הליגה האירופית - 2015/16

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י alexshw, ‏17/9/15.

1. South Boy Member

בדיוק כשחשבנו שלא תינתן לנו עוד הזדמנות לנצח העונה את הצד האפל, הזדמנות אחרונה להוציא משהו מהעונה הזאת.
    חייב לציין שהמפעל לא נופל השנה מהצ'מפיונס מבחינת קבוצות ורמת כדורגל, עדות לרמה הנמוכה שיצרו החוקים החדשים בליגת האלופות.

2. DRORIKO Member

בוא לא נגזים, נכון שבאירופית יש כמה קבוצות שיותר טובות מכמה קבוצות שהגיעו לשמינית(ואף לרבע) אבל עדיין בצ'מפיונס יש לך את בארסה,ריאל,באיירן,אתלטיקו,יובה ופסז

3. South Boy Member

לא אמרתי שהרמה יותר גבוהה אמרתי שהיא לא נופלת, וחוץ מהקבוצות המובילות שציינת הרמה הייתה מאוד נמוכה בעוד בליגה האירופית משחקים של קבוצות מהדרג השני היו ברמה מאוד גבוהה ומהנים מאוד לצפיה, ואני אומר את זה בתור אחד שצפה כמעט בכל קבוצה במפעל משלבי הנוקאאוט.
    אני באופן אישי נהניתי לצפות בהרבה משחקים של הליגה האירופית יותר מכל משחק שצפיתי בו בשלב הנוקאאוט של ליגת האלופות למעט המשחק של יובה מול באירן.

Franco אוהב/ת את זה.
  4. alexshw Member

עכשיו תארו לכם אם באופ"א היה שכל והמשחקים היו משוחקים בימי שלישי ורביעי בשבוע בו אין צ'מפיונס?

5. DRORIKO Member

@South Boy
    איתך לגמרי לגבי השיטה בליגת האלופות,ובעצמי ביקרתי אותה פה(ואני לא מחזיק כאן בלעדיות,כל העולם חוץ מפלאטיני עשה את זה) ועדיין כשתגיע לשלבים היותר מאוחרים של הצ'מפיונס תקבל משחקים ברמה יותר גבוהה מהשלבים היותר מאוחרים של האירופית. לפי זה שופטים.

6. Sarek Member

האמת שאף פעם לא ממש הבנתי את הניסיון להשוות בין המפעלים, הרי מלכתחילה הרעיון היה ליצור היררכיה בין המפעל הראשון בחשיבותו לבין המפעל השני בחשיבותו. סביר להניח שמפעל שכולל את הקבוצות הטובות יותר בכל אחת מהליגות יהיה מוצלח יותר ממפעל שכולל את הקבוצות הפחות טובות, כלומר אין באמת מקום ל"תחרות" בין המפעלים.

אני חושב שההשוואה האמיתית צריכה להיות בתוך המפעלים ביחס לשנים קודמות. לטעמי הליגה האירופית השנה היא מעניינת הרבה יותר, ואופ"א בהחלט ראויה לשבחים על כך. בנוגע לליגת האלופות, לטעמי הדרג הראשון בשלב הבתים צריך לכלול קבוצות בהתאם לדירוג שצברו, ולא על סמך המיקום בליגות, ויתכן שזו הסיבה לפגיעה המסוימת בעניין. עם זאת, אני עדיין מוצא גם את המפעל הזה כמוצלח מאוד.

Die Werkself ו-golding אוהבים את זה.
  7. alexshw Member

על מה אופ"א ראויה לשבחים? על כך שדורטמונד עברה עונה רעה אשתקד?
    על כך שליונייטד מאמן הכי חסר מושג שיש שלא עבר שלב בתים קל באלופות?
    על זה שליברפול שנים לא רלוונטים לשום דבר?
    או אולי על זה שבטוטנהאם נבנתה קבוצה התקפית נהדרת עם המון כישרון?

אופ"א אחראית על הפורמט, על מועדי המשחקים. בכל הפרמטרים האלה היא פוגעת במפעל.

8. DRORIKO Member

מצטרף לאלכס. צריך להבין שהעונה היא בגדר הבלחה עקב שילוב של נסיבות. לא מדובר פה במגמה, שנה שעברה המפעל היה ברמה הרבה היותר נמוכה,לא היו שום שמות גדולים במפעל, ו-3 הקבוצות הכי טובות היו סביליה(כמו תמיד)דניפרו ונאפולי,שהיתה פחות טובה מנאפולי של היום

נערך לאחרונה ב: ‏26/2/16
  9. DRORIKO Member

ועדיין מגוחך להגיד שהרמה לא נופלת מזאת של הצ'מפיונס. עם כל הכבוד לשמות הגדולים,לא רואה אף קבוצה באירופית שעושה חצי גמר בצ'מפיונס, אולי דורטמונד, וגם זה אם היא תקבל הגרלה קלה

10. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שטוב בליגה האירופית הוא שהכל די פתוח. בליגה האלופות יש 3-4-5 קבוצות שקורעות את השאר ומסוגלות להדיח אחת את השנייה בעוד שבליגה האירופית ההפרשים קטנים וכמעט לא קיימים.

11. Sarek Member

אני לא מסכים לגבי הטענות על הפורמט, אולם אני מסכים שיתכן כי צריך למצוא פתרון חלופי לסוגיית מועדי המשחקים. לגבי הפורמט, אופ"א דווקא כן ראויה לשבחים לטעמי, פשוט בגלל שאם בוחנים את השנה הזו ספציפית ביחס לשנים קודמות, נראה שהמפעל הוא מעניין יותר. יתכן שמדובר בצירוף מקרים כפי שאתה טוען, ויתכן שמדובר בפורמט שמסייע לכך (לדוגמה, לטעמי העובדה שהזוכה מקבלת כרטיס אוטומטי לליגת האלופות מדרבנת קבוצות "ביניים" לזכות במפעל, תוך העמדת הרכבים חזקים יותר).

בכל מקרה, הטענה העיקרית שלי היא שלא צריך להשוות בין ליגת האלופות לליגה האירופית.

12. alexshw Member

ולכן חבל עוד יותר שזה משוחק ישר אחרי צ'מפיונס וגם בימים שפוגעים אחר כך בלו"ז בליגה.
    במקום שיהיו שבועות שיוקדשו למפעל בימי שלישי ורביעי ואז הם יזכו ליותר חשיפה ויותר פוקוס.

מעניין למה? בגלל הקבוצות שמשחקות שם. אבל אין לזה קשר לאופ"א. הגיעו לשם בגלל הישגים ספורטיביים.
    העובדה שמנצחת מקבלת כרטיס תורמת אולי לאלה שלא יכולות להשיג אותו דרך הליגה.
    דורטמונד, טוטנהאם ונאפולי לא אמורות להיות מושפעות מכך.

הפורמט עצמו לא השתנה וכולל שלב בתים מיותר ביותר, בו רוב המשחקים חסרי כל עניין.

13. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלכס, הבעיה עם ההצעה שלך היא שאמצעי שבוע "לא אירופיים" שמורים למחזורי אמצע שבוע בליגות ולמשחקי גביע למיניהם. אם אתה מפצל בין הליגה האירופית וליגת האלופות אתה מכפיל את אמצעי השבוע שבהם אי אפשר לשחק משחקי ליגה וגביע מבלי ליצור בלאגן בלתי פתיר בלוחות המשחקים של הקבוצות הגדולות.

14. alexshw Member

אז שיפצלו רק את השלבים המתקדמים כשהרמה של המשחקים עולה.
    שלבים יותר מוקדמים שישבצו בימים של הצ'מפיונס, אבל לפני משחקי הצ'מפיונס מבחינת השעה. אם יש בעיית התנגשויות בגלל אותה עיר, אז אפשר במקרים האלה לשחק בחמישי. פרט לכך אני תמיד אומר שצריך לבטל את שלב הבתים.
    זה כבר יקטין את כמות התאריכים.

צריך לחזור לפורמט של גביע אופ"א הישן והטוב שאגב שוחק בימי שלישי.

15. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעיה עם לשחק לפני ליגת האלופות זה שבאנגליה ופורטוגל (שלבדן מנפיקות משהו כמו 6-7 קבוצות) מתחילים לשחק כבר בחמש וחצי או לכל המאוחר שש בערב באמצע שבוע. זאת שעה נוראית.

יש לא מעט בעיות לוגיסטיות. כמעט כל גרסה של שיבוץ תגרור תלונות מאנשים כי אין שיטה מושלמת.