הישראליות באופ"א:סוף הדרך

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏30/7/04.

1. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

גל, גם אני חושב שאנחנו פייבוריטים ואמורים לעבור, אבל לטס פייס איט, מכבי של העונה מאכזבת עד כה, בייחוד בחלק האחורי, ואני לא חושב שאנחנו בעמדה של לזלזל בקבוצה מליגה חזקה שמתחרה שנה אחר שנה שדינמו קייב ושחטיור דונייצק, בייחוד לא כשאנחנו סופגים שערים קלים מכל מיני חודיידות למיניהם.

בקשר למכבי פ"ת - הירנביין באמת נחלשה בשנים האחרונות (זוכרים שיון דאהל תומאסון עשה שם את הפריצה שלו?), וכל שחקן טוב שגדל שם עובר אוטומטית לאחת מ-3 הגדולות ההולנדיות (כמו יון דאהל תומאסון או אנטוני לורלינג למי שמכיר), כך שבאמת יש ללוזונים סיכוי כלשהו לעבור אותם.

גם ניוקאסל אגב נמצאת בכושר נוראי, אבל הבדלי הרמות בינה ובין סכנין כל-כך גודלים כך שאני לא מאמין שיש לבני-דודינו איזשהו סיכוי לעבור אותם, גג להוציא תוצאה מכובדת בבית.

2. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

גל, משחקי אופ"א תמיד יום אחרי משחקי ליגת האלופות, כלומר מכבי משחקת ב15, אז חיפה ב16.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כן המשחקים יוצאים ביום חמישי שאחרי ערב ראש השנה.

4. burning soil Member

הגרלות מעניינות,אני מאמין שלכל הקבוצות יש סיכוי לעשות
    משהו במשחקים שלהן.

5. AleX-Del-Piero Member

חחחחחחח אמרתי שסכנין נגד ניוקאסל יהיה משהו אם זה ייקרה,הרגשתי שזה מה שייקרה,ולפני יומיים אמרתי שקאפלו יגיע לארץ עם יובה,מה יהיה איתי אני חוזה הגרלות...
    המשחק הכי מעניין לדעתי יהיה בין מכבי פ"ת מול הירנביין מהולנד,יריבות בינוניות מהולנד אפשר לנצח למרות שזה תמיד קשה לנצח יריבה מליגה אחרת איכותית יותר...בואו נקווה ש2 מתוך 3 קבוצות ייעלו לשלב הבתים!

6. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואללה אני לא מאמין.... סיכוי סביר שאני אהיה בצבא באותו הזמן... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx בכל מקרה אני מקווה שזה ייצא על הראש השנה או משהו, אני אשתדל לעשות את המירב בשביל להיות שמה.

חחח קבלו מה כותבים באיזשהו אתר של ניוקאסל:

"כפי שאנחנו משערים, הפועל משחקת בסכנין, שנמצאת בהרי הגליל, מרחק של שעתיים נסיעה מתל-אביב. בכל מקרה, משום מה בסיבוב המוקדם היא שיחקה נגד פרטיזן טיראנה בתל אביב, באצטדיון רמת-גן, שהוא ביתה של הפועל תל-אביב, ויכול להכיל למעלה מ40,000 איש. לאחר שהסתכלנו באתר הממשלה בקשר לביקור בישראל, נראה שלא צריך ויזה מיוחדת".

:aaarofl:

7. AleX-Del-Piero Member

דאייר תגיד שאחיך אלן שירר מגיע לארץ אחרי שהות ארוכה בליגה האנגלית ואתה רוצה לראות אותו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

8. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב ככל הנראה יש לסכנין מגן שקוראים לו ארנסט אצ'חי או משהו כזה, והוא אפילו משחק בנבחרת קמרון. איך אני יודע את זה? הוא התראיין לאתר של ניוקאסל ואמר: "זו הגרלה הסטורית ומדהימה. לשחק נגד אחת הקבוצות הגדולות באנגליה זה חלום. בשביל דברים כאלו אתה משחק כדורגל".

מנג'ר ניוקאסל, אם איי פעם שמעתם עליו, בובי רובסון, אמר בתגובה להגרלה: "זו הסטוריה מכיוון שמעולם לא שיחקנו לפני כן בישראל. נתייחס אליהם בכבוד כמו שאנחנו מתייחסים לכל היריבים שלנו. בשלב זה אנחנו יודעים עליהם מעט מאוד, ומניחים שהם יודעים עלינו המון בעקבות הפופלריות שלנו בליגה האנגלית והשידורים לאורך כל אירופה. זה אומר שאנחנו נבחן ונלמד אותם כראוי, לא ניקח שום סיכון ונהיה מוכנים לצמד המפגשים בחודש הבא".

9. קופירוק Member

אטצ'י...(לבריאות)
    מכבי חיפה ד"א תארח בבלומפילד כרגע ועוד לא ענו לבקשה שלה לשחק בקריית אליעזר.

10. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.mhaifa.co.il/images/articles/dnpiro.Xxx
    הכר את היריבה- דנייפרופטרובסק/מתוך mhaifa אתר האוהדים של מכבי חיפה.

כתבה באמת מקיפה ולא ארוכה שאני ממליץ לקרוא למי שרוצה לדעת. בכל מקרה, מספר פרטים משם:
    הקבוצה נוסדה ב- 1925, ומ- 1962 שמה נקרא דנייפרופטרובסק, לקבוצה 2 אליפויות וגביע אחד משנות השמונים. אצטדיונה של דנייפרו נקרא "המטאור" ותכולתו 24,381.
    דנייפרו השתתפה פעמיים בגביע האלופות (לפני שהפך לליגה) בשנות ה- 80 ויש לה 5 נצחונות, 3 תיקו ו-4 הפסדים עם יחס שערים 15 - 13. באופ"א שיחקה 32 משחקים עם 13 ניצחונות, 8 תיקו ו- 11 הפסדים עם יחס שערים 41 - 33. פטרצקאלה ארטמדיה מסלובקיה הייתה היריבה הראשונה של האוקראינים, ואחרי 3 - 0 במטאור, 1-1 ביום רביעי הספיק לעלייה לשלב הנוכחי.
    הקבוצה היא כולה של אוקראינים מלבד מולדבי אחד (החלוץ פופוביץ') כשממוצע הגילאים בסגל הוא פחות או יותר 26-27.
    שחקנים מוכרים: הקפטן הוא לא אחר מאשר דימיטרי מיכאלנקו שזכור מהפועל ת"א (וגם בבית"ר הוא היה לא?). למכבי חיפה באופן אישי יש זיכרון רע ממנו כשהגיעה לבלומפילד לחגוג אליפות ושער ניצחון שלו דחה את החגיגות בשבוע. הבחור כבר בן 31.
    http://www.fcdnipro.com/photos/sostav/mihaylenko.Xxx
    מיכאלנקו

שחקן נוסף הוא אולג ונגלינסקי, שאם איתי טוען שהוא טוב אז אני מאמין לו, ובטח גם לרוני לוי ובנאדו כדאי להיזהר מפניו.
    http://www.fcdnipro.com/photos/sostav/venglinsky.Xxx
    ונגלינסקי

לסיכום, בכתבה מוערכים הסיכויים ב 50-50, אני מעריך אותם ב 60-40 לטובת חיפה.
    שוב, מי שרוצה לקרוא את הכתבה המלאה, הלינק לה הוא בהתחלה.

11. AleX-Del-Piero Member

כן מיכאלנקו היה בבית"ר וגם כבש מול הפועל ת"א אני זוכר שבית"ר ניצחו 2-0 או משהו כזה,אבל בלי קשר נראה לי שלמכבי חיפה יהיו חיים קשים מאוד מול דנפירו,למרות שעל הנייר חיפה צריכה לעלות לדעתי,שמתם לב ששתי זברות יגיעו במשלוח מיוחד מאנגליה ומאיטליה במיוחד לארץ שלנו???

12. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא רק יריבתה של מכבי ת"א הובסה היום בליגה שלה 4-1, כך גם הירנביין, יריבתה של מכבי פ"ת קיבלה לפני שעה קלה תבוסה בשיעור זהה, במשחק החוץ שלה באנסחדה מול טוונטה. אוגור ילדרים (שלמרות השם הטורקי, בלי לבדוק אני יכול לנחש שיש לו אזרחות הולנדית) צימק ל- 3-1 בדקה ה- 45.
    לאחר 3 מחזורים בהולנד להירנביין רק נקודה אחת שמדרג אותה 15 מתוך 18, אבל היא עלולה לרדת אפילו למקום ה- 17 אם קבוצות התחתית ינצלו את המשחק החסר שלהן.
    ניוקאסל, יריבת בני סכנין הפסידה היום גם היא לאסטון וילה 3-2 לאחר שהובילה 2 - 1. קלויברט ואו'בראין כבשו למגפאייז. לאחר 4 משחקי פרמיירליג ניוקאסל ממוקמת 16 מתוך 20 עם 2 נקודות כשפורטסמות' יכולה לעקוף אותה עם 2 משחקים חסרים.

נמשיך לעדכן על היריבות של הישראליות.

13. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה עשו היריבות של הישראליות באופ"א היום:
    ניוקאסל התאוששה היום בליגה האנגלית מול בלקבורן עם 3 - 0 (פליטקרופט בשער עצמי, שירר ובריאן).
    יריבת מכבי חיפה, דניפרופטרובסק גברה בחוץ 2 - 1 על סטאל עם שערים של ריקון ורוטאן.
    יריבת בני סכנין, הירנביין, ניצחה בבית 2 - 0 את דה חראפשחאפ משערים של ג'ורג'יוס סאמארס ואוגור ילדרים בדקות 85' ו- 90'.

כזכור, המפגש הראשון בין הקבוצות ביום חמישי- מכבי חיפה מארחת בבלומפילד, סכנין מתארחת בסט. ג'יימס פארק (ומצפים לתמיכה של 1000 אוהדים באדום). מכבי פ"ת תארח את ההולנדים ב- 22 לאחר שהמשחק נדחה בשבוע בגלל ראש השנה (מועד הגומלין לא שונה).

14. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה פראיירים סכנין,ניוקאסל עוד לא נכנסו למשחק וכבר נתנו להם להוביל 1-0 משער של קלייברט בדקה השלישית.

טעות קשה בהגנה מובילה לשער מהיר של המארחים.

15. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

בני סכנין מפסידה בסט.ג'ימס פארק 2-0 לניוקאסל.

צמד שערים של פטריק קלייברט בדקות 3 ו 43 קבעו את תוצאת המשחק.

עוד אירוע מעניין במשחק הזה , זה שני כרטיסים אדומים שנשלפו אחד לניקי באט ואחד לעבאס סואן (עלק איש השנה) שהתנהגו בצורה מגעילה מאוד,דחפו וחנקו אחד את השני ובסופו של דבר קיבלו אדום מוצדק.

משחקה של מכבי פ"ת נדחה לשבוע הבא,עקב החג .