היורשים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ADP, ‏29/7/12.

1. golding מנהלים

מלבד העובדה שהוא נראה כמו ילדה קטנה, עושה רושם שיש לו כישרון.

קריאה מעניינת, תודה.

2. VAR Member

להביא

3. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

כתבה נפלאה. לא ראיתי את בופון בצעירותו כך שקשה לי לשפוט, אבל 90% מהעבודה שבופון עושה היא מאחורי הקלעים (בעיקר מיקום נכון, לחץ על היריב בזמן בעיטה וכו'), לעומתו התרשמתי שפרין שוער יותר מוחצן שמתבלט בהתעופפויות שלו ובהצלות הנדירות. קצת יותר כמו מארקטי (לפחות מול יובה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx ).

4. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

יהיה קשה, למרות שפרציוזי אח וכאלה. הוא עבר את השלב שבו אפשר להשיג אותו במחירי סאפונרה/ג'ורג'יניו/בארטוש ועכשיו הוא בקטגורייה המחיר שהפרעון היה בה כשרכשנו אותו.

הוא מרשים מאוד ביחס לגילו, יותר מאשר רוב הכביכול יורשים של בופון (מיראנטה, ויויאנו, קורצ'י ודומיהם) - הבעיה היחידה שלי איתו היא הנטייה האביאטית שלו שלא לזנק לכדורים חסרי סיכוי. ראיתי אותו כמה פעמים העונה עומד בחוסר תגובה לכדורים וזה מתחבר למה ששי ציין. זאת נטייה של שוערי אינסטינקטים (קסיאס גם מובהק בקטע) - הם מתבססים בעיקר על יכולות איסטנקטיביות וברגע שהאינסטינקט הטבעי כושל, הם פשוט מוותרים. אני מקווה שפרין יגמל מזה עם הגיל וככל שיצבור ניסיון. זה יהיה שלב קריטי מאוד בהתפתחות שלו - השאלה האם הוא ימשיך להיות שוער אינסטינקטים או שילמד גם לחזות את המצב ובכך להפוך לשוער שלם יותר, ובפשטות, שוער על.

תודה נאור http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏6/2/13
  5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

נראה לי קצת מוגזם להכתיר אותו כיורש לבופון, במיוחד שיש שוערים כמו בארדי וניקולה לאלי שנחשבים לאיכותיים לא פחות.

כמו שאמרו פה, פוטנציאלית הוא יכול להיות שוער מצוין אבל ראיתי אותו בצמד המשחקים נגד אינטר והוא בעיקר נוטה להתעופף ולדפוק זינוקים, יותר ממה שצריך אפילו. אני אעקוב אחריו יותר מעכשיו, ואני מקווה שעוד איטלקי יצמח להיות שוער גדול שישמור על המסורת של המדינה הזאת.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/2/13
  6. Juventini Gaetano Scirea היכל התהילה

הוא עושה רושם של יופי של כישרון, המשחק שלו מול פיורנטינה בפירנצה היה פשוט אדיר. באמת תצוגת שוערות אדירה, אבל לא יודע, ואני לא יכול לשים כרגע את האצבע על משהו ספציפי, אבל הוא נראה לי קצת אוברייטד וקצת יותר מדי תיאטרלי, ובטח שהוא לא שווה את הסכומים שהסוכן שלו מדבר עליהם (20 מיליון אירו +-) על סמך חצי עונה בלחץ בסרייה A. אמשיך לעקוב אחריו ואני מקווה שיצא ממנו שוער גדול כמו שמצפים ממנו להיות (אבל בחייאת ראבק, רק שיסתפר, הוא נראה כמו היפי בטיול שלאחר הצבא בהודו).

אם כבר הזכירו פה את לאלי, ארצה להוסיף מספר מילים. אני מנסה לעקוב אחריו כמה שיותר, וכמעט מדי שבת אני עוקב אחריו בזמן שאני רואה את משחקי השבת ב-Diretta (סוג של שירים ושערים) של Sky, ואני חייב לומר שאני מאד מתרשם ממנו, ולפחות בעיניי, הוא נראה לא פחות מבטיח מפרין אם לא יותר אפילו. יש לו רפלקסים פשוט אדירים ועושה רושם שיש לו נוכחות טובה ברחבה, עדיין לא ברמה המספקת, אבל טובה מאד לילד בן 19. הוא עושה עבודה נהדרת בקבוצה מאד חלשה שבקושי עלתה בשנה שעברה לסרייה B. לא אגזים אם אומר שהוא השחקן הכי חשוב שלה והבנאדם האחראי לכך שלנצ'אנו נמצאת עם הראש מעל המים.

הבעיה שיש לי איתו, זה שהוא יותר מדי תיאטרלי (בדיוק כמו פרין) והוא גורם לכל עדיפה שהוא מבצע להראות כאילו זה עתה הוא הוציא כדור מהחיבורים. נורא מזכיר לי את פאליוקה, שגם עשה סרט דרמה סוחט דמעות מכל כדור שני שנבעט לעברו. זה לא עצר ממנו להיות שוער נהדר, אבל אני חושב שהנקודה ברורה למדי. מה שמוצא חן בעיניי מאד זה שיש לו הרבה מאד אומץ וביטחון בעצמו. מהתגובות המהירות והזריזות שלו אני לא ממש מופתע, אבל דבר המשמעותי והמרשים ביותר ששמתי אליו לב, זה שהוא נשאר על הרגליים עד הרגע האחרון, ובזה הוא מאד מזכיר לי את ג'יג'י. הדבר היחיד שדי לוקה אצלו זה הטיפול בכדור. אם הוא ישפר את זה, אין לי ספק שהוא יגיע ליובה אחרי שסופרמן יפרוש. הניסיון כבר יבוא לבד.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/2/13
  7. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

פול פוגבה Paul Pogbaתאריך לידה: 15 במרץ, 1993.לאום: צרפתי.מועדון נוכחי: יובנטוס.ניסיון בין-לאומי: 2 הופעות במדי נבחרת צרפת.עמדה: קשר מרכזי.רגל מועדפת: ימין.מזכיר את: פטריק ויירה.http://forzaitalianfootball.com/wp-content/uploads/2013/01/Paul-Pogba-Juventus.Xxx

בגיל 19 פול פוגבה רשם הופעות רשמיות בשניים ממועדוני הפאר של אירופה - מנצ'סטר יונייטד ויובנטוס. בגיל 20 הוא כבר הופיע במדי נבחרת צרפת, ואם לא יקרה משהו בלתי צפוי הוא גם יזכה באליפות הראשונה שלו. יש שחקנים שלא מגיעים להישגים כאלה במהלך קריירה שלמה, אבל פול פוגבה מצליח בגיל 20 למתג את עצמו בתור אחת הסחורות הכי חמות של אירופה. הצרפתי, שנולד להורים ממוצא גינאי בפרבר פריזאי, כבר בגיל צעיר הצליח להרשים את הסקאוטים של קבוצת לה-האבר הצרפתית וזו החתימה אותו. שנתיים אחר כך, במהלך שעורר לא מעט הדים בזמנו, עבר פוגבה לקבוצת הנוער של מנצ'סטר יונייטד הגדולה. טענות נשמעו מצד ראשי לה האבר על כך שמשפחת פוגבה הפרה חוזה עמם, ושמנצ'סטר "גנבה" להם את השחקן מתחת לאף. רק מס' חודשים אחרי המעבר הגיעו שתי הקבוצות להסכמה על המעבר. פוגבה הצטיין במדי מחלקת הנוער של יונייטד ואף זכה לאמון מצד המנג'ר אלכס פרגוסון, שהעלה אותו לקבוצה הראשונה מס' פעמים, אך מספר פעמים אלה כנראה היה נמוך ולא מספק עבור הצרפתי. ב-2012, לקראת סיומו חוזהו בקבוצה, התחיל סוכנו המפוקפק מינו ראיולה לחפש קבוצה חדשה לשחקן שתספק לו יותר דקות משחק, תוך מחאות מצד המועדון האנגלי. באופן מפתיע, דווקא יובנטוס עם מרכז שדה חזק הייתה זו שקלטה את פוגבה לשורותיה. לאחר תקופת התאקלמות קצרה התחיל פוגבה לקבל יותר ויותר דקות תחת קונטה, שהפך אותו לשחקן הספסל הכי שמיש בסגל. והיכולת? מצוינת.

פוגבה הוא קודם כל שחקן גדול. פיזית. מה שאומר שהוא מרבה לנצח מאבקים במרכז המגרש, עם הראש, עם הידיים ועם הרגליים. הפיזיות העצומה שלו הופכת אותו לנכס בעיקר כשהיא משולבת עם היכולת הטכנית המצוינת שלו, שמעטים מאוד בגילו ניחנים בה. לא נדיר לראות את פוגבה מכדרר ועובר שחקנים אחרי מאבק פיזי לזכייה בכדור. באיטליה זכה פוגבה לכינוי 'איל פולפו פוגבה', פוגבה התמנון, בשל רגליו הארוכות שזוכות בכדורים ומפרפרות שחקני הגנה. בנוסף ליכולת ההגנתית הטובה שלו, שזכתה לשיפור עצום תחת אנטוניו קונטה, הדבר הכי מרשים אצל הצרפתי הוא הבעיטה האדירה שלו מרחוק. צריך לראות את הגול(ים) מול אודינזה ביובנטוס סטאדיום השנה כדי להבין מה זה אומר 'בעיטה מושלמת מרחוק'. מאז המשחק מול נאפולי, בו כבש שער מחוץ לרחבה, בכל פעם שפוגבה נמצא על סף הרחבה, ובעיקר במשחקי בית, כל הקהל צועק "תבעט!". מבחינת ניהול המשחק הוא מצליח לפעמים להזכיר את חברו לקבוצה, אנדראה פירלו, כשהוא מצליח לנהל את המשחק בצורה לא רעה בכלל ממרכז השדה. יש לו ראיית משחק טובה מאוד, שדרושה לחידוד קל נוסף כדי להשתוות לזו של מיטב שחקני היבשת. בנבחרת צרפת הוא כבר בעל הבית הבלעדי שם במרכז השדה. שווה לשים לב גם לטאץ' האלגנטי שלו בכדור, שמזכיר קצת צרפתי אחר ששיחק לפני כמה זמן בשחור-לבן.

8. Alta Tensione Member

הפיתרון המושלם ליום בו פירלו יתחיל להיות נטל עבור יובה (ניצוצות ראינו כבר נגד באיירן). לא זוכר קשר כל כך דומיננטי ובשל בגילו, פשוט מפלצת.

אחלה סקירה שי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏5/4/13
  9. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

תודה. קל לסקור פוטנציאל גדול כזה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

אני דווקא מקווה שלא נסתם הגולל על וראטי כמחליף לפירלו. שיתוף פעולה שלו ושל פוגבה רק ישפר את שניהם וצפוי להיות קטלני תוך זמן לא ארוך.

10. aloneli Member

פוגבה הברקה ענקית של יובה ואחת הגניבות הכי גדולות שזכורות לי בכדורגל.הוא פיסי,מהיר,טכני,קורא את המשחק נהדר,יודע לעשות הגנה ולתקוף מצויין ויש לו גם בעיטה טובה מרחוק.
    יש מצב שאפילו יובה לא חשבה שהוא עד כדי כך מוכשר.זה מפחיד שכבר עכשיו הוא כל כך מרשים ועוד לחשוב שיש לו עוד הרבה לאן להתקדם.ביובנטוס וגם בנבחרת צרפת יכולים להיות רגועים לשנים הבאות.

11. Ice Cream חסה

זכור לי ויכוח בפורום של יובה בקיץ על זה שסך העלות שלו (שכר, סוכן, אאל"ט גם דמי השבחה) שהגיעה ל-8 מיליון יורו היא סיכון והודעה אחרת ש-8 מיליון יורו בשביל ויירה החדש זה לא כזה סיכון גדול, נראה שהשני צדק...

היכולות הטכניות והפיזיות של פוגבה מ-2 צדי המגרש באמת מפתיעות בהתחשב בגילו הצעיר והוא אמור להפוך בקצב הזה לשחקן מרכז המגרש הכי דומיננטי בעולם, אבל עם איך שהוא נראה, בהתחשב בזה שהוא חבר למינו ראיולה, ושכשהוא עבר מלה האבר למנצ'סטר יונייטד הוא הציב לשדים האדומים תנאים - עד כמה הוא בסכנה להרוס לעצמו הכל?

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני לא רואה הרבה משחקים של יובה והוא גם לא תמיד משחק באלו שאני רואה, אבל מהמעט שראיתי הוא נראה פוטנציאל עצום ולמרות שידעתי שהוא צעיר הופתעתי לראות את תאריך הלידה שרשום מעל הסיקור.

נהניתי לקרוא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

13. WellNeverDie Member

כל כך מבאס לראות אותו משחק ככה ביובה, שהדבר שהכי חסר למנצ'סטר יונייטד זה שחקן כמוהו. כבר שהוא שותף בעונה שעברה בכמה דקות ראו את הפוטנציאל העצום שלו, אבל אני לא יודע עדיין אם להגדיר את זה כפספוס. פרגי זרק אותו מסיבה מסויימת, הוא לא אוהב פרחחים. השאלה אם המאבק שלו איתנו היה משהו חד פעמי ובשנים הקרובות אנחנו הולכים לראות מפלצת, או שפוגבה שוב יסתבך ויסתכסך דבר שיכול להאט לו את ההתקדמות.

מקווה שפרגי בחר נכון, למרות שההחלטה נראתה קצת הזויה: קבוצה בלי מרכז שדה מי יודע מה מוותרת על אחד מילדי הפלא של הכדורגל העולמי. גיגס וסקולס קשישים, אנדרסון זה לא זה, פלצ'ר גם נראה גמור ומה שנשאר, עקרונית, זה קלברלי וקאריק. מקווה שלא נצטער על פוגבה ושפרגי עשה את ההחלטה הנכונה.

14. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

עד כה הוא לא נראה כמו פרחח. בתקשורת הוא מקפיד להזכיר שהוא "עדיין צעיר ועדיין יש לו הרבה מקום ללמוד", כלומר מתנהג די בצניעות. זה לא סותר את זה שראיולה כנראה ירצה לעשות כמה שקלים על הגב שלו עוד שנתיים-שלוש.

15. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

שי, סקירה נהדרת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx.

ללא ספק מדובר כאן על שחקן עצום ולפי דעתי גם המוכשר ביותר באיטליה, אם לא באירופה כולה. מדהים שבגיל כה צעיר הוא זוכה למספר רב של הופעות במדי הקבוצה הטובה באיטליה וגורף מחמאות רבות. מה שמעצים את פוגבה עוד יותר היא העובדה שפשוט יש לו הכול מהכול. אמנם בשלב זה יהיה מגוחך להעביר עליו ביקורת, אך בכל זאת אני חייב לציין שמדי פעם הוא נוטה לבצע החלטות פזיזות מדי במקום להשקיע עוד מעט מחשבה לפני שהוא משחרר את הכדור מרגלו. כבר העונה ניתן להרגיש בדעיכה ביכולותיו של פירלו, כי מה לעשות הוא כבר לא ילד, ולכן תעשה יובה בשכל אם בעונה הבאה תתחיל לשחק עם פוגבה בהרכב. אני בטוח שעם הטיפול הנכון הוא יכול להתפתח לשחקן אדיר ולטוב ביותר בתפקידו.

נערך לאחרונה ב: ‏6/4/13