הישראלים בחו"ל.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י rainman, ‏10/8/03.

1. יוגב אסולין Guest

ראשית אני רוצה לכתוב באופן כללי על התופעה של העברת שחקנים רבים מישראל לאירופה בעיקר בשנה האחרונה.
    הודעה יותר מאוחר יתכן ואני יתייחס ספציפית לשחקנים.
    ----------------------------------------------------------------------------------

כמו שרובנו יכולנו לשים לב בשנה האחרונה כמות הכדורגלנים הישראלי הגדילה את עצמה בכמה ובכמה רמות מעבירים של דודו אוואט ,פיני בלילי, כפיר אודי, יצחק שום, ז'אוטאטס, וגם את יעקובו אפשר להכניס לרשימה הזאת.

אם עד לפני כמה שנים היה נדרש ממך כדי לעבור לאירופה כישרון גדול כמו של ברקוביץ או של רביבו.. כדי לתפוס מקום טוב באירופה. היום המצב ניראה אחרת לגמרי. מתוך הרשימה שהבאתי לכם שמצטרפת לעוד רשימה בעלת כמות זהה אפשר לומר של שחקנים שכבר נמצאים באירופה.
    נמצאים אולי 4-5 שבאמת באמת שווים יותר מהכדורגל הישראלי ולרמות הגבוהות של הכדורגל האירופאי.

אז איפה בעצם בא השינוי? לפי דעתי (ולדעת רבים אחרים) השינוי בא בהצלחות באירופה של הפועל ת"א ובהצלחה באירופה של מכבי חיפה. שתי הקבוצות האלה עשו מהכדורגל שלנו שם דבר בכדורגל האירופאי. והיום קבוצות באירופה לא מתביישות לקחת מישראל שחקנים וגם שחקנים מאירופה מגיעים לפה באופן די חופשי.

עם אתם שואלים אותי... אני חשוב שבאיזה מחקום כלשהו מעבר של חלק מהשחקנים יכול לפגוע בשם של הכדורגל הישראלי. עם עד לפני שנה כל מעבר של ישראלי לאירופה.. יתברר כהצלחה מסחררת אפשר לומר (ברקוביץ, רביבו, אוחנה, רוזנטל וכו') היום יש כבר הרבה פחות שפוגעים דבר שמוריד את הערך של הכדורגלנים היותר טובים והורסים את השם.

מה דעתכם... המעבר הגדוטל הזה טוב או רע?

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

בלילי שיחק אתמול 63 דקות במדי איסנבולספור..השאלה היא למה הוא הוחלף..

3. ליהי Member

והתשובה היא כי גילו סוף כל סוף שהוא חלוץ סאק...

4. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

לא ליהי...בלילי הוחלף כי הוא נפצע אז החליפו אותו...זהו.

5. קופירוק Member

ברקו לא שיחק אפילו דקה אחת בניצחון של הסיטי על צ'רלטון...

6. ליהי Member

בלילי נפצע קל מאוד בברכו ולמעשה היום הוא ערך אימון מלא במסגרת הנבחרת . עם זאת,אני חושבת שעכשיו הקבוצה שלו,ובכלל קבוצות, עורכות ניסויים במערכים ובתפקודי שחקנים ויכול להיות שבלילי פשוט לא היה חלק מזה אתמול. אני לא הייתי דואגת יותר מדי אם הייתי במקומכם לקריירה של בלילי, בינתיים.

7. Roy Member

בקשר לפציעה של בלילי, הטרידה אותי המחשבה על כך שאתם לא מוטרדים בדבר הסיבה בגללה פינוש נפצע. והתשובה היא, שהחסר יכולת הזה ניסה לעשות מספרת ופצע את עצמו, רק אלוהים יודע איך.

ולעניין אחר- סנטאנדר יוצאת היום למשחק ידידות נגד סמפדוריה האיטלקית. דודו אוואט ואילן בכר יוצאים, כאשר האחרון לא צפוי להיות בסגל.

8. ליהי Member

זה בסדר אילן בכר הוא בכלל לא נציגנו בחו"ל ,הוא סתם עושה סיבוב הופעות עם סנטאנדר, מלון וארוחות על הקבוצה. מה אכפת לו?

מעניין אם דודו אוואט יפתח...לא חסרות לנו בושות באיטליה. מספיק לאציו ורומא לא רצו לשחק משחק ידידות מול הנבחרת שלנו (עופר,ומה יש לך להגיד על זה?).

9. AFC Member

תודה לאל.

10. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

איפה שמעת את זה?
    ובני סתום.

11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה?SS לאציו לא רצו לשחק נגד נבחרת ישראל[נבחרת של יהודים...]איזה הפתעה...

12. ofer16 Member

בדר"כ אני לא נכנס לפורום ליגת העל, אבל הפעם הפנו את תשומת ליבי לדיון פה...

אז הנה כמה נקודות בשבילכם:
    א. המקום היחידי שהידיעה כי לאציו ורומא דחו הצעה מנבחרת ישראל לקיים משחק ידידות הופיעה היה במעריב, וגם זה לקח בערך שלוש שורות בתוך כתבה על נבחרת ישראל. בשום מקור אחר הידיעה הזאת לא הופיעה - לא בארץ ולא בחו"ל.
    ב. אל תאמינו לכל מה שכתוב בעיתונים.
    ג. גם אם הידיעה הזאת נכונה, איזו סיבה יש ללאציו ולרומא לשחק מול נבחרת ישראל? הליגה מתחילה עוד מעט, הן עסוקות בהכנות לקראת העונה, ואין להן שום סיבה לשחק נגד הנבחרת שלנו.
    ד. מקור הss בשם של לאציו הוא בראשי התיבות של סוציאטיבה ספורטיבה (societiva sportiva), המקבילה האיטלקית ל"מועדון ספורט" (בדיוק כמו מ.ס. אשדוד). מה גם שלאציו נוסדה בשנת 1900, הרבה לפני שמפלגת הנציונאל דמוקרט בגרמניה עלתה לשלטון, וכשהיטלר היה רק בן 11. אין שום קשר לנאצים.
    ריינמן, למה בחרת להגיב רק על זה שלאציו לא הסכימה לשחק? מה קרה לרומא פתאום? :?

אז לסיכום, לא היה ולא נברא, וגם אם כן - אין לזה שום חשיבות.

13. ליהי Member

אני דווקא כן מאמינה לידיעה הזאת אני פשוט לא מייחסת לה הרבה חשיבות.

ז"א ,זכותם לא לרצות לשחק מול נבחרת ישראל אבל לא צריך לסנגר עליהם בחרף נפש. קורה שקבוצות לא רוצות לשחק נגדינו, אנחנו לא הנבחרת הכי חזקה בעולם. צריך להמשיך הלאה.

14. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

תמיד נטפלים לאיטלקיות... :twisted:

אם אני לא טועה שמואל לבן הבקיע צמד בניצחון קבוצתו הבלגית מהליגה השנייה.

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

נר מתגעגעת לחיים ורוצה ישראלים..
    ודאום כנראה עדיין על סמים כי הוא רוצה להביא ישראלים..בכל מקרה לא בעיה שלנו.. :wink:

וואלה מפרסם שפנר רוצה את אחד מה-3.
    אייל ברקוביץ,עומרי אפק ואבי נימני.
    הכי ריאלי שאפק יבוא גם כי הוא הכי צעיר וגם כי הוא יכול לשחק באגף ימין ששם חסר לפנר שחקן.
    אבל מצד שני נימני לא עולה כלום וגם אייל לא יקר מדי ככה שמי יודע..
    אבל אם דאום כבר על סמים שיביא את כולם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

http://www2.raisport.rai.it/news/sport/calcioestero/200010/21/39f1e1b503314/daum.Xxx
    גם הוא מסכים שישראלי זה הכי הכי...