היורוליג :: מכבי בפיינל פור

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י שגיא, ‏5/11/03.

1. AFC AJAX Member

מכבי ת"א מוכיחה שהיא אימפריה.

כל הכבוד.

2. שגיא Guest

אמנם לא ראיתי את המשחק, אבל שמעתי שהיה גדול.
    ובאמת כל הכבוד על הנצחון.

ועכשיו, הכל מוכן לקראת משחק העונה של מכבי, מול צסק"א. יש לציין שמכבי מגיעה הפעם בעמדת יתרון על הקבוצה הרוסית, לא ראיתי שמישהו הזכיר את זה, אבל שלשום צסק"א מוסקבה הפסידה לראשונה העונה ביורוליג, ואחרי הניצחון של מכבי, נפתח בינהן פער של נקודה, כאשר מכבי עדיין עם מאזן מושלם. ניצחון במשחק הזה יהווה מקדמה אדירה להמשך המשחקים ולהשגת המקום הראשון.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כן המקום הראשון פה מאוד חשוב. ומי שלא יודע אני יסביר על השיטה.

היורוליג מחולקת כרגע ל-3 בתים עם 8 קבוצות בכל בית. 5 הראשונות בכל בית עולות לסיבוב הבא פלוס הקבוצה שסיימה במקום ה-6 עם המאזן הכי טוב. בסיבוב הבא יהיו 4 בתים עם 4 קבוצות שלא ברור לי כל כך איך תהיה החלוקה ורק הקבוצה שתסיים ראשונה עולה. לפיינל פור כמובן. אין כבר משחקי הצלבה.

מצב הבתים

בית 1

ברצלונה 5 0
    פרטיזן בלגראד 3 2
    אולקר 3 2
    ציבונה זאגרב 3 2
    פו אורטז 2 3
    לובליאנה 2 3
    רומא 1 4
    איק אתונה 1 4

בית 2

מכבי ת"א 5 0
    צסק"א מוסקבה 4 1
    ז'ליגריס קובנה 3 2
    סיינה 3 2
    סקיפר בולוניה 2 3
    מלאגה 1 4
    פנאתנייקוס 1 4
    נובו מסטו 1 4

בית 3

ולנסיה 4 1
    אפס פילזן 4 1
    טאו ויטוריה 3 2
    בנטון טרוויזו 3 2
    ורוצלאב 3 2
    וילרבאן 2 3
    אלבה ברלין 1 4
    אולימפיאקוס 0 5

4. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן אבל מה שלירן שכח לציין זה שבניגוד לשנים קודמות, הקבוצות לא "סוחבות" איתן את התוצאות מהשלב הראשון, ובשלב השני משחקים מחדש. ככה שמכבי יכולה לנצח מצדה את כל המשחקים עד לשמה, אבל משמה היא תצטרך להתחיל לעבוד מחדש...

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

צסק"א ניצחה 84:87 את מכבי.
    מכבי הפסידה במשחק היחיד שאסור היה להפסיד.
    משחק בית, כבר היה יתרון 19, משחק מצוין של מכבי, ואז באה ריצה של 12 -0 שהחזירה את צסק"א למשחק, וכמו כל משחק צמוד, הכל תלוי במומנטום, שהיה עם הרוסים.
    עם כל הכבוד לבראון שהתערר ברבע השלישי ובמחצית השנייה והיה הקלעי המצטיין של צסק"א, השחקן שלדעתי היה המשמעותי ביותר בצסק"א והיה הגורם לניצחון הוא היווני,פפאלוקאס.
    היווני הושאר עד אמצע הרבע השלישי על הספסל, ואז הוא נכנס, ומרגע שהוא נכנס צסק"א הפכה לקבוצה אחרת.
    3 צליפות שלו מהשלוש ו2 סלי שדה הובילו את צסק"א לריצת ה12 -0 שהחזירה אותה למשחק.
    הוא סיים עם 15 נקודות, כאשר שיחק רק רבע וחצי.
    אני מכיר את השחקן, ולכן התפלאתי כשהוא לא פתח, מרגע הכניסה שלו אמרתי שזהו, עכשיו הרוסים יפסיקו להיות פראירים ויתחילו לרוץ.
    ההפסד, לצערי, היה ברור, מרגע שהרוסים הורידו ל7 הפרש, לי לפחות, היה ברור שמכבי תפסיד, הכל עניין של מומנטום.
    צסק"א הוכיחה שהיא קבוצה מצוינת ועם הרבה אופי, לא קל לבוא אחרי הפסד ראשון העונה באירופה, בבית, ולנצח בהר הגעש של יד אליהו, ניצחון גדל.
    ולסיום, נשאר רק להתנחם במה שעודד אמר, הוא סיפר על התקופה שלו בפאנתיקוס, שבה לפעמים אוברדוביץ' היה גורם לבעיות בקבוצה כדי שהיא תפסיד, כדי שהם לא יהיו באופוריה ויהיו מוכנים לשלבים המכריעים ביותר, באותה שנה כאמור, עודד ניצח עם פנא' את מכבי וזכה בגביע.
    אולי ההפסד הזה בא בזמן, אולי זה יעזור למכבי בעתיד...

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני מבואס טילים בגלל שהמשחק הזה היה לא סתם משחק ולא סתם על 2 נקודות. זה היה משחק על יוקרה ועל כבוד להראות לכל אירופה מי הקבוצה הטובה באירופה. צסק"א באה יד אליהו וניצחה- צסק"א היא הקבוצה הטובה באירופה.

לא צריך להתווכח על זה וזה נכון כל עוד מכבי לא תנצח אותה במפגש ישיר ביניהן.

מכבי יצאו פראיירים רצח, להוביל בבית ב-19 הפרש ולהפסיד זה לא מחויב למציאות.

אבל לא נורא, לא צריך לקחת קשה מדי. העלייה מובטחת רק צריך לחכות למשחק ברוסיה ולנקום.

7. burning soil Member

צסקא הוכיחה שהיא הטובה באירופה,האופי,רמת השחקנים,
    הספסל העמוק.
    לצערי טעויות של פיני גרשון,ומומנטום טוב של צסקא גרמו
    להפסד,לא ברור לי למה יותם הלפרין(שצריך לשחק יותר) נכנס דווקא
    למשחק כ"כ קריטי,בעוד במשחקים אחרים הוא קיבל אולי דקת משחק.
    בכל מקרה,משחק גדול,רמה גבוהה,קהל מצוין.

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מסכים, לא בטוח שצסק"א היא הקבוצה הטובה באירופה.
    קודם, יש את ברצלונה, שלקחה את התואר בשנה שעברה וגם השנה פתחה נהדר, ורק במשחק האחרון היא הפסידה את הפסדה הראשון העונה באירופה, בחוץ מול בלגרד שידועה כקבוצה ביתית מובהקת.
    דבר שני, צסק"א הפסידה בבית לבולניה שהפסידה בבית למכבי, הניצחון של בולניה בצסק"א די סיבב את הדברים ככה שבשלב זה אין מקום לצאת בהצהרות.
    בתחילת העונה דיברו על 3 קבוצות שהם הטובות ביותר באירופה, וצפויות להיות בפיינל פור, מכבי ת"א, צסק"א וברצלונה, שלושתם בינתיים עם מאזן של 5 ניצחונות והפסד, די ברור שכל השלושה יעברו את השלב הראשון ממקומות 1-2 בבתים שלהם.
    זה שכל הקבוצות עם הפסד מלמד שבהחלט יכולות להיות הפתעות השנה, ולכן, אין כרגע זמן להכרזות חד משמעיות, נחכה ונראה, תאמין לי עד סוף השנה יהיו מספיק שבועות של תהפוכות ומהפכות שיגרמו להרבה עניין ומתח.

9. Reyes Member

אומנם לא כדורסל אירופאי, אבל מה אתם אומרים על כך שאת הדרבי התל אביבי היום ישפוט שופט שעובד בחברת עילית?

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אין שום בעיה עם זה.

התבכיינות של הפועל תל אביב (שוב)

11. נדב Member

גם אם המאמן של הפועל תל-אביב היה שופט במשחק מכי היתה מנצחת ... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

פחות קשור (אבל קשור לכדורסל) :

היום יש לי משחק חשוב נגד אעבלין בליגת הילדים ... אני מתרגש ... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/unsure.Xxx ...
    (יש לי קצת כאבים ברגל אבל אני משחק ... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx )

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏18/12/03
  12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מכבי חוזרת לנצח והפעם ניצחה בחוץ את סיינה.

סיינה קבוצה על הפנים, מכבי הייתה היום ביום ממש ממש לא טוב ואם בכל זאת סיינה לא הצליחה לנצח אז זה אומר משהו על האיטלקים. במכבי פרט לוויצ'יץ' ולפארקר אף אחד לא היה טוב וצריך לציין לרעה את בורשטיין ובאסטון.

וויצ'יץ' המצטיין שלי בגלל שהוא שמר על יציבות לאורך כל המשחק ונתן משחק ענק, פשוט קלע מכל מצב בצורה מעוררת כבוד. שחקן ענק.

פארקר סיים עם 30 נקודות והיה מצויין. הוא היה כביר במחצית הראשונה שאותה סיים עם 17 נקודות אבל נעלם לגמרי ברבע השלישי. ברבע הרביעי הוא חזר וכמובן נתן את הניצחון עם שלשה אדירה + עבירה ונקודה מהקו. מהלך שניצח את המשחק.

צסק"א ניצחה בבית את ז'ליגריס וממשיכה להוליך את הבית יחד עם מכבי.

13. שגיא Guest

אני לא ראיתי את כל המשחק.
    חזרתי הבייתה כשנשאר עוד 5 דקות לסיום המשחק, ומכבי שוב הראתה איך היא מסוגלת בקלות לאבד יתרון מבטיח. היא כבר הייתה בפור של 10 נקודות ובשניות האחרונות היה נדמה שעוד משחק הולך לאיבוד, אבל אז התעורר הגדול מכולם, ואל יעזור כמה זכיות של "ספורטאי השנה בליטא" יקבל שאראס, פארקר היה גדול. איזה שלשה, פלוס עבירה. מהלך מדהים שלו.

לגבי באסטון, הוא היה לא רע, לפחות כך זה נראה על פי הסטטיסטיקיה, הוא אמנם לא קלע כלכך הרבה, אבל לקח בסביבות ה10 ריבאונדים, גם תומאס, מחליפו של באסטון, היה טוב בדקות ששיחק, עד שקיבל עבירה חמישית.

מי שהיה חסר לי אתמול זה דרק שארפ, לא שיחק הרבה ולא קלע בכלל. חבל, מכבי צריכה אותו. השלשות שלו וההגנה שלו תורמים המון למשחק של מכבי.

14. burning soil Member

איזה שחקן מעולה פרקר,פשוט רמה מעל כולם,
    אבל מה יהיה עם שאראס?

15. ג'רי בית הלוי Member

לירן אני חושב שיש עם זה ששפט במשחק שופט שעובד בעלית בעיה מאוד חמורה מאוד.
    תאר לך את המצב ההיפותטי הבא: מכבי מגיעה לגמר היורוליג ושם פוגשת את קינדר בולניה. אתה חושב שזה הגיוני וראוי שישפוט את המשחק שופט שעובד בחברת קינדר? לא, יפה.