הליגה האירופית - עונת 2016/17: אייאקס אמסטרדם ומנצ'סטר יונייטד בגמר הגדול

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י alexshw, ‏14/9/16.

1. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אחלה עונה עשינו. אין מה לעשות. ברכות ליונייטד ואוהדיה.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

2. Ajax Amsterdam Member

ברכות ליונייטד אין מה לעשות אלו ההבדלים ואין רומנטיקה היום, ומלא קללות למוריניו

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  3. DRORIKO Member

אז בונקריניו לוקח את הגמר ושובר לאלכס את הלב. עונה גדולה של בוס והילדים המוכשרים שלו, שהגיעו הרבה יותר רחוק ממה שכולם ציפו, וסיפקו על הדרך כדורגל מלהיב למדי. אבל לכל חלום יש סוף ויונייטד כבר היתה גדולה עליהם. מה שכן החגיגות של יונייטד בסיום הן פתטיות ומזכירות לי את החגיגות של חיפה אחרי הזכיה בגביע. פלסטר ותו לא.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הרומנטיקה נגמרה הערב. גברים מול ילדים בנוק אאוט ללא תחרות. לקבוצה שבאה מלמטה, כמו אייאקס, אין סיכוי לקחת תואר מול מוריניו. צריך ניסיון וקור רוח, את זה לא היה לאייאקס.,משחק שלם שכולו לא כוחות אחד גדול. לא יודע כמה לבוס הייתה אפשרות להשפיע, אבל הוא נכנע פה ללא תחרות.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

5. zivmay Member

מוריניו בנצחון טיפוסי שמתאים יותר לעשור שעבר. מה שמוכיח שמקומו בגביעים משניים ובדשדוש בין המקומות ה4-8 באנגליה.
    למזלו הוא פגש את פיטר בוס.

6. alexshw Member

לא היה לבוס מה לעשות ואיאקס עשתה את המקסימום באירופה ובצורה יפה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Sir Alex Ferguson, de Middenweg ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  7. DRORIKO Member

מה שאלכס אמר. איאקס רגילה לסגנון משחק מהיר ואטרקטיבי. לצערה עמד מולה מאמן שמומחה בלחרב סגנון משחק כזה, וכשיש כזה מיס-מאצ' בקישור טבעי שמי שתכתיב את הקצב זאת יונייטד

8. AFCA Member

לא יודע. 2 הקבוצות לא היו טובות ולא הגיעו בכלל למצבים, כל אחת בסגנון המשחק שלה. בסוף גול בדיפלקשן וגול מקרן עשו את ההבדל, לא יודע אם לניסיון/יכולת/קור רוח יש קשר לעניין.

de Middenweg ו-idans10 אוהבים את זה.
  9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני לא מסכים שהיה גמר ילדים מול גברים. אולי ילדים מול ילדים. שתי הקבוצות לא שיחקו טוב, לאייאקס באמת קצת לקח זמן להכנס למשחק ולוותר על הכבוד שנתנו ליונייטד, אבל זה לא שמנצ'סטר תקפה בחמת זעם. להיפך, לאורך חלקים לא מעטים, גם אייאקס הניעה כדור ופשוט נכשלה בשליש האחרון. פחות נאיביות ואנחנו בהארכה. בסוף שני גולים די מקריים, אבל גולים שמנצחים משחק. וזה העיקר. אבל להגיד שהיה גם משחק חד צדדי או שיונייטד שיחקו בזילזול, זה שטויות במיץ'. להיפך, דווקא יונייטד על שלל הכלים שלה, שיחקה סופר פחדני.

AFCA ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  10. alexshw Member

אם יונייטד הייתה מאומנת לתקוף, אם היא הייתה עולה עם יותר שחקנים, התוצאה הייתה פה לא נעימה.

11. AFCA Member

יכול להיות שאתה צודק (לדעתי כן), אבל זה לא רלוונטי. אנחנו מנתחים את המשחק שראינו ולא מה היה קורה אם. אם יונייטד הייתה מאומנת לתקוף גם יכול להיות שהיא מסיימת בטופ 4 והליגה האירופית על הזין שלה.
    במשחק שראינו - לדעתי מצחיק לדבר על קור רוח וניסיון. איפה הדיבורים האלה היו שניצחנו בשאלקה עם הגב אל הקיר ב-10 שחקנים מול קבוצה גם כן הרבה יותר מנוסה? או שהחזקנו יתרון ב-10 שחקנים בליון?

סיונרה אוהב/ת את זה.
  12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי אתה צודק. בסוף המשחק ליון עשתה לנו יותר בעיות בהגנה, אבל מול הצרפתים קיבלנו גם המון הזדמנויות. ברצינות, ראיתי את דיילי בלינד 'מככב'. זה היה מביך. בצד השני של המגרש שיחקו שני צעירים הרבה יותר מוכשרים מהבלמים של הזוכה בגביע. ההבדל היה במגינים ובקישור. פוגבה ופלאיני פשוט שלטו שם בגלל הפיזיות שלהם. לשיונה, זייח וקלאסן לא היתה תשובה לזו. זה מה שניצח את המשחק ליונייטד ובעיניי זה פשוט מביך שקבוצה שהיא עשירה בעולם נותנת למאמן שכזה לחרוב את הד.נ.א שלה. מעולם לא אהבתי את סר אלכס, אבל הכדורגל שלו היה נהדר.

בסוף היום הניצחון הזה לא אמור להפתיע אף אחד. גם לא הצורה השלילית שבה מוריניו משחק. אין לי כלום נגד שחקני היונייטד, אבל המאמן הזה לעולם לא יקבל ממני שום מחמאה. כן, בזמנו כשהוא הביא את פורטו לבאר, אבל חוץ מזה? עם התקציבים הכי גדולים בהיסטוריה הוא המשיך להחריב את הספורט. שוב, היום היונייטד ניצחה בצדק, אבל הדרך בעיניי נוראית.

13. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

בונקריניו? מאמן שיודע לחרב משחקים? גביע שמתאים למוריניו? ממוצע הגילאים כאן ירד ל12?
    ברור שכדורגל התקפי מלהיב יותר ומהנה יותר לצפייה, אבל המטרה מקדשת את האמצעים.
    אל תבינו אותי לא נכון, אני שונא את מוריניו השחצן, אבל אי אפשר לקחת ממנו את מה שהוא עשה בקריירה, מאז פורטו ועד היום ביונייטד.
    גם לעשות הגנה צריך לדעת, וגם לחרב סגנון משחק של קבוצה התקפית בתקופה נהדרת זה סוג של כישרון ויכולת טקטית.
    ואני בכלל חושב שכל הסטיגמה הזו של מוריניו, החלה באותו גומלין נוק אאוט בקאמפ נואו. וזה מה שעצוב.
    לפני אותו משחק מוריניו לא היה מאמן אחר, ואנשים כל כך ביקרו אותו אחרי שהוא הוביל בסך הכל מול הקבוצה הטובה בהיסטוריה, עם פאקינג אינטר מילאן, בעוד כשטיאגו מוטה אם אני זוכר נכון סופג כרטיס אדום מוקדם.
    עצוב שהמשחק הזה הדביק למוריניו תוויות בעלות קונוטציה שלילית. זאת הייתה משימה על גבול הבלתי אפשרית. והוא עשה אותה.
    הוא זה שהביא לריאל אליפות בשנים בהן השליטה של ברצלונה הייתה אבסולוטית, הוא עשה את הבלתי ייאמן עם פורטו, ואפילו את אינטר הוא חרט על הגביע הנחשק ביותר למועדונים באירופה. יש צורך דרך אגב להזכיר את מה שהוא עשה עם צ'לסי?
    אחרי כל מה שהוא כן השיג בקריירה, אין שום סיבה שיתייחסו אליו בצורה הזו, לא משנה גם העונה האחרונה שלו בצ'לסי ולא העונה הזו עם מנצ'סטר.
    מוריניו הרבה אחרי השלב בו הוא צריך להוכיח משהו לאחרים. אבל משום מה תמיד נדמה שקשה היה לצדד באנשים בעלי אופי שכזה. קל לשנוא, קל לבקר וקל לחפש. אבל מה אני אגיד לכם, הלוואי והיה לי מוריניו בקבוצה שלי.

14. alexshw Member

יונייטד כבשה שני גולים בגלל יתרון פיזי גדול. זה דווקא גולים מאוד צפויים אם לנתח את החוזקות והחולשות של הקבוצות.
    מעבר לזה ניסיון לשמור על תוצאה בהחלט בא לידי ביטוי. איאקס הייתה צריכה לרדוף כמעט למן ההתחלה ולא עשתה זאת ביותר מדי שכל.

יונייטד היא בגלקסיה אחרת גם משאלקה וגם מליון, וגם עם מאמן שמפריע לה.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Clock End Stand
    למוריניו של פורטו אני נותן כבוד. שם הוא הוציא 'מים מן הסלע' עם פחות כסף מהיריבות שלו. מה שקרה אחרי זה בעיניי פשוט מביך, היום כנ"ל. דווקא בוס היה צריך לשחק היום בונקר, מהדקה הראשונה, אבל הוא לא עשה את זה. עם הבדל בתקציב של איזה 500 מיליון אירו מוריניו היה גם יכול לגרום לאייאקס לא לעבור את החצי, לא?

בסוף היום הגביע של מוריניו, אבל אני מעריך שהמחמאות אלינו. עם הבדלי התקציב ואיכות השחקנים אני שלם עם זה. מול קבוצות הרבה יותר טובות היונייטד תאכל המון חצץ כי הסגל הזה לעולם לא יגיע לגמר האלופות.

DRORIKO אוהב/ת את זה.