הליגה הארגנטינאית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏30/8/04.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

הליגה של האלופה האולימפית יצאה לדרך בטורניר האפרטורה (פתיחה) ובסוף השבוע שוחק כבר המחזור הרביעי, כשבמשחק המרכזי ניצחה בוקה ג'וניורס 2 - 1 את ראסינג קלוב. עד המחזור הייתה ראסינג קלוב מוליכת הטבלה עם 9 נקודות מ- 3 משחקים, אך לאחר הניצחון של בוקה היא זו שעולה לראש הטבלה עם 10 נקודות מ- 4 משחקים וללא הפסד. ומי העניק לבוקה את הניצחון? אחד השחקנים היותר אהובים על הקהל שחזר לאחר מספר שנים וקבוצות בספרד- מרטין "אל לוקו" פאלרמו שכבש צמד (5,60).
    http://caras.uol.com.ar/galeria/images/ellos/m/martin_palermo_08-ch.Xxx
    בבונבוניירה התגעגעו לראות תמונות כאלה.
    גם ולז סארספילד (2 - 1 על לאנוס) והאלופה הנוכחית ריבר פלייט (2 - 0 על אינסטיטוטו) עדיין בלתי מנוצחות ועם 10 נקודות בצוותא עם בוקה.
    שאר התוצאות:
    ארחנטינוס-ג'וניורס 0 - 1 אסטודיאנטס
    חימנסיה לה-פלאטה 1 - 0 אולימפו
    אינדפנדיינטה 2- 2 סן לורנצו
    רוסאריו 0 - 1 אלמאגרו
    הורקאן 0 - 1 קילמס
    קולון 0 - 0 ניואלס אולד-בויס
    בנפילד 0 - 0 ארסנל

מוקדם עוד לדבר על מי עתידה לזכות באליפות בשלב כזה, אבל ניתן לצפות שכרגיל כמו בעונות האחרונות הסיום יהיה צמוד, וזאת בגלל שזו ליגה של 19 מחזורים בלבד. מהשבוע הבא, נוסף על חזרתם של טבז, גונזאלס ועוד כוכבים ששיחקו עם נבחרת ארגנטינה באתונה וזכו בזהב, גם ערוץ 5 ישדר עד סוף העונה מדי יום ראשון משחק מהליגה הארגנטינאית.

2. Ultras-crazY Member

אחח... היה ממש כיף שלמוע אתמול את השדר הארגנטינאי ברדיו מיטרה (רדיו ארגנטינאי שאפשר לשמוע באינטרנט.. המשחק שודר שם בשידור ישיר..) צועק: Palermoooooo goooooooooooooooooooooooooooooooooooool......
    אבל מה? התגעגעתי לבוקה של ביאנצ'י... עם כל הכבוד לברינדיסי (ויש המון כבוד!!), הכדורגל של ביאנצ'י היה שוטף... כל התקפה הייתה מצב של 80%-90% שער, ההגנה הייתה חזקה, וביאנצ'י השמתש רק בשחקנים צעירים תוצרת בית (ברינדיסי עשה רכש מטורף... פאלרמו, גוגליאלמינפייטרו, טרברסו, מטז'אן...).

העונה לדעתי הטוענות לכתר יהיו כמובן בוקה ג'וניורס וריב# פלייט, ואליהן תצטרף ראסינג קלוב שהורידה לי את הלב לתחתונים בשלבים מסויימים של המשחק... ולא הרבה קבוצות מסוגלות לעשות את זה בבומבונרה...

3. John Frusciante Member

עד כמה שעצוב להגיד את זה...
    זה רק מראה עד כמה ההגנות בליגה הארגנטינית שוות לתחת,אם לא פחות מזה...
    שחקן שהתדרדר עד לליגה השנייה ,(אלבאס נראה לי) ובקושי שיחק גם שם...
    אפילו רונן חרזי הרשים יותר מימנו באירופה,עצוב.

4. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

תגידו, איפה הוא עבר באירופה? אני זוכר שהוא היה בויאריאל. חוץ מזה תמיד אהבתי אותו בבוקה, תותח ענק.

5. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ויאראל לאחר מכן הושאל לאלבס מהליגה השניה ובסוף חזר לבוקה.

6. John Frusciante Member

ויראיל-בטיס סביליה-אחר כך הושאל לאלאבס...
    כישלון טוטאלי!

7. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

פלרמו-האיש והבלורית

8. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

האיש והשיגעון... ואני לא חושב שזה מראה משהו על ההגנות בארגנטינה. הבנאדם חלוץ מצוין ובספרד לא היה לו מזל. היו לו הרבה פציעות והוא לא תמיד היה שחקן הרכב ראשון, וחוץ מזה הוא כבש שערים יפים והביא לקבוצה שלו נקודות. אני זוכר שהייתה לו פציעה אחת קשה מאוד שהפריעה לו להתקדם. והוא לא היה בבטיס עד כמה שאני זוכר.
    בכל מקרה, אני מאמין שכשקרלוס טבז יחזור וגם אבונדנסיירי בוקה תתחיל לנצח בצורה יותר משכנעת.

9. Joel Gion Member

פלרמו כן היה בבטיס בעונה שעברה,אבל כמעט ולא שיחק.

10. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני תמיד אזכור אותו כ- האיש אשר החמיץ שלושה פנדלים במשחק אחד! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ohmy.Xxx

11. Ultras-crazY Member

אז בינתיים שאנחנו מתווכחים לנו אם פאלרמו חלוץ ענק או לא (והוא ענק, הפציעות שהוא עבר הרסו לו את כל ההתקדמות..), בוקה הגיעה למיאמי ומתחילה להתכונן שם למשחק ה"רהקופה", המשחק המקביל לסופרקאפ האירופי, ומשחקות בו מחזיקת גביע הליברטדורס 2003/04 מול מחזיקת גביע הסוד-אמריקנה 2003/04. המשחק יהיה אם אני לא טועה ביום שני הקרוב, ובוקה תתמודד בו מול סיאסניו מפרו, שהשפילה בגמר הסוד-אמריקנה את ריב# פלייט.

בוקה ככל הנראה לא תעלה בהרב הראשון עם קרלוס "אפאצ'ה" טבז, שבדיוק יחזור ממשחק הנבחרת הארגנטינאית בלימה מול פרו (גם רוברטו אבונדנסיירי יהיה שם...)

12. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשחק אכן ב- 6/9, יום שני, אבל שעון מקומי כך שאני מעריך שכאן נדע על סיום המשחק בערך כשנקום לבית ספר (אהההההההה בית ספר!!!).

13. Ultras-crazY Member

או שנעשה דבר כזה:
    נחזור מבצפר אחרי שעה 9 (16:00), נאכל משהו, נלך לישון ונתעורר לבצפר מוקדם מהרגיל כדי לשמוע תמשחק ולהעיר את הבית http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

14. Ultras-crazY Member

מה קורה עם בוקה??
    במשחק הרה-קופה (הסופר קאפ של דרום אמריקה) בוקה שוב הפסידה בפנדלים והפעם לסיסיאנו מפרו.
    טבז ווארגס החמיצו את הבעיטות שלהם והמשיכו את הנאחס של בוקה בבעיטות הפנדלים של בוקה שהתחיל באותו גמר כואב מול אונסה קאלדס.

15. Diego Member

הנה כתבת צבע שלי על המשחק אתמול בין ריבר ראסינג.
    אני מבקש מכם אנא! בבקשה דרגו את הכתבה בציון מ-1 עד 10

כן, כן. למי שראה מכם אתמול את המשחק ריבר ראסינג יודע מה הלך שם.
    כשתקראו את הכתבה תבינו את המושג "קהל מטורף והשופט המוטרף".
    אז נתחיל ככה, התחיל המשחק של ריבר- ראסינג. ראסינג אירחה אבל אוהדי ריבר הגיעו והרבה, כבר בתחילת המשחק אוהדי ריבר התחילו וכבר שלחו לשמיים קונפטי בכמויות עצומות.
    אחרי זה כבר היה יותר שקט אבל עדיין זה לא נגמר ואוהדי ריבר התחילו עם שירים והוציאו שלטים, דקה 32 והוציאו גם דגלים והמשיכו עם השירים ולהושיט דגלים. דקה 40 זה הגיע לשיא והקהל של ריבר שלקח בזמן המשחק כל כדור שהלך ליציע של ריבר , הם לקחו את הכדורים שעפו לכיוון השער של שוער ראסינג וככה בדקה 40 נגמרו הכדורים והמשחק נעצר וכל שחקני ריבר ואפילו השופט נגשו בתורים אל הקהל וביקשו.
    בסופו של דבר הקהל של ריבר וויתר בדקה ה45 והחזירו את הכדורים ואז הם התחילו להתפרע ביציע וללכת מכות עם עצמם (יעני חלק נגד חלק), זה משהו מפחיד יעני ואחד לקח את הדגל שלו והכה מישהו.
    המשחק התחדש והדקה היתה 46, השופט המפגר הוסיף את ההארכה הכי גדולה נראה לי שהיתה אי פעם, במקום להוסיף נגיד 5 דקות הוא הוסיף רבע שעה! המחצית נגמרה רק בדקה ה-60..
    המחצית הראשונה מבחינת כדורגל לא היתה גדולה חוץ מכמה בעיטות של ראסינג, קוסטנזו עם יציאה טובה, בעיטות חסרות מזל של ריבר וכמה התקפות מתפרצות ובהחלט טכניקה יפה.
    לעומת זאת מחצית שנייה היתה די רגוע מבחינת הקהל, מבחינת כדורגל לא ולא! המחצית השנייה היתה עם 3 שערים ובסיום ריבר ניצחו 2-1. לראסינג כבש ליסאנדרו לופז הכשרון, הוא כבש מנגיחה טובה וכל הקהל של ראסינג שהיו די רגועים התחילו לרקוד באיזה דרך כל שהיא ומוזרה אבל זה מה שהם נתנו במשחק הזה.
    לעומת זאת אוהדי ריבר התחילו עוד פעם להתפרע זה היה בדקה ה-69.
    השיווין לא איחר להגיע למרות שריבר החליטו לכבוש בדקות האחרונות. השיוויון הגיע בדקה ה-84 משערו של גונזאלס הכשרון הגדול הזה. הוא האיש שהקפיץ את אוהדי ריבר ונתן תקווה לריבר. מאמן ריבר היה לחוץ מאוד (תקנו אותי אם זה לא אסטרדה שחקן העבר של ריבר), הוא חשב באותו רגע רק על ניצחון, אני עדיין לא מבין איך שחקני ריבר בנויים לזה שבדקות האחרונות הם מסוגלים לעשות את זה.
    בדקה ה-87 הניצחון הגיע לריבר וכל הלחץ ירד כל אוהדי ראסינג היו בהלם כל אוהדי ריבר היו באטרף והכל קרה מהר. הכובש המאושר ומוריד הלחץ המקצוען הוא- חוזה סאנד שגדל במועדון.
    קהל ראסינג שלא עשה הרבה במשחק בסך הכל הוסיפו בסוף שריקות בוז לאחד משחקני ריבר שהגיע לריבר מראסינג...
    מביחינות שונות על הקהל של ריבר-
    1. בירוטכניקה: הבירוטכניקה של אוהדי ריבר היא אינה כל כך גבוה בגלל שהם לא מביאים למשחקים אבוקות, חזיזים, רימוני עשן. מצד שני הם מביאים למשחקים דגלים, שלטים.
    2. קול: את אוהדי ריבר בד"כ שומעים המון פעמים, הם שרים שירים, צועקים על שחקנים, צועקים בוז לבוגדים, בקיצר קהל של קול.
    3. נאמנות: אי אפשר להגיד שהקהל של ריבר נאמן. הוא מאוד לא אובייקטיבי כי כשריבר בפיגור הם כועסים מאוד, שורקים בוז. לעומת זאת כשריבר ביתרון הם שמחים, שרים עידוד, ובכלל מהללים את השחקנים.
    4. מספר: למשחקים של ריבר תמיד באים המוני בני אדם ותמיד שמח שם, זה לא חייב להיות משחק גדול כדי שאוהדי ריבר יגיעו אליו, מהבחינה הזת אוהדי ריבר אובייקטיבים.
    5. התפרעויות: לפי דעתי ריבר הם קהל שמאוד אוהב מהומות, כמו במשחק הזה אוהדי ריבר עשו מהומה ולקחו את הכדורים, הלכו מכות, תקפו עם הדגלים, עלו על הגדרות.

בסה"כ רציתי להגיד בכתבה הזאת שאוהדי ריבר יכולים להיות משוגעים וזה מה שהם רוב הזמן, יש המון סוגים של קהל והם הסוג המשוגע שלא ילווה את הקבוצה בנאמנות אלא רוב הזמן יכעס אבל כשהם מקבלים תמורה ותשובה אז הם שמחים.

שלכם- איתי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/goodpost.Xxx