הליגה הבלגית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י OR, ‏3/9/07.

1. REAL MADRID Member

הוא התכוון ליגה שלא מושכת הרבה צומת לב.

2. אלי אוחנה ג'וניור Member

יש הבדל.

3. Ampelmann Member

חבל שאתם מתמקדים בטפל כמו "הדיון יצליח" ו"הדיון לא"...בואו ננסה להרים קצת את הרמה ולהתמקד בכדורגל.

שאלה ראשונה- יש לכם בישראל שידורים של הכדורגל הבלגי בכלל?

דבר שני,

אחרי חמישה מחזורים ממוקמת גנט (אני מתנגד לביטוי "של גילי ורמוט") במקום ה-3 עם 10 מתוך 15 נקודות. סלים טועמה, שחקנה של סטנדרד ליאז' (עיר הואפל הבלגי!) מביט על הטבלה מלמעלה ויחד עם 15 נקודות מתוך 15 אפשריות, עושה רושם שהוא הישראלי הקרוב ביותר לקחת אליפות מחוץ לישראל לראשונה מזה הרבה שנים (אגב- מי מתנדב לנחש מי היה הישראלי האחרון לקחת אליפות מחוץ לגבולות פלשתינה?).
    גם גנק (אליניב ברדה) חזק בצמרת. הקבוצה אמנם ממוקמת רק במקום ה-7, אמנם בינה לבין גנט השלישית מפריד רק הפרש שערים (ותשע אותיות באלף-בית).

אנדרלכט, הקבוצה שהביאה לעולם את וינסנט קומפני וייצרה דור של צעירים שכולל גם את תקוות העתיד ואן-דר בורה, מנסה לשמור על השליטה המוחלטת בליגה ולכבוש אליפות שלישית ברצף. כרגע הקבוצה ממוקמת במקום ה-2 עם שתי נקודות פחות מליאז'.

עוד קבוצה חזקה היא קלאב ברוז', הסגנית מהעונה הקודמת. גם היא עם 10 נקודות וגם היא צפויה להלחם עד המחזור האחרון.

מכלן, הקבוצה עמה לקח אלי אוחנה את גביע המחזיקות מול אייאקס ב-88, ממוקמת בקצה השני של הטבלה עם 2 מתוך 15 נקודות וכמו שכבר צוין- היא אכן ירדה מנכסיה ולא צפויה לעבור מהפך ב-29 המחזורים הקרובים.

גם פ.צ. בריסל, עוד אחת מהקבוצות להן היסטוריה גדולה מהווה נמצאת בסכנת ירידה עם נקודה אחת מ-15 אפשריות ועלולה לחזור לליגה השניה ממנה עלתה ב-2004.

אם כן, עונת 0708 בבלגיה כבר יצאה לדרך ואיתה השאלה האם ליאז' או כל קבוצה אחרת יצליחו לשבור את המשולש של אנדרלכט, ברוז' וגנק המחזיקות יחד בעשר האליפויות האחרונות או לחלופין, ב-17 מתוך 18 האליפויות האחרונות של הליגה הבלגית (אגב, את האליפות האחרונה לפני תחילת הרצף הזה לקח אלי אוחנה כששיחק עם מכלן ב-1989).

בברכת עונה רווית מתח ואלופה חדשה. קדימה!

4. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

למרות שגנק לקחה אליפות לפני כמה שנים, אני דווקא זוכר שבאופן די עקבי סטנדרד ליאז' הייתה הקבוצה השלישית כביכול בבלגיה. לפחות בתחילת העשור ובסוף העשור הקודם זה היה כך. שמישהו יתקן אותי אם אני טועה.

5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

נראה לי שהישראלי האחרון שלקח אליפות מעבר לים היה רוזנטל, שאגב - גם כן בילה קצת בבלגיה לפני שעבר לאנגליה.

נערך לאחרונה ב: ‏9/9/07
  6. OR Member

מה עם רביבו בטורקיה ?
    עם פנחבצ'ה או גלאטסארי הוא לא לקח?

7. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

זאת ליגה זאת?

8. OR Member

1. היא חזקה מהליגה שלך (ישראלית)
    2. הקבוצות בא הגיעו רחוק יותר מהקבוצות שלך ויש להם שם חזק יותר באירופה (אולי פרט להפועל ת"א)
    3. לקבוצות שלהם יש שם חזק יותר ממה שיש לקבוצות שלך.
    4. מהליגה הזו יצא הישראלי הראשון לליגת האלופות (רביבו - ואחח מי שזוכר את השער מול רנג'ראס נכון!?)

9. guyholl Member

גיא מתעב את הליגה הישראלית וכל מה שקשור אליה אז ניראה לי שמצאת את האיש הלא נכון להגיד לו את זה.

נערך לאחרונה ב: ‏10/9/07
  10. הלל עידן Member

אני רוצה לראות את הגול של ברדה יש לינק למישהו....

11. King Kenny Member

12. Becks Member

תודה, שער יפה אבל נראה לי שגם לשוער יש חלק גדול בשער הזה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏18/9/07
  13. הגבר באדום Member

14. OR Member

איזה גול טיפשי הם ספגו אבל , חבל שהם לא הצליחו לעשות את מלכודת הנבדל פשוט חבל היו יכולים לנצח את האלופה היה עוזר גם לסליטם טועמה וליאז'