הליגה הארגנטינאית - ניולס זוכה באליפות!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏8/2/13.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ניצחון חשוב אחרי התבוסה המשפילה, מבחינת תוצאה ויכולת, בראפאלה. המערך היום נראה הרבה יותר מתאים לחומר השחקנים, למרות שיהיה קשה להכניס את פארינייה לתוכו אולי עדיף באמת שהבחור המוכשר יעלה קצת מהספסל שיתאושש מהפציעה. בולאטי מוסיף הרבה כדורגל ושקט במרכז השדה במקומו של סוקוליני, וזה גם לא פוגע יותר מדי בהגנה. פרס גדס עשה עבודה טובה מאוד בקו שמאל, מצד שני על קו ימין קאמוראנסי ממשיך לשחק בהליכה ונותר לי רק לקוות ששובע הבא ויז'אר או פארינייה יעלו מול הרוחו במקומו. ההגנה הייתה יציבה מול ארחנטינוס אנמית, ללא עבודה מאחור פיז'וד חזר לתמוך בהתקפה עם הקרוסים המדויקים שלו וקורבאלאן היה רק בינוני ולא גרוע יותר בשעה טובה. ויאטו עם עבודה טובה וגול יפה. סאנד במשחק טוב שהיה ראוי ליותר הערכה מהקהל כשהוחלף, אך משקעי הטורניר האחרון עדיין פה, מקווה שימשיך כך.

כיף לראות שוב את הסילינדרו אחרי הפסקה של ארוכה.

2. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

אינדפנדיינטה סוף סוף רושמת ניצחון 1-0 על האלופה ולס סרספילד משער של כריסטיאן טולה (כבש גם במשחק הקודם) בלינירס, הנקודות החשובות הללו בנוסף לאיבוד הנקודות של היריבות לתחתית נותן לרוחו מעט אוויר לנשימה מרחק של 0.01 נקודות דירוג מחוף מבטחים לקראת הקלאסיקו בשבוע הבא מול ראסינג. הניצחון של הרוחו קטע רצף של 11 משחקים ללא ניצחון מאז 19 לאוקטובר אז ניצחו חניכו של טולו את ארחנטינוס בחוץ.

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ניצחון מרשים, אבל זר פרחים מגיע גם לרסקאלדאני

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

שמח לראות את טולה בכושר טוב, אחד הזרים שיותר אהבתי אצלנו למרות שבקולומביה הוא הפגין רמה סבירה ולא יותר. בדיעבד לא הייתי מתנגד לראות אותו ממשיך אצלנו, סה"כ הוא בלם טוב, אבל בכל מקרה אני שמח לראות שעד עכשיו הולך לו טוב אצל הרוחו. ההפסד של ולס בבית מפתיע אותי, אולי זה העייפות של הליברטאדורס (הקבוצה הראשונה שיחקה, או השנייה, שאז זה יכול להסביר קצת על ההפסד?) אבל בכל מקרה אני מקווה בשביל גארקה שאחרי שני הפסדים רצופים הם לא ייכנסו פה למשבר.

5. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

שני שינוים בלבד מההפסד באקוודור שהחלוץ רסקאלדאני עולה במקומו של פקונדו פריירה והקשר איבן באז'ה במקומו של גינו פרוטצי. חוץ מזה ההרכב איתו עלה גראקה נראה הרכב חזק מאוד (בעיני לפחות מלבד צ'וקי)

קרלוס סוסה, פביאן קוברו, פרננדו טוביו, סבסטיאן דומינגס, אמילינו פאפה, איבן באז'ה, פרנסיסקו סארו, פרננדו גאגו, פדריקו אינסואה, לוקאס פראטו ואסקייל ראסקלדאני.

אגב, השער של טולה מרשים ביותר (למרות שיש חלק נכבד ביותר לשוער סוסה) אבל לא ניקח את הקרדיט מהבלם.

נ.ב.

נבנוסף צפיתי (לא בשידור ישיר יש לומר) במשחק בין קבוצות המילואים שהסתיים בתיקו 1-1 והופתעתי לראות את מאמנה של ולס שהוא לא אחר מאשר "שחקן" מכבי חיפה לשעבר הקטור אלמנדוס

נערך לאחרונה ב: ‏17/2/13
  6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

עידן,

כתבתי על זה בטורניר האחרון ובסיקור הנוכחי, מי שהביא את האליפות לולס יותר מכל אחד אחר הוא צ'וקי פריירה. פריירה הוא לא עילוי אולי, אבל לולס אין אף חלוץ אחר שיכול לעשות את ההבדל. פראטו סביר לא יותר ואחריו זה כבר שחקנים בינוניים ומטה כמו רסקאלדאני שדאג להביא 2 נקודות לרוחו. בלי פריירה על המגרש יהיה לקבוצה קשה מאוד להצליח, לא משנה כמה רוטציה יש לה בקישור (שגם שם, לאינסואה אין מחליף מנוסה) ועד כמה ההגנה טובה.

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שני גולאסוס מסוגים שונים לחלוטין של קילמס הערב:

עידן,

מונטויה, הקולומביאני האלמוני של אול בויס, שחקן נחמד עם לא מעט כישרון. מהמעט ששיחק עושה רושם של שחקן שכונתי מדי, אבל גדולים ממנו התחילו עם הרושם הזה כנראה.

8. Valencianista Member

לא מובן לי הקטע של טיגרה, יש להם את בוטה שמבחינתי הוא מהשחקנים הטובים בטורניר (בסוף הטורניר חייב לעזוב לאירופה), יש גם את גארסיה שהוא לא רע, אבל.. מה עם חלוץ קילר? היום הם עלו עם אחד בשם לגיסאמון שרק אלוהים יודע מאיפה הביאו אותו. מה בדיוק יש להם למכור (במיוחד בליברטדורס) ללא חלוץ? סה"כ יש להם פוטנציאל לא רע בהתקפה, אבל צריך להביא חלוץ מסיים.

בנוגע לבוקה, למה ביאנצ'י ייבש על הספסל את סומוסה, ארוויטי וסילבה? בגלל המשחק נגד טולוקה? לא צריך להיות מאמן גדול כדי לראות שהקבוצה לא מתפקדת מחצית שלמה בלעדיהם.

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לדעתי אתה מגזים לגבי בוטה, הוא שחקן מוכשר אבל שום דבר מיוחד ולא סתם אין יותר מדי עניין סביבו בליגות העשירות של אירופה למרות החשיפה הרבה שקיבל בשנה האחרונה. מסוג השחקנים שמושך את העין, אבל לא עובר בהצלחה מעקב צמוד (עד כה). למרות זאת, אני נהנה לראות אותו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

לטיגרה אין כסף להביא חלוץ נורמלי, לא סתם הם איבדו את שלושת השחקנים הכי טובים שלהם בעונה שעברה (לונה, מרטינס ומוראלס) ולא הצליחו להביא תחליפים. הם הימרו על סאנטאנדר, שיותר מכל היה זול וצעיר מספיק לתת הכל במחשבה להתקדם, אבל באמת שעם כל כמה שהוא מתאמץ רואים שאין לו את זה. מצד שני, גם בריאן רודריגס נראה נורא בטיגרה (עם שחקנים יותר טובים לצידו מאלו של היום) והיום הוא השם החם בצ'ילה ועם פתיחה מרשימה בליברטאדורס מול גרמיו.

אגב, עם אותה סיטואציית אין חלוצים טיגרה הצליחה להגיע לגמר הסודאמריקנה...רק בשביל להבין את גדול ההישג.

ענית לעצמך, בגלל הגביע שהוא כמו תמיד המטרה העיקרית לפני הליגה. שלושתם שחקנים מבוגרים יחסית, סומוסה גם ככה מתקשה לסיים משחק ובדקות האחרונות מוסר כדור אחד מדויק על 2-3 איבודים. בנוסף, לדעתי לפחות, כיום ארבס > סומוסה.

הסיפור המעניין עם ביאנצ'י הוא לא הרוטציה, ממנה נראה עוד הרבה כל עוד בוקה תשחק בליברטאדורס, אלא אי זימונו של פארדס. הילד שכולם מדברים עליו מזה שנתיים ממשיך להצדיק את מה שטרוביאני אמר עליו לפני הסודאמריקנו, הדבר היחידי שטרוביאני צדק בו בערך, וזה שפארדס לא בשל מספיק ונעלם במרבית המשחק. למרות היכולת הרעה של פארדס עד כה, מפתיע קצת ההדחה הישירה משחקן הרכב ליציע מבלי לעבור בספסל. יהיה מעניין בהמשך לעקוב אחרי הסיפור, שכרגע קצת מסרס את ביאנצ'י ומקשה עליו לשחק במערך שהוא אוהב. לפחות עד שריקלמה יחזור לכושר.

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

סנטיאגו מונטויה. האמת שאני פחות מכיר אותו ולא ראיתי אותו משחק. הוא הגיע מהנוער שלנו אבל מעולם לא קיבל צ'אנס בבוגרים. הוא שחקן הרכב באול בויס?

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא. אבל לאט לאט מקבל יותר דקות מהספסל. מקבל דקות בעיקר כקשר שמאלי, אבל במקור (לדבריו וכמו שזה נראה) הוא עושה משחק, מזכיר לך קולומביאני צעיר אחר שהגיע לארגנטינה והיום בנבחרת? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

טכניקה טובה רואים שיש לו, גם אין לו בעיה לנסות דברים יפים למרות גילו וחוסר הניסיון, אבל קצב המשחק והפיזיות עדיין מקשים עליו (שוב, הרושם שלי גם נתמך בדבריו שלו).

סיפור מיוחד יחסית, הוא הגיע לארגנטינה לבד (לגור עם אחותו) וללא קבוצה לאחר שהבין שלא יקבל צ'אנס אצלכם, הלך להיבחן עצמאית וחתם באול בויס שזה בדיוק המועדון האחרון בליגה הבכירה שתצפה ממנו להביא זרים מקולומביה - גם מבקרה הזה, כמו גם באלאנטה מהנבחרת הצעירה שעבר במועדון בזמנו, המועדון בעצם לא הביא את השחקן אלא השחקן בא אליו.

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ריבר ולאנוס היחידות עם שש נקודות בינתיים, ראפאלה יכולה להצטרף היום, אבל בעוד ריבר מנצחת פעמיים מבלי לשכנע, לאנוס מביסה שבוע שני ברצף קבוצה חזקה. 4-0 על קולון בבית, די מרשים, ו 3-0 ענק על ניואלס בחוץ. הקבוצה של התאומים נראית מצוין.

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

טאו גוטיארס? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx
    באמת סיפור מיוחד, אני אנסה לעקוב אחריו מדי פעם.

ריבר בינתיים עומדת בציפיות שהצבתי לה, בניגוד לולס ולבוקה שמאכזבות אותי. טרזגה מתחיל לפרוע שטרות? מהתקציר שראיתי, ריבר היו הרבה יותר טובים וזכו בניצחון צודק, שהיה גבוה יותר אילולא השוער של הפינצ'ה. אהבתי את המהלך של הגול, הנעת כדור יפה מבלי ששחקני אסטודיאנטס נוגעים בכדור ולבסוף הוולה של טרזה.

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני לא מתרשם עדיין מהקבוצה של ראמון דיאס, ולס שיחקה יותר טוב מריבר עד כה בפתיחת הטורניר, אבל ריבר נראית כמו קבוצה שיודעת מה היא רוצה ויש לה גם את היתרון של אי ההופעה בליברטאדורס.

טרזגה נראה טוב אתמול, ואת השטרות הוא פרע מזמן בתרומה שלו לקבוצה בליגה השנייה, אבל לגבי היכולת שלו לתרום בליגה הבכירה צריך עוד לראות. עד כה החלוץ כבש 2 שערים בלבד בליגה הבכירה אם אני לא טועה, ונפצע לא מעט.

15. npumpido Member

אם אני מבין נכון את הלינק שצירפת, שתי האלופות (גם המפסידה בגמר, במידה וולס לא תיקח גם את הפינאל, שאז לא יהיה גמר) ישתתפו יחד עם 4 המקומות הראשונים בטבלה המצטברת (איניסיאל פינאל), ובתנאי שה-4 האלה לא היו בליברטאדורס בשלבים המתקדמים (כלומר אם בוקה תעבור את הבתים היא כבר לא תוכל להיות בסודאקאפ, אלא אם תזכה חס ושלום בטורנאו פינאל).

הבנתי נכון?

נערך לאחרונה ב: ‏20/2/13