הליגה האירופית - עונת 2016/17: אייאקס אמסטרדם ומנצ'סטר יונייטד בגמר הגדול

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י alexshw, ‏14/9/16.

1. Greek Member

אל תשווה, ניימאר וסוארז עולים כמו כל ההרכב של אתלטיקו. איפה זה ואיפה ההפרשי תקציב בין היונייטד לאייאקס?

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מה?

3. Greek Member

אם אני לא טועה, השווית את אתלטיקו מדריד ליונייטד בדרך המשחק שלהן. רק שאתלטיקו הייתה אנדרדוג רציני ביחס לברצלונה וליונייטד יש תקציב פי מיליון משל ההולנדים, וזה למה אנשים מבקרים את שיטת המשחק שלו אתמול וכל העונה.

4. DRORIKO Member

מה גם שאתלטיקו באותו רבע גמר הראתה שהיא יודעת לשחק התקפי כשהיא רוצה

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ממש לא השוויתי את הקבוצות. אמרתי שאי אפשר לקטול מאמן אחד שדוגל בשיטת בונקר ולהלל מאמן אחר כל עוד זה מצליח. זה נכון שמנצ'סטר היתה צריכה לרמוס את אייאקס לכאורה, ואם הייתי אוהד יונייטד הייתי מתבאס לראות משחקים כאלו פעם אחר פעם, אבל אנשים חייבים להבין שזו גם שיטת משחק. אולי לא אטרקטיבית ויפה אבל שיטה. הרי אם מוריניו היה משחק יפה ופתוח ומפסיד 0-1, היו קוטלים אותו. אז כשהוא מפחד, מתבנקר ומנצח 0-2 גם קוטלים אותו. זה מה שאני לא מקבל. בונקר/משחק הגנתי זו שיטת משחק לכל דבר.

6. alexshw Member

אני מבין שזו גם שיטת משחק ולא מעוניין במאמן שמנחיל אותה דרך קבע.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני מסכים. זה גם מה שאמרתי, שאם הייתי אוהד יונייטד, הייתי מתאבד לפני שאני צופה בזוועה של אתמול על בסיס קבע. אבל זו שיטה. ואי אפשר להלל מאמן אחר ולקטול אחר, כל עוד מביאים תוצאות. זו דעתי.

8. k_700 Member

עידן, אתה חוזר על זה ומציג את זה וכאילו הסגנון הזה של מוריניו באמת הצליח העונה.
    אני אומר לך כאחד שלא הפסיד דקה אחת ממשחקים שלנו כבר 20 שנים שב95 אחוז מהמקרים "הבונקרים" האלה העונה לא הצליחו לו.

אז אתה לא מבין מאיפה הביקורת הזאת מגיעה? מילא זו הייתה באמת שיטה שמצליחה לו, אבל ב95 אחוז מהמשחקים שנדרש לשחק ככה הוא נכשל, חטף בראש עד הושפל(או נזקק לעזרה מהשופט כדי לחלץ נקודה).

הייתי חי בשקט עם עצמי אם אשכרה היינו מוציאים נקודות מהסגנון הזה, אבל זה לא ככה.
    זה עבד לו בדיוק במשחק אחד העונה, המשחק אתמול, מול קבוצה ברמה של הנוער של אברטון שעלתה ונראתה כאילו המעמד גדול עליה בכמה דרגות, לא הבונקר של מוריניו.

***מול צ'לסי לא שיחקנו בונקר(שיחקנו טקטי חכם מאוד וצ'לסי הייתה צריכה להסתדר עם כמה מכות שקרו ממש בסמוך לעליה למשחק) ומול טוטנהאם בבית בחלק הראשון של העונה גם לא היה בונקר.

WellNeverDie אוהב/ת את זה.
  9. alexshw Member

נכון אבל הבאת כדוגמא את צ'ולו. הוא בעונות הגדולות קרי לא זאת, הראה כדורגל שלם יותר וקבוצתו ידעה גם לבנות התקפות וכל זה בכלים צנועים יותר.
    תראה את הכדורגל של מוריניו כמה פעולות סתמיות.

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

חבר'ה, אתם לא איתי. אני לא מדבר ספציפית רק על מוריניו. אני מדבר על כל אלו שמבקרים בכללי שיטות משחק כאלו. כן זה לא יפה לעין, אבל כן זה לגיטימי. להגיד לך שאתה לא צודק שאתה מתבאס לראות אתכם משחקים ככה כל העונה? ברור שאתה צודק, בטח עם כל הכלים שיש לכם אתם אמורים להפגין יכולת טובה יותר. אבל אני מדבר על השיטה עצמה כשיטה. כל עוד היא עובדת ומביאה תארים (נכון שיש עוד משחקים שבהם נראיתם זוועה, אבלשורה תחתונה הוא הביא לכם יותר תארים מכל המאמנים בשש השנים האחרונות) קשה לבוא בטענות. שוב, בכללי. יונייטד היא בהחלט מקרה מיוחד אבל יהיה קשה להזיז אותו מהתפקיד כל עוד הוא זוכה.

11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

צ'ולו גם לא שיחק לטעמי כל כך מגעיל כמו מוריניו, אבל עדיין אנשים קראו לו בונקריסט וטענו שהוא שיחק ככה לא רק מול ריאל ובארסה, אלא גם מול וייאריאל ואוססונה. בסופו של דבר, השיטה הזו הביאה את אתלטיקו גבוה מאוד. גם את השיטה שלו אני פחות חובב, אבל שוב, מקבל אותה בהחלט כשיטה. אגב, אין לנו ויכוח. גם אני חושב שמוריניו יכול להוציא מהסגל שלו הרבה יותר, אבל אתם בבעיה כל עוד הוא ימשיך להביא את התארים האלו.

12. alexshw Member

הסתכלות בעייתית ביחס ליונייטד. ערכם של תארים שונה. זכה ביותר תארים מקודמיו בתפקיד? רף קטן מדי להשוואה כי העבודה שלהם הייתה מגוחכת ביותר.
    ואתה יודע מה יונייטד ניצחה עם דוד משה יריבות טובות בהרבה באירופה ועם סגל עלוב בהרבה. מה לעשות בליגת האלופות אתה יכול בסוף לקבל את באיירן - אלופת אירופה מכהנת וגם עם מוריניו לא היינו עוברים.
    העונה לא פגשנו אף יריבה מאתגרת במפעל. כל הקשיים אם היו רק בגלל מוריניו.

תיאורטית בעונה הבאה מוריניו יכול לשמור על התואר הזה אבל אתה יודע מה זה אומר - כישלון באלופות ואם במקביל הוא שוב לא יתחרה על אליפות זה כבר לא יציל לו את המשרה לדעתי.
    אתה יודע הציפיות עולות.

אישית אני מעדיף לגמרי עונה כמו טוטנהאם מאשר עונה של יונייטד. ברור שאצל טוטנהאם זו תקרה או קרוב לכך וביונייטד בסוף מצפים לקפוץ עוד מקום אבל בתור התחלה של מאמן? אז באמת השבחים למאמן יונייטד היו מוצדקים.

13. סיונרה Member

בכל עונה זוכה קבוצה אחת, ואתה מתמודד מול לפחות 3-4 קבוצות נהדרות בכל עונה. עפנו מול ברצלונה, באיירן ודורטמונד שנה אחרי שנה בחצי הגמר, אלו הפסדים שאפשר לקחת בפרופורציה. אני לא יודע מה זה כדורגל יצירתי. עובדתית לא הייתה קבוצה פורייה יותר מריאל של העונה השנייה של מוריניו, שגם ניצחה בקאמפ נו (אולם הפסידה בברנבאו). הבעיה של מוריניו היא שהוא מנסה "לדפוק את המערכת" ולשחק כדורגל ציני גם כשזה לא מתבקש. נגד דורטמונד בחוץ לדוגמא בחצי הגמר בעונה השלישית שלו, הוא הגיע כדי להוציא תיקו או הפסד מינימלי, ופשוט התעקש לא לעשות חילוף גם כשהיה ברור שריאל פשוט צריכה לשחק כדורגל מול קבוצה פחות טובה ממנה.
    הכינוי בונקריניו הגיע מאיזה משחק מול ברצלונה כשברור לחלוטין שהיה צורך להחנות אוטובוס ב-10 שחקנים החל מדקה 20 כדי לא לקבל שער. לא אשמתו שבישראל החליטו שמאמנים של קבוצות צריכים לתת לברצלונה להבקיע שערים גם במחיר של הפסד.