הלוואי והיה לי גאידמק?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏15/9/05.

1. shabaaz Member

לינקע'לה שחר אין ממש ברירה אלא להתחזק במשקיע רציני
    ראשית-אם הוא לא מוכר את הקבוצה הוא יוצא בהפסד ארחרי שנים שחונות שבהם רוב הניהול שלו אולי הוביל לתארים בארץ אבל תארים בארץ גם ג'וני הרדי,שרף ולבקוביץ' הביאו,וכסף גם אז לא היה וסמלים היו.אם שח רוצה כסף או שימכור או שימשוך משקיע.
    העובדות הן שמרגע שהוא הגיע לליגת האלופות הגיע החשיפהאז שחר הה צריך עשות את מה שגיידמאק עושה היום.אולי הניהול שלו היה טוב-אבל בקנה מידה ישראלי,אבל שחר השתפן,והקהל קלט את הבלוף שלו וברח מהמגרשים והתוצאותלא באו יחד איתם הכסף נשר לו מהידיים.שחר איכזב.
    בתור אחד שהגי ע כל שבת למגרשים אהיום אני אומר לא לשחר.צעדתי עם הקבוצה לכל מקום.
    שנית-הדרך הטובה ביותר שלו לצאת ברווח תפעולי היא להקים קבוצת ניהול כמו בהפועל ת"T שבה הוא יעמד בראשה וימכור את מרבית האחוזים לאיש עסקים רציני שישקיע את הכסף,כך למכבי חיפה יהיה את מרבית הכסף ואת מיטב הניהול.
    שחר לא יכול לשקר את אף אחד:תוך עונה מקסימום גם הבלוף השני שלו יצא לאור,והואאינו קוסם.
    למכבי חיפה אין את מאמן הכושר הטוב באירופה.
    אין לה מאמן מנוסה מפרננדז,ואין לה אפילו עוזר מנג'ר טוב מקאנן.יותר מכך אין לה דובר,או אפילו קהל גדול משל בית"ר,או בקרוב שחקנים עדיפים על של בית"ר.הקלפים של שחר הולכים ואוזלים.
    כאן סיפור הגאלאקטיקוס משוחק על לוח שונה לגמרי,ואפילו לא דיברנו על לבייב ואברמוביץ(הפועל ת"א) שמנוסה לא פחות ממכבי חיפה באירופה ובארץ:לבייב מנוסה בספורט הישראלי יותר משחר,ואילו גם להם יש פ]י שניים או אפיו ארבע כסף מגיידמאק.

2. Viera Member

שיבוא איזה מילארדר להפועל ב"ש חייבים איזה מישהו כזה
    הקבוצה לא מגיעה להישגים חוץ משתי עוות האליפות וזה היה בשנות ה70
    וגביע המדינה בשנות ה90 והמשחק נגד ברצלונה בקאמפ נואו וההשפלה לרודה ההולנדית

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני משער שכל קבוצה יכולה להגיד שהיא צריכה מיליארד כזה...

4. Riki Member

כן אבל הם מזה שמים קצוץ על קידום הספורט שלנו.
    הם פשוט נכנסים לזירת העסקים הישראלית שמשם טבעי להיכנס לפוליטיקה.
    מה יקרה שימאס להם ?

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

יבוא מישהו אחר שירצה להיכנס לפוליטיקה..
    מה יקרה שלאברמוביץ יימאס מצלסי?בקטע הזה עדיף לחיות את ההווה ולא להסתכל על העתיד..

6. יוגב אסולין Guest

לא מסכים איתך בכלל
    קודם כל 10 הפרש זה לא פער שאתה יכול להשיג אותו עם אתה לא יציב ולא טוב..
    דבר נוסף.. צריך להבין שהסיבוב שחיפה נתנה פה.. של עמט 100 אחוזי הצלחה.. הוא לא דבר טבעי.. גם עם קבוצה גדולה יותר ממנה היתה משחק בארץ 11 משחקים לא בטוח שהיא היתה משיגה כזאת סטטיסטקה. שילבו של מזל של הצלחה ושל אמונה.. אחרי התיקו אני מאמין האתגר שלהם קצת יפול והם בסיבוב הנוכחי יעשו 70-75 אחוז הצלחה לכל היותר.. (וזה המון).. במידה ובית"ר או הפועל ת"א ימשיכו במגמת ההשתפרות שלהם הם יוכלו לההגיע למצב שבסיבוב השלישי הפער יתחיל ב5-7 נקודות שזה דבר ניתן לסגירה. צריך לזכור שלחיפה יש עוד הרבה משחקים קשים העונה היא תאבד נקודות והרבה.. ובסופו של דבר.. כדי שחיפה תיקח אליפות היא חייבת לנצח את כל 7 הקבוצות היותר חלשות שיש..

הפער של חיפה הוא גדול אבל לא בלתי ניתן לסגירה.

לצורך הדגמה:
    בעונה שעברה הפועל אשקלון נתנה סיבוב ראשון של 9-1-1 (87 אחוזי הצלחה ניראה לי) כולם כבר החתירו אותנו כעולים בטוחים. איפשהו אחרי זה באו 3 תיקו רצוף ואז כמה ניצחונות ועוד הפסד.. ופתאום אמצע סיבוב שלישי אנחנו 4 נקודות הפרש ממקום שני... בסוף עלינו בהליכה אבל זה דבר שהחלט ניתן לסגירה..

אני חותם. הסיבוב שהיה לחיפה עכשיו זה לא יחזור יותר.. בטח לא העונה

7. Riki Member

כן אבל באיזה מחיר זיו ? נקבל תנופה עצומה ושימאס להם לא יהיה יותר מימון ואז מה ?
    יוגב עם כל הכבוד להפועל אשקלון אין בכלל מקום לערוך השוואות. אתה יודע כמו שאני יודעת וכמו שכולם יודעים שחיפה לא סתם דומיננטית בליגה שלנו, היא פשוט הכי טובה.
    יש מצב שלא יחזור על עצמו עוד סיבוב כזה אבל תהיה ריאלי לשניה, אתה באמת חושב שחיפה תדרדר עד כדי כך שהיא תאבד את מרבית הנקודות מעכשיו ?
    עם כל הכבוד לחיזוקים של בית''ר והאופטימיות של אוהדי מכבי ת''א (ציניות רבותי) אין קבוצות שיכולות ללכת איתנו ראש בראש.
    חיפה עוד תפסיד אבל לא תאבד את האליפות.
    כדי להתחיל לפנטז ששנה הבאה תהיה לנו ליגה יותר אטרקטיבית צריך להתחיל בשינוי מעכשיו. הפועל ת''א למשל נראית מצוין, אבל ביננו יש את חיפה והשאר יכולות להילחם על מקום שני (וממש לא בקטע של שחצנות אני אומרת).

8. יוגב אסולין Guest

לא אמרתי שזה יקרה אני רק מציין את העבודה שיש סיכוי טוב.. וסיכוי אפילו סביר..
    חיפה לא תפסיד את רוב משחקיה.. אבל במקום 31 נקודות מתוך 33 היא תשיג 24-27 נניח.. ויכול להיות בית"ר תשיג 30 (סתם דוגמא).. אזה פער יורד.. הליגה הזאת בנויה על רצף.. מלבד משחקי העונה. כלומר כל אחת מ-3 הראשונות מסוגלת ביום טוב לנצח כל קבוצה בליגה.. כמו שחיפה עשתה.. מלבד משחקי העונה שהם בסופו של דבר יצמצמו את הפערים. הקבוצה שתידע לקחת את כל יתר הנקודות מלבד משחקי העונה.. תרוץ מאוד צמוד למכבי חיפה.. ברגע שחיפה תאבד שוב נקודות נגד קבוצות כמו סכנין או נתניה.. היא תתחיל להיות בבעיה

9. Riki Member

יוגב אתה מדבר הרבה על, ''עם'' ו''אולי'' אבל אתה סתם זורק השערות.
    גם במידה ולחיפה יהיה הפסד לאחת הקטנות כמו שאתה אומר זה עדיין לא אומר כלום.
    במצב הנתון קיום לא אני ולא שימי תבורי מאמינים שהיא תאבד כל כך הרבה נקודות שיגרמו לה לאבד את האליפות.
    אהה וזה לא דיון על חיפה אתה מספים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

10. ארז ברגר Member

האני את יודעת שבתור אוהד של צ'לסי אני יכול להגיד לך בדיוק מה קורה שמיליארד מחליט לקנות יאכטה, רולס רויס חדשה או קבוצת כדורגל.
    שאחד כמו גאידמק מחליט להשקיע בקבוצה מסוימת ולא משנה מה האינטרס שלו(שבברור יודעים כולם שזה הפוליטיקה)הוא מצליח לעורר את הליגה לכך שיותר בקבוצה אחת תהיה דומיננטית.
    מסכים איתך שהשנה לא נוכל לראות את ההשפעה, אבל לאט לאט משקיעים נוספים יכנסו ויתחילו להזרים כספים ונוכל לקדם את הנוער, לחזק את הליגה ולגרום לענין מסוים בצמרת.
    מה יקרה שימאס להם ? שאלה טובה.