הלוזונים - פשוט להוריד את הכובע

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י -94-, ‏14/7/03.

1. -94- Member

כן אתם לא מתבלבלים אני אומר שצריך להוריד את הכובע ללוזינים של פ"ת. פשוט הם עושים שמה עבודה נפלא. בעוד שלכל קבוצה יש קהל אוהדים חם ותומך שנותן הכנסה לקבוצה. עירייה שתומכות בדר"כ רק בקבוצה אחת. ספונסרית גדולה ורצינית. ועוד הרבה דברים שנותנים לקבוצה את השקט בתקופת הקיץ כדי להתכונן לשנה הבאה. מגיעים הלוזונים עם פ"ת לעונה אחרי שבפגרת הקיץ הם לא עשו שום רכש מיוחד ועם כבר אז זה בעיקר שיחררו שחקנים. לא מביאים משקיעים מיוחדים ולא מפוצצים במכירת מנויים. אבל שנה אחרי שנה יודעים הלוזונים להביא את המאמן הנכון לדעת לקחת את התקציב הכי נמוך בליגה ולהשתמש בו כאילו היה פי 3-4 יותר גבוה ממה שהוא בעצם. פשוט לקחת כלום ולעשות מיזה קבוצה בליגה הראשונה בישראל.

כבר שנים שאנשים מהמרים על פ"ת בתור זאת תירד השנה ליגה ושנה אחרי שנה הם טועים. הנוער של פ"ת יודע להחזיר אחרי שמשקיעים בו ובקבוצה הבוגרת רואים הרבה השקעה. הלוזונים מוציאים בכל שנה את האממן שהכי מתאים להם ומוציא מהם את כל המאה אחוז הצלחה. פשוט יוצר אימפריה מכלום.

בעוד קבוצות הליגות הולכות ונלחמות על מה יהיה התקציב פ"ת יודעת את שלה הרבה לפני שהעונה מתחילה וכמעט תמיד היא הראשונה שמאשרת את הקבוצה בראשות לבקרה תקציבית. כמעט ולא שומעים שמה על סיפורים של חוזים כפולים או על סיפור של "חייבים לי כסף" שיש כמעט בכל קבוצה אחרת בארץ.

חוזה של הלוזנים זה חוזה הם תמיד יעמדו בתשלום פשוט ניהול מושלם של קבוצה קטנה.

זה שהלזונים שנואים על הרבה מאוד אנשים בארץ זה בגלל ההצלחה שלהם פשוט הם עושים בית ספר לכל הקבוצות הגדולות. תמיד נופלים אצלם פשוט תלקיד מוצלח של קבוצה צעירה עם הרבה כשרונות.

ועל זה אני מוריד את הכובע בפני הלוזונים.

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחי תלמד,כשאתה פותח נושא אתה צריך שתי דברים:
    א.פואנטה,למה כתבת את הנושא.
    ב.על מה הולכים לדבר בנושא,אתה כותב את דעתך,עזוב עם היא נכונה או לא,אבל לא כותב על מה הולכים לדון.
    פעם הבאה תנסה לעשות פואטנה בנושא,ותציג שאלה שהנושא יוכל להתפתח.

3. ליהי Member

ללוזונים צריך להוריד ת'כובע
    ולקוות שאף אחד מהם לא יוריד לך את הראש.

אני מסכימה, הלוזונים לקחו את מכבי פתח תקווה ועשו ממנה משהו גדול ויש לי הערכה עצומה אליהם בגלל זה, זה דורש אומץ ומאמץ והרבה מוטיבציה (אסור לשכוח שזאת קבוצה בלי קהל,שזה וואחד דבר מדכא) ואת זה יש להם, אבל מצד שני הם מנהלים הכל בצורת שכונתית למדי, הולכים בעיקרון "הכל נשאר במשפחה" וכל הקבוצה מנוהלת ע"י משפחה אחת,שזה לא דבר טוב.
    בנוסף, עמוס לוזון עם כל התרומה שלו צריך לסגל לעצמו דחוף אופי פחות טמפרמיסטי ויותר מאופק אם הוא רוצה להפוך את פתח תקווה לקבוצה גדולה. אם הוא לא יתעסק בכל התביעות שהוא מגיש ומגישים עליו ויקדיש ממש את כל כולו לפתח תקווה, המצב שלה יהיה אפילו עוד יותר טוב.

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני כל הזמן שומע מועדון בלי אוהדים.
    רק שתבינו,לפני שלוזון נכנס למכבי פתח תיקווה היו כ1500 אוהדים,משהו כזה,אבל מאז שהוא השתלט על העסק,המס' ירד באופן דרסטי.

5. ליהי Member

משה, אולי אתה צודק,אני לא יודעת בקשר לזה. אני יודעת שלוזון לא הוליך את פתח תקווה אף צעד אחורה,אלא רק קדימה. ושהוא עושה את העבודה שלו מתוך אהבה לקבוצה ורצו ןשהיא תתקדם, גם אם זה מוציא אותו מלוכלך מהעסק מספר לא קטן מהפעמים.

6. קופירוק Member

משה על סמך מה בדיוק אתה אומר את זה?

אני מסכים לחלוטין עם 94....
    הלוזונים הם האנשים הכי חכמים בכדורגל הישראלי והם יודעים בדיוק מה לעשות כדי להצליח בארץ. להוריד את הכובע. :pottytrain2:

7. אסי אדו Member

אני לא הפסדתי משחק של נתניה עוד מהגן..חוץ - בית, ליגת העל ארצית(לאומית היום) ולא זכור לי 1500 אוהדים של מכבי לוזון... למשחקים הם מביאים מקסימום וזה קורא רק בדרבי 300..ויש להם 500 אוהדים. ובגלל זה אני רוצה שהם יירדו ליגה. לא ייתכן שקבוצה בליגת העל תהיה בלי אוהדים. זה מוציא את כל החשק. ובלי קשר אבי לוזון בנאדם מושחת :evil: .

8. burning soil Member

אולי הניהול שלהם יפה,אבל ההתנהגות שלהם דוחה,אחרי כל משחק
    יש להם טענות לשופטים,גם אם זה לטובתם,צורת הדיבור שלהם דפוקה לגמרי..

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

צודק...
    ובקשר לניהול שלהם..שימו לב איזה קבוצה הם בנו ודי בשקט..
    אשדוד החתימה את נגר אבוקסיס ודומב
    ופתח תקווה את דוברובין טועמה ואבי תקווה..רכשין לא רעים בכלל..ועוד יש להם קבוצה מצויינת
    עם בלם כמו מגמדוב וחלוץ כמו רפואה אני מאמין שהם אפילו יכולים לעבור את אשדוד בטבלה ולסיים מקום 4-5.

10. burning soil Member

מה שיפה בפ"ת,שבנוסף לרכש,יש גם צעירים מעולים,ומאמן לא רע(עם פה גדול..)
    אני בטוח שאם פ"ת תתקדם ותהפוך לקבוצת צמרת,גם הקהל יגיע,לצערי הרב קיימת התופעה
    של קהלי הצלחות,אבל אין מה לעשות..

11. אסי אדו Member

הבעיה היא שבפ"ת מה שיש זה מה שאתה מקבל...
    אין להם עוד אוהדים מקסימום עוד מאה וזו הגזמה פראית...

12. Don p1 Member

אסי, הוא דיבר על ההצלחה הניהולית של מכבי פ"ת, אני לא יודע עד כמה זה קשור בכך שמספר האוהדים שלו הוא פחות ממספר האנשים שמגיע למפגש הפורום שלנו.
    הרי אתה לא יכול לזקוף לזכותו של אלון או שאר חברי הנהלה את מספר האוהדים הגבוה של נתניה, זה דבר שנמשך כבר שנים.

ואם על הנהלות דיברנו, הרבה הנהלות בארץ יכלו ללמוד מלהוזונים, ואחד שמכיר מקרוב קצת את הנהלה של מכבי נתניה יש שם שחיתות של תאומן, כל אחד דואג לתחת ולשם שלו, ההשמצות מאחורי הגב ועוד דברים מגעילים.

13. אסי אדו Member

חחח אתה מספר לי? אני בקשר תמידי איתם בקשר לאולטרס ואני כותב באתר של נתניה ככב שאני יודע ומכיר מקרוב את השחיתות...
    אך המומות המושחתים ביותר הם: מכבי פ"ת, בני יהודה, ומכבי ת"א בכדורסל שהלואי שתימחק מהאדמה ...