הליגה האירופאית: גמר כל ספרדי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י HapoelFan, ‏13/2/12.

1. Ricky van Wolfswinkel Member

http://img.uefa.com/imgml/TP/teams/logos/70x70/50146.Xxx לגיה ורשה- ספורטינג ליסבוןhttp://img.uefa.com/imgml/TP/teams/logos/70x70/50149.Xxx

כמו הקרב בין לאציו ואתלטיקו, גם הקבוצות האלה מייצגות את הבירות של המדינות.

ספורטינג חווה עד כה עונה מאכזבת, אפילו שההכנסות האחרונות ממכירת שחקנים ברווח עצום יחד אפשרו להנהלת ספורטינג לבצע שתי רכישות מרשימות כאשר קנתה את שני ההולנדים, ואן וולפסינקוול ושארס יחד עם עוד שחקנים טובים כדוגמת ואלרי בוג'ינוב מפארמה (שהתברר כפלופ והושאל ללצ'ה ביונאר), ג'פרן סוארז מברצלונה, דייגו קאפל מסביליה, לואיס אוגיאר מדינמו מוסקבה ועוד. הנהלת ספורטינג גם מינתה את מאמן בראגה וסמל של פורטו, דומיניגוס שפוטר לאחר חצי עונה בה הקבוצה שחקה כדורגל מחפיר. במקומו של דומיניגוס מונה שחקן עבר בולט שאימן את מחלקת הנוער, ריקרדו סה פינטו בן ה-38.

לפני המשחק סה פינטו אמר במסיבת העיתונאים: ''זה אתגר שכולל אחריות גדולה שאני מוכן לקבל. אני מרגיש מוכן לשמש כמאמן הראשי של ספורטינג ואני מרגיש בטוח בזה שיש לי את מה שנדרש בשביל לבצע את העבודה. אני מקווה שהכל ילך חלק בשלב הזה של החיים שלי ושאני אהיה שמח''.

הרכב משוער- רוי פטריסיו, אלברטו רודריגז, דניאל קאריסו, אנדרסון פולגה, ז'ואאו פריירה, אוגנוצ'י אנויו, דייגו קאפל, מתי פרננדס, סטין שארס, אליאס/מארט איזמאלוב וריקי ואן וולפסינקוול.
    http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/Clubsprofiles/94/02/84/940284_w2.Xxx

לגיה ורשה ממוקמת במקום השני בליגה הפולנית שנמצאת בפגרת החורף המסורתית שלה ותבוא כאנדרדוג למשחק מול האימפריה הפורטוגלית.

הרכב משוער- ווג'יאץ' סקאבה, טומאש קיובוויץ, יאקוב רזנז'ינז'אק, דיקסון צ'וטו, אינאקי אסטיז, יאנוש גול, מירוסלאב רדוביץ', מיכט זיירו, דניאל לוקאשיק, מאצ'יי ריבוס ודניאל ליוביה.

את המשחק ישפוט השופט הסלובני מאטיי יוג, הקוונים יהיו מריו סטנכין ומאטיי זוניקס, השופט הרביעי יהיה דארקו כפרין ושני השופטים הנוספים יהיו דאבור דרקניק ודרגוסלאב פריץ'.

2. itay7 Member

תודה על הסיקור http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

הבנתי שאלברטו רודריגס פצוע ולא יישחק מול הפולנים, לצערי הוא מבלה העונה יותר מדי על מיטת הטיפולים, וזו אחת הסיבות שההגנה של ספורטינג רחוקה מלהיות ההגנה סטייל בראגה שפסייננסיה רצה להנהיג שם.
    הפרואני האחר של ספורטינג, אנדרה קאריו, אמור להיות בהרכב, אבל אולי אני מתבסס על אתרים פרואנים לא אובייקטיבים במיוחד. מצד שני, לאור היכולת שלו העונה נראה לי שהוא צריך לשחק.

מעניין מאוד יהיה לראות את סטוק מול ולנסיה. ולנסיה הייתה פייבוריטית במאבק מול לברקוזן על המקום השני, אבל הרבה בגלל המאמן שלה היא לא הצליחה להעפיל. עכשיו היא שוב מצטיירת, אולי בגלל השם ואולי בגלל סולדאדו, כפייבוריטית (ואולי כאחת שיכולה ללכת עד הסוף), אבל סימן השאלה (או הקריאה?) מעל אמרי עדיין מרחף, ובהתחשב ביכולת הביתית של סטוק, וחוסר ההצלחה של ולנסיה באנגליה, יש פה אפשרות גדולה להפתעה.

נערך לאחרונה ב: ‏14/2/12
  3. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

מחצית כרגע בין בארגה לבשיקטאש. המשחק היה די משעמם עד הדקה ה29, בו הלדר ברבוסה, הקשר השמאלי של בראגה, התחזה ברחבה וקיבל מהשופט צהוב שני ואדום. השופט עשה טעות לדעתי כי הוא יכול היה לוותר לו כאן, זו גם לא הייתה בדיוק התחזות, היה מגע, אבל לא פנדל. בכל מקרה מכאן בשיקטאש השתלטה על המשחק ודקה 37 שיבוק כובש בנגיחה מקרן. לדעתי ההחזקה בכדור מתחלקת כך: 65% בשיקטאש, 35% בראגה. משהו כמו 1000 טורקים ביציע שלא מפסיקים לשיר, תחושה של משחק בית לבשיקטאש.

4. Ricky van Wolfswinkel Member

סליחה, הטעתי את הקראים, התבבסתי על המשחק האחרון שראיתי של ספורטנג, אחרי שבדקת את ההרכב של שהפסיד למארטימו זה ההרכב המשוער האמיתי:
    רוי פטריסיו, אלברטו רודריגז, ז'אנדו, אנדרסון פולגה, ז'ואאו פריירה, אוגנוצ'יו אנויו, מתי פרננדס, סטין שארס, אנדרה קארילו וריקי ואן וולפסינקוול.

וגם אני חושב שקארילו הוא שחקן מצויין ויכול להפוך לסוג של גרסא משופרת של פרפאן, שלא לדבר על זה שהוא הרבה פחות בעייתי מפרפאן.

5. GRANDE LAZIO Member

ליגת האלופות?
    היורופה ליג חוזר! וואלה אני מתרגש...

משחק סופר מעניין נגד הקולצ'ונרוס, אני כמובן מצפה שנשיג מקדמה, גם 0:1 תוצאה טובה. בסך הכל אנחנו בכושר טוב וצריכים לעשות את העבודה בחמישי, אין תירוצים, גם לא של פציעות.

הבשורה המדהימה שמגיעה מהפורמלו היא חזרתו לאימונים של קפו מאורי. עונה שלמה שיחקנו בלעדיו, כאילו הוא לא היה כאן. החזרה שלו - עניין של כמה שבועות, תהיה פוש אדיר במאבק על הסקודטו.

נ.ב
    סחטיין על העבודה הפועל פאן.

6. Mellow29 Kopite

המשחק של ולנסיה בבריטניה סטדיום הולך להיות מאוד מעניין. אני ממש לא משוכנע שהספרדים פייבוריטים במפגש הזה (אם טוני פוליס יציב את ההרכב הראשון), ובעיקר יהיה מעניין לראות אותם מתמודדים עם משהו שאני מניח שלרוב השחקנים שם לא יצא לפגוש בעבר. אם הם יצליחו לא להפסיד בבריטניה הם יעפילו, אבל במשחק הביתי בכל מקרה סטוק פייבוריטית.

7. alexshw Member

בעונה שעברה רובין גם נפלה בבית בדיוק באותו שלב אז נגד טוונטה, עם הפסד 2:0.
    אין מה לעשות פגרת חורף פוגעת מדי שנה.

8. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אני מסכים איתך לחלוטין, ואין לי ספק שגם בצ'מפיונס במשחק של זניט מול בנפיקה נראה עליונות מצד בנפיקה - אבל זה כבר מתאים לנושא אחר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

בשיקטאש במשחק לא מדהים אבל די קל עבורה מנצחת בקלות 2:0 את בראגה בחוץ משערים של שוביץ' וסימאו. אני חושב שעולה אחת לשלב הנוק-אאוט השני כבר יש לנו.

תודה רבה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

9. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

רובין קאזאן - אולימפיאקוס

http://tynipic.com/images/viu1329269931v.Xxx
    שחקני אולימפיאקוס מתרגלים לקור

לעיני אצטדיון כמעט ריק למעט כמה מאות אוהדי קאזאן וקרוב ל100 יוונים עלו רובין קאזאן ואולימפיאקוס לשחק משחק שהוקדם לשעה 13:00 בצהריים מחשש למזג אוויר שלא יאפשר משחק בשעה מאוחרת יותר. במחצית הראשונה כנראה שבאמת מזג האוויר היה מאוד דומיננטי שכן שתי הקבוצות לא הצליחו להראות יותר מדי כדורגל למעט התקפות בודדות שלא הסתיימו כמו שלוודאי הקבוצות היו רוצות. אך המחצית השנייה הייתה שונה לחלוטין. המשחק החל להתעורר, בעיקר מצדם של האורחים שהיו קצת יותר דומיננטיים מה שהפתיע לטובה מכיוון שקאזאן נחשבת לקבוצה ביתית מאוד. בדקה ה71 המשחק קיבל אור שונה כאשר כדור קרן של אולימפיאקוס הגיע לרגליו של דויד פוסטר הספרדי שבעט את הכדור מהאוויר אל הקרקע וקבע 1:0 גדול לאורחים. 5 דקות אחר כך הגיעה ההזדמנות של קאזאן להשוות, הכשלה של שוער אולימפיאקוס, מגיירי, זיכתה אותו בכרטיס אדום והעלתה את רוי קרול, השוער האנגלי הוותיק לערוך את הופעת הבכורה שלו בין הקורות של אולימפיאקוס. ביבראס נאתכו, שעד המשחק הזה לא החטיא אף לא פנדל אחד במדי קאזאן, ניגש לבעוט את הפנדל שיכול היה לשנות את המשחק לחלוטין, אך קרול בנגיעתו הראשונה בכדור הדף את הכדור והשאיר את אולימפיאקוס ביתרון שנשאר עומד עד שריקת הסיום.

תגובות בסיום המשחק

דויד פוסטר, כובש שער הניצחון אמר בסיום: "אני חושב שהיינו טובים יותר מהם היום, במיוחד במחצית הראשונה בה יצרנו לעצמנו מספר מצבים שלא הצלחנו לנצל. ככל שהמשחק התקדם כך גם תקפנו יותר, השגנו את השער ואנחנו חוזרים הביתה עם התוצאה שרצינו".

רוי קרול, גיבור המשחק, אמר: "זה היה טוב. זו הייתה פתיחה חלומית עבורי. לא ציפיתי לעלות מהספסל ולהדוף פנדל אבל זה מה שנדרשתי לעשות. כל השחקנים שיחקו יוצא מן הכלל והצלחנו לשמור על רשת נקייה. המאמנים אמרו לנו לפני המשחק שאולי נצטרך להתייצב מול בעיטת 11 מטרים, אז זה טוב שהמאמנים מדברים איתנו על זה ועושים את שיעורי הבית שלהם לפני המשחק. אני חושב שיכולנו להבקיע יותר משער אחד, מזג האוויר היה מאוד קשה והשפיע אבל כולם שיחקו טוב מאוד היום".

http://tynipic.com/images/viu1329270442x.Xxx
    קרול שניות לאחר שהדף את הפנדל. גיבור המשחק של אולימפיאקוס

בראגה - בשיקטאש

משחק מאוד קצבי ראינו היום בין בראגה ובשיקטאש, אך לעתים הייתה רק קבוצה אחת על המגרש. בשיקטאש פתחה בצורה מצוינת את המשחק כשהיא שולטת בכדור ומאוד דומיננטית בהתקפה, הכדור בילה רוב הזמן בחצי המגרש של בראגה מה שמבשר על חוסר אונים מצדה של הקבוצה הביתית. מה שכנראה חתם את המשחק היו למעשה 6 דקות. בדקה ה23 קיבל הלדר ברבוסה, קשרה השמאלי של בראגה כרטיס צהוב. בדקה ה29, במהלך התקפה של הביתיים נמסר אל ברבוסה כדור עומק וכשנצמד אליו שומר, ברבוסה נפל ברחבת הטורקים. בהילוך החוזר ניתן היה לראות כי היה מגע, אך לא היה פנדל והשופט החליט שזוהי התחזות של ברבוסה ושלף לעברו את הכרטיס האדום שהשאיר את בראגה ב10 שחקנים. לא חלפו 10 דקות ובשיקטאש עלתה ליתרון במשחק. כדור קרן מצוין מצד ימין מצא את הראש של תומאס שיבוק, הבלם הצ'כי שנגח חזק מאוד פנימה. הקבוצות ירדו למחצית כשהטורקים מובילים. במחצית השנייה לא הרבה השתנה ובשיקטאש המשיכה להיות דומיננטית והתקפית אם כי בראגה הראתה אפילו יותר ממה שהראתה ב11 שחקנים. אך בשיקטאש שלטה בעיקר במרכז השדה והניעה את הכדור בצורה שלא אפשרה לבראגה להתקרב לאורחים ובדקה ה58 מתפרצת של האורחים חתמה את המשחק וסימאו הפורטוגלי גלגל את הכדור היישר לפינה הימנית והקפיץ את מאות הטורקים שהגיעו למשחק. כך גם הייתה תוצאת הסיום, 2:0 לבשיקטאש והטורקים עם רגל וחצי בשלב הנוק-אאוט הבא.

http://tynipic.com/images/arx1329271351m.Xxx
    בשיקטאש חוגגת את השער השני

תגובות בסיום המשחק:

הוגו אלמיידה, חלוץ בשיקטאש, אמר בסיום: "עשינו רק חצי עבודה היום. ידענו שיהיה לנו משחק קשה כי הם קבוצה טובה, אך הלדר ברבוסה עשה לנו את החיים הרבה יותר קלים. עדיין יש 90 דקות לשחק ונצטרך להיות הרבה יותר זהירים. אין לי ספק כי בבית יהיה לבראגה הרבה יותר קשה כי הקהל שלנו יתמוך בנו והתמיכה שלהם היא מדהימה. אנחנו מאוד מרוצים מהניצחון היום".

לימה, חלוץ בראגה, אמר בסיום: "אנחנו חזקים ועלינו להמשיך להאמין שאנחנו יכולים לעשות את זה. למרות שהערב הדברים הפכו קשים הרבה יותר עבורנו, אנחנו עדיין קבוצת לוחמים ואנחנו לא מתכוונים להיכנע. ניתן את הכי טוב שלנו ונראה מה יהיה בטורקיה".

10. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחר זה סוף סוף חוזר... המפעל הכל כך מעניין הזה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

לגבי המשחק שלנו זה שקול, קצת מדאיג אותי שאנחנו מגיעים טיפה פייבוריטים לעלות בסיכום המשחקים ואני מקווה שהקבוצה תיראה מבחינה הגנתית כמו שנראינו בחודשיים האחרונים.. אין סיבה לפאניקה באולימפיקו וגם אם גודין כשיר אני עדיין אעדיף לראות את דומינגז לצד מיראנדה..

לגבי שאר המשחקים יש עוד כמה מעניינים מאוד כמו פורטו-סיטי וסטוק-ולנסיה שהם מפגשים שקולים שקשה לסמן על אחת מהקבוצות שהיא פייבוריטית..

דווקא המשחק של יונייטד לדעתי בכלל לא מעניין ומה שנשאר מאייאקס זה רק השם, אייאקס מציגה יכולת חלשה השנה וממה שראיתי לא התלהבתי בכלל..לפי היכולת אין הבדל בין אייאקס לעוד קבוצה בינונית במפעל ככה שבשבילי זה כמו יונייטד מול זלצבורג ויהיה תלוי בהאם יונייטד תהיה חלשה כי אם לא הסיפור יסתיים כבר בהולנד לדעתי

11. riquelme1 Member

יש יופי משחקים היום בליגה האירופית, משחקים שלא נופלים מכמה משחקים באלופות(ליון-אפועל לדוגמא..), פורטו-סיטי, אתלטיקו-לאציו, ועוד.

אותי אישית מסקרן המשחק באולמפייקו, צ'ולו סימאונה שמגיע לשחק נגד המועדון ששיחק בו לאציו, אתלטיקו בתקופה טובה מאז שסימאונה הגיע לא הפסידה פעם אחד ולא ספגה שער ב-5 המשחקים האחרונים שלה.

לקבוצה עדיין יש סוג של חוסר מחץ בהתקפה, ש-3 פעמיים הם מסימיים בתיקו 0, לדעתי אתלטיקו צריכה עוד שחקן ברמה גבוה ליד פלקאו, אם כל הכבוד לאדריאן שהעונה האכיל אותי כובעים והוא לא שחקן רע כמו שחשבתי, אתלטיקו צריכה חלוץ ברמה גבוה לידו כמו שהיה לו את הולק בפורטו.

הבעיה של אתלטיקו היום היא בקישור, במידה וטיאגו לא יהיה כשיר יהיה לאתלטיקו בעיה, גאבי ומריו סוארז הם מנקודות התורפה של אתלטיקו העונה, ומול קישור של לדסמה, מטוזלאלם, והרנאנס יהיה להם קשה.

לאציו קבוצה טובה, עם קישור טוב, וחלוץ בקלייבר של קלוזה עם כל הניסיון והערמומיות, בהגנה דווקא אני רואה נקודות תורפה כמו סטאנקיבצ'יוס שבילה בולנסיה וסביליה, לא שחקן גרוע אבל יש לו די משחקים נפל, וקונקו המגן שהיה בסביליה שהוא לא מגן רע, אבל גם לא מצויין, ודיאקיטה הצרפתי שגראנדה לאציו אומר שהוא מספר אחד שלהם.

קשה לי להאמין שהמאזן הנהדר של צ'ולו בלי ספיגה ישמר היום, אתלטיקו צריכה לחפש שער, 1-1 תיהיה תוצאה טובה מבחינתה.

12. alexshw Member

זכור לי שבעונת 97/8 שתי הקבוצות נפגשו בחצי גמר המפעל, אז גביע אופ"א.
    יוגוביץ' בשער בודד בויסנטה קלדרון הכריע את כל ההתמודדות לטובת לאציו.
    במדי אתלטיקו מדריד אבי נימני נכנס כמחליף בשני המפגשים.

13. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

מה הנתונים של פלקאו העונה? שערים, הופעות, בישולים? אני בקושי שומע עליו מה שמפתיע אותי לרעה. אתלטיקו צריכה לסמוך עליו הערב?

14. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

פלקאו מספק את הסחורה העונה... בליגה יש לו 14 שערים מתוך 21 משחקים, באירופה יש לו 3 שערים מתוך 6 משחקים.. כאחד שרואה את פלקאו כל משחק העונה הוא פשוט אדיר, יש לו חלק בכל שער העונה, הוא עושה עבודה נהדרת מבחינה התקפית ולא הולך ראש בקיר אלא המון משתף את הסובבים אותו...הוא גם חוזר אחורה בכל קרן או בעיטה חופשית של היריבה בגלל משחק הראש הטוב שלו

כמובן שהוא רק בן אדם וכמו בשבת האחרונה שהיתה לו החמצה ענקית מדי פעם הוא מחמיץ... אבל בגדול הוא מספק את הסחורה בענק ומשתלב נהדר בקבוצה

נערך לאחרונה ב: ‏16/2/12
  15. riquelme1 Member

המוציא לפועל העיקרי- 14 שערי ליגה ב21 משחקים, 3 שערים בליגה האירופית.

דרך אגב,] השחקנים שאני הכי מפחד מהם בלאציו היום- הרנאנס הברזילאי כמובן, שחקן אדיר, ולוליץ' הבוסני, עוד שחקן נהדר שיכול להבקיע מכל מצב.

נערך לאחרונה ב: ‏16/2/12