקט של הקמת קבוצה שתקרא מכבי שבעת הכוכבים או אגודת ספורט נדודה שביום מן הימים תשחק נגד מכבי הרצליה ואחגוג גולים נגדה.

האלטרנטיבה יכולה להיות טובה יותר, נקייה יותר ומה שלא תרצה, היא לא תהיה הקבוצה המקורית אף פעם.
    אני בחיים לא אחגוג גול שיכבש נגד הקבוצה שלי ואמשיך לקרוא לעצמי אוהד מכבי הרצליה.
    מכבי הרצליה היא הקבוצה שלי, לטוב ולרע.

אין לי חצי מילה רעה על אוהדים שפותחים במחאה מוצדקת או בחרם מינויים, כל עוד ניסיון המאבק הוא בהצלת הקבוצה אני הראשון שמברך על כך.
    אתה כל הזמן חוזר להפועל אוסישקין, אין שום דימיון בין המקרה הזה למקרה של הפועל קטמון.
    את המקרה של אוסישקין אני מקבל לחלוטין, זאת אכן הפועל תל אביב.

abcd, orimor2212 ו-הרצליה עד המוות אוהבים את זה.
  4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ושוב שואל, כמו במקרה של מכבי הרצליה, כמה קהל מגיע למשחקים שלכם? זוכר בעונת העלייה שלנו עם לופא ז"ל שניצחנו אותכם בוינטר (לא אשכח לעולם את הסלטות של פיטר אמולה אחרי הגול שלו באותו משחק :)) שהיציע שלכם היה מלא, כמה קהל מגיע היום? כמה אנשים יש אצלכם שמוכנים לעשות הכל, כספית, הקדשת זמן אישי, כדי להחליף את הבעלים הנוכחי בכל דרך שיש?
    באוסשיקין וקטמון הקימו את הקבוצה עם 500 אוהדים שנרשמו לעמותה ושילמו כל אחד 1,000 ש"ח, כמה אוהדים יש להכח או הרצליה שיסכימו לשלם עבור מניה ומעבר לזה להקדיש לא מעט זמן אישי בשביל להחליף את הבעלים הקיים?
    כי אם אין להכח (והרצליה) מספיק אוהדים שאכפת להם, ושמוכנים להקדיש כסף והרבה זמן יקר (ואומר את זה אחד שהיה שותף להקמת קבוצת הכדורסל של הפועל באר שבע אחרי שהודיעו שהקבוצה המקורית עומדת להיעלם מהמפה, ושילם 1,000 שקל למנייה ביחד עם עוד אוהדים והקדיש זמן אישי בעמותה כולל לשחק בפועל בקבוצה בעונת העלייה שלה לליגה א'), אז זה קל לבקר אחרים, ולהגיד שקטמון זה לא הפועל ירושלים, אבל במציאות אין לאוהדים של הכח או הרצליה אלטרנטיבה אחרת, אז מבחינתם זה באמת או להפסיק להגיע או להגיע בהשלמה עם המצב הקיים, בקבוצות אחרות זה לא המצב.

5. הרצליה Member

זה לא סוד שלמכבי הרצליה אין קהל, קבוצת אוהדים של מכבי הרצליה היא לא משהו ריאלי.
    לא תגייס 500 שישלמו 1000 ש"ח וכנראה שגם לא 50, זה לא העניין כאן.
    אם הייתי חושב שמה שעשו אוהדי קטמון הוא משהו נכון הייתי מסתכל עליהם בקנאה ובהערצה ולא בבוז.
    אני גם יכול להתתפלל לאיחוד של הקבוצה עם כל אזור השרון שיצור קבוצה שהיא אלטרנטיבה חדשה, עשירה וחזקה.
    אבל שוב, היא לא מכבי הרצליה, לא יהיה לי אליה שום רגש. כלום.

6. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אוהדי קטמון לא הפנו מבט לעתיד, הם פשוט חשבו על עצמם. קטמון מחקה כל מה שהייתה הפועל ירושלים, המציאו משהו משלהם, זה מועדון שונה בתכלית.
    הם התחרו בהפועל ירושלים כמה שנים באותה הליגה, בחיאת אלוהים.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

השאלה מה האלטרנטיבה.
    במקרה של הפועל באר שבע כדורסל למשל, בשלב מסוים היה איחוד עם בית"ר באר שבע תחת השם עירוני באר שבע, בעיקר כי שתי הקבוצות עמדו להיעלם מהמפה בגלל חוסר יכולת להתמודד כלכלית לבד, מה שהיה משאיר את באר שבע בלי קבוצת כדורסל רשמית, מה שאומר בפועל מאות ילדים בכל מחלקת נוער ללא מסגרת (חלקם כאלה ששיחקו במחלקה בלי לשלם כסף בגלל מצב כלכלי ועל מנת שלא יהיו ברחוב בכל יום ויעשו דברים אחרים), אז גם זה למרות שלא אופטימילי, עדיף על למחוק מהעיר כל זכר לקבוצת כדורסל ולפגוע במאות ילדים שיישארו בלי מסגרת לשחק בה כדורסל (הקבוצה של אס"א היא של האוניברסיטה ומחזיקה רק קבוצת בוגרים בליגה א' בשביל שיהיה מסגרת לסטודנטים בבן גוריון).

כמובן שאיחוד בין קבוצות האיזור זה משהו אחר לחלוטין מקבוצה חדשה שבבוא היום תאוחד/תרכוש את הזכויות על השם, אבל גם זה לפעמים עדיף על היעלמות מוחלטת ופירוק מוחלט של המועדון.

ושוב, לא רואה הבדל גדול בין אוסשיקין לקטמון, גם אם יש כאלה בקטמון שרואים בקטמון כמשהו חדש ונפרד, ולכן גם לוקחים אותה לכיוונים אחרים, בשורה התחתונה 77% (רוב מוחץ) בחרו שהפועל קטמון תהפוך להפועל ירושלים עם הסמל והשם, כלומר רוב מוחץ בחר להעדיף את הפועל ירושלים על קטמון, זה די נוגד את כל מה שנכתב כאן.

8. G.B7 ירוק עולה

מה עם 23% אוהדים קטמונים שהתנגדו? הם יהיו אוהדי הפועל ירושלים ?
    ומה עם אוהדי הפועל ירושלים שבחרו להישאר עם הקבוצה שלהם ולא ללכת עם קטמון ? אם הייתי אחד מהם הייתי כועס מאוד על מי שהפקיר את הקבוצה שלי (גם בשביל חזון לאיחוד בעוד כמה שנים).

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  9. עידן444 Member

ממש לא. במאקרו לא הבדל כזה גדול.
    קבוצת אמצע טבלה פרווה זה לא בשמיים.
    ליבר הוביל את נתניה בכדורסל לתקופה די יפה.
    הבעיה הגדולה היתה המתקן(בעיה שהיתה גם בכדורגל בתקופת יאמר).

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. עידן444 Member

היתה תקופה אפילו של קבוצת אוהדים או משהו בסגנון, לא? זוכר לפני כמה שנים דרבי בליגה השלישית... הקבוצה העירונית מול הקבוצת אוהדים.
    בכל מקרה יש כדורסל בנתניה- עם בעלים, בלי, לא משנה אם קוראים לקבוצה אליצור נתניה, או ברק נתניה או מכבי נתניה. בלי מגרש נורמלי, בלי כסף... רק על גבי מסורת. אז אם בכדורסל זה המצב- אז בכדורגל פי כמה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. Telkiyski Member

כפר קאסם פותחת את הליגה עם ניצחון 2-1 בחוץ על רישון.

כרגע המצב בטבלה:
    2. רישון 54
    3. סכנין 51
    4. קטמון 50

קטמון כמובן בועטים בדלי בנוהל עם 1/6 בשני המשחקים האחרונים.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  12. DRORIKO Member

הליגה הזאת גורמת לך להרהר על מאמנים בישראל. תומר קשטן הוא ה״מרענן הרשמי״ של הליגה הלאומית בזמן שמוטי איווניר בדרך לרדת ליגה, וזאת למרות שאיווניר פרשן פי 100 יותר טוב ממנו. כנראה שבישראל מאמן לא צריך הבנה בכדורגל בשביל להצליח, הכל מקרי לחלוטין.

13. yakov_y YNWA

הורידו לאיווניר 9 נק׳, קיבל קבוצה אחרי פירוק עם סגל שחקנים לא טוב בלאומית.
    קשטן המאמן השלישי של כפר קאסם העונה שהייתה פחות או יותר במקומות 6-10 כשקיבל אותה עם סגל טוב יותר.

ראובן עטר, דורה ואיווניר, 2/3 יירדו ליגה אבל האשמה שלהם הכי קטנה בכל המועדון שלהם.

עידן444 אוהב/ת את זה.
  14. DRORIKO Member

מקווה שעד סוף העונה אני אדע להבדיל בין זיו אריה לאלדד שביט.

Jefecito, abcd ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  15. yakov_y YNWA

זיו אריה זה זה עם הראיונות ההזויים, עוד מליגת הנוער היה אפשר לשים לב.

מנחם קורצקי אחד המאמנים הכי כושלים שראיתי, ירידת הליגה של רעננה בעיקר בגללו ואם לא יעלה ליגה עם ראשון...

מצב נושא:
הנושא נעול.