הליגה ההולנדית 14/15 - פ.ס.וו איינדהובן שוברת את הבצורת וזוכה באליפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י de Middenweg, ‏20/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

והנה הסיבה שעדיף לפעמים להיות אמיתיים, להתרסק במאבק האליפות מול פ.ס.וו ולא לקחת עוד אליפות חסרת כל קשר למציאות במחשבה שהקבוצה בסדר והכל טוב - נמניה גודלי הנהדר של אלקמאר בדרך לסיכום, וזוהי רק הסנונית הראשונה בדרך אולי למהפכה אמיתית (מהטלחרף: אייאקס תנסה להחתים גם חלוץ, מגן שמאל, בלם ואולי גם ווינגר).

לפחות אולי הסטירה שקיבלנו העונה תוציא אותנו לדרך טובה יותר.

2. Ajax Amsterdam Member

נמניה חתם לפי מה שהבנתי,החתמה מעולה

3. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אין חתימה עדיין. לא ברור למה החבר'ה בפייסבוק חושבים ככה.

4. AFCA Member

החתמה מעולה אם וכאשר, קישור שלו, של קלאסן בתפקודו החדש וסינקחראבן יהיה פנטסטי. יש סכום משוער לעסקה?
    נקווה כמובן שאכן יוחתמו שחקנים בעמדות שהטלחרף דיבר עליהם, שלישיית הקישור זו עמדה שאנחנו חייבים לחזק כבר 2 עונות לפחות, בערך מאז שסררו נהיה שחקן הרכב קבוע.. ועם סינקחראבן בחורף וגודלייה בקיץ אנחנו סגורים שם לגמרי.
    מגן שמאלי שייתן פייט לבויילסן זה מאסט, אני הייתי נותן לוריחייבר עוד קצת הזדמנות להוכיח את עצמו כבלם ליד ולטמן למרות שבינתיים הצמד הזה נראה לא מספיק טוב ורך מידי ובכל מקרה לא הייתי נפטר ממייקי, וכמוב ושחיזוקים להתקפה יהיו גם מבורכים אם כי אני חושב שווינגר זו עמדה יותר חשובה (אי אפשר לדעת איך פישר חוזר מהפציעה, אל גאזי וקישנה לא בשלים מספיק ולא מציגים רמה גבוהה לאורך זמן, שאונה מתאים לסוג מאוד מסויים של משחקים ובאופן כללי בירידה) מחלוץ, שם הייתי שמח אם זיבקוביץ' יקבל הזדמנות להיות החלוץ ה2.

5. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

להבנתי 6 מיליון אירו. בכל מקרה גודלי בעצמו אומר שהוא "לא דיבר עם אייאקס". אני חושב שהשמחה עדיין מוקדמת.

6. c_web Member

איך זה שכל קפטן שלנו מסיים בסוף באייאקס? (דמי דה זיאו, ניקלאס מויסנדר, ניק וירחיבר ועכשיו גודלי... רק את מרטנס הם לא לקחו)

7. c_web Member

סרט ששודר שבוע שעבר בערוץ 1 :

היהודים המעולים של אייאקס - ערוץ 1

היהודים המעולים של אייאקס
    אוהדי קבוצת הכדורגל "אייאקס" מתייחסים לעצמם כ"יהודים" ועושים שימוש בסמלים כגון כובעי מגן-דוד, דגלי ישראל ושירי "הבה נגילה". הבמאית נירית פלד, שמתגוררת באמסטרדם, מנסה להבין למה, ומבררת שאלות נוספות לגבי זהות בכלל וזהות יהודית בפרט.

לטעמי סרט שהופך את הנושא הזה ליותר רציני ממה שהוא, אני לא חושב שרוב אוהדי אייאקס מבינים בכלל על מה מדובר, הם די עושים שימוש במגן דוד ובדגלי ישראל כ SHOW מאשר משהו עם משמעות. אבל כישראלי ויהודי אני לא אגיד שאני לא אוהב לראות את זה...

8. AFCA Member

כאחד שרואה את השחקן כל שבוע, אתה יכול לפרט קצת על השחקן? יתרונות/חסרונות וכו'? באיזה עמדה הוא משחק אצלכם, 50-50?

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה דברים.
    גודלייה - בנתיים אין סיכום, אבל AZ כבר אישרה שאייאקס פנתה לקבוצה. יש לשחקן סעיף שחרור של 6 מיליון אירו, אבל כרגע לא ממש בטוח מה השחקן עצמו רוצה. לדעתי הקשר עוד מתלבט במקרה שקבוצה מחו"ל רוצה אותו. פ.ס.וו הודיעה שהיא אולי לא מעוניינת כרגע בשחקן בגלל שוויינאלדום עוד לא נמכר. האם גודלייה מעדיף למשל את פ.ס.וו? לדעתי יעבור עוד טיפה זמן עד שנדע יותר.

הקטע היהודי
    - ביום א' שוב היה שמח באוטרכט. אוהד שם ביוטיוב שירה בציבור מתוך האיצטדיון של שיר מחליא מלאת שנאה אנטישמית. כרגע לא צריך לצפות להרבה, אבל הדיון הציבורי נעשה רק יותר רציני. ארגונים יהודים כבר פנו לבית המשפט כנגד הפורעים והקבוצה. אני בהחלט מעריך שלא כל אידיוט ששר "אבי היה בקומנדו, אימי חברת SS, ביחד הם שרפו יהודים כי הם נשרפים הכי טוב." יודע מה הוא שר, אבל לפי החוק ההולנדי אנטישמיות הינה עבירה פלילית.
    דעתי בנושא? אם בחורה הולכת בחצאית קצרה מותר להטריד אותה מינית? הטענה ש"אוהדי אייאקס לא צריכים להשתמש בסמלים יהודים" מגוחכת ומטומטמת. אלה שאומרים את זה יודעים היטב שאפילו אם אוהדי אייאקס יפסיקו עם זה שהתופעות האלו ימשיכו. ובכלל, מה רע בלהיות יהודי? זה טמא? אנחנו עבריינים?
    בעיניי למי שיש בעיה אלה רק חסרי האייקיו שמרשים לעצמם לשיר שירי שנאה אנטי יהודיים מחליאים. מבחינתי אוהדי אייאקס רק מחזיקים מראה וכשאנחנו רואים עד כמה באירופה יש אנטישמיות אולי כדאי לטפל במחלה הזאת ולא באלה שגאים בזה. אז נכון, אוהדי אייאקס לא בדיוק יהודים, אבל אם זה מה שמפריע לאנשים בהולנד אז אני יודע מה השעה...

פ.צ טוונטה - הקבוצה איבדה כבר נק', נשיאה יופ מונסטרמן כבר התפטר, אבל לאט לאט מתברר שהמועדון בבעיות קשות מאד. מונסטרמן שלקח לפני 14 שנה את הקבוצה השבורה לידיו עוזב אותה אולי באותו מצב. יש צוות של אנשים חדשים שמנסים להציל את המצב, אבל הבעיות הכלכליות קשות ביותר. כרגע נראה שטוונטה תאבד את המגע שלה עם הצמרת ההולנדית ולא מן הנמנע שנשמע על עוד בעיות. בסה"כ יופ מונסטרמן הוביל את הקבוצה לאליפות היסטורית ושני גביעי הולנד, אבל דרדר את המועדון שוב שנים אחורה.

golding אוהב/ת את זה.
  10. alexshw Member

דירק קאוט חוזר לפיינורד אחרי 9 שנים

נערך לאחרונה ב: ‏10/4/15
  11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא רק שקאוט חזר יש גם רצון לצרף את גווידטי. החלוץ השבדי גמר חוזה והוא שחקן חופשי. כרגע זו לא תהיה הפתעה אם עוד של פיינורד יחזור. בתקשורת גם דווח שסלומון קאלו גם רוצה לחזור, אבל כרגע לא ברור אם פיינורד מעוניינת בו. מה שכן, הקבוצה מרוטרדם מתחזקת...

12. Ajax Amsterdam Member

היום לצערנו אנחנו מנושלים מהכתר ההולנדי

13. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

ובצדק. ברכות לפ.ס.וו על שבירת הבצורת והאליפות המוצדקת.

14. c_web Member

אכן מוצדקת וראויה. משחק האליפות החגיגי של PSV נמצא בדקותיו האחרונות (1-3 למארחים)...

עוד הערב AZ מנצחת 1-3 בבית את דן האח במשחק פושר, אבל סוף סוף חזרנו לנצח אחרי תבוסות והשפלות. צמד לגודלי ושער נהדר בבעיטה חופשית לבלם (!) לוקאסן.

15. Ajax Amsterdam Member

אני בטוח שאם נוציא קצת כסף הקיץ נוכל להיות יותר טובים מקווה שתהיה מהפכה בקבוצה הקיץ,עכשיו צריך להבטיח את המקום השני ולקוות להגרלה נוחה במוקדמות ליגת האלופות

de Middenweg אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.